Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan beszéljem le a férjemet...

Hogyan beszéljem le a férjemet a KÁJ-ról?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász-roti keverék ivartalanított szukánk, nagyon jó apportos, mindene az akadálypálya viszont az örző-védő ösztöne kb a nullával egyenlő. Párom kitalálta, hogy vegyünk mellé egy közép ásiait, mert hogy az nagyon jó területvédő és kell egy házőrző kutya is nekünk. Kicsit utánaolvastam a KÁJ-nak és úgy gondolom, hogy a tudásunk nem elég ehhez a fajtához (főképp hogy az össz pásztorkutya tapasztalatom egy kanári-szigeteki volt, amim évekkel ezelőtt tartottam).

A férjem totál lebeszélhetetlen, neki ilyen kutya kell. A kutyánkkal mindig én foglalkozom, én járok vele kutyasuliba is (az oktató külön kérte hogy én vigyem a kutyát, mert a páromnak nem engedelmeskedik akármit csinál) és tudom, hogy a kezdeti lelkesedés után a másik kutya is rám maradna.

Ti mivel érvelnétek hogy nem kell az a kutya? Vagy mekkora az esélye ha mégis megveszi akkor nagy gáz lesz vele?


25/N


2011. aug. 27. 11:35
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

dogjunk: a 16.09-es írásod olyan, mintha én írtam volna. :-) Nagyon összecseng. Örülök, hogy más is úgy látja ahogy én. Én nem tartom magam nagy szakértőnek sem kutya, sem pásztorkutya terén, de azért valami már ragadt rám innen-onnan és jó látni, hogy más is hasonló véleményen van.


5 KÁJos: Pásztorkutyával nem vadásznak tigrisre. Nem értem ezt a sületlenséget honnan vetted. Megvédeni a nyájat pedig tigris ellen 8-10 kutya sem tudja. Egyszer láttam egy régi felvételt, ahol szovjetek tigrisre vadásztak. Meglőtték a tigrist, majd ráeresztettek kb. 20 kutyát. Mire odaértek a vadászok és megadták a kegyelemdöfést, 5-6 kutya élt a 20-ból. A meglőtt, földön fekvő, a sérüléstől elfutni képtelen tigris széttépte őket. A hülye Iván meg vigyorogva mondta, hogy a tigris árából akár 200 kutyát is vehet, úgyhogy nem számít a veszteség.

A medve sem azért futamodik meg a pásztorkutya elől, mert nem bírna elbánni velük, hanem egyszerűen könnyebb zsákmány után néz és egyszerűen zavarják a kutyák. Megölni nem tudják.

Te nemhogy nem ismered a fajta történetét, hanem egy mitológiában hiszel, amiben 100-120cm marmagasságú 100-120kg-os KÁJ-ok tigriseket tépnek szét. Ha hüllőt tartanál, akkor az Aztékok tollaskígyó legendájában hinnél?

2011. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a szóban forgó kenneleket, de a dzselal addin kutyákból hármat láttam pásztorkutyás teszten. Végül is nem voltak rosszak, de túlzottan jók sem, bár tény, hogy azok a tesztek elég extrémek és sok más kutya sem állt helyt.

Orca elfutott a rátámadó ember elől.

Nomad bevitt egy harapást, majd elbizonytalanított és magas hangon üvöltött, de már nem mert az emberre támadni.

Dzsafar hasonló volt Nomadhoz, bár talán kevésbé bizonytalanodott el.


A másik kennel kutyáit még soha nem láttam, mindenesetre átnéztem a lapot és a kanok 75cm körül mozognak, ami szerintem egy ideális méret.

2011. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

nem fogok vitatkozni, én mondtam, amit mondtam, a szavam állom, nem a kisujjamból szoptam a "legendát".


szerintem az, aki a kaukázusit a kájjal hasonlítgatja össze, annyit tud, hogy van klarinét. de fogalma sincs róla, mi az a Buffet, és mi az Amati.



egyébként valóban, a kérdés szempontjából finoman szólva nincs jelentősége a tigrises témának, csupán megosztottam a kérdezővel, amit én olvastam és tudok.


és a bunyós témával is rendesen el vagy kavarodva, a dzselal ad-din épp a természetességét akarja megtartani a fajtának.

a természetes nem a bunyós, de nem is családikutya.


hányszor kell még elmondanom, ha 5 kájjal van tapasztalatom, talán a gyakorlatban kicsit jobban ismerem ezt a kutyát.

és volt dolgom már kaukázusival és komondorral is, elég gyorsan lerendezték az akkor 2 éves káj kanommal a rangsort...(szegény már elpusztult.)

a szomszéd kaukázusijávaal egyszer verekedtek össze, pár másodpercig tartott a harc, a kau visszavonulót fújt, és onnantól megugatta a kerítésen át az enyémet, de ha az elindult felé, elég gyorsan csöndben maradt...

pedig egyébként őt sem kellett félteni...



a kennelek közül pedig bármelyikkel felveszi a kérdező a kapcsolatot, talál választ a kérdéseire, és valószínűleg kiskutyát is.

2011. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

utolsónak:

beszéltél valaha is a kennel tulajdonosával...?

mert amíg a válasz nem, addig ne osszad nekem - aki beszéltem már vele - a hülyeséget.

2011. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

ma 21:21


:)))

én sem mondom, hogy nálam a bölcsek köve, de azon vagyok, hogy tanuljak, tanuljak, tanuljak...

2011. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

5 KÁJ


Mi a különbség a kau és a káj között, vagy mondjuk a kangal között (de mondhatnám bármelyik pásztorkutyát)? (Természetesen nem a küllemi különbségekre gondolok.)


Ha azt olvastad, hogy a tigrist a KÁJ megtudja ölni, akkor az ostobaság. Ha elhiszed, az csak azt mutatja, mennyire hiszel az ilyen legendákban.


Abból, hogy a kutyád lenyomott egyszer egy kaut, már azt gondolod, hogy az összes káj lenyomja az összes kaut? :-) Hadd ne mondjam, hány hiteles történetet hallottam, ahol a káj járt pórul, pitbull, kangal, kau vagy komondor ellenében. Sőt, mikor a két KÁJ rókát fogott és ugyan megölték, de mind a kettőt varrni kellett, az egyiknek konkrétan eltűnt a fél pofalebernyege.


Nincs legyőzhetetlen kutya, nincs olyan, hogy az egyik fajta übereli a többit. A keleti típusú pásztorkutyák között nüansznyi különbségek vannak és leginkább csak küllemben mások. A kuvasz és a komondor egy kicsit kilóg a sorból, mivel jóval korábban fejeződött be a pásztorkutya életmódjuk, míg ázsiában a mai napig dolgoznak kutyák. A kuvasz kicsit zsákmányosabb mint a többi, hiszen vadásztak is velük. A komondor pedig elmondható, hogy alapállásban a legnyugodtabb típus a pásztorkutyák között.

2011. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy 5 KÁJ-t felneveltél, megint találtam egy elég laikusnak tűnő kérdést tőled (vagy a lányodtól). :-) De ha te olyan nagy szakértő vagy, miért nem tőled kérdezi, miért itt a neten? :-)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2011436-kaj-k..

2011. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

Semmi gond nem volt amúgy a súlyával, az én kutyám 4 hónaposan 27kg volt. Egy a lényeg, a bordáit mindig érezd ha végighúzod az oldalán a kezed. Pásztorkutyát szikáran kell tartani, főleg amíg növésben van.


"Sajnos nem válaszol a tenyésztő"


Hú de jó... És még te mondod, hogy kérdezzük a tenyésztőket? :-)


"mivel be van gyógyszerezve, nem érzi a fájdalmat, nem látom, mikor elég..."


Miért és mivel volt begyógyszerezve egy 4,5 hónapos kölyökkutya?????????????

2011. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Újabb gyöngyszem:


"Most 4 hónapos, 2 hetes, a marmagassága 63 cm, testhossza fejjel együtt 82 cm, fejhossza 23 cm, 24 kilós."

"Rasid 5 hónapos korára 45 kiló, 68 cm a marmagassága"


Szóval 2 hét alatt 21kg ment fel Rasidra. Hát meghajolok előtted, mert ha így halad valóban tigrist fog ölni. :-D

2011. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

na kedves fiúk.:)


nyugodtan le lehet állni, nem tudom, mi a baj azzal, hogy a lányom feltesz itt egy kérdést...

a 45 kiló nekem is furcsa, mivel a kutya most 35...

nyilván elírta, vagy tippelt.

örülök neki, hogy így félti a kutyát.:)


amúgy meg nem tudom, feltűnt-e, hogy pár oldala azzal vagytok elfoglalva, hogy bebizonyítsátok, mennyire nem szabad rám hallgatni.

nekem tökmindegy.


elmondtam a kérdezőnek a tapasztalataimat.

és én továbbra is tudom, hogy igenis le tudnak gyűrni egy tigrist emberi segítséggel.

halálosan nem érdekel, hogy mi erről a véleményetek.


én részemről befejeztem, ha a kérdezőnek van további kérdése, arra szívesen válaszolok.:)


és még mindig úgy gondolom, nem kell itt rémsztorikkal ijesztgetni, hogy miért ne válassza ezt a kutyát.

elmondtam, mire kell figyelni, innentől semmi okát nem látom, miért kellene olyan óvatosnak lenni a pásztorkutyákkal.


látom, van érzéke az állatokhoz, az is szimpatikus, hogy ilyen "felve" kérdez, mielőtt döntést hoz.

ha a lányom és én is kájok és más kutyák között nőttünk fel, talán ki lehet fogni kezelhető kutyát is...


(amúgy egyszer tényleg fééélelmetes volt Rasid, befogadtunk egy vemhes kutyust, amikor 5 hetes voltak a kicsik, azzal szórakoztatta magát, hogy mint valami számítógépes játékban, sorra kupán vágta a kicsiket:D)

(azóta a legjobb barátnője az egyik macskaméretűre nőtt kölyök, a kicsi még az egerét is megosztja vele.)


tényleg, félelmetes teremtmények ezek a kájok...

2011. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!