Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavám pérája tüzelésének...

Zsanett008 kérdése:

Csivavám pérája tüzelésének 9. napján még kemény. Ez a későbbiekben felpuhulhat vagy alkalmatlan a fedeztetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy normál méretű csivavám, nagy korára került hozzám, elég félénk,nehezen oldódik. Most vittem először fedeztetni a tüzelés 9.napján ahogy kell de kemény volt a pérája a kan "gumója" nem ment bele ami miatt nem jött létre az összeragadás. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora szerepe van a félénksége? Illetve hanyadik napra várható a péra puhulása? Előre is köszönöm a normális válaszokat. Okoskodó tenyésztők kioktatására nem vagyok kíváncsi:)


2012. jan. 15. 18:50
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
89%
Fedeztetted a félénk, azaz viselkedési, idegrendszeri hibás kutyádat, vagyis egy alom félénk kis szerencsétlennel rontod tovább a fajtát, az új gazdáknak szintén gondot okozva ezzel, mégis ki akar rossz idegrendszerű kutyát? Hát gratulálok. A tenyészszemle, törzskönyv, kennelnév gyakorlatilag semmibe sem kerül ahhoz képest, amit egy igazi tenyésztő a kutyájára költ. Te sem vagy más, csak egy mocskos szaporító.
2012. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Mért kell ilyen kommenteket irkálni? Ezzel nem engem hanem magadat minősíted. Azért mert egy kutya félénk rögtön gyenge idegrendszerű? Az meg sem fordult a fejedbe hogy az előttem lévő gazdája bántotta? Néhány tenyésztő olyan normálisan tud válaszolni,segíteni. Te meg csak általánosítasz.
2012. jan. 15. 22:46
 43/51 anonim ***** válasza:

"Az meg sem fordult a fejedbe hogy az előttem lévő gazdája bántotta"


Tehát te egy bántalmazott lelkisérült kutyát akarsz kitenni a fedezés, vemhesség, ellés, kölyök nevelés terhének. Gratulálok. Talán inkább a kutya rehabilitációjával kellene foglalkoznod ha már annyira szereted őt.


És vissza térve a tenyésztő/szaporítás technikájához, a fő probléma nem az hogy nincs kennelnév és tk, hanem hogy "szimpátia" alapján nyomod össze a kutyákat. Nincsenek meg a szűréseik, tenyészszemle, kitudja milyen genetikai betegségeket, fejlődési rendellenességeket gyártasz újra és újra. Attól hogy a kutya jól van tartva és a doki szerint egészséges nem tudhatod milyen betegségeket hordoz, és add tovább az utódoknak, ami talán csak 2-3-4 generációval később jön elő.


És ha annyira imádod szereted a kutyákat, ők az életed, és ügyesen megteremtettél egy kifogástalan hátteret akkor miért menhelyről/utcáról/sintértelepről szedsz össze kutyákat? Rengeteg dobozos kölyök, utolsó idős vemhes szuka venni, velük is kiélhetnéd a babázási vágyaidat. És akkor nem pluszba gyártanád teljesen értelmetlenül a kutyákat. Pláne ha a te környezetedben annyira nagy kereslet van az ebekre, akkor miért mentesz életeket, miért nem kidobott, árva kutyákat juttatsz gazdihoz?

2012. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
* miért nem
2012. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, az előttem íróhoz annyit hozzátennék, hogy egyszerűen IDEIGLENESBE is lehet vállalni az anyjától túl korán elszakított kölyköket a menhelyről, akik minden költséget állnak, így hasznos tapasztalatokat szerezhetsz a pici kutyák gondozásával, mert az is gyakori a csivaváknál, hogy nincs tejük! Így ha egyszer rendes tenyésztő leszel, már lesz némi gyakorlatod. A kutyádat ne tedd ki ekkora stressznek, mert neki is csak ártasz. Amúgy a MEOE szokott indítani tenyésztői tanfolyamot is.
2012. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó kommentelőnek a hasznos tippeket, utána fogok nézni. Ezt a csivavát azért hoztam el mert akkor elvitték volna a sintértelepre és ott vége lett volna. És jártam vele állatorvoshoz nem is keveset a bántalmazások miatt. És a sok komment alapján várok még egy évet és megpróbálom teljesen rendbe hozni a kutyust. Amúgy menhelyen szoktam önkéntes munkát végezni. És nem az ingyen elvihető kutyát lesem mint néhányan gondoljátok. Kis korukba hoztam el a csivaván kívül a kutyusokat és én neveltem fel.
2012. jan. 16. 17:37
 47/51 A kérdező kommentje:
Ja és hozzá teszem a kutyus tk-ves és kennelből való. Mégse minőségi kutya.
2012. jan. 16. 17:38
 48/51 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Örülök, hogy így döntöttél. A tenyésztőknél is előfordulnak gyengébb almok, a párosítást többé nem ismétlik, a kölykök hobby célra mennek el. A legjobb lenne, ha őt ivartalaníttatnád, mert ahogy írtad, nem is kimagasló minőségű egyed. A tenyésztés célja ugyanis az, hogy törekedj minél jobb egyedekkel javítani az állományt, nemesíteni a fajtát. Később, a tenyészeted honlapján rá fogsz hivatkozni, mint aki által a fajtát megkedvelted, és a kiskutyák dajkája lett. Neki is így lenne a legjobb. Te pedig sok kis életet menthetsz meg addig!
2012. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Csak tudod ez a szomorú hogy megveszi az ember a kennelből származó törzskönyves kutyust hogy majd tenyészteni meg stb. És nem azért de az én csivavám amit egy állatorvostól vettem ezerszer jobban megfelel a feltételeknek mint a drága,törzskönyves kutyám. Ezért nem értettem hogy a szaporítókat mér kell rögtön leszólni?! Hisz ezek szerint tenyésztőbe is van ugyan úgy mocskos. Alá írom hogy kevesebb mint szaporítóba de akkor is van.Próbálok szaporítóként is a legjobbat nyújtani a kutyusoknak. Folyamatosan ellenőrzöm őket, hogy milyen helyekre kerültek és rengeteget olvasok,tanulok. És természetesen a menhelyes kutyusoknak is próbálok segíteni amit csak tudok. Igaz pénzel nem tudok MÉG segíteni de a havi 2 zsák táp mindig megvan. Kicsit szíven ütött, hogy ennyire le lettem támadva.
2012. jan. 16. 17:55
 50/51 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig zavar van a fogalmak közt.

Tenyésztő az akinek a célja a fajtanemesítése, és ezt becsületes módon, az állat lényének tiszteletével viszi véghez.


Az aki cél nélkül csinálja, nem áttanulmányozott/vizsgált párosítást választ, "hibás" kutyákat nyom össze, vagy nem megfelelő körülmények közt tartja őket, legyen az papírral, kennelnévvel, törzskönyvel, akkor is csak egy undorító szaporító.


És nem személyeskedés, de te nyugtatgadhatod a lelkiismereted hogy "jó szándékkal" teszed és szereted az állataidat, akkor is ártasz az adott fajta állományának és a saját kutyáidnak is.

Erre nincs mentség, és azt meg pláne nem meséled be senkinek hogy jársz menhelyre önkéntesnek, és szíveden viseled a sorsukat mert akkor nem gyártanál pluszba kutyákat. És itt el is vesztetted a hitelességed. Feljebb azt írod megteremtetted a szükséges hátteret, hát akkor miért nem a bajba jutott kutyákon segítesz? Ha egy tucat csivava eltartására van pénzed (minőségi táp, orvosi költségek ami vemhesség/ellés ideje alatt állandó) akkor tacskó meg hasonló kistestű keveréket miért nem tudsz akár ideiglenes vállalni, és gazdihoz juttatni?

2012. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!