Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrülök a rokonoktól....

Megőrülök a rokonoktól. Ennyire félnek az állatoktól?

Figyelt kérdés
Már megőrülök a rokonoktól. Akárhányszor jönnek a kutyát be kell zárni, mert félnek tőle. A 3 éves uncsitesóm imádja a kutyust simogatni, meg játszani vele, de ezek a hülyék semmit nem engednek meg neki. Ha a kutya egy méterre van tőle már elkezdenek vele üvöltözni, hogy mennyen onnan. -.- Már nagyon elegem van, ha a kutyus belép a házba már üvöltöznek, dehogy bántsa őket, aztán felnőtt emberek.

2012. ápr. 13. 10:46
1 2 3 4 5
 21/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy amíg bejönnek, leülnek a vendégek, addig a kutyust kizárnám a szobából. Aztán kedvesen mesélnék pár dolgot a kutyusról, hogy milyen barátságos, szereti az embereket, milyen trükköket tud, hogy nálatok családtag és nem szeretnétek elzárva hagyni, mert szüksége van a szocializációra és így nem fog elvadulni. Végül kihoznám a kutyát a vendégek közé PÓRÁZON, így nagyobb biztonságban érezhetik magukat. Csináltatnék a kutyával pár engedelmességi feladatot, vagy jópofa trükköt, amiket tud. Aztán odavinném a vendégekhez simire, végül elengedném...de ha a vendég rikácsolva kérné ki magának a dolgot, akkor tuti, hogy leüvölteném a haját...:)


Amíg panelban laktunk és jöttek vendégek, a kistestű kutya olyan szinten volt kizárva a vendégi körből, hogy mi a nagy szobában voltunk, a kutya meg az előszobában, mert a szobába nem volt bejárása. Aztán a kajálás idejére bezártam a másik szobába, mert a kis előszobában nem tudtunk volna lépni tőle :D de a kis szobába is mindig ment valaki kutyázni

Itt kertesben ha vendéget várok, akkor vagy megkötöm, vagy behozom a házba Argost, mert elsőre félnek tőle: roti-nj keverék. Aztán később elengedem, bemutat pár trükköt és megy simiért :D

Nyilván, amikor a házi orvos jött Nagyapámhoz, akkor hagytam megkötve, mert Ő tényleg fél a kutyáktól...meg nem kutyázni jön.

El kell fogadni, hogy sokan félnek a kutyáktól, és nem feltétlen hiszik el, hogy nem bánt.

2012. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
45%

Hát majdnem megijedtem, hogy rokon vagy, de más a kutya. :)


Akkor én írok a túloldalról...

Van egy majdnem 4 éves és egy 4 hónapos kisgyerekem. Panelban lakunk, ezért is imád(t)unk a nagyszülőkhöz járni, akik kertesben laknak. Van két kutyájuk, egy közepes és egy kicsi testű, mindkettő nagyon gyerekszerető, soha semmi gond nem volt velük.

A kutyák kint és bent is vannak. Viszont a nagyszüleim már öregek, nem tudnak úgy gondoskodni a kutyákról ahogy kellene. Hogy pontosabb legyek: egy merő kutyaszőr a ház, még a hűtőből is azt szedegetem, a kutyák büdösek, mert nem kapnak normális kaját, az ugye luxus lenne, hanem főleg rántott levest, maradékokat, kutyaszalámi az már extra, hát ettől szó szerint hányingerkeltő szaguk van. A kisebbik gyermekem légzési nehézségekkel született, nem áll szándékomban még ilyennek kitenni. Télen nem is voltunk náluk és ezt el is mondtam nekik, hogy majd ha jobb idő lesz, és már a kutyák nem tanyáznak a házban, akkor megyünk pár órára. Ezt nem igazán fogták fel. Múlt hétvégén lent voltunk, azzal "játszottunk", hogy én kiraktam a kutyákat, ők meg visszaengedték.

A másik, hogy az unokatesóm nyáron odaköltözött egy nagy testű kiskutyával, aki csak dísznek van, szocializálva egyáltalán nincs, főleg nem gyerekekkel. a nagyobbik gyermekem mindig is szerette az állatokat, sosem bántott egyet sem, a másik kettővel is jól kijön, imádja a nagy bundájukat simogatni, meg tudja, hogy csak a fejük tetejét és a hátukat szabad. Az a kiskamasz kutya viszont alárendeltnek tartja a gyereket, folyamatosan morog rá és egyszer ledominálta. A fiam azóta úgy fél a kutyáktól, ha egyet meglát már bújik mögém. Hát köszönöm szépen. Hiába mondtam, hogy nevelni kellene a kicsit, senki nem figyelt rám.


És igen, kijelentettem, hogy csak akkor megyünk:

1. ha az ottlétünk alatt egy kutya sincs a házban

2. a problémás ebet pedig vagy megkötik, vagy bezárják vagy tudomisén

Azt a 3-4 órát kibírják, amíg ott vagyunk.


Elég vacak helyzet, főleg hogy én lettem szemétnek kikiálltva. De ha nem képesek az érveimet felfogni, akkor ez van, nem fogom az egyik gyerekemet sem kitenni veszélynek.

2012. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mindent, oda hívtam kutyát, hogy simogassák meg, mert nem bánt, meg mondtam neki, hogy adjon pacsit, meg ilyenek. Erre a mamám elkezd üvöltözni, hogy vidd innen ezt a dögöt. És akkor csodálkoznak ha kiakadok. -.- Persze, ilyenkor mindig én vagyok a rossz, mert bemegyek a szobámba és addig a amíg el nem mennek nem jövök ki. Ilyenkor anyu mindig üvöltözik vele, de egyszerűen nem érti meg, hogy nagyon elegem már abból, hogy a kutya rossz, a kutyát nem szabad beengedni...
2012. ápr. 13. 12:24
 24/43 anonim ***** válasza:
Ez természetes. De más tészta egy normális, aranyos kutya, aki tiszta, rendesen van tartva. Ha jön hozzánk valaki aki allergiás a kutyára vagy hasonló, esetleg retteg tőle, akkor természetes nem zárom össze vele, és szerintem senki sem. Viszont az alaptalan paranoia, amit nem fóbia vagy hasonló okoz engem is idegesít, és minősít is, hogy feltételezik hogy a kutyám harap, támad, koszos stb. Én se szeretem mikor bejön ismerősünk a gyerekkel, nekik van kutyájuk, a kislány szereti a kutyákat, mégis rám szólnak hogy zárjam el a kutyát. Aki egyébként sokkal jól neveltebb, és barátságosabb az ő kutyájuknál.
2012. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Az pedig ha "dögnek" nevezi, és sértegeti, meg se próbálja szeretni, az még rosszabb, mert sértő is.
2012. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk az sok mindent megmagyaráz hogy még gyerek vagy(max középsulis) aki a szüleivel lakik és ragaszkodik a kutyájához és fogalmad sincs hogy milyen ha kicsi gyereked van!

Viszont azt most mondom hogy ha azonos szóhasználatod van akkor akkor is felismerhető vagy ha más kommentelőként kommentelsz!!!!!


A legtöbb kommentelő nem száll be ha valaki elkezd személyeskedni!

És pláne ha valaki féregnek gúnyolja a másikat akkor nem írja azt hogy az ugyan olyan mint az önző!!


Légy szives NE regisztrálj több név alatt!!!

Ha van véleményed azt vállald fel! Ha ehhez több acc-ot kell regisztrálnod az régen rossz...

2012. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Zoli: Nem regisztráltam többször. Nem tehetek róla, hogy másoknak is ez a véleménye rólad. ;))
2012. ápr. 13. 12:41
 28/43 anonim ***** válasza:
57%
Ne kötekedj Zoli! Bizony vagyunk itt sokan, akik az európai állattartó kultúrával, felelősen tartjuk kutyáinkat családtagként. Ezt nem értheti mindenki, de majd egyszer talán.
2012. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező!


Persze, persze... :)))


És akkor fogadd meg MINDENKI tanácsát hogy "az ő vára az ő háza"!

Vagyis ez a SZÜLEID háza! Ha ők azt mondják hogy elzárják a kutyát akkor vagy meg van erre az okuk vagy csak törődnek a rokonaik kérésével!


És többedszerre hívom fel a figyelmet arra hogy mekkorát fordulhat a dolog egyetlen válaszon!

Edig mindenki azt hitte hogy te a ház tulajdonosa vagy és így is válaszoltak. Mire kiderült hogy egy tizenéves gyerek vagy és a szüleid is el akarják zárni a kutyát és te ezért tüntetésként bezárkózol a szobádba amíg a vendégek nálatok vannak!

2012. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
59%
Ez most az a helyzet, amikor a szülők felett eljárt az idő, és sajnos a gyereknek van igaza. Így fejlődik a világ! Különben egyre csak hülyébbek lennénk, amire szintén van itt elég példa.
2012. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!