Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavám pérája tüzelésének...

Zsanett008 kérdése:

Csivavám pérája tüzelésének 9. napján még kemény. Ez a későbbiekben felpuhulhat vagy alkalmatlan a fedeztetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy normál méretű csivavám, nagy korára került hozzám, elég félénk,nehezen oldódik. Most vittem először fedeztetni a tüzelés 9.napján ahogy kell de kemény volt a pérája a kan "gumója" nem ment bele ami miatt nem jött létre az összeragadás. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora szerepe van a félénksége? Illetve hanyadik napra várható a péra puhulása? Előre is köszönöm a normális válaszokat. Okoskodó tenyésztők kioktatására nem vagyok kíváncsi:)


2012. jan. 15. 18:50
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
Abba belegondoltál,hogy amit eladsz extra miniként (nem inged nem veszed magadra) 60 ezer forintért keveréknek minősül hivatalosan?
2012. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Tudod itt az a probléma.hogy azt hiszed több millió forintba kerül minden..igen nagyon drága hobby a kutya TENYÉSZTÉS..de ha nem 10 kutyával csinálod vagy nm 15-tel akkor simán lenne pénzed megcsinálni nekik Magyarországon a Champion címet..és én en általánosítsak..te mit csinálsz?mikor olyanokról beszélsz,hogy megvett tenyésszemle..?
2012. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
egyébként 10-11 ezer forint kiváltani a kennelnevet..egy-egy kiállítás pedig kutyánként is 10-15 ezer forint..ha ennyire nagy a kereslet a kutyáidra,akkor abból simán kijönne..
2012. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Senki nincs kötelezve arra, hogy tőlem vegyen kutyát. Van lehetőségük törzskönyvet kérni. És szerintem valaki nem attól bánik jól a kutyáival, hogy törzskönyvet ad. Pont engem támadtok aki próbál megoldást találni és mer kérdezni, hogy későbbiekben nehogy gond legyen. Hol ott rengeteg ember disznóólakba kint a hidegbe tartja összezsúfolva a kutyáit. Én az utolsó filléreimet is rájuk költöm és az összes szabad időmet velük töltöm és tanulmányozásaival.
2012. jan. 15. 19:25
 25/51 A kérdező kommentje:
Én nem általánosítottam oda írtam, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Én tisztelem, becsülöm a tenyésztőket azt a munkát amit belefektetnek. De hidd el én is belefektetek annyi időt amennyit csak lehet és nekem se 10 kutyám van. Tudom, hogy vannak dolgok amiket még nem tudok és nincs benne tapasztalatom. Azért kérdezlek titeket tapasztalt tenyésztőket hogy egyszer én is az lehessek.
2012. jan. 15. 19:27
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ez csupán annyi hogy mi nem nálad élek,nem tudom milyen körülmények között vannak a kutyák..tudod én hány és hány csivava szaporítót láttam?nagyon sokat..most már nem tudok kulturáltan válaszolni sem..mert szerencsétlen kutyák így is túl vannak tenyésztve..fel van hígulva a génállomány..és akkor még törzskönyv nélkül árulják a teacup,extra mini,super extra mini kutyákat..
2012. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
mi=én
2012. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
És nagyon remélem,hogy Te nem vagy ilyen szaporító..aki a minél kisebb kutyákat adja el :))
2012. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
60%
A 9-ik nap még korán van. 11-től az átlag. Ha viszont hos szú tüzelésű a kutya, akkor akár a 17.napon a jó. Ha ennyire nem vagy biztos benne, el kell vinni progreszteron bemérésre. Többször kell menni, és amikor megfelelő a szint, lehet első fedeztetésre vinni.
2012. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
91%

Ha már a kezdésről volt ilyen sokszor szó...én úgy kezdtem, hogy 16 évesen 1 évig dolgoztam és vettem egy törzskönyves kutyát, eljártam kiállításokra és nagyon sokat tanultam, 1 évig minden hétvégén lejártam a kutyám tenyésztőjéhez aki megmutatta, hogyan kell fedeztetni, az ellés alatt mit kell csinálni 17 éves koromra már egyedül tudtam mesterséges megtermékenyítést csinálni (pálcásat). Tudtam mit csináljak ha gond van a szülésnél vagy a fedeztetésnél stb

Majd kiváltottam a kennelnevemet. Vettem még két másik kutyát mert az elsőnek nem volt jó a csípője tőle soha nem lett alom. Elvégeztem a tenyésztői tanfolyamot és a ringtitkári tanfolyamot és megszületett nálam az első alom. Na én így kezdtem, soha nem szaporítottam és nem adtam el még törzskönyv nélkül kutyát.

Mellesleg hozzátenném:

kennelnév: 20 ezer forint

tenyészszemle: 5000 forint

tagdíj: 9000 forint/év

törzskönyv: 5500 forint

nem egy eget rengető összegek és régen rossz ha valakinek le kell fizetnie a tenyészszemle bíróját..

Amiket te írsz azok szánalmas kifogások...én elhiszem, hogy a kutyáid jól vannak tartva de ez így nem tenyésztés, nincs célod, koncepciód, terveid... ez simán csak szaporítás- növeled a kutyák számát de a minőséget nem javítod sőt max rontod, nem tudod, hogy a kutya törzskönyvében szereplő felmenők milyen várható tulajdonságot örökítenek nincs semmi munka a mögött amit csinálsz...össz vissz cél nélkül gyártod a kutyákat

2012. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!