Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavám pérája tüzelésének...

Zsanett008 kérdése:

Csivavám pérája tüzelésének 9. napján még kemény. Ez a későbbiekben felpuhulhat vagy alkalmatlan a fedeztetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy normál méretű csivavám, nagy korára került hozzám, elég félénk,nehezen oldódik. Most vittem először fedeztetni a tüzelés 9.napján ahogy kell de kemény volt a pérája a kan "gumója" nem ment bele ami miatt nem jött létre az összeragadás. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora szerepe van a félénksége? Illetve hanyadik napra várható a péra puhulása? Előre is köszönöm a normális válaszokat. Okoskodó tenyésztők kioktatására nem vagyok kíváncsi:)


2012. jan. 15. 18:50
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
Nekem 2 csivavám van. Az egyiket egy elég jó hírnevű tenyésztőtől vettem, nagyon jó vérvonalból való kutya, az ára 200 ezer Ft felett volt, csak azért adtam ki ennyi pénzt rá, mert minden álmom volt egy gyönyörű szép csivava. Később vettem egy törzskönyv nélkülit ennek az árnak a töredékéért. Hozzáteszem, hogy mindkettő ivartalanított lány, csak azért vannak, hogy imádhassam őket. A dolog érdekessége, hogy míg a törzskönyves kutyusommal rendszeresen orvoshoz kellet járnom, a másiknak soha semmi baja nem volt. És minden hozzáértő ember véleménye először az, hogy biztos a "szaporított" kutya a törzskönyves, mert sokkal szebb lett. Én persze mindkettőt imádom!!! A másik dolog, hogy a tenyésztőtől vett kutyának is jó helye volt ugyan, de a szaporítónál is igazi kis birodalmuk volt, látszott, hogy nagyon sokat törődik velük, és talán több infót mondott el, mint a tenyésztő. A kapcsolattartásról pedig annyit, hogy a tenyésztő már nem is reagál a képekre, üzenetekre, míg a szaporító néha saját maga is érdeklődik nálam a kutya felől. Ezt csak azért írtam le, mert jól mutatja, hogy nem szabad általánosítani. Egyetértek azzal, hogy törzskönyves kutyákat tenyésszenek, és azzal is adják el az elhivatott és hozzáértő tenyésztők, de a "mocskos" és "undorító" kifejezés azért néha kicsit erős!
2012. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!