Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyata...

Miért nem érti meg sok kutyatartó, hogy közterületen nem sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert nemrég beszéltem egy kutyatartó ismerősömmel erről,nekem nincs kutyám.

Meg sok kisgyerekes anyuka panaszkodik,hogy a gyerekét nehogy megharapja egy kutya.És mi a helyzet a nagytestű kutyákkal? Én félek tőlük,és az ismerősöm azt mondta,ha szalad felém,nem szabad vele érzékeltetnem,hogy félek tőle,mert megtámad.De nem a gazda felelőssége lenne,hogy akkor pórázra kösse? Most a helyszín alatt egy utcát értek.

Mondjuk ha én félek tőle,de póráz nélkül van és megharap,az nem a gazda felelőssége?

Amúgy szeretem a kutyákat meg semmi bajom velük,de nem szeretném,ha egy póráz nélküli megharapna.Egy nagytestű pl...


2011. szept. 16. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
84%

az utolsó kislány nagy igazságot írt, szabályok vannak, meg tilalmak...

soha nincs olyan ebben a tetű országban, hogy mindenkinek nézzék az érdekeit.

pedig lehetne. kizárólag intelligencia kérdése.


én már azon is gondolkodtam, hogy a mezőt időre fel kellene osztani...:D

a kutyásoké reggel 10-11-ig és este 4-7-ig...

a lovasoké, futóké és bringásoké:....:D

és a közép-ázsiaimé egy külön időszakban:D:D:D:D:D


így a lovas nem görcsölne, hogy mikor veszi üldözőbe egy kutya, én nem görcsölök, mikor jár arra ember...:D


(amúgy most már be fogom vezetni, hogy 3 turnusban viszem sétálni a kutyáimat... 1.: 3 pici, 2.: kettő szuka, 3.: káj. ha azzal is problémája lesz valakinek, felkötöm magam.)

2011. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
22%
A közterület nem a kutyákért van! És a gyerek fontosabb mint valami állat.Viszont van rá törvény hogy kutyát CSAK pórázon lehet utcán sétáltatni ezek után nincs apelláta!Aki ezt nem fogadja el az ne tartson kutyát !Más meg nem fogadja el hogy jogsi nélkül nem vezethet autót csak ott el is kapják ezért ritkább is. Csak az nincs jól hogy nem büntetik eléggé aki a porázontartás ellen vét.Kéne sokkal több közteres aki szanaszétbüntetné a póráz nélküli kutyásokat azokkal egyetemben akik nem szedik fel a kutyapiszkot! Lenne rengeteg extra bevétel amit fordíthatnának a menhelyekre is akár. De addig nyugodtan támadnak meg embereket és kutyákat szabadon flangáló vadállatok. És egy olyan gazdát én még nem láttam aki nem azzal kezdené egy támadás után ,hogy dehát az én kutyám ilyet még eddig soha ez a világ legjámborab ebe...Ja ,csak egy ösztönlény ami bármikor bekattanhat. Éppen ma volt a hírekben hogy egy RENDŐRKUTYA szanaszét harapta a saját gazdáját! Akkor miről beszélünk? Persze a profin kiképzet eb is biztos rosszúl volt nevelve .Nem az a lényeg hogy van nevelve ,MERT NINCS RÁÍRVA! mert amikor rohan egy 50kilós dög neki a gyerekemnek ,rohadtúl nem fogom megvárni hogy egy harapással eltöri a kis karját vagy megnyalja!És nem érdekel hogy üvőlt a gazdája 100méterről hogy nem bánt,de visszahívni nem képes mert a kutyája sz arik rá.Aki ezt nem bírja felfogni az nem való lakott területre.Ki kell menni tanyára ott lehet bohóckodni 6hektáron
2011. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg alapvetően nem azzal van a baj, h a kutya szabadon van- enyém is úgy van- belátható terepen, és 100%osan behívható, állj-ra megáll, akár kutya, akár gyerek van a láthatáron.

A szabadon levő kutyák állítom 80%a egyszerűen neveletlen, és se hall se lát, ha észrevesz vmit.

Múltkor jön velem szembe egy Nj és a gazdája, póráz nélkül, enyém is póráz nélkül, na monmdom mi lesz itt. sajátomat leültettem magam mellé, és megálltunk. És láss csodát, gazdi rászólt a kutyára hogy nem! és kutya nagy ívben kikerült minket.... Szóval, ha ilyen kutyák lennének szabadon, nem lenne gond.

2011. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
96%

tegnap 23:05


figyu, igazat adok részben, valóban be kéne tartatni a szabályokat, akkor jobban odafigyelnének az emberek, de mellette be kéne tartani a saját szabályaikat is az önkormányzatoknak -> KUTYAFUTTATÓK!


de amiért kiragadtam az írásod, hogy külön reagáljak rá:

a rendőrkutyás esetet ne keverd ide!!!

történetesen többet tudok arról az esetről, mint az ide írkálók nagy része (hogy honnan, az legyen az én dolgom). nagyon sokan félreértelmezik a rendőrkutyákat, és azt hiszik, olyanok, mint a Rex felügyelő. no, a keresőkutyák azok még esetleg, azokat még talán meg is lehet simogatni (ha olyan természetűek), de a járőrkutyák, akiket arra képeznek, hogy bárkit, bármilyen helyzetben elfogjanak, azok nem ilyenek! azok valóban keményen emberes, "gyilkos" kutyák. nem viszik őket szájkosár nélkül közterületre, és nagyon óvatosan bánnak velük, mert a speciális képzésnek hála annyira kibontakoztatták az ösztöneiket, hogy sokkal hamarabb harapnak, mint egy "normális" kutya. mert igen, ösztönlények, de nagy tévedés, hogy bármikor bekattanhatnak! akkor harapnak, amikor annak okát látják. de pont ezért is képzik külön a kutyás rendőröket, hogy megtanulják kézben tartani az ilyen állatokat, mert ugyanolyan szakértelmet és szigort kívánnak, és ugyanolyan veszélyesek, mint a csőre töltött fegyverek.

most lehet jól megdöbbenni, de ebben az esetben a roti NORMÁLISAN, LOGIKUSAN viselkedett! ő úgy működött, ahogy kellett, a kutyavezető volt gyenge, és viselkedett helytelenül. kezdő kutyás volt egyébként, a dunakesziek hibája volt, hogy nem ismerték fel, hogy éretlen egy ennyire kemény kutyához. ugyanez a kutya már fél éve élt a srácnál, és nem egy ideggyenge példány. tehát a kutya nem vad, nem elmebeteg, egyszerűen nem tudta uralni a vezetője. és ez nem egy golden volt, aki max elkóricál a parkban, hanem egy speciálisan képzett, kemény kutya. és ezt a jó kutyát most le fogják altatni...

nagyjából olyan ez, mintha a kopasz hasba lőné magát a gépfegyverrel, aztán elővigyázatosságból beolvasztanák azt a fegyvert...


nagyon kevés kutya van egyébként, amelyik tényleg harap. még az őrző-védőre járó kutyák egy része is elvérezne egy éles helyzetben, és többféle teszttel már láttuk azt is, hogy még a karakán pásztorkutyák közül is kevés olyan tökös, mint hittük. a magabiztos, támadó embert kevés kutya támadja meg, ugyanúgy, ahogy a passzívat is. ellenben a menekülő, rémülten hadonászó, sipítozó embert, már sokkal bátrabban harapják meg...


azt kéne megtanulni - generációs szinten - hogy a kutyák nem bántanak. ha ez rögzül, és el is hisszük, akkor már a magabiztosság is segít abban, hogy tényleg ne támadjon meg egy kutya sem (no persze nem is kell bemászni senki udvarába). itt jön képbe az, amit írtak korábban is, hogy nem felkapni kell a gyereket, ha kutya jön szembe, hanem megkérdezni a gazdáját, hogy szabad-e simogatni...

elképesztő egyébként, hogy manapság az emberek mennyire tudnak rettegni állatoktól. hüllős kiállításokon szoktam segíteni, ahol kézbe adjuk az állatokat, totál ártalmatlan kígyóktól - amiket mi is a nyakunkban hordunk ott a szemük láttára - már messziről félnek a látogatók. és egy felnőttnél ezen nehéz is változtatni, gyerekkorban kell megismertetni az embereket az állatokkal, rengeteg élménnyel lesznek gazdagabbak, és a buta fóbiákat is meg lehet előzni.

2011. szept. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

szia!


sűrű utcában lakok, minden házban van kutya. Ha el akarom engedni a mudimat, fel kell sétáljak vele a központba, hogy a lakótelep parkjában megfuttassam. Ott mindenki elengedi a kutyáját, de sok a gyerek is. Az az íratlan szabály, hogy a játszótér a gyerekeké/anyukáké, a park meg a kutyásoké, ahol a kutyák játszhatnak egymással. Ha odajön egy gyerek a játszótérről, akkor szabadon megteheti, de ezért nem a kutyás felelős. Ugyanis közterület, és a kutyásnak is van joga hozzá. Persze normális, szocializált kutyákról van szó.

Mind a kettőnek megvan a játszóhelye, és a másik tartsa tiszteletben azt!

2011. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
76%

nekem egy labradorom van.annyiszor,de annyiszor belémkötnek lépten-nyomon a bkv-n hiába van szájkosárral,pórázon,mindenki beszólogat,direkt rálépnek..stb

kiskora óta póráz nélkül sétál.néha igen odamegy emberekhez,farkcsóválva,labdával a szájában,és úgy örül nekik mintha nagy haverok lennének.nem ugrál,még csak nem is szimatol,csak odamegy,csóvál és megy tovább.és ettől kb a gyp-sek 90%-a felmászik a falra,felugrik a fára halálfélelemmel üvölt.ha TUDOM,hogy a kutyám nem bánt senkit,akkor miért tegyem pórázra?!nyilván nem azért viszem póráz nélkül mert arra várok,hogy mikor támad meg valakit.

kérdező te se fossál a kutyáktól,és ha félsz,akkor sem fognak megtámadni mint a hülye haverod mondta...inkább attól a kutyától kell félni amelyik pórázon van,mert ha az elszabadul a gazdi kezéből,na akkor van baj...

2011. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
17%

:)

Esetleg a tisztelt kutyatartóknak arról mi a véleménye, hogy ha az elengedett kutyájuk véletlenül felém kezd rohanni, én meg még véletlenebbül az acélbetétessel akkorát rúgok a kis kedvencükbe, hogy utána elfekszik a kutya, és nem is kel fel többet; vajon ugyanúgy a közterületen szabadon, póráz nélküli sétáltatásról ugyanaz lenne a véleményük? Honnan tudhatom én, hogy a kis kedvencük nem-e támadni akar?! A kutyapiszokról már ne is beszéljünk, arról már letettem, hogy a gazdik fel is veszik a szart.

2011. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
87%

utolsó

akkor utána te se csodálkozz,ha te is szájba leszel rugdosva,főleg ha az én kutyámba támadna kedved belerúgni;-)

egyszer kapott már "emberke" tőlem,mert bele akart rúgni a kölyök kutyámba:)

2011. szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
14%
Ha a rohadt kutya támadólag jön felém, póráz nélkül, szájkosár nélkül, garantálom, hogy felrúgom, utána meg a gazdáját is. Pluszba rendőrt hívok rá, hogy rám uszította a kutyáját.
2011. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy mindenki csak vagdalkozni tud és a saját vélt igazát hangoztatni. Ha meg még a törvény is mögötte áll, akkor duplájára nő az arca. Nekem tökmindegy, hogy szabad-e póráz nélkül sétáltatni a kutyát, vagy sem. Ha az utcán sétálunk, akkor mindenképp ráteszem a pórázt, mert az embereket ez megnyugtatja, nekem meg nem áll szándékomban fölöslegesen ijesztgetni őket. A kutyának tök mindegy, mert így is csak dísznek van a póráz, a másik végét átvetem a vállamon és mindkét kezem szabad. A kutya meg jön mellettem. Ilyenkor nincs szaglászás, nincs jelölgetés, hanem közlekedés van A-ból B-be! Ha nem lenne rajta a póráz, akkor is ugyan ez lenne, úgyhogy ha ez másokat megnyugtat, akkor így nekem is jó. Amikor kiérünk a kutyafuttatóra (vagy egy külterületre), akkor mehet a többi kutyával szabadon, kilométereket, bizonyos határok közt. Vissza kell jönnie ha hívom, nem vadászhat, stb... Mellesleg a kutyafuttatón osztozunk futókkal, biciklisekkel, sétáló családokkal és mégsincs semmi probléma, ha normális emberek jönnek össze. Sajnos vannak antiszociális emberek a kutyások, a futók, a biciklisek és a kisgyerekes családok között is, akik csak magukat látják és lesz szíves mindenki őértük létezni! Ezen túl kell tenni magunkat, az élet minden területén ez van, miért épp a szabadidő eltöltése lenne kivétel?! A másik lehetőség, hogy kimegyünk a parkba szintén csapatostól több kutyával gyakorolni, vizsgára, bemutatóra vagy csak úgy. Hivatalosan ezt nem szabadna, de mivel a kutyáink nem randalíroznak, nem molesztálják az ott sportolni vagy pihenni vágyókat, ezért nem szól senki. Inkább nézőközönség szokott lenni, hogy milyen ügyesek a kutyák. Volt, hogy a közterületesek dicsérték meg a jólnevelt kutyusokat! Persze ott a másik oldal, a felxis, neveletlen kutyusok, akik pórázról is kitámadnak, kötözött sonkát csinálnak a járókelőkből, vagy az elengedett kutyák, akik mindenféle kontroll nélkül randalíroznak a piknikezők között. Vagy a harmadik oldal, azok, akiket ugyan semmiben sem zavarunk, de nem bírják ki, pofázás, okoskodás és fenyegetőzés nélkül, pedig nem lenne más dolguk, minthogy megtartják maguknak a véleményüket és szépen elsétálnak. Vagy a negyedik oldal, az anyukák akik vigyorogva nézik, amint a kölykük visítva és botokkal hadonászva akar "játszani" a kutyákkal (nem kérdezik ám meg, hogy szabad-e)! Ezzel együtt kell élni, az emberi közösség erről szól. És nem a kategorikus tiltás a megoldás, hanem kölcsönös empátia és az ésszerű, BETARTHATÓ szabályozás!
2011. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!