Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
63%

Olvasgattam pár kommentet és látom, hogy felszólalt egy-egy kiskutyás is. Mint látod nem egyedi esetről van szó, hogy a kiskutyás tart a nagyobbaktól, mert a gazdák is elfogultak, hogy "áá ő még sose bántott senkit". Aztán meg ott van a baj.

Épp múltkor esett meg velem, egy eset, egy dobermannal. A gazdája alapból nem bírt vele, rángatta, húzta oda a kutyámhoz. Én már láttam, hogy nem lesz jó vége, de a kutyám is megállt, hogy na mivan akkor? (mert van dobermann barátja is). A kutya se szó se beszéd, amint közel került a kutyámhoz rá a nyakára. Annyi szerencséje volt a kutyámnak, hogy nagy a szőre a nyakán (meg mindenhol) és csak azt kapta el.

A gazda meg ennyit kérdezett, hogy fiú?

Mondom neki igen. Erre a válasza: akkora azért...

Hát könyörgöm, ha tudom, hogy a kutyám amit még megfogni se bírok nem jön ki jól azonos nemű kutyával akkor nem engedem oda! (Ráadásul ezt a dobit mostanában a futtatóra is kihozzák, szóval örülök neki, meg más is mert már ment neki másnak is)

Persze ha felkaptam volna a kutyám és sietős léptekkel elmegyek a helyszínről, akkor én lettem volna megszólva, hogy "na nézd már felkapja és elviszi". Ha meg átharapja a kutyám torkát akkor meg hoppá bocsi...

- az előző pincsis-

2012. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 A kérdező kommentje:
Egyet nem értek. Nekem is volt kistestűm, mégse tapasztaltam ezt. Ez miért van?
2012. ápr. 30. 22:01
 93/95 anonim ***** válasza:

Biztos jó helyre jársz :D Én kapásból 10 nagyobb testű kutyát feltudnék sorolni, akikkel rendszeresen összefutunk és a kutyámnak baja származhatna tőle, ha összeengednénk.

(és ebbe nem számoltam bele a helyi raj embereket akik amstaff valamivel mászkálnak, mert annak azért erős túlzással nevezhető)

Mivel nem értesz egyet?

2012. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 A kérdező kommentje:

A felkapkodással és a sarkonfordulással. Miért nem lehet értelmesen elomdani, h bocsi, a kutyám fél a nagyonktól, így nem engedném oda, ha nem baj.


Helyette mi van mindig: húzzál már innen azzal a nagy döggel, az én kis cuncikám nagyon fél az ilyen vérengző fenevadaktól!

2012. máj. 2. 08:12
 95/95 anonim ***** válasza:
Ilyeneken nem érdemes kiakadni, mert mindig is lesznek és mindig is voltak ilyenek. Ne foglalkozz vele. Akikkel pedig érdemes, azt úgy is észreveszed majd :) Ha látsz egy kistestű kutyát akkor megfogod a tiédet és kész. Kikerülöd őket. Ha pedig olyan a kutya meg a kutyás, akkor úgy is oda mennek hozzád.
2012. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!