Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavám pérája tüzelésének...

Zsanett008 kérdése:

Csivavám pérája tüzelésének 9. napján még kemény. Ez a későbbiekben felpuhulhat vagy alkalmatlan a fedeztetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy normál méretű csivavám, nagy korára került hozzám, elég félénk,nehezen oldódik. Most vittem először fedeztetni a tüzelés 9.napján ahogy kell de kemény volt a pérája a kan "gumója" nem ment bele ami miatt nem jött létre az összeragadás. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora szerepe van a félénksége? Illetve hanyadik napra várható a péra puhulása? Előre is köszönöm a normális válaszokat. Okoskodó tenyésztők kioktatására nem vagyok kíváncsi:)


2012. jan. 15. 18:50
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Blue én teljes mértékben megértelek titeket és engem is felháborít a sok állatkínzó. Attól,hogy én még nem ilyen nagy színvonalakban szaporítom,tenyésztem a kutyáimat az nem biztos, hogy én is embertelen módon tartom őket. Sőt ezt mindenkinek elmondhatom, hogy nem így van. Ők az életem, a szerelmeim én erre szeretném feladni az életem, hogy velük foglalkozzak. És úgy érzem minden feltételt megteremtek amit csak lehet. Elsők a kutyáim. És nem extra mini agyon kezelt kutyáim vannak. Strapabíró, rosszcsont kutyáim vannak. Mind külön egyéniség és más miatt szeretni való. Sok tanulni valóm van tudom. De én szeretnék is tanulni és érdekel is nagyon.
2012. jan. 15. 19:37
 32/51 anonim ***** válasza:
Én tenyésztő vagyok, kiállításos kutyákkal, és nem akarok senkit sem kioktatni. A véleményem az ha csak a kérdésre válaszoljak h igen, az első fedezésnél nehézkesebb a dolog, a szukák még eléggé tartozkodnak a dolgoktól.
2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aki normálisan válaszolt a kérdésemre. És aki szerint összevissza szaporítom a kutyákat azt megnyugtatom, hogy nem így van. Tenyésztő segít nekem is mindenbe. És én is végig melóztam a nyarat, hogy a kritériumoknak megfelelő helyet teremtsek meg nekik. És igenis vannak céljaim.Nem ismersz nem értem mért általánosítasz. Én azért tartok kutyát, hogy mások életét is bearanyozzák ahogy az enyémet. Ahogy olvashattad nem a legdrágább kutyáim vannak. Minden fajtát alaposan tanulmányoztam és a nekem szimpatikusat választottam. Még előttem az élet. Ha ezért elítélsz mert nem feltétlen törzskönyves kutyákat adok el az már a te bajod. Elhiszem, hogy te is megdolgoztál, megküzdöttél értük. De hidd el nekem se anyuci tolta a fenekem alá amim van.
2012. jan. 15. 19:42
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

de amugy ki a fene mondta, hogy a szaporítók nem szeretik a kutyákat? vagy hogy rosszul vannak tartva?

attól, hogy te így úgy szereted őket és minden pénzed rájuk költöd attól szaporító vagy addig a pontig amíg nem tk-s kutyákat fogsz eladni

2012. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Én nem is mondtam magam egy percig sem tenyésztőnek. Csak tudom, hogy mi a vélemény a szaporítókról. És próbáltam vázolni, hogy nálam nem ez van.
2012. jan. 15. 19:44
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
szóval nem vagy tenyésztő, de kiskutyákat adsz el a szaporítókat te se szereted akkor mi vagy? a szaporító nem azért szaporító mert nem szereti a kutyáit, hanem mert tk nélküli kutyát adsz el
2012. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincsenek céljaid mármint tenyésztési értelembe vett céljaid, nem is lehetnek mert célok csak pontos utódkövetéssel, küllemi, genetikai és karakter vizsgálatokkal lehetnek. A tenyésztéshez kell ismerni a vonalakat, a standadrot fejből tudni ha álmodból ébresztenek akkor is. stb stb A kiállítások pedig csak az utolsó lépcsőfok.

Tenyésztési értelemben nincsenek céljaid, ennyi...

2012. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Huha Csuzlee mi nagyon elbeszélünk egymás mellett... Nem is szeretnék leállni vitatkozni. Annyira hülye kérdést csak nem tehettem fel mert érkezett rá nem egy megnyugtató válasz. Nekik nagyon szépen köszönöm. Annak is aki pár tapasztalattal látott el.
2012. jan. 15. 19:50
 39/51 Akiteki ***** válasza:
92%

Tudod a tenyésztés tanulása nem ott kezdődik, hogy a szaporodásbiológiát tanulod meg. Soha nem kértem ilyet, és nem is adnám tovább a kiskutyásaimnak, hogy tanulják meg a mesterséges megtermékenyítést vagy vezessenek le egy császármetszést. Ez az állatorvos feladata.

Viszont ahhoz, hogy valaki tenyésszen, az adott fajta minden tulajdonságát nagyon kell ismernie, a kutyái felmenőit, annak rokonait, a kiállításokon előforduló nyertesek őseit és utódait, a standard kis és nagybetűs részeit és azokat a kívánatos dolgokat a fajtában, amit soha senki le nem írt, megfogalmazni sem lehet, csak érezni. Azt meg nem úgy fogja senki megtanulni, hogy fog egy szukát aztán hajrá befedezteti.

Ez pedig teljesen független attól, hogy valaki mennyire szereti a saját kutyáját. A fajtát kell imádnia és óvnia annyira, hogy ne rontsa.

2012. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
76%
Azért kíváncsi lennék arra a tenyésztőre is, aki ehhez az "áldásos" tevékenységhez asszisztál.
2012. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!