Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyata...

Miért nem érti meg sok kutyatartó, hogy közterületen nem sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert nemrég beszéltem egy kutyatartó ismerősömmel erről,nekem nincs kutyám.

Meg sok kisgyerekes anyuka panaszkodik,hogy a gyerekét nehogy megharapja egy kutya.És mi a helyzet a nagytestű kutyákkal? Én félek tőlük,és az ismerősöm azt mondta,ha szalad felém,nem szabad vele érzékeltetnem,hogy félek tőle,mert megtámad.De nem a gazda felelőssége lenne,hogy akkor pórázra kösse? Most a helyszín alatt egy utcát értek.

Mondjuk ha én félek tőle,de póráz nélkül van és megharap,az nem a gazda felelőssége?

Amúgy szeretem a kutyákat meg semmi bajom velük,de nem szeretném,ha egy póráz nélküli megharapna.Egy nagytestű pl...


2011. szept. 16. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
15%
Jaj, mostanában annyi gyerek harap meg az utcán szépen sétálgató kutyákat.... Sőt, ijesztgetik őket ronda morgással. Szegény kutyusok... Istenem, most egy kalap alá vesszük a gyerekeket és a kutyákat???? Ez őrület. (szeretem a kutyákat, nekem is van, normálisan tartom, kiviszem a városból hetente egyszer futtatni.)
2011. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
99%

erre most komolyan választ vársz?


nem hinném, csak felhúztad magad, és jöttél picit háborogni. most erre hiába írjuk meg neked huszan, hogy pedig pórázzal sétáltatunk (mert mi bizony azzal, sőt, szájkosárral, ha azt írja elő a szabály), ez a saját helyzeteden nem segít.


elmehetsz az önkormányzathoz, és felhívod rá a figyelmet, hogy a közteresek azon a környéken nagyot kaszálhatnának, ha többször járőröznének.


a felháborodásodat egyébként megértem, élni és élni hagyni az elvem. én speciel csak akkor megyek be a városba a kutyákkal, ha muszáj, vagy ha "szocitúrát" tartunk, tehát kicsit behozzuk magunkkal valamelyiket, hogy ne szokjon el a városi zajoktól, forgalomtól, tehát nincs is olyan problémám, hogy hol sétáltassak, mert szerencsére falun lakunk, és a kert végében már ott a mező...


de mint ugye olvasható volt, van olyan, akinek viszont nem sok lehetősége van szabadban mozogni a kutyájával, mert ugyan ebrendelet van náluk, de kutyafuttató nincs...


és ezzel vissza jutottunk az alapvető problémához: Magyarországon nincs normális kutyatartási kultúra.

ha lenne, akkor a nemkutyásoknak sem lenne mi miatt hőbörögni, mert nem kóricálnának a kutyák csak úgy össze-vissza az utcán, nem lenne kutyaszr a járdán (meg sehol sem), nem lennének kutyaharapásos balesetek (de legalábbis jóval kevesebb lenne), és kóbor kutyák sem (vagy legalábbis sokkal kevesebb), és még sorolhatnám...

2011. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
75%
18:08 bocsi igazad van, tényleg nem kéne egy kalap alá venni. A sorozatgyilkosok is cuki gyerekek voltak meg a pedofilok. A kutyák meg csak ártatlan áldozatok.
2011. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy meg, tényleg nagy szám az a heti egy futtatás. Nagy hős vagy. Csak ez nem mindenkinek elég. Arról nem is beszélve hogy aki nem is városban lakik az hova vigye? Hiába itt a nagy szabad tér mert gyerekek mindenhol vannak, futtató meg sehol, de mi, ha belegebedünk is tartsunk be minden szabályt mert mi nem emberek vagyunk, hogy addig a kutyátlanok senkivel sem törődve dorbézolhassanak és elfoglaljanak mindent.
2011. szept. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
82%

ni, most nézem 18:08kor ketten is küldtünk választ egyszerre... :O


a tartalomból úgy sejtem, nem nekem szólt a ma 19:45

2011. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
79%

hát én meg pont kezdek agybajt kapni attól, hogy már sehol nem tudom elengedni a kutyáimat, hogy futkossanak egy jót...


én falun lakom, és nagyon is tekintettel vagyok más lakókra, kizárólag pórázon sétáltatom a kutyáimat!!!

viszonylag hamar kijutok a házamtól a mezőig, de hogy aközben miket kell lenyelnem,...

nem telik el nap, hogy be ne szólna valami öreg tyúk vagy túlfűtött anyuka, esetleg lovagias pasi, hogy minek ennyi kutya, meg hogy képzelem, hogy ennyi kutyával vagyok az utcán, de van, aki csak a bajsza alatt motyog valami trágárságot, esetleg beszól, hogy ha még egyszer az ő háza előtt megyek el, megver/megmérgezi a kutyáimat,...


ahogy kiérek a mezőre fellélegezhetnék, a kölyköket és a közepes testű keverékemet elengedem, utána szépen a másik menhelyimet is.

a kájomat nem. sajnálom is szegényt, úgy menne játszani a többivel...


de a mezőre is járnak futók, bringások, kirándulók, lovasok,...

választhatok, hogy vagy ideggörccsel a gyomromban hagyom, hogy az 5 szabadon lévő kutyám játsszon, és figyelek, mikor jön arra ember, hogy megfogjam a kutyákat, mert az arra járó ESETLEG fél a kutyáktól (amit nem tudok felfogni), vagy megfogom azokat a szerencsétleneket a rét közepén is és gázolok utánuk a mocsárba, hogy megmártózhassanak a patakban...



megjegyzem sokkal kevesebb kutyatámadás lenne, ha a szülők kiskoruktól nevelnék a jó hozzáállásra a gyerekeket.

velem így tették a szüleim, még egyszer sem támadott meg kutya, pedig elég sok itt a kóbor - másokkal agresszív...


még egy óriási fekete keverék is elkísér a sétáinkra, a saját gazdái sem bírnak vele, nálam meg érdekes, kezesbárány.

2011. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

Utolsó neked négy kutyád van,ha jól értem? Gratulálok,jó gazdi lehetsz :)

És mit értesz az alatt,hogy megfelelő hozzáállásra kéne nevelni a gyerekeket?

2011. szept. 16. 20:24
 18/63 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok:


6 kutyám van.:D

egy fajtatiszta, egy menhelyi, és egy vemhesen kivertet fogadtam be, neki megtartottam azt a 3 kölykét, akiknek nem találtam rendes gazdát.

(szerencsére a 3 kölyök extramini cicaméretű, így nem az ő kajáltatásukba roppanok bele.:))


én gyerekkorom óta kóborkutyák és a saját nagytestűink között nőttem fel.

a szüleim elmondták, hogy kell bánni egy kutyával - hogyan ne okozzak neki fájdalmat, hagyjam, hogy előbb megszimatoljon, soha ne mutassam, hogy félek, ne fussak előle, csak lassan, biztosan sétáljak el előtte...

ha találkozom egy agresszívabbnak tűnő kóborkutyával, kedvesen beszélek hozzá.


az a nagy fekete kan egyszer morgott meg, akkor érezte rajtam, hogy ideges vagyok. (más miatt.)

amikor meg azt érzi, hogy örülök, magabiztos vagyok, csaholva jön elém és könyörög egy kis simogatásért...

szegényt csak én sétáltatom, úgy örül, amikor meglát minket...

tavaly még elég szemét volt velem is, amikor labdáztam vele, és a lábam a labda közelében volt, többször megharapott - de nem vészesen.

azóta rendeztük, kinek hol a helye, és akárhogy dögönyözhetem, eszébe sem jut odakapni.



szóval nagyon sok múlik a kisugárzáson.

pontosan ma sem tudják még a kutatók sem, mi váltja ki az agressziót, de az biztos, hogy más szagokat bocsát ki egy ijedt és egy magabiztos ember.

az ijedt= zsákmány. olyan ösztönöket ébreszt fel a kutyában, hogy az ő részéről teljesen természetes, hogy a zsákmányt üldözőbe veszi...


amikor még csak a menhelyim volt, biciklivel sétáltattam (ezt a szabadságot nem vagyok hajlandó megvonni tőle, olyan jól nevelt, hogy még egy macska sem érdekli ilyenkor, nemhogy egy ember, és ha valaki fél is a kutyáktól, azt a 3 másodpercet túléli, amíg elhaladunk előtte...), és nekitámadt két kaukázusi méretű kan.

én leugrottam a bicikliről, és üvöltve rohantam feléjük, bele is rúgtam az egyikbe, úgy takarodtak el, mintha tigris támadt volna rájuk.:D

(pedig alapvető szabály, hogy harcoló kutyáknak nem megyünk a közelébe, de vannak kivételek...)

egyszerűen szerintem csak érezték a hozzáállásomon, hogy nagyon nem viccelek:

nekem többet ér a kutyámat megvédeni, mint nekik megtámadni...

2011. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos felénk sincsenek kutyafuttatók, így a parkban mi is el szoktuk engedni. Természetesen, ha akármilyen kárt okozna akárkiben, nem engednénk el. Viszont szegény kutyákat is muszáj lemozgatni. Jól meg vannak nevelve, nem bántanak másokat, más kutyáktól is vissza tudjuk őket hívni.

Az enyém néha elindul egy-egy emberhez (a 10 kilójával egyébként nem olyan ijesztő), csak mert épp szimpatikus neki az ember, vagy kajaszag jön a szatyrából... De mindig időben visszahívom.


És nálunk is a parkban több anyuka ordít a gyerekével, hogy ne menjen el, mint gazda a kutyával...

2011. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
91%

Na igen én is falun lakok ma 6 kutyát vittem sétálni(egyszere) beszólogatnak stb. de igazából nem nagyon érdekel. akinek nem tetszik ne nézzen oda.

Én is gyerek vagyok (13/L) de engem is nagyon zavar hogy sétálok a nj-vel és odajön a 7-8 éves kis srác és neki áll keménykedni, hogy mi a f**-nak kell kihozni a kutyát meg minden. és mikor elmagyarázom neki (értelmesen) hogy azért mert nem szeretném hogy az én kutyám is idegbajos legyen mint a tiétek (80cm.es lánc, ütik-verik ha kell ha nem) akkor még neki áll pattogni. Na akkor legszivesebben szólnék a kutyának hogy: csípd meg, de sajnos ma már ez is törvénybe ütköző :/.

És ezzel azt szerettem volna elmagyarázni, hogy a sok hülye gyereket is pórázra lehetne kötni..

Meg az is nagy probléma hogy Magyarosrszágon szabályok vannak, kutyafuttatók nincsenek...

Én is csak a töltésen vagy a határban (földúton) tudom elengedni a kutyákat sajnos.

2011. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!