Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan beszéljem le a férjemet...

Hogyan beszéljem le a férjemet a KÁJ-ról?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász-roti keverék ivartalanított szukánk, nagyon jó apportos, mindene az akadálypálya viszont az örző-védő ösztöne kb a nullával egyenlő. Párom kitalálta, hogy vegyünk mellé egy közép ásiait, mert hogy az nagyon jó területvédő és kell egy házőrző kutya is nekünk. Kicsit utánaolvastam a KÁJ-nak és úgy gondolom, hogy a tudásunk nem elég ehhez a fajtához (főképp hogy az össz pásztorkutya tapasztalatom egy kanári-szigeteki volt, amim évekkel ezelőtt tartottam).

A férjem totál lebeszélhetetlen, neki ilyen kutya kell. A kutyánkkal mindig én foglalkozom, én járok vele kutyasuliba is (az oktató külön kérte hogy én vigyem a kutyát, mert a páromnak nem engedelmeskedik akármit csinál) és tudom, hogy a kezdeti lelkesedés után a másik kutya is rám maradna.

Ti mivel érvelnétek hogy nem kell az a kutya? Vagy mekkora az esélye ha mégis megveszi akkor nagy gáz lesz vele?


25/N


2011. aug. 27. 11:35
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

Igen, nem szabad rád hallgatni, mert fals információid vannak. De végül is, igen. A tacskót is ráengedem a tigrisre, majd mielőtt odaér lelövöm a tigrist, akkor a tacskóm segített leölni a tigrist? :-)


Senki nem mondott rémsztorikat, csupán annyi lett leírva, hogy kemény kezű, következetes gazdit igényel. Te meg írtad, nem kell semmi következetesség és ez a világ legkezelhetőbb kutyája. Ergo nem ismered a fajtát és a pásztorkutyákat, de ajánlgatod össze-vissza.


Egyébként pedig a lányod nagyon is meggyőzően írta, amiket írt (most nem a súlyra értem, az egyértelmű hogy rossz tipp), hanem hogy a kutya feltehetően diszpláziás és fájdalomcsillapító injekciókat kap már 4-5 hónaposan. Ez inkább ijesztő és természetesen a tenyésztésből ki kell zárni.

2011. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

Továbbá az is a szavahihetőséged kérdőjelezi meg, hogy a kérdésekre nem válaszolsz, hanem terelsz. Lehet nem is KÁJ-od van, hanem valami terelőkutyád? :-)


Továbbra sem tudom, mi a különbség a káj és a kau/kangal között.

2011. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

én lány vagyok, csókolom...


úgy nézem a 73%-ossal továbbra is egy húron pendülünk :D

mosolyogtam egy jót így reggel hogy így hisz az 5kájos a butaságaiban, bár a kutyát sajnálom... beteg is, ráadásul ilyen hozzá nem értők kezében van...


az egyik legnagyobb hülyeség mellesleg azon lamentálni, hogy melyik FAJTA az erősebb. ilyen nincs. adott helyen, adott időben, adott bunyóban az a KUTYA a győztes, amelyik jobban akar győzni, és ehhez megvannak a fizikai tulajdonságai. slussz.

2011. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

érdemes volt feltenni a kérdést...

így már elhiszitek, hogy nem én írom?????


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2156929-mi-a-..



amúgy meg Rasid nem beteg, csak diszplázia gyanús volt, és finoman szólva nem etetem túl.

Egyszerűen csak nagyon gyorsan nőtt, és kicsit fájtak az ízületei.

szerencsére a 3. vizsgálaton már teljesen tünet- és gyógyszermentes volt...:)


és nem tudom, miért kellene sajnálni, amikor minden nap falkában lehet, egész nap vele vagyok és foglalkozom vele, esténként pedig 2-3 órás sétára viszem mind a 6 kutyát az erdőbe, ahol egy felduzzadt patak medencéjében pancsolhatnak, egerészhetnek, biciklim mellett futkározhatnak...


tényleg szörnyű sorsa van nálam minden kutyának...

2011. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

növésben lévő kutyát minden nap 2-3 órán át bringáztatsz?

bocs, tévedtem, valóban te vagy a követendő példa minden kutyás számára... szoborba kéne önteni. ezek után ne csodálkozz, ha fájnak szerencsétlen ízületei... rtg-t csináltattál neki?


egyébként pedig nem tudom mit sikerült olvasnod abban a kérdésben, de senki nem írta azt, amivel te érveltél (hogy a kau meg az ázsia annyira nagyon mások, hogy össze se lehet hasonlítani), pont, hogy egy halmazba sorolta őket.


(a funkcionális analfabétizmus lekűzdhető!)

2011. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

óó anyám most már kezdek kiakadni.


nem tartoznék magyarázattal, de annyira mindenbe bele akarsz kötni, tessék (bár nem hiszem, hogy a kérdezőt ez érdekelné...):


NEM a növésben lévő kutyámat bringáztatom 2-3 órán át!

eleve nem írtam, hogy a bringázás tart 2-3 óráig.

2-3 óra a séta.

képzeld, hogy 6 kutyánk van.

a férjem viszi a 3 kölyköt és Rasidot autóban, a lányom hol vele megy, hol velem jön biciklivel...

velünk fut a 2 menhelyi kutya.


ahogy kiérünk az erdőhöz, ki a kutyákat a kocsiból, velük elbringázunk a rétig - férjem vagy kocsival követ, vagy hozza a saját biciklijét, esetleg fut.


a réten ks pihenő, majd forrás és tavacska látogatás, utána az egyik keverék egerészik, a kicsik tanulnak, a másik keverék a várja, hogy bringával megfuttassam, Rasid pedig bogarászik, őriz vagy sétálgat...


általában minden kutya követ, ha bringával megyek, ezért ilyenkor csak kis távot és mérsékelt tempóban haladok, a keverékemet pedig külön futtatom meg.



szörnyű sorsuk van a kutyáimnak, nyilván.



és de, a válaszoló leírta, hogy ezekkel a kutyákkal vadásztak is.

és azt is leírja, hogy a komondort miért hülyeség egy kalap alá venni a kájjal...


az, hogy nem tért ki a kaukázusira, más kérdés, de elég csak abba belegondolnod, hogy a kau a + 40 fokban már igencsak kellemetlenül érzi magát...

2011. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Ha egy kutyának ilyen kicsi korban fájnak az ízületei, méghozzá annyira, hogy gyógyszeresen kell kezelni, ott komoly gondok vannak...


Jellembeli, viselkedésbeli, munkabeli különbségekre gondolok, nem arra, hogy mert az egyik kutyának komolyabb bundája van, ezért kevésbé bírja a meleget, mint a másik. Ennyi erővel a kau sokkal jobban bírja a -40-50 fokot. :-)


A komondor pedig szintén keleti típusú pásztorkutya, annyi a különbség, hogy hamarabb befejeződött a pásztorkodó életmód és a tanyákra, házak udvarára szorultak vissza. Az állomány is jóval kisebb (kb. 5000) és sajnos valóban kevesebb a munkaképes komondor, de vannak nagyon is kemények közöttük. Én kissé elfogult vagyok a fajtával, beismerem (mondjuk közel sem annyira, mint Te a KÁJ-al), de ennek ellenére a videók alapján, amit eddig pásztorkutyás tesztekről láttam 1 KÁJ és 4 komondor a legjobb. Idén ha minden jól megy ebből a 4-ből 2 ott lesz Ópusztaszeren és megszorongatják a mezőnyt (szerintem TOP5-ben lesznek).


Egy a lényeg, ezek a kutyák ugyanarra voltak szelektálva évszázadokon át, úgyhogy a küllembeli és az adott terület sajátosságait leszámítva teljesen hasonló viselkedéssel és ösztönkészlettel rendelkeznek. Pásztorkutyák.

2011. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Egyébként ne hidd, hogy a Te kutyád közelebb áll a pásztorkodáshoz, mint bármely más fajta, mivel a Te kutyád is már küllemre van tenyésztve (vagy más vélemény szerint bunyóra, de én nem ismerem ezeket a kenneleket).


Igazán kemény pásztorkutyát csak nyáj mellett látsz, az ottani KÁJ-ok és sivas kangalok kemények.

De ha olyan pásztorkutyát akarsz látni, amelyiket még nem rontott el a küllemre tenyésztők hada, akkor Mongóliába kell elmenned, vagy legalábbis olvasnod az ő pásztorkutyájukról.

A bankhart a mai napig arra használják, amire ki lett találva. Brutális, kőkemény pásztorkutya.

2011. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
Amúgy a nagy okoskodásotok közepette érdekelne, hogy végül vajon mi lett végül a kérdezővel? Azzal senki sem foglalkozik, hogy itt nem a kutyáról van szó, hanem egy önző gyerekes férjről, aki csak menőzni akar, aztán az igazi felelősséget meg a feleségére hárítja. Itt nem kutyát, hanem férjet kell nevelni.
2017. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!