Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyata...

Miért nem érti meg sok kutyatartó, hogy közterületen nem sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert nemrég beszéltem egy kutyatartó ismerősömmel erről,nekem nincs kutyám.

Meg sok kisgyerekes anyuka panaszkodik,hogy a gyerekét nehogy megharapja egy kutya.És mi a helyzet a nagytestű kutyákkal? Én félek tőlük,és az ismerősöm azt mondta,ha szalad felém,nem szabad vele érzékeltetnem,hogy félek tőle,mert megtámad.De nem a gazda felelőssége lenne,hogy akkor pórázra kösse? Most a helyszín alatt egy utcát értek.

Mondjuk ha én félek tőle,de póráz nélkül van és megharap,az nem a gazda felelőssége?

Amúgy szeretem a kutyákat meg semmi bajom velük,de nem szeretném,ha egy póráz nélküli megharapna.Egy nagytestű pl...


2011. szept. 16. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
2%
Nem elszigetelt.Beszélek gyerekes szülőkkel és kutyásokkal is, mindnek van legalább egy két hasonló élménye vagy ismerősei közül van ilyen, hogy vagy rátámadt a békésen pórázon sétálló kutyájára egy másik súlyos sérüléseket okozva vagy a gyereket veszélyeztette és csak a lélekjelenlétén múlt a tragédia.Órákig lehetne sorolni a kutyatámadásos híreket is.Viszont ha szabályt betartva lett volna póráz vagy szájkosár nem történik ez sem meg.
2011. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
84%
Te tényleg egy önző ember vagy akit semmi más nem érdekel, csak a saját p*csájának a kényelme. Jó pórázon van, ÉS? Megyei jogú városban élek és nincs egy r*hadt szemetes sem, nem hogy futattó! Ez téged már nem érdekel ugye? Éljen a kutya a póráz végén 15 évig amíg ti a csicsa, milliárdos játszótéren vonultok mert hát több a jogotok és ti szentek vagytok akik sosem tettek semmi rosszat, mindig csak a gonosz, rossz kutyások. Éljen, és ezek nevelik fel a következő generációt. Na ezért sem szándékozom itt megöregedni... Én adjak meg mindent, de engem még emberszámba sem vesznek. Ha ez annyira zavar, akkor nem a kutyának van joga hanem nekem lenne JOGOM a hobbimhoz, és én emberként nem gondolom hogy kevesebbet érek mint az akinek nincs kutyája.
2011. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
36%
És mint mondtam, emberek sokkal nagyobb kárt tettek más emberekben, pedig azok is kisgyerekek voltak valaha. De ezt ne vedd figyelembe, mert akkor nem lenne igazad. A kutya pedig "csak" egy állat, viszont nem csak akkor kéne ezt mondani, amikor az érdeked úgy szolgálja hanem amikor valami baj történik. Pontosan, a kutya csak kutya épp ezért semmi gonoszság nincs benne és ha valami rosszat tesz azért MINDIG az ember a hibás.
2011. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
8%
Igen én fontosabbnak tartom a saját és családom épségét mint ,hogy póráz nélkül szaladgáljon egy kutya.És bármi áron megvédem őket ,ha támadóan közelit ! Nagyon szépen elsétálgat egy eb pórázon is, kilométerhiányos izgága fajtákat meg nem kell lakásban tartani.Írtam már ha nincs futtató ,akkor kérvényezd az önkormányzatnál, de attól még ez nem mentesít a szabály alól.Minden hobbit lehet a törvények betartásával és másokat nem veszélyeztetve űzni ,ha nem tetszik tényleg jobb ha elvándorolsz.
2011. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy végsősoron az ember hibás mert a kutya ösztönlény, ha kap egy olyan ingert bekattan és támad. De az embereket is szabályozzák ,aki másra veszélyt jelent ,rabol gyilkol azt megbüntetik jobb esetben .Viszont a különbség hogy az emberek tudják ,hogy mi a szabály és szándékosan megszegik ,van döntési képességük.Mivel a kutyának ez nincs ,ezért nem lehet elereszteni akárhol mert a kutya nem felelős a tetteiért.
2011. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
18%
Ha nekem a jetskizés a hobbim akkor sem úgy működik a dolog ,hogy fogom magam ,jé ott egy víz ,belerakom a gépet és húzom neki.Itt is vannak szabályok amit be kell tartani .Pedig mennyivel egyszerűbb lenne az 500méterre lévő bányatóra járni,vagy végigdöngetni a Dunán, meg is esküdnék hogy nem zavarok senkit, de nem lehet.A kutyázással is így van, ha tudom hogy a feltételek nem ideállisak vagy beletörődöm ,hogy ez van és messzebb viszem a határba elengedni vagy nem tartok kutyát.
2011. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
0%
Annak aki panaszkodik, h nincs kutyafuttató és nem tudja, hol elengedni a kutyáját, megsúgom, h egyszerű a megoldás, futni vagy biciklizni kell a kutyával...!!! És akkor maradhat a póráz, nem kell félni, h vkit megharap, más kutyát megtámad, vagy más kutya megtámadja, vagy egy kocsi elüti....
2011. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
45%

Ez az utolsó ötlet nem rossz elvben...

de a gyakorlatban jól tudjuk, hogy sokan nem lennének képesek futtatni egy kutyát (én betegség miatt nem futhatok 21 éves létemre).

sétáltattam biciklivel, életveszély a póráz olyankor.

egyrészt egy közép-ázsiait nem fogok biciklivel futtatni, mert önmagában halott ötlet, másrészt a többi kutyám hiába jól nevelt, és jön mellettem, ha egyszer megijednek valamitől, és az ösztön felül kerekedik a tanult szabályokon... volt már ilyen, a kutyám befékezett egy ránk támadó kutya miatt, én pedig majdnem egy kamion alatt végeztem.

azóta, ha bringával sétáltatok, a két ártalmatlan, jól nevelt kutyámat csak póráz nélkül viszem.

vinném, ha nem fenyegettek volna meg családos és nem családos emberek, hogy kitépik a szívemet, ha még egyszer kiteszem a lábamat az utcára.

és miért? mert szépen futott mellettem a kutyám, és le se tojta őket, feléjük sem nézett.


azóta rollerral sétáltatok. bár a tüdőmet kiköpöm az emelkedőkön, senki belém nem köthet. rám nézve sokkal balesetveszélyesebb, másokra nézve pedig nem kevésbé az, mintha biciklivel vinném őket. de így senki egy szót nem szólhat.

2011. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de okos.

És mit csináljon az aki:

- beteg, nem tud tekerni

- beteg a kutyája

- öreg a kutyája

- kicsi a kutya vagy túl nagy

- -30 fokban jeges úton

- viharban

- 30 fokban nyáron

és még sorolhatnánk. Arról nem is beszélve hogy a kutya nem gép! Mit szólnál ha az lenne a napi szórakozásod hogy futsz egyet a gépen de aztán a házadban lehetsz csak? Ilyen kb a börtönben van.

JA és bicikliút sincs! Karikázzunk a kamionok között meg másik törvényt sértve? Nem mindenki falun lakik. Hogy akkor nincs jogom kutyát tartani? Aha de akkor neked sincs jogod gyereket szülni, ha nincs közelben iskola, játszótér, ha nem vagy szép, ha beteg vagy, stb!

2011. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:

Csak egy hozzászólás:biciklivel a KRESZ szerint nem sétáltathatsz kutyát,éppen a miatt,amit az egyik válaszoló leírt (kamionos eset).

Volt már ismerősöm,akinek emiatt 50 ezerre landolt a rendőrök markában...

2011. okt. 21. 18:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!