Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyata...

Miért nem érti meg sok kutyatartó, hogy közterületen nem sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert nemrég beszéltem egy kutyatartó ismerősömmel erről,nekem nincs kutyám.

Meg sok kisgyerekes anyuka panaszkodik,hogy a gyerekét nehogy megharapja egy kutya.És mi a helyzet a nagytestű kutyákkal? Én félek tőlük,és az ismerősöm azt mondta,ha szalad felém,nem szabad vele érzékeltetnem,hogy félek tőle,mert megtámad.De nem a gazda felelőssége lenne,hogy akkor pórázra kösse? Most a helyszín alatt egy utcát értek.

Mondjuk ha én félek tőle,de póráz nélkül van és megharap,az nem a gazda felelőssége?

Amúgy szeretem a kutyákat meg semmi bajom velük,de nem szeretném,ha egy póráz nélküli megharapna.Egy nagytestű pl...


2011. szept. 16. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam, "hogy kiereszteni az utcára póráz nélkül". És főleg nem odaengedni bárkihez is, kösz szépen minden vágyam hogy békén hagyjanak, nem hogy még én engedjem oda akárkihez. Ők jönnek hozzám engedély nélkül.

Megintcsak mondom: 1, akik a fent említett dolgokat megteszik, ígyis-úgyis bunkó emberek, a többi szabályt sem hiszem hogy betartják, nem az az oka, hogy kutyájuk van 2, a póráz és a kerítés csak visszatart, de nem akadályoz meg. Akármelyik póráz elszakadhat, akármelyik kerítés "ledőlhet". Nem elszigetelni kell a "vérengző vadállatokat" mert az nem megoldás csak az utálkozók kényelmét szolgálja és hogy homokba tudják dugni a fejük.

A normális kutyásokat igenis ugyanolyan joga van mint bárki másnak. Miért őket kell bántani pár bunkó miatt?

Ha tényleg érdekel a dolog akkor inkább valami okosat mondj ahelyett hogy ugyanazt szajkózod! Ha meg semmi nem érdekel csak a saját kényelmed, akkor valld be és ne írkálj ide! Na mégis mit csináljon szerencsétlen ember ha egyszerűen nem tudja hogy betartani a szabályokat?? Nincs kutyafutattó, nincs szemetes stb. Na? Most vagy szenved a kutya vagy nem tartok. Egyik sem megoldás, mert nekem is jogom van kutyához, mint bárki másnak bármihez.

Igaz, az embernek van több joga egy településen. De miért én meg a többi kutyás mik vagyunk? Ufók? Nekünk, embereknek van jogunk kutyával élni boldogan ha úgy akarjuk. Vagy a másik ember többet ér mert nincs kutyája?

2011. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
93%

egyet értek azokkal, akik békés, közös megoldást keresnek.


én a 6 kutyás vagyok.


az miért van, hogy a vén szatyor ha szembejön, sziszeghet bármilyen trágárságot, az ablakból ordítozhatnak utánam, hogy mit képzelek ennyi kutyával, meg megfenyegethetnek, hogy megvernek, bombát dobnak a kertembe, megmérgezik a kutyáimat, a szomszédok gyerekei bonthatják a kerítésemet, hogy kicsalogassák a kutyáimat (egy olyan kertbe nyúlkálnak, ahol egy közép-ázsiai is él...), tehát a gyerekek kertbe nyúlkálása nem baj, de ha ugyan ezek a gyerekek látják, ahogy sétáltatom PÓRÁZON a kutyáimat, a szülők már ordibálnak, hogy jézus jézus meg ne egye...


ugatnak a kutyáim este, mert hozzánk jár a falu összes kanja, szétszedik a kerítést, mert a vemhesen befogadott kutyámat csak hétfőn ivartalaníttatja az orvos (az emlői most szeptemberig túlságosan lógtak a műtéthez), ez zavarja a környéket...

de én hiába szólok a kutyatulajdonosoknak, hiába töltöm azzal a napomat, hogy megkeressem egy-egy kóborló kan gazdáját, csak nem képesek bezárni a kutyát...(és én vagyok a f.sz, mert hát az én kutyáim ugatnak...)


sorolhatnám estig, hogy milyen sérelmek értek már SZABÁLYOS kutyatartás mellett...

az előző kájomat megmérgezték, isteni szerencse - nameg a nagy mérete miatt - túlélte.

tudjátok milyen dühös leszek, ahányszor erre gondolok?

ha csak tudnám, hogy ki lehetett az, esküszöm már nem élne. nem viccelek, eltenném láb alól, vagy úgy megkínoznám, hogy lelkileg is belenyomorodik.


a rettegő, sokkos állapotban lévő frissen menhelyről hozott kutyámba egyszer belerúgott egy kamasz srác a villamoson.

akkor voltam 18 éves, lány létemre úgy tökön rúgtam, hogy nem tudott felállni.



nem lenne jobb mindenkinek ilyen felesleges feszültségek nélkül élni???


csak egy kis megértés, elfogadás, tolerancia...

(na meg magneB6, akinek kell... vagy válium.)



pszichiáteri kezelés alatt állok, minden kellene, hogy érjen, csak feszültség nem.

ehelyett minden nap olyan gyomorgörccsel sétáltatok, hogy azt senkinek nem kívánom...:P

2011. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mégegyszer elmondom. Téged vagy komolyan nem érdekel semmi magadon kívül, és a másik meg is dögölhet csak ne zavarjon a kutyájával, vagy ha igen akkor légyszi mondd az ötleteid a megoldásra mert ugyanazt ismételgetni (szabály szabály, tarts be, póráz) teljesen felesleges, azzal nem megy sokra senki.
2011. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
0%
Mert az gyerek és nem kutya .Ha nem érted a különbséget kár vitatkozni.Melyik óvodás támadt rá felnőtt emberre hogy le kellett vágni a lábát ,vagy melyik totyogós ölt meg embereket,vagy melyik bölcsis tart rettegésbe utcákat hogy nem mersz éjjel végigmenni kés és spray nélkül? ugye csak viccelsz? Mindegyik támadás után azt mondják hogy eddig békés kutya senkinek sem ártott együtt játszott a gyerekkel, nem is értik hogy s mint,jajaj sápitoznak,pedig csak biztonságosan kéne tartani őket .És a másik gond hogy aki tudja hogy harapós a kutyája az is elengedi!Aztán röhög a markába ha ráúszíthatja egy kisebb kutyára.
2011. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a kutyás a gonosz?!


Saját "élményem":


talpig feketében, elől hátul biztonsági szolgálat feliratú ruhában álltam a buszmegállóban, mellettem 2 németjuhász munkatársam /és családtagom/, póráz-szájkosár rajtuk. Mammer jön, lehajol, nyúkál a kutyához és a szokásos "kutyulizás". Kutyuli rábaszott a kezére a szájkosárral, csak szelíden,mert félig visszafogtam. Még az öreglány volt felháborodva, hogy micsoda vadállat!

Ki a faszom mondta neki, hogy nyúlkáljon a kutyához?


A gyerekeimet is úgy nevelem, 2 és 3 évesek, hogy idegen kutyához nem nyúlunk, csak ha a gazdája megengedi!

2011. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
10%
A megoldás egyszerű ,kőkeményen büntetni aki szabadon tartja a kutyáját az utcára felügyelet nélkül kiengedi és lakott területen belül póráz nélkül viszi.Ennyi.Futtatóra külterületi földutakra tőlem viheti póráz nélkül ha behívható az állat.Néhány millió ft állami bevétel után megtanulnák a renitens kutyások hogy mit lehet és mit nem.Van sok normális kutyás is aki pórázon viszi az ebét és van pénze kerítésre fel tudja szedni a piszkát,velük semmi baj ,mint ahogy a 6kutyással sincs.Ott a környezet a bolond, meg azok akik a kankutyákat kiengedik az utcára.
2011. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
10%
Baromira nem arról van szó hogy minden kutyás gonosz.Ha odanyúl a mammer akkor az ő felelőssége ha odakap a kutya.Nem megyünk oda más kutyájához ez alap dolog.De a kutya se menjen kéretlenűl oda máshoz, még ha nem is harap de összekoszolja a ruháját amivel éppen tárgyalásra menne v,agy összenyálazza.Ez is nemegyszer előfordult ,jön a kutya gazda ezerméterre aztán a sáros szutykos lábával felugrál.
2011. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
87%
Aki szélsőséges gondolkodású, azt úgysem lehet meggyőzni. Szerencsére ők vannak kevesebben! Már a szóhasználaton is látszik a gyűlölet és a rosszindulat: "megvadult eb, széttép, veszélyeztet, megtámad" stb... Mintha ez olyan általános lenne, pedig ez nem az utcán sétáltatott vagy a parkban játszadozó kutyákra jellemző! Sokkal inkább a nem megfelelő körülmények között tartott kutyákra, de azokat meg úgyse viszi a gazdája nemhogy parkba, de még sétálni se! Megsétáltatják azok magukat, ha arról van szó. Én nem látom ilyen sötéten a helyzetet. Mint már írtam, tényleg vannak idióta kutyások de ez nem a többieket minősíti.
2011. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
11%
Szélsőséges..kb egy hónapja is póráz nélküli kutyák téptek szét szombathelyi lakótelepen egy másikat ,úgy hogy a kisgyerek is ott volt ,ha nem kutyával vannak a gyereknek esnek neki..A kedves gazdák akik végignézték az egészet képtelenek voltak visszahívni a kutyáikat.
2011. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
77%
Ezek egyedi, elszigetelt esetek. Órákig lehetne sorolni azokat az eseteket, amikor emberek ölnek embereket, köztük gyerekeket is, mégsem tiltjuk ki preventíven az összes embert az utcáról! Aki kárt okoz másoknak, azt büntessék meg, a többieket meg hagyják békén!
2011. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!