Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyata...

Miért nem érti meg sok kutyatartó, hogy közterületen nem sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert nemrég beszéltem egy kutyatartó ismerősömmel erről,nekem nincs kutyám.

Meg sok kisgyerekes anyuka panaszkodik,hogy a gyerekét nehogy megharapja egy kutya.És mi a helyzet a nagytestű kutyákkal? Én félek tőlük,és az ismerősöm azt mondta,ha szalad felém,nem szabad vele érzékeltetnem,hogy félek tőle,mert megtámad.De nem a gazda felelőssége lenne,hogy akkor pórázra kösse? Most a helyszín alatt egy utcát értek.

Mondjuk ha én félek tőle,de póráz nélkül van és megharap,az nem a gazda felelőssége?

Amúgy szeretem a kutyákat meg semmi bajom velük,de nem szeretném,ha egy póráz nélküli megharapna.Egy nagytestű pl...


2011. szept. 16. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
92%

az acélbetésnek:


az a helyzet, hogy felrúgni csak a szerencsétlen, jószándékú, játékból közelítő kutyákat fogod tudni, esetleg még azokat, amik félelemből megugatnak (bár azokat is nehezen, mert az ilyen kutyák tartják a távolságot). az igazán komoly, TÁMADÓ kutyát aztán rugdoshatod, már ha lesz mivel... mert azt aztán semmilyen acélbetéttel meg nem állítod.


szóval ezzel csak a szófogadatlan, de egyébként ártalmatlan kutyákban fogsz kárt okozni. azért mondom, hogy tudj róla... a többi a lelkiismeretedre van bízva.

2011. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
21%
Tényleg kevés a futtató de ez nem jogosít senkit fel a szabályok áthágására! Kérvényezni kell az önkormányzatnál,hogy legyen futtató vagy kivinni a kutyát valami szántóföldre ahol madár se jár.Ez olyan mint a belvárosban meg kevés a parkolóhely de azért nem állunk meg az út közepén parkolni, mert megbüntet a közteres.A fegyvertartásnak is pontos szabályai vannak, nem lehet kézben lóbált éles fegyverrel járni hiába ordítoznám hogy nemlövök nemlövök!,és a kutya főleg az agresszív nagytestű fajták annak számítanak!Rengeteg eset van hogy szabadon lévő kutyák súlyosan megsebesítenek embereket, megölik megnyomorítják a gyerekeket és nem mellékesen a szabályosan pórázon vitt kutyáknak megy neki a szabadon lévő, súlyos sérüléseket okozva nekik.Nem is kerül be csak a tizede a médiába de az is sok.Mégegyszer lassan írom: én nem tudhatom hogy egy kutya milyen szándékkal rohan felém és a kisgyerek szemében egy elefántnyi dög rohan felé vicsorogva ösztönösen rettegni és sírni fog.Én meg nem várom meg mi lesz mert akkor már túl késő ha a kutya szájából kell kitépni a karját.Jogom van hozzá megvédeni magamat és másokat, nem az őserdőben élünk a vadállatok közt , itt a kutyának kell alkalmazkodni vagyis a gazdának. Már nem egy kutyát kellett lesprayznem e miatt.Volt ahol pampogott a gazda, de felvilágosítottam hogy ő is kaphat olyat hogy megemlegeti, és fel is jelentem mert a gyerekre uszította a kutyát.Ha be tudná hívni a kutyát egy szóra és nézné is mit csinál az eb nem lenne baj, de ezek a kutyák senkire sem hallgatnak ,és mégis szabadon engedik őket ,ez óriási felelőtlenség!Lehet ,hogy a sok vad kutya és felelőtlen gazda miatt szív a jólnevelt kutyás is ,de a jólnevelt kutya is bármikor kaphat egy olyan ingert ami kiváltja a támadást ,másrészt meg nem lehet olyan törvényt hozni hogy jólnevelt kutyára nem kell póráz rosszra meg kell mert ez nem egy objektív fogalom, nem lehetne megállapítani,olyan mintha "én birom a piát" jelszóval beülnék vezetni a kocsiba és magyaráznám a rendőrnek hogy öt sör után is megcsinálom a rutinvizsgát.
2011. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én kutyámmal is próbálkozhatsz, kicsit jobbak a fizikai képességei mint az embereknek. :) Felrúgni legfeljebb a kicsi ártatlan, kölyök, vagy beteg kutyákat tudsz.

Igen a kölyköket is ideje lenne megnevelni. Hogy ne legyen már az hogy én nagy ívben KIKERÜLÖM őket mert egyedül akarok lenni, de azok meg szó szerint üldöznek. A szülő meg csak mosolyog, hisz az ő gyerekének JOGA van kutyuskázni. Ja hogy én is ott vagyok és enyém a kutya? Hoppá. Kérdezés nélkül jönnek oda és zaklatnak és ha szólok akkor meg még én vagyok a bunkó, mintha nekem kötelességem lenne a kutyával szórakoztatni az embereket. Ha meg megharapja akkor is én leszek a hibás, pedig ő mászott rám. A másik fele meg aki hergeli a kutyát a kerítésen keresztül, megdobálja, bántani akarja ha kimegyünk, de olyat is láttam amikor a tisztes apuka (előtte persze jól körülnézett nehogy valaki lássa de persze igaza van), esernyővel akarta a gyerekei előtt fejbeb*szni a kutyám aki a kertjéből ugatott... Ja persze ehhez mindenkinek joga van és a kutyások bujdossanak el?

2011. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
8%
Ha minden gazda betartaná a pórázon tartást és minden gazda normális kerítés mögött tartaná a kutyáját nem lenne ennyi kutyatámadás és nem lenne ennyi konfliktus.Persze gyakran saját gazdájának vagy családtagnak esik neki a kutya, de ha azokat sem tiszteli mit várhatunk tőle ha egy idegennel találkozik? Szóval itt a hatóságok is a hunyók ,hogy nem tartatják be a jogszabályokat.Amelyik gyerekes meg nem figyel a gyerekére és hagyja hogy odamenjen kérdezés nélkül egy kutyához vagy kerítésen benyúljon az úgyszintén nem normális.
2011. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
98%

Azt cáfolnám, hogy a gyerek ösztönösen retteg a kutyától. A gyerek tisztán, nyíltan és bizalommal áll a kutyával szemben, még ha az dupla olyan magas is mint ő. Amelyik gyerek retteg a kutyától, azt jellemzően a családja szocializálta erre. Hányszor hallani anyuci hisztijét, hogy "ne menj oda a nagy kutyához, mert megharap", vagy csak szimplán "vigye innen ezt a dögöt, mert a gyerekem fél tőle"! Ezek után fog is félni! Pedig a gyereknek is jó lenne, ha megtanulhatna helyesen viselkedni a kutyákkal (ezzel akár egy későbbi kutyatámadás is elkerülhető lehet, ami nem egy megvetendő szempont), és a kutyáknak is jó, ha vannak jólnevelt gyerekek körülötte, akikkel szocializálni lehet.


Szerintem törvényt is lehetne úgy alkotni, hogy mindenkinek jó legyen. Ha már a fegyvertartás és jogsi feljött, lehetne a kutya szabadon sétáltatását is vizsgához kötni. Vizsgázna a kutya, vizsgázna a gazdi, akár még egy pszichológiai alkalmasságit is el tudnék képzelni a gazdinak. De akkor lehetne azt mondani, hogy ezt akarod? Akkor így megteheted!

2011. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
0%
Jó legyen alkalmasságivizsga meg kutyatesztelés de amíg nincs addig tartsuk be a szabályokat. A gyerek fél az idegen kutyától hiszen rengeteg rossz élménye van a körülötte acsarkodó fenevadak miatt.Ha látja hogy a saját kutyánkat majdnem széttépi a másik szabadon tartott eb akkor hogy ne félne? Mert ez is megtörtént.
2011. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
91%
Ja igen, nem fura hogy mindig a kutyások a rosszak? Arról miért nem bezélnek a kedves kutyátlanok, gyerekesek stb, hogy ŐK mikben hibáznak? Olyan nincs hogy mindig csak az egyik fél rossz, és szinte már emberi jogai sincsenek csak mert kutyát tart! Szülni miért szabad mindenféle jöttmentnek a putriba ahol csak szenved a gyerek? Akkor miért ne tarthatnék kutyát akkor is ha nincs a közelben kutyafuttató? Ezerszer kevesebbet ártok. Az nem úgy megy, hogy ti ha beledögöltök, akkor is tartsátok be a szabályokat, hogy mi (kutyátlanok) élhessünk gond nélkül. Gondolni kéne a másik félre is. Ismétlem a bunkó emberek, bunkó emberek és nem bunkó kutyások. Nem a kutya tehet róla hogy az illető ember olyan lett. Az élet ilyen, kockázatokkal jár, a kutyatartás is. Az emberek szerintem sokkal több embert öltek már meg mint a kutyák, de szerintem még egy egyszerű autóbalesetben is többen haltak már meg...
2011. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld kutyások (mert te inkább csak kutyatartó vagy ami nem ugyanaz) kutyáit is próbálta már bántani másik. Ettől mégsem a kutyát utálják meg a többi kutyatartót és nem félnek. Más országokban miért tudnak normálisan élni egymás mellett és embernek tekinteni a kutyásokat? Lehet nincs annyi kutya aki rossz helyre került és gondot okoz, de ezeket nem is tiltásokkal meg elszigetelésekkel oldották meg hisz ott szinte bárhová bemehet a kutya. Jó hogy nem már összeszedjük az összes kutyást és kirakjuk egy lakatlan szigeten. Szánalmas ez a méretű ellenszenv...
2011. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
8%
Mióta alap emberi jog kutyát póráz nélkül kiereszteni a közterületre? Vagy ez belekerült az új alkotmányba,mert nem tudok róla? Tarthatsz kutyát ,ha azt szabályszerint tartod pórázon és nem engeded oda a másikhoz engedély nélkül.Olyan nehéz ezt felfogni? Emberi településen igenis az embereknek van több joga mint az állatnak és nem akar rettegni mikor harap belé egy megvadult eb.
2011. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
8%
Nem jogokat kell követelni amíg a kutyások többsége sz arik a legalapvetőbb emberi együttélési normára és mások jogaira is. Hogy nem lehet végigmenni az utcán anélkül ,hogy ne támadna be egy kieresztett kutya a rossz kerítésen,hogy nem lehet békésen bemenni egy parkba a gyerekkel mert szanaszét rohangálnak a kutyák és a gazdájuk látótávon kívül trécsel ,esze ágába nincs se felszedni a kutyagumit se odafigyelni hogy éppen a gyerek felé közelít a kutyája .Ez mindennapos eset sajnos.Zenét sem lehet bömböltetni 10után mert csendháborítás,ott is lehet mondani hogy engem nem zavar mert nekem így jó , pedig az messze van az életveszélytől és a másik testi épségének veszélyeztetésétől.Vannak bizonyos szabályok amit be kell tartani ha nem tanyán laksz.
2011. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!