Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha meghalt a kutyám, hol kel...

Ha meghalt a kutyám, hol kel jelenteni? Megbírságolhatnak érte?

Figyelt kérdés

3 hete hoztam el menhelyről,teljesen jól megvoltunk azonban tegnap játszottunk a rakparton,szegény megcsúszott és beleesett a dunába elsodorta a víz(kölyök kutya) volt.

"""""Nyilván""""" nem ugrottam utána,pláne hogy többször is elmerült.=( Még nem voltam vele állatorvosnál,csak 2 hét múlva kellett volna mennünk oltásért:'( Ugye,chippeltetve volt én az én nevemre írták.Jelentenem kell valahol?=(


2011. dec. 4. 09:26
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Szegény:(


Nagyon sajnálom a kutyust, és Téged is.:(

Tényleg ne hibáztasd magad, ez egy szörnyű baleset.

Rengetegen sétálnak kutyával a Duna-parton, sajnos egy ilyen történés mindig benne van a pakliban...


Nekem múlt héten halt meg a cicám, mert az epilepsziás rohama után 2 darab percre magára hagytam. Ennyi elég volt, hogy a fürdőszoba egyik végéből (elvileg mozgásképtelen állapotban) eljusson a másikba, ahol az összefolyó rozsdásodó tetejét arrébb tolva belefulladt abba.

Nagyon meg tudom érteni, mit érzel.


Szerintem ha meggyógyultál, és úgy érzed, nyugodtan fogadj be egy másik kutyust...

Attól még, hogy történt egy ilyen baleset, biztosan jó gazdi lennél, és a menhelyen sok kutyus árválkodik...



Minden jót kívánok, remélem, erős Vagy, és túlteszed magad a rossz emlékeken.

Gondolj arra, hogy ennek a kis kutyusnak milyen boldoggá tetted azt a kis időt, ami adatott neki...

2011. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Nem vagyok oda a kutyákért sem,az állatokért sem.De elmentem a menhelyre dolgozni,munkát nem kaptam,de körbevezettek.Kiskutyákból ő volt az egyetlen.Azt mondták őt még kisebb korában verték,valószínűleg el volt törve a lába,ami rosszul nőtt össze és amúgy is "csúnya" volt.Olyan semmilyen fekete,semmilyen szőrrel és még az is csapzott.6 másik kutyával hozták be,de ő már itt van hosszú ideje,őket azonnal elvitték.Hát én megsajnáltam,mindent megadtam neki.Órákat sétáltunk játszottam vele kötöttem neki ruhát,kicsit hízott szépen nőtt.:( Áhh mindegy,úgy érzem ez a teher nem fog élni hagyni rendesen.Elviszek onnan másik kutyát,ha meggyógyultam.Egy felnőttet,mert őket úgysem viszi senki.


Sajnálom a macskádat!Gyakori betegség az epilepszia?:O

2011. dec. 4. 19:48
 23/46 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így döntesz!

Szép történet, amit írtál...:)


Kölyök cicáknál nem sűrűn fordul elő, pláne nem ilyen erős roham...

De hasonlóan vesztettem el 2 kutyust is, őket találtam, 2 nap múlva vittem volna őket oltásra. Azonnal, minden átmenet nélkül elvitte őket a parvo. esélyük sem volt.



Nagyon sok boldogságot kívánok az új kutyushoz, akinek nagy mázlija lesz...:)

2011. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
sosem gondoltam arra,hogy vannak ilyen súlyos betegségek kutyák-macskáknál.Hát,most hogy bőven ráérek,nem mehetek sehova,olvasgatok neten.Már összeírtam milyen oltást fog kapni a következő kutyám,mivel kell etetni és még azt is megnéztem,hogy felnőtt kutyákat,hogy lehet idomítani.Ez legalább elveszi az időmet.Nem tudod esetleg,hogy ha mondjuk 1-4 évest hozok el,akkor mennyi esélyem van,hogy egyszer csak megharap?Mondjuk kedves meg minden,de egyszer csak valami nem jön össze..
2011. dec. 4. 20:29
 25/46 anonim ***** válasza:

Ha jól neveled, semmi esély nincs rá.

Garantálom.:)

2 évesen fogadtam be (évekkel ezelőtt) egy ivaros közép-ázsiai szukát, akit addig láncon tartottak, vertek és nem sétáltattak.

Mindenki biztos volt benne, hogy a kutya meg fog támadni, és nagyon rossz vége lesz...

Hát,...:) Nem nekik lett igazuk...:)

A kutyának megváltás volt az az élet, amit mellettem/mellettünk élhetett, és ezt pontosan tudta és értékelte...

Soha nem élt vissza az erejével, kenyérre lehetett kenni...

De soha még csak kiabálni sem kiabáltam vele.



Amúgy ha Budapest közelében laksz, és belefér a költségvetésbe, nagyon ajánlom a tükörmódszeres kutyasulikat. www.kutyasuli.hu


Vagy ha ez drága (50.000 ft egy 7 hetes, garanciális alapképzés, ahol többek között Téged megtanítanak megfelelően kommunikálni a kutyával), akkor olvasd el Jan Fennell összes könyvét! (könyvtárból is kikölcsönözhető.)

A tükörmódszeres sulik is az ő "tanításain" alapszanak...(majdnem egészen.)


A lényeg, hogy a kutya érzékenységétől függően bánj vele, de ha lehet, mellőzd a fizikai bántalmazást, és ha szükség van rá, annak is tudd a módját...

Ha olyan kutyasuliba keveredsz, ahol szóba kerül a fojtóval való nevelés helytelen viselkedés esetén, és a kutyák pórázon vannak az óra alatt, hagyd ott a sulit, mert semmi értelme annak, amit ott csinálnak a kutyával.

Ez nagyon fontos!



Ha határozott vagy és kedves, nagy baj nem lehet...:)


Ha szeretnéd, nagyon szívesen leírok pár dolgot...

Pl. a helyes behívás, etetés, tanítás ültetésre, fektetésre erőszak (pl. far lenyomása) nélkül, a klikker használata meg ilyenek...

Én is eléggé ráérek, szóval tényleg szívesen leírom, ha gondolod...:)


Nekem 4 kutyám van, ebből 1 menhelyi, 2 talált, 1 szaporítótól mentett.

Van köztük agresszióproblémás, extrémen félénk, visszahúzódó és kamaszodó is.

Ha érdekel, kivel hogy kommunikálok, kinél mit találtam célravezetőnek és mivel értem el javulást, szólj, és írok egy kisregényt...:D

2011. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Várom a kisregényt!!!:)Minden érdekel.Tényleg minden.
2011. dec. 4. 21:21
 27/46 anonim ***** válasza:

Na akkor csapjunk bele a lecsóba:)


JUTALOMFALAT:

Legyen kicsi és puha. Nem a kutya jóllakatása a cél, csak egy "jó" okozása, tényleg csak jutalmazás...

Tökéletes körömnyire vágott párizsi, keménysajt, virsli, különleges alkalmakra (amikor a kutya figyelmét nehezebb magunkra vonni - pl. forgalmas helyek) inkább sült máj, csirkemell...

Ezt praktikusan az oldaladra erősített zacskóból/tasakból adagold.

A tasak lehetőleg az oldaladon, inkább kicsit a hátad felé legyen, hogy a kutya "ne lássa", hová nyúlsz.


KLIKKER:

Fressnapfban, Alphazooban beszerezhető kis tárgy, ami nyomásra klikk hangot ad.

A kutyát így kondicionáld a klikkerre:

az első 3-4 napban semmi más ne történjen, csak amilyen gyakran csak lehet, szó nélkül klikkelj, és ezt azonnal kövesse jutalomfalat.

Az 5. napra általában már minden kutya simán a klikk hangra is felfigyel, mert már tudja, hogy valami jó következik.


Innentől kezdődhet a nevelés, lenevelés, tanítás...:)

A klikkerrel elérheted, hogy a kutya a saját fejét használja... Ha az a feladat, hogy másszon be egy szék alá, idővel rá fog jönni, mit akarsz tőle...(10 perc alatt kb.)


Klikkerrel rá is tudsz erősíteni a helyes dolgokra...

Ha a kutyád megcsinált valamit, vagy éppen nem csinált valamit (nem ette fel a szemetet a földről), akkor is jutalmazhatod... (de ezzel vigyázz, mert a kutya egy idő után lehet, hogy direkt úgy tesz majd, mintha rosszat csinálna, hogy jöjjön a jutalom...:))


Azért is jó a klikker, mert abban a pillanatban tudsz rádicsérni a kutyára, amikor csak akarsz...

Hú ezt nehéz is így példák nélkül leírni, most sorra veszek pár dolgot, hogy hogy tanítsd meg jutalomfalattal és klikkerrel.



ÜLTETÉS:

Válassz ki egy tetszőleges parancsszót... mondjuk ÜL.:)

Nagyon fontos, hogy ezt soha ne leszidóan, erélyesen, indulatosan mondd, de ne is "könyörögj" a kutyának...

Határozottan, egyszerűen.:)

Kézjelet is használhatsz a paranccsal egy időben, ez nagyon hasznos lehet később, amikor akár csak kézjellel, szó nélkül irányítod majd a kutyát.

(Én a mellkason elé emelem a jobb kezem, és kinyújtom a mutatóujjam.)

Kicsit a törzsed is megdöntheted előre.


A kutya persze elvileg nem érti, mit akarunk tőle...

A parancsot csak egyszer add ki, ne ismételgesd - ez is fontos.

Ha nem csinálja, nincs jutalom.

Rásegíthetsz a dologra úgy, hogy ha szemben állsz a kutyával és kiadtad a parancsot, egy jutalomfalatot húzz az orrától a háta felé.

Ilyenkor 90%-ban leülnek.


Ha nem megy elsőre, nem baj.

Abban a pillanatban, ahogy a kutya megcsinálta, klikk (ami a csuklódon lóg) és jutalom.

Fontos, hogy előbb klikkelj, és csak utána nyúlj a jutalomért. (Jelenlegi rendhagyó eset, hiszen a jutalom már a kezedben van.:D)

Túléljük.:)



Ezt gyakorolni kell persze.:)



FEKTETÉS

Legjobb, ha az ÜL után tanítod neki.

Ültesd le, és add ki a parancsot: FEKSZIK.

(Ezt is úgy, mint az ült, nem erélyesen, nem ismételgetve.)

Megint jutalomfalattal segítünk rá a dologra, ültetés közben a jutalomfalatot az orrától indítva ívben húzd a föld felé.

Akkor csinálod jól, ha a kutya a fejével követi, és végül lehasal.

(Pláne kis termetű kutyákra jellemző, hogy ilyenkor felállnak, és odalépnek a falathoz...)

Ha ilyesmi problémába ütköznél, nem baj.

Lehetőleg legyen nálad mindig klikker és egy kis jutalomfalat.

Ha a kutya magától lefeküdt, klikkelj és jutalmazd meg.


Ja! Nem elég csak odaadni a jutalomfalatot!

Örülj neki látványosan!

(Az sem baj, ha kicsit hülye Mikiegér hangon tapsikolva ügyibügyizel, csak látszódjon, hogy lelkes vagy és örülsz, milyen ügyes...)

Legjobb egy AZAAAAAZZZ...


A kutyasuliban azt mondják, ilyenkor ne mondd, hogy FEKSZIK, de szerintem mondhatod...

Később próbálkozz újra a fektetéssel, előbb-utóbb le fog neki esni a tantusz...:)


Az ÜL-FEKSZIK-ÜL,... váltogatása már keményebb dió, mert fekvésből felülni nehezebb megtanítani a kutyát, mivel általában rögtön felállnak.


Ezt én úgy szoktam csinálni, hogy fektetésből jutalomfalatot veszek elő, és Ül parancsra a feje fölé emelem a falatot.

Általában felülnek.


(Ezt is persze gyakorolni kell...)



BEHÍVÁÁÁÁÁS!!!! A legfontosabb parancs!!!

Megtagadási lehetőség: NINCS.

Soha, semmi nem lehet olyan érdekes, hogy a kutya ne jöjjön hozzád azonnal, ha azt mondod...



A parancsszó lehet HOZZÁM, vagy GYERE...

A GYERE

2011. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
most gondolom írod tovább:)
2011. dec. 4. 22:12
 29/46 anonim ***** válasza:

folytatom...:D


a GYERE szerencsésebb, mert kedvesebben lehet mondani.


Behívásnál ultrafontos:

NÉV + HÍVÓSZÓ.


Sokan csak ismételgetik a kutya nevét, az a szerencsétlen meg azt sem tudja, mit csináljon...

Sokan ordítoznak, mérgesen dobbantanak behívásnál...

Mit gondol a kutya? "Aha, a gazdi most mérges, majd odamegyek, ha lenyugodott kicsit..."


Behívni csak kedvesen, gügyögve, magas hangon!:)


Próbáld ki, hogy beállsz egy kutyafuttató közepére.

kezdj el dühösen morogni, toporzékolni, kiabálni...

Szerintem egy kutya se lesz olyan hülye, hogy odamenjen.:D


És próbáld ki, hogy ilyen kedvesen leguggolsz, GYEREGYEREGYEREGYERE...(Ezt kivételesen lehet ismételgetni...)

Az ÖSSZES kutya ott fog tolongani körülötted.:)

Pláne, ha még tapsolsz meg ugrálgatsz is...

Egy vidám valakihez szívesebben megyünk, mint egy méregzsákhoz...


(ja... nálam külön vezényszó a GYERE, a LÁBHOZ és a HOZZÁM.

GYERE: menet közben megyünk, ő eltávolodik, vagy mást csinál.

HOZZÁM: én egy helyben állok, ő máshol van. Utána egy helyben maradunk.

LÁBHOZ: pórázon sétálunk, és ő megelőz, vagy lemarad, kiszagol,...)


Szóval, hogy gyakorold:

Lehetőleg kérj meg egy ismerőst, hogy segítsen...

Itt is kell persze a klikker...

Egy nyugisabb környéken sétálgassatok póráz nélkül.

Egyszer csak kezdj el futni és - hanem követ - állj meg, és hívd kedvesen. Ha beért, klikk, jutalom, nagy dicséret...

Utána 90%-ban ne vedd pórázra, csak MEHETSZ vezényszóval zárd le a történést.

(Pórázról levéve mindig mondd ezt a vezényszót, és csak akkor engedd el, ha a póráz laza, tehát a kutya nincs izgalmi állapotban. Ha feszül a póráz, várj, esetleg ültesd le, és csak utána engedd el.)


A másik módja a gyakorlásnak:

Az ismerősöd fogja meg a kutyát a nyakörvénél. (Ne olyan személy legyen, aki a kutyával egy háztartásban él, tehát falkatag.)


Te kezdj el rohanni, miközben ugyanilyen magas, kedves hangon a nevén szólítod és hívod.

Egy idő után a segítő engedje el a kutyát, aki jó esetben odarohan Hozzád.


HA A KUTYA NEM JÖN BE:

mert mondjuk szaglásznivalója akad út közben, érdekesebb egy másik kutya,...

Akkor semmiképpen se indulj el felé. (Az ilyen látszólagosan furcsa dolgok a falkavezérség miatt fontosak.)


Indulj el (akár fuss) a másik irányba, és hívd kedvesen továbbra is... mintha játszani akarnál...

Ha erre sem reagál, magadra kell vonnod valahogy a figyelmét.

Guggolj le, tapsolj, ugrálj,...


Ha végképp semmi sem használ, akkor, és csakis akkor szó nélkül indulj el felé, fogd meg a nyakörvénél, vedd pórázra és menjetek a másik irányba.

Jó gyakorlat lehet ezek után a pórázon vezetés.

Kegyetlennek tűnhet picit, de kutyaaggyal nem az.

(De nem kalandozok, előbb ezt leírom még.)


Szóval ha a kutya zökkenővel ért be, ne szidd le egy pillanatra sem, a lényeg, hogy beért.

klikk, jutalom, nagy dicséret.


A behívásnak mindig iszonyú pozitív élménynek kell lennie a kutya számára...

Gondolj bele, ha épp az úttest felé rohan, ez az életét mentheti meg.

2011. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Ez nagyon érdekes.Tudtam,hogy sokat kell vele foglalkozni,ezzel nem is volt gondom.De arra,nem gondoltam,hogy ilyen bonyolul a kis fekete kutyum tudott ülni,bár ismételgetve mutogatva tanítottam jutalomfalattal.de sikerült:D

Mostantól mindent másképp fogok csinálni esetleg veszek egy könyvet is.Ha írsz még nagyon szívesen olvasom,továbbiakban meg alkalmazom majd.Esetleg tudnak "extra" trükköket a kutyáid?:)

2011. dec. 4. 22:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!