Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha meghalt a kutyám, hol kel...

Ha meghalt a kutyám, hol kel jelenteni? Megbírságolhatnak érte?

Figyelt kérdés

3 hete hoztam el menhelyről,teljesen jól megvoltunk azonban tegnap játszottunk a rakparton,szegény megcsúszott és beleesett a dunába elsodorta a víz(kölyök kutya) volt.

"""""Nyilván""""" nem ugrottam utána,pláne hogy többször is elmerült.=( Még nem voltam vele állatorvosnál,csak 2 hét múlva kellett volna mennünk oltásért:'( Ugye,chippeltetve volt én az én nevemre írták.Jelentenem kell valahol?=(


2011. dec. 4. 09:26
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

PÓRÁZENGEDELMESSÉG:


Na mivel én nem gyakran sétáltatok pórázon, annyit tudok mondani, amit a kutyasuliban csinálunk:

A kutya lehetőleg mindig egy oldalon menjen (bal oldalon szerencsés a jutalmazás miatt.)

Többféle módszer is van, szerintem ez a legnormálisabb.

Az egyetlen gyakorlat, amikor "fizikai beavatkozás" történik...


Semmi más dolgod nincs, mint hogy indulj el valamerre pórázon. Ha a kutya a bal térded elé kerül, azonnal, szó nélkül fordulj a másik irányba. A fordulásod határozott legyen, nem baj, ha kicsit lendületes, és húznod kell a kutyát.

Ha megint eléd kerül, megint fordulj meg.


Hosszú, türelmes gyakorlás következik.:D

(Ha lemarad, akkor is húzd... feltéve persze, hogy nem fizikai problémája van...)



Őőőő... mi is van még.


ETETÉS!!!!

Egy központi dolog a falka életében!

Akié a kaja, azé a királyság.

Akié a királyság, az eszik először.

Mindig a vezér eszik először, és ha kedve tartja, bármikor beleehet a falkatagok kajájába...


Ezért:

Etetés előtt (ajánlom a Happy dogot, vagy olcsóbb a Dog chow táp, ne etesd sok gyümölccsel, szőlővel, csokival egyáltalán ne, krumplit se nagyon egyen, mert nem igazán tudják megemészteni, répa, fokhagyma nyersen a kajájába keverve is mehet, tejtermékekből a savanyítottak nem hajtják meg.) mindig tegyél úgy, mintha beleennél a táljába, majd tedd le elé, és NE NÉZD, ahogy eszik!

Néha teszteld, hogy megmorog-e, ha elveszed előle a kaját.

Ha igen, szó nélkül vedd el, és menj ki a szobából.

Aznap nem kaphat már kaját.

Ha ne adj' isten odakap (lehet, hogy menhelyi lévén sokat éhezett, és fokozottan fontos neki az étel), bár hozzáteszem nem ismerek ilyen kutyát!, akkor ragadd meg az állkapcsát felülről, és addig szorítsd, amíg nem ellenkezik.

Akkor szoríts rá még egy kicsit, és engedd el.

Semmi tragédia nincs ebben, a fenékre csapkodás sokkal nagyobb gázokat okozhat a lelkében.

Az anyja is így neveli.

Ilyen esetben kiabálhatsz.

A kutya meg kell, hogy adja magát, és a hasát kell, hogy mutassa neked.


De nem akarlak megijeszteni, ennek iszonyú picike az esélye, csak ha mégis megtörténne, tudd, hogy mit csinálj.

(Ja, és ilyenkor ne hajolj közel a kutyához, nehogy az arcodban kárt tegyen!)



AGRESSZIÓ KEZELÉSE:


Ha más kutyákra morog, esetleg össze is kap, netán az embereket nem bírja:

Az én egyik kutyám más kutyáknak ment neki, kölyköknek is.

(Persze sosem történt baj, de történhetett volna.)

javasolták, hogy tegyem fojtóra és rántsak rajta, a rosszat csinál, és üvöltsek rá, hogy NEM.

Ez őt csak jobban behergelte.



Ha pórázon vannak a kutyák, a póráz legyen laza, soha ne feszüljön, mert attól a kutya is feszült lesz, illetve olyan, mintha a támogatásodat érezné...

(Ha kocsmában két ember verekedni akar, általában nagyobb a füstje, mint a lángja, ha senki nem avatkozik közbe.

Ha viszont mindkét embert visszatartja valaki, naná, hogy beindulnak...)


Az én Pocakomnál az vált be, hogy sokat vittem kutyák közé a falka nélkül. Ha morgott, NEM. Nem üvöltve, csak határozottan.

Vagy: Pocaaak... ugye tudod, hogy nem szeretem, ha ilyen vagy?..

Ha megtalálod a megfelelő hangsúlyt - kicsit gügye, csalódott gyaggyant anyuka legyél -, a kutya jó eséllyen morgásból átmegy nyüszögésbe, feléd fordul csóváló farokkal és leül a kis fenekére.:)

Nem próbáltam még más kutyánál, az enyémnél bevált.

ÉS!

ha kifordul egy ilyen helyzetből:

klikk, sok jutalom, iszonyatos dicséret!!!


Na mivel ez az agresszió téma kicsit ingoványos, nyugodtan írj rám, ha ilyesmi problémád van, és konkrét példára kicsit könnyebben tudok tanácsot adni...:)



FÉLŐS kutya:

A menhelyi kutyám sokkot kapott az elhozatalakor, összekucorodott, remegett, maga alá pisilt,...

15 kilót 1 óra volt elcipelni a hévig...

Szerencsére Vérmezőn elég jó volt a kutyás társaság, rengeteget hordtam oda.

Ha bepánikolt valamitől soha nem nyugtattam dicsérő szavakkal...

"Jól van Manócska, semmi baj,..." Ezt tilos, csak rádicsérsz a rossz viselkedésre.


Le lehet guggolni hozzá és simogatás nélkül búgni a fülébe értelmetlen mondatokat (direkt mondom, hogy értelmetlent)

az kicsit nyugtathatja, de a legjobb, ha úgy teszel, mintha észre sem vennéd a félelmét.

Miért is félne, hiszen nincs ok félelemre...

Ne nézz rá, csak legyél magabiztos...

Illetve kutyája válogatja, esetleg megpróbálhatod kizökkenteni a félelemből, és vond el a figyelmét...

JÁTÉÉÉÉK, mittudomén...:)



JÁTÉK:


Ha zsákmányos a kutya, nyilván labdázni is imádni fog...

Visszahozást leírom, ha majd "probléma" lesz, hogy nem hozza vissza...


Jó játék még a kötélhúzás is (hagy néha, hogy ő is nyerjen), a fogócska, a birkózás,...

Fontos, hogy legyen közvetlen testikontaktusos játék is.

Ez egyrészt falkakovácsoló, másrészt felmérheted, hogy figyel-e, mivel okoz fájdalmat, és mivel nem.


Ha bedurvul, vagy visíts fel éles hangon (ezt csinálnák az alomtesók), vagy ragadd meg a pofáját és szoríts rá, vagy szó nélkül hagyd ott. Ha lenyugodott (10 perc kb.), folytatódhat a játék...

Idővel ez is le fog neki esni...

(A szó nélküli magára hagyás a legdurvább büntetés, a falkából való kizárás... ez a természetben az életébe is kerülhetne...)



SÉTA PÓRÁZ NÉLKÜL:

Még eszembe jutott, hogy néha nem árt elbújni előle, ha messzire kalandozna.

Szag alapján úgyis meg fog találni, de tojjon csak be kicsit, hogy elvesztett...


Hú bocsi nagyon álmos lettem, ha még eszembe jut valami, írok, meg kérdezz nyugodtan!!:)

2011. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

EXTRA TRÜKKÖK:


KLIKKER.:)

Nincs lehetetlen.:D


Amúgy trükkökre nem tanítom őket, a közép-ázsiai nem rajongana érte:D, a 7 hónapos 6 kilós keverék iszonyú ügyes, velem jár az egyetemre (nem azért okoS:D), és kézjelekkel kommunikálunk, nagyon apportos, de ilyen fiatalon nem akarom túlterhelni...

A másik talált szukám, az exagresszív agilityzik, megőrül a feladatokért, ez az élete...:)


A menhelyi hollandjuhász szerű keverékem, Manó pedig bicikli mellett fut, neki meg az a mennyország...:)

Ilyenkor van STPO, MEHETSZ, TOVÁBB, ELŐRE, JOBB, BAL, ilyesmi vezényszavak...

Szintén életmentő lehet...


Meg szoktam olyat is, hogy egyszerre 2 kutyával megyek rollerrel: pórázok az övemre erősítve, egy-egy kutya az oldalamon, és így futtatom őket.

kanyar: JOBB, BAL, és csinálják.

Ez azért nehéz, mert itt már azért elég nagy fegyelemre van szükség, különben mindhárman esünk egy szépet...:)



Szóval ilyen pörgés meg hasonlók nem mennek nekik, úgy vettem észre, hogy azt nem szeretik annyira...:)


A közép-ázsiai meg naná, hogy a birkózást szereti a legjobban...:D

2011. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

ezek nagyon érdekesek,ki is nyomtatom magamnak:Dköszi!!!!

szép álmokat:)

Én még nézegettem trükköket,és nagyon tetszik hogy "rá lő" a kezeivel a kutyára az meg "meghal":D

a másik meg,hogy meg tudom tanítani arra a kutyám,hogy csak és kizárólag tőlem vagy a szüleimtől fogadjon el kaját?és senki mástól?és ne egyen semmit sehol?

2011. dec. 4. 22:55
 34/46 A kérdező kommentje:
Miért fontos az,hogy elvehető legyen a kajája?Az az övé,nem?Ez olyan brutális én is megvernék valaki,ha csak úgy elvenné a kajám :D
2011. dec. 4. 22:56
 35/46 A kérdező kommentje:

Ukrajnában él az egyik legjobb barátom,viszonylag gyakran meglátogatom.Oda szívesen magammal vinném,DE:

[link]

7.es pont.

Én azt hittem elég a chip+oltási könyv+útlevél.De nekik papír kell.Ezt az állatorvos állítja ki,gondolom ez nem kerül kevés pénzbe,nem?És ezt nem váltja ki esetleg az útlevél?

2011. dec. 4. 23:01
 36/46 A kérdező kommentje:
vérminta titer-vizsgálat-egy egy ilyen mennyibe kerülhet?nem találtam adatot a neten.
2011. dec. 4. 23:07
 37/46 A kérdező kommentje:

Te elég bátor vagy úgy érzem!:D Kutyával rollerezniXD

Én biciklizem meg görkorizom leginkább:)

2011. dec. 4. 23:43
 38/46 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó kérdés,aztán megyek mert gyötör a láz.

Budapesti vagy?

2011. dec. 4. 23:55
 39/46 anonim ***** válasza:

Hello:):)


Sajna nem sok kérdésre tudok válaszolni az újak közül, a lelövős szerintem is poén trükk:D, klikkerrel azt is meg lehet tanítani...:)

Amikor az oldalán fekszik a kutya, ugyanúgy ráerősítesz, és a kézmozdulatot meg a parancsot is bevezeted...

Gondolom...

De lehet, van valami jobb módja...:)


Sajnos a külföldre utaztatásról semmi nem tudok:(

De ha kiírod új kérdésnek, vannak itt páran, akik értenek hozzá!:)


A kajamegtagadást sokféleképpen meg lehet tanítani, az új kutyasuliban (én Őrmezőre járok) még nem tartunk ott, tehát csak azt tudom, hogy a régiben (amit ott hagytam) annyi volt, hogy egy erőspaprikával jól bekent húsdarabot adott be a kerítésen egy idegen...

Nem tudom, mennyire válik be...:S

Januárban kezdődik az alapképzés, ott megtanítják...

Szívesen leírom ide, hogy az új suliban mi történt...:)

Szerencsére ma már szívesebben alkalmaznak a betörők ultrahangos riasztót, ami nem halálos a kutyának, csak egy pár napig kicsit zavarodott lesz szegény...



a kajaelvételt elég csak ritkán megcsinálni...

ha Te vagy a falkavezér, tuti, hogy nem fog még csak morogni sem.

ezt fogd fel "orvosi vizsgálatnak"...

ha a falkasorrend "beteg", tehát nem Te vagy a főnök, azt ezzel a vizsgálattal könnyen ki tudod deríteni...

ráadásul egy kis emlékeztetőnek sem árt, hogy a kedves delikvens nehogy elfelejtse, hol is a helye a ranglétrán...:)



Budapesti vagyok, igen.:)

Illetve a környékén lakom...



Nem linkelnéd majd be, hogy kit választottál?:)


Ha valami kérdésed felmerül, szívesen válaszolok még, ha tudok.:)


Tegnap már nagyon álmos voltam, és most látom, hogy kimaradt a NEM, meg a FÚJ, de egy menhelyi kutyánál, aki feltehetően érzékenyebb, félénkebb az elején csínján kell bánni a negatív parancsokkal...

Én csak akkor kezdeném így fegyelmezni, amikor már látod, hogy kötődik hozzád...


A NEM csak legyen erős, határozott, ugatásszerű...

Inkább kölyköknél szokott problémás lenni a megértetése, a legtöbb felnőtt kutya már felfogja, mit akarsz ilyenkor...



Hozzáteszem a "nem lelkisérült", talált kutyáimat gond nélkül lehet így fegyelmezni...

A menhelyimnek még egyszer sem mondtam ezt a szót kiabálva, erélyesen...

A kutyák nagyon értelmes lények, tulajdonképpen a beszédedet is megértik.

A testbeszédedből, a hangsúlyodból, az arcmimikádból annyi mindent megértenek, hogy nem is gondolnánk...:)


Szóval ha ezeket alkalmazva finoman kommunikálsz a kutyával, az is elég lehet.

(Manónál nagyon jól működik. Csak figyelni kell, hogy érthető legyen a hangsúly, ne "simán" beszélj, hiszen egy összetett mondatot ritkán képesek összerakni.)


De hogy oda akarok kilyukadni, hogy Neked kell érezni, milyen a kutya, és ennek megfelelően idomítani hozzá a kommunikációdat.



Egy könyv azért jobb lenne, mint amit én írok, mert lehet, hogy valami nem jut eszembe, vagy ilyesmi...:)


például most jutott eszembe...:D

A játékot mindig te kezdd, és te is hagyd abba.

kegyetlen kicsit, hogy ha a kutya odahozza a labdáját, nem okos dolog eldobni...

De nem irányíthat.

Az irányítás a falkavezér joga.


Viszont nyugodtan alhatsz a kutyáddal.

Én sokszor csinálok jó időben "falkaalvásokat", építettem egy bazinagy kutyaházat, ahova még én is beférek.:D

Ez nagyon jól összekovácsolja a csapatot!

(bár a káj sosem jön be a kutyaházba, mert nem szereti a szűk helyeket...)


na most megyek tanulni, de ha van még kérdésed, írj nyugodtan!:):)

2011. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nekem betegeskedésem ellenére muszáj elrohannom ZH-t írni.

Sok kérdésem van,de egy nagyon érdekel.Te hány éves vagy és a nemed?:D

2011. dec. 5. 12:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!