Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki kutyasétáltatás közben odamegy megsimogatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Én imádom a kutyákat és mindig ezt csinálom, de azon gondolkodtam, lehet h titeket idegesít! Aztán arra is gondoltam, h lehet h hízeleg nektek, h észreveszik, h milyen szép és aranyos a kutyátok, mi az igazság?
2011. aug. 1. 19:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
71%

Akkor lennék önző ha a kutyámra rákényszeríteném azt amit nem akar, csak hogy népszerű legyek a járókelők között az aranyos kutyámmal. Nehogy azt hidd, hogy szerencsétlen kutyát két kézzel kell elráncogálni, mert az az álma, hogy idegenek simogassák. Azon kívül honnan tudod mit sportolok a kutyáimmal és milyen módszer szerint képzem őket? Nekem nem családi kedvenceim vannak, velük teljesen másmilyen az élet. És ha azok is lennének akkor is jogom lenne eldönteni, hogy kivel mikor barátkozunk. Nem tudom mi ebben a baj.

A választ általánosságban írtam, ha a kérdező megkérdezi akkor boldog vagyok, de sokan vannak akik nem és ez baromi kellemetlen, mert az ilyenek miatt mi kerülünk veszélybe a kutyákkal.

2011. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Köszi! Én amúgy nem tudom elképzelni, h valaki kérdés nélkül megsimogat egy kutyát!!!

Az szerintem is bunkóság! Viszont mint írtam még senki nem mondott nemet, viszont nem sértődnék meg, ha nemet mondanának. Amúgy ilyenkor nagyon jól el szoktam beszélgetni a gazdákkal, azért is szeretem. Mert a kutyák is aranyosak, imádom őket, kicsit játszom velük, a gazdákkal meg jót dumáluAnk általában. Persze nyilván van h vki siet, nem szereti stb. Azzal sincs baj.


Vki írta, h szereti népszerűsíteni a kutyája fajtáját, gondolom "harci" kutyája van. Én múltkor a tónál(ban) nagyon jót játszottam egy staffival, olyan édes volt :D Annak a gazdája sem bánta!

2011. aug. 1. 20:19
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

nekem is amstaffom van:) de ő csak más kutyákkal szeret játszani,én voltam az aki azt írta,hogy az emberek hidegen hagyják.

Szerintem ha azt mondja valaki,hogy megsimogathatod akkor semmi gáz nincs,úgyis megmondja ha nem tetszik neki."Néma gyereknek meg anyja sem érti a szavát":D

2011. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
engem nem zavar, De megkérdezni illik, mi általában a kutyasétáltatókkal állunk le beszélni,és úgy simogatjuk
2011. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Zavar. Van egy dobermannom, sokan megjegyezték, mennyire szép kutya, simogatni is hozták oda már szülők a gyermekeiket, na, azoknak örült, de nekik én is. :) De nem árasztottak el kutyaimádatukkal.*

2 éve úgy döntöttem, veszek egy csivavát is mellé. Addig nem tudtam, mit zavar egyesekben, ha valakinek a kutyáját megakarják simogatni. Most megtapasztaltam, talán ez már a végletekhez tartozik. Kicsi kutya, 1,2 kg. Minden sétánál a városban szinte minden ember odafigyel, és mondogatják de cuki, de cuki. (Vagy patkány, de ez ritkább.) Vannak akik, szó nélkül felkapják, ha megkérdezik és én megengedem simogatni agyonnyomorgatják. Sokan leállnak beszélgetni, és majdnem lehetetlen tőlük elköszönni, mivel jönnek utánam és csak beszélnek, beszélnek, kérdezgetnek. Nem tudok nyugodtan végigsétálni a városon, ha őt is magammal viszem. Kezdem megérteni, miért viszik olyan sokan ezeket a mütyüri kutyákat táskában. Van ellenpélda is, akik normálisan közelednek a kutyához, nem egyből a földbedöngölik, hanem a kezüket odanyújtják, és ha a kutyám elfogadja a közeledésüket, megsimogatják. De ez nagyon ritka..

*Kutyaimádat.. aminek nem csak simogatásból kéne állnia..

Soha nem értettem az olyanokat, akik nagy kutyabarátnak vallják magukat, minden szembejövő kutyát megakarnak simogatni, a sajátjukat és egész álló nap dédelgetik. De megnevelni, sétáltatni, normálisan kutyához illő módon foglalkozni velük nem.. kóbor kutyának segíteni.. áá nem..

2011. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 xnorkax ***** válasza:
100%
Nem igazán szeretem. Alapjában véve a kutyám abszolút nem barátságos idegenekkel, azon belül a férfiakat még inkább nem kedveli.
2011. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim válasza:
100%
Engem nem zavar, de jobban szeretem, ha előtte megkérdezik. Úgyis igent mondok, de az udvariasság nem árt. És honnan tudják, hogy esetleg nem bánt? (Bár nem, de azért mégis...) :)
2011. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem, ha simogatják a kutyámat. Jó, ha szokja a legkülönfélébb embereket, hogy ne fordulhasson elő olyan helyzet ami számára ismeretlen és ijesztő, tehát véletlenül se legyen senkivel se agresszív. Már azt is elértem, hogy a részegeket is elviseli. Sokan eleinte csak távolról nézik, érdeklődnek, őket én szoktam agitálni, hogy nyugodtan meg is simogathatják, nem elég csak nézegetni!



"A vásárokban sem szabad a kutyákat össze vissza fogdosni, felelősségteljes tenyésztő nem is engedi."

Maradjunk annyiban, hogy felelősségteljes tenyésztővel vásárokban nem lehet találkozni. Aki oda kiviszi a kölyköket, az már alapból csak egy ócska szaporító lehet!

2011. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
49%

A kutya nem attól lesz szocializált, hogy az egész világ végigsimogatja.

Nekem sosem volt gondom a kutyával, hogy bárkit is elviseljen pedig nem simogatta mindenki. Igen, barátságtalan. De ez nem látszik rajta mert jólnevelt is. Még egy bírónak sem harapta le a fejét, de mégsem olyan aki az első emberrel elmenn.

2011. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
49%
Ja és: a kutya számára nem csak félelem létezik. Ha nem barátságos nem kell rögtön arra gondolni, hogy biztos fél.
2011. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!