Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan beszéljem le a férjemet...

Hogyan beszéljem le a férjemet a KÁJ-ról?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász-roti keverék ivartalanított szukánk, nagyon jó apportos, mindene az akadálypálya viszont az örző-védő ösztöne kb a nullával egyenlő. Párom kitalálta, hogy vegyünk mellé egy közép ásiait, mert hogy az nagyon jó területvédő és kell egy házőrző kutya is nekünk. Kicsit utánaolvastam a KÁJ-nak és úgy gondolom, hogy a tudásunk nem elég ehhez a fajtához (főképp hogy az össz pásztorkutya tapasztalatom egy kanári-szigeteki volt, amim évekkel ezelőtt tartottam).

A férjem totál lebeszélhetetlen, neki ilyen kutya kell. A kutyánkkal mindig én foglalkozom, én járok vele kutyasuliba is (az oktató külön kérte hogy én vigyem a kutyát, mert a páromnak nem engedelmeskedik akármit csinál) és tudom, hogy a kezdeti lelkesedés után a másik kutya is rám maradna.

Ti mivel érvelnétek hogy nem kell az a kutya? Vagy mekkora az esélye ha mégis megveszi akkor nagy gáz lesz vele?


25/N


2011. aug. 27. 11:35
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem értetted meg a lényeget --> beszéld le a párod a KÁJ-ról.


Ilyet nem lehet előre megmondani, hogy milyen lesz a kutya. 2-3 éves koruk között érnek be. Van olyan, amelyik 15-18 hónapos koráig totálisan kölyök.

2-3 éves koruk között aztán beérnek és lehet hogy kemény, önfejű és domináns kutya lesz, lehet hogy egy nyugodtabb típus. Viszont ez a nyugodt viselkedés is más, mint egy labradornál vagy németjuhásznál. Lehet, hogy a nevelés vagy a félrenevelés miatt lesz vadabb.

2011. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem megy a lebeszélés?

van megfelelő kerítésetek? tudja a férjed - pontosan! - hogy mibe vágjátok a fejszéteket?



OFF: miért van olyan érzésem, hogy ezt az 5KÁJ-os kollegina kérdezte? http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1893262-kaj-k..

2011. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

már megint az 5 kájos vagyok.

az, hogy Magyarországon milyen viselkedést várnak el egy pásztorkutyától, merőben más, mint Türkmenisztánban.

könyörgöm ott ezek a kutyák mindenféle tanítgatás nélkül kellett, hogy LEVADÁSSZANAK egy tigrist.

(nem mindig volt elég elijeszteni.)


szocializácó - haha.

szerinted a fülüket is fülvágóval csonkolják???

pörgetik a kölyköt a fülénél fogva, oszt' majd leszakad.

(megjegyzem így kevesebb vért veszít.)


és mégis hol szocializálják?... majd nyilván elviszik az állatkertbe meg a fővárosba...

az a szocializáció, hogy az embernek támadó kutyát megölik.


nyugisabb vérvonalat, illetve hozzáértői hozzászólást a dzselal ad-dinnál találsz.:)


[link]


de ha más nem, ő biztos jó tanácsot ad, kihez forduljatok.:)

(de ne a "nem akarok ilyen kutyát, de a férjem ragaszkodik hozzá" szöveggel próbálkozzatok...:D)


és az továbbra is hülyeség, hogy nem látszik pár hetesen a kölykök vérmérséklete.

2011. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

azt a kérdést igen valószínűen a lányom írta, mivel együtt vittük be sétálni a kis Rasidot, én pedig hagytam, hogy vezetgesse, kíváncsi voltam, hogyan kezeli a kutyát.:)


(nagyon büszke vagyok rá, jó érzéke van hozzá.)

2011. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

dogjunk: igen, mivel említi hogy Rasid. Szóval ő az. Viszont ha egy 3 hónapos kutyával gondjai voltak... (be sem fejezem a mondatot).


Kedves 5 KÁJ-os. Csak felvilágosítalak, hogy nincs olyan kutya, amelyik le tud vadászni egy 200kg-os tigrist. Nemhogy 1, de még egy kisebb falka sem. Egy csapás és egy harapás egy tigrisnek egy kutya. A pásztorkutyák még a velük egy méretű farkast sem biztos hogy le tudják győzni 1vs1-ben. Többnyire a farkas nyer, hacsak nem túl fiatal vagy öreg példánnyal futnak össze.

Ebből is látszik, mennyire nem ismered sem a pásztorkutyákat, sem a fajtát, amit tartasz. :-) Tigrist. :-) Megsúgom, néha még a 15kg-os ravaszdi is komoly sérüléseket okoz egy pásztorkutyának. :-)


Miért hogy vágják le a füleiket? Ezt most nem igazán értem. Tudomásom szerint a néhány napos (max. 1 hetes) kölyöknek vágják a farkát, fülét. Gondolom késsel vagy megfelelő vágó eszközzel.


Az nem szocializáció, hogy az embernek támadó kutyát megölik. Szocializálás az, hogy más kutyákkal (az a falka, amiben dolgozni és élni fog), illetve a gazdával és a nyáj mellett dolgozó egyéb emberekkel összeszoktatják. Idegen embernek neki kell mennie, természetesen akkor, ha az olyan szándékkal jön, ami ellen védenie kell a területet.


Látszik a kölykök vérmérséklete, de az, hogy később mi lesz belőle, nem lehet megállapítani.

2011. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

anyámúúristen, ennyi sületlenséget egyetlen válaszban... :S


a lányodnak meg még távolról sincs érzéke a kutyá(k)hoz, ez a kérdésében egyértelműen látszik.


amúgy meg. nem akartam volna konkrét neveket írni, de a feltett kennel híresen jó BUNYÓS kutyákat tenyészt, bunyós vonalat tart, és maga is megméretteti a kutyáit. mellesleg ha jól tudom a tenyésztő most börtönben van... szóval szerintem nem fog tudni válaszolni.


ha fórumon lennénk ignorálnálak, de per pill valaki jövője múlhat azon, amit itt olvas, ezért válaszolok, véletlenül sem miattad.


"az, hogy Magyarországon milyen viselkedést várnak el egy pásztorkutyától, merőben más, mint Türkmenisztánban."

a pásztorkutyáktól ugyanazt várják el, mint az óhazában, ellenben a bunyós vértől már nem.


"könyörgöm ott ezek a kutyák mindenféle tanítgatás nélkül kellett, hogy LEVADÁSSZANAK egy tigrist."

LOOOOOL!!! tigrist?!? ezt komolyan el is hiszed? egy kutya, sőőt, egy csapat kutya sem tud levadászni egy tigrist!


"(nem mindig volt elég elijeszteni.)"

az egy dolog, de a kutya mást nem tudott tenni a nagyragadozókkal szemben, mint elijeszteni. ha kontakt harcra került a sor, akkor bizony hullottak a kutyák. és a darwini evolúció elvei alapján azok a kutyák, amik mentek neki a medvének, mint borjú az anyjának, azok megpusztultak a medve ütése alatt tehát -> nem szaporodtak tovább! az okosabb, óvatosabb kutyák maradtak fenn.


"szocializácó - haha."

őszinte részvétem a kutyáidnak...


"szerinted a fülüket is fülvágóval csonkolják???

pörgetik a kölyköt a fülénél fogva, oszt' majd leszakad.

(megjegyzem így kevesebb vért veszít.)"

ezt ki írta és hol? nem csak a nomád pusztában történik így a kupírozás, a tenyésztőknél is előfordul itt, Mo-n, a XIX. században...


"és mégis hol szocializálják?... majd nyilván elviszik az állatkertbe meg a fővárosba...

az a szocializáció, hogy az embernek támadó kutyát megölik."

tisztában vagy a szocializáció, mint fogalom jelentésével? mert nem úgy néz ki... amit leírtál, azt úgy hívják: szelekció. a szocializációt pedig kaptak a kutyák ott is, hogy a fenébe ne kaptak volna?! szocializálták őket arra, amire kellett: a jószágra! meg arra a néhány emberre, akik rendszeresen megfordultak ott. az élet hozta a szocializációjukat.

de ne hasonlítsuk már a civilizált körülmények között élő ázsiait a türkmenisztánival! itt nem tud hektárokat ügetni a kutya úgy, hogy nem találkozik emberrel, itt kevés a hely, sok az ember, a kinti körülményekhez képest NAGYON sok. ergo a kutyát is ehhez kell hozzászoktatni!

2011. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:

jézusom mi lenne, ha nem itt okoskodnál könyörgöm ha félre akarod érteni, amit írok, félre is fogod.


NYILVÁN nem a mai kutyákra értem, sajnos hígul a vérvonal.

és pont a TE írásodból látszik, mennyire nem ismered a fajta TÖRTÉNELMÉT.

az is nyilvánvaló, hogy MA már nem vadásznak tigrisre, fogják és lelövik.

nyilván nem egy kutyával, hanem falkával mentek, és olyankor az emberek is kísérték őket.

de pont a te tudatlanságodat mutatja, ha ezt nem tudod.


az én kutyáim nyilván szocializáltak - máskülönben miért rohangálnék vele a Margit-szigetre és máshová?...

ezt arra írtam, hogy Türkmenisztánban nincs olyan, hogy szocializáció.

ott az a szoci, hogy ha megtámadja az embert, leütik.


találkozik más kutyákkal és más állatokkal, de nem úgy, mint egy kutyaoviban, ez nevetséges!!!!!


az meg elképesztően nagy hülyeség, hogy nem győz le egy falka egy farkast.

a farkas - mint minden ragadozó -, sokkal jobban félti a testi épségét, csak nagyon kiéhezett állapotban megy életre-halálra - de akkor már úgy is le van gyengülve.

esélye sincs 5-6 kifejlett példánnyal szemben.



ha nem a dzselel ad-din, akkor:

[link]


egyébként nem tudok róla, hogy börtönben ülne, és pont, hogy nem a bunyós vonalat képviseli, ezt nem tudom, honnan veszed.


a bunyós vonal az, amibe már más fajtákat is kevernek.

2011. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%

rég nevettem ilyen jót... :D


"jézusom mi lenne, ha nem itt okoskodnál könyörgöm ha félre akarod érteni, amit írok, félre is fogod."

mi lenne, ha értelmeznél is, és nem csak olvasnál? mellesleg nem okoskodom, hanem helyreigazítok. lévén nem rólad szól a kérdés, hanem valakiről, aki nem ért a fajtához, és nem is szeretne ilyen fajtát tartani. de már nem is nagyon kell magyaráznom az igazamat, mert ha valaki nem funkcionális analfabéta, és végigolvassa a válaszaidat, akkor látni fogja, hogy totál összefüggéstelenül írsz, ellentmondva saját magadnak :D


"NYILVÁN nem a mai kutyákra értem, sajnos hígul a vérvonal.

és pont a TE írásodból látszik, mennyire nem ismered a fajta TÖRTÉNELMÉT."

és hogy sikerült neked akkor rögtön ebbe a témába belecsapnod? mert rajtad kívül más nem emlegette fel. a MOSTról beszéltünk.


"az is nyilvánvaló, hogy MA már nem vadásznak tigrisre, fogják és lelövik.

nyilván nem egy kutyával, hanem falkával mentek, és olyankor az emberek is kísérték őket.

de pont a te tudatlanságodat mutatja, ha ezt nem tudod."

most ezzel mit bizonygatsz? azt, hogy mégsem tudtak ezek a kutyák tigrist levadászni? mert az imént meg pont te írtad, hogy le tudják... :D


"az én kutyáim nyilván szocializáltak - máskülönben miért rohangálnék vele a Margit-szigetre és máshová?...

ezt arra írtam, hogy Türkmenisztánban nincs olyan, hogy szocializáció.

ott az a szoci, hogy ha megtámadja az embert, leütik."

még egyszer leírom: EZ NEM SZOCIALIZÁCIÓ, HANEM SZELEKCIÓ! ha nekem nem hiszel, hát guglizz rá, ostobaságokat beszélsz!


"találkozik más kutyákkal és más állatokkal, de nem úgy, mint egy kutyaoviban, ez nevetséges!!!!!"

már megint össze-vissza írkálsz... ki beszélt kutyaoviról? a nyájjal konkrétan EGYÜTT ÉLTEK ezek a kutyák, szóval, nem, nem olyan mint egy kutyaovi, hanem sokkal szorosabb, intenzívebb szocializáció! viszont a mai, magyar körülmények között - főleg a városokban - nincs jószág, és az emberek sűrűbben laknak (ezt is írtam már), tehát más jellegű szocializációra van szükség. például, a kutyaovira.


"az meg elképesztően nagy hülyeség, hogy nem győz le egy falka egy farkast.

a farkas - mint minden ragadozó -, sokkal jobban félti a testi épségét, csak nagyon kiéhezett állapotban megy életre-halálra - de akkor már úgy is le van gyengülve.

esélye sincs 5-6 kifejlett példánnyal szemben."

kicsit még járj utána ennek a témának... nagyon hiányos és hibás a tudásod.


"ha nem a dzselel ad-din, akkor:

[link]


a másik bunyós csapat :D nagyon jó kézzel tenyerelsz bele a viadalos kennelekbe :) és hiába nő a tenyésző, nyakig benne van :)


"egyébként nem tudok róla, hogy börtönben ülne"

asszem ez már nem ide tartozik, nem akarom rossz hírét kelteni, mert szimpatikus ember, de amennyire én tudom még bent van.


"és pont, hogy nem a bunyós vonalat képviseli, ezt nem tudom, honnan veszed.

a bunyós vonal az, amibe már más fajtákat is kevernek."

onnan, hogy beszéltem vele, meg - ezek szerint - jobban képben vagyok a hazai állománnyal, mint te. mellesleg attól még, hogy bunyós, attól még nem feltétlenül keverék. célirányos szelekció (tudod, ami nem a szocializáció :D)...

2011. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

Uccsó


nem feltétlenül kell belekeverni más fajtákat, elég ha erre megy ki a szelekció.


2-3 generáció után ezek is úgy mennek a kutyára, mint a pit és barátságosak lesznek az emberrel.

2011. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
előző az ötkájosnak ment
2011. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!