Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
 21/95 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az alábbi tapasztalataim vannak a kistestű kutyusok gazdijai kapcsán. (Aki nem tudná, nagytestű kutyám van.)

Első reakció részükről:

- Jaj gyere Buksi, menjünk innen.

- Nézek rájuk, mondom nem bánt ám, barátságos.

- Jaa, jó, akkor oké.


A nagy többség ilyenkor megnyugszik és odaengedi a kutyáját. Sok esetben a kutya nem is fél az enyémtől, csak szimatolnak, szaglásznak és kb. fél perc után a kutyám hatalmas farokcsóvával (feneke az égnek) játékra hívja őket.


Aztán pár hete volt példa a maradék 1%-ra is. 3 hónapos tacsit hoztak le, először volt kutyák között. Mindez egy parkban volt, mindenkinek el volt engedve a kutyája. Az összes kutya odament hozzá megnézni, köztük az enyém is. A kis tacsi félt tőle, pedig itt sem volt durva, hozzá sem ért, szintén csak megszagolgatta és játékra hívta. Mondtam a gazdáinak, hogy semmi baj, hagyják nyugodtan, nem fogja bántani. Hát nem hittek nekem és folyton felkapkoták, ahányszor arra járt Joey. És ezt minden egyes nagy kutyánál megcsinálták. Rá 1 hétre odáig jutottak, hogy amikor újra találkoztunk és Joey ment a tacsi felé, ő már támadta, igyekezett elkergetni.

Jól elszúrták, csak gratulálni tudok az ilyennek.

2012. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
41%

Igaz nekem nincs kutyám, de pont egy kutyasétáltatóval szemben lakom. (Szeretem a kutyákat, csak sajnos panelban lakom, és nekem nem jönnek be a kis pincsik meg ilyen apró vmik amiket lehetne tartani az emeleten, inkább dobermann, németjuhász stb.)

Szóval... én is nagyon sok esetet láttam már erre a nagykutya vs kiskutya témára. Pl van 3-4 pitbull itt a lakókörnyezetben pár családnál. A világ legkedvesebb kutyái, hozzám is sokszor odajöttek már mikor sétáltam haza, jól neveltek, vmelyik pacsit is ad, egyáltalán nem agresszívak. El vannak engedve a parkban, és senkit nem zavarnak (persze a gazdáik azért figyelnek rájuk). Egy szülő sem megy oda a gazdájukhoz hurrogni h fogja meg őket mert megeszi az egész játszóteret a közelben... egyszerűen látni a kutyákon h lehet feléjük közeledni. Na és ilyenkor szokott előkerülni mindig egy, a kérdező által is körbeírt plázacica a kis törpekutyájával. Egyből jön a felháborodás, h jaj a kutyája, jaj a gyerekek a parkban, hívja a sintért... hiába mondod az ilyennek, h senkit nem bánt, és közbe még a gazdája is megfogja a kutyát, de neeem, ő azonnal rendet akar tenni. Persze a zsebkutyát egyből bevágja a kistáskába, mert annak ott a helye, úgy is lehet sétáltatni...

Sajnos a mai világban sokaknál ez egy fóbia már, h ha nagykutya jön szembe, akkor támadni fog, vagy agresszív lesz. De az persze már nem számít, ha egy zsebkutya, ami alig van 30 cm, szétugatja az egész lakóparkot a visító kis hangján, meg rohan mindenki után hörögve... De az ugye aranyos, mert milyen cuki kutya... Hát ez itt a hiba. Meg kéne tudni nevelni a kutyát, és akkor nem lenne gond vele. Hiába kis termetű, attól még ha agresszív, okozhat sérülést ugyanúgy egy kisgyereknek, mint egy nagykutya.

Szal az esetek nagy többségében én is többször rakatnék szájkosarat a kis csivavára meg pincsire, mint egy nagykutyára.

2012. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h olyan nagyon "utálnám" a kistestűeket, hisz kuytakozmetikus vagyok, napi 4-5 kistestűvel tuti találkozok és ha nem szeretném őket, akkor a kozmetikázás se nagyon menne, hisz érzi a kutya ha nem kedvelik. Akkor normális viselkedés helyett ugrálna, vicsorogna, vonyítana, huzigálná magát, stb.
2012. ápr. 24. 09:45
 24/95 anonim ***** válasza:

.......ja és még egy fontos gondolat:

ha valaki fölkapkodja a kutyáját olyan környéken ahol ismerős nem is gondol bele, hogy a továbbiakban mennyi esetleges kutyatámadásnak teheti ki a saját kutyáját pont azzal, hogy a rögzült viselkedés a kutyát később szó szerint vadorzóvá teszi. Aztán pedig siránkozik, hogy miért vicsorog a kutyája boldog-boldogtalanra és bizony szomorú látvány magányos sétáltató gazdikat látni,akiket mások messze elkerülnek.....

2012. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, múlt héten volt kint egy csivava. Tipikus póráz végén őrjöngő "fenevad". Először elvitték onnan, mert megijedtek a gazdái, hogy mekkora a kutyám. Felkapkodták olyankor, amikor az enyém a csivava irányába futott (közben persze őrjöngött a kutya folyamatosan, még a gazdája ölében is).

Aztán szóltam nekik is, hogy nem fogja bántani az enyém, nyugotan tegyék le, türelmes az ilyen kistestű kutyákkal. Persze folytatódott minden, ahogy közlített felé Joey, a csivi támadta, persze a gazdái ekkor sem szóltak rá, csak nevettek, hogy jaj milyen cukiiii.

Jah, egészen addig, amíg nem találkozik egy olyan kutyával, aki nem tolerálja mindezt.

2012. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
2%
1. szájkosár, 2. az hogy te körülnézel egy dolog, nincs mindenhol szemed. Bármilyen kutyát látok elengedve félek, mert volt olyanra példa hogy kisgyerekkel sétáltam és a nyakamba kellett kapnom, és hagyni hogy engem harapjon. Honnan tudjam hogy a te kutyád milyen.. Nem muszáj kutyával menni. Lehetek gyerekkel vagy macskával. Tök mindegy. A szabály mindenkire vonatkozik. Kíváncsi lennék ha arra jönne egy 20 kiloval nehezebb neveletlen kutya elengedve te mit mondanál.
2012. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 A kérdező kommentje:

1: milyen szájkosár? NEM KÖTELEZŐ, ismét elmondom, de ha nekem nem hiszel, akkor a helyi rendeletet megtalálod:

"Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata

24/2010.(VI. 30.) sz. rendelete

az állattartás helyi szabályairól"


De hogy ne kelljen keresgetned:

Az ebtartás egyéb szabályai

11.§

(5) Szájkosarat használni a (4) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.” (41/2010. (II.26) Korm. rend. 17.§(1)-(3) bek.)



2: mint említettem, ha csak magában jön egy ember, akkor is megfogom. Akár van nála kutya, akár nincs.

Amúgy tök érdekes, h az emberek jobban féltik a kiskutyájukat, mint a kisgyereküket. Amikor kiskgyerekes ember jön, akkor Ádázt alapból pórázra veszem, és még le is ültetem magam mellé. Múltkor lent voltunk, "napoztunk" anuyka látta h a kutya pórázon van, jöttek közelebb. Kérdezte h harap-e, mondtam h nem, türelmes a gyerekekkel, de előfordulhat h megnyalja. Mondta h okés, nem baj, de én azért megfogtam a pofáját, mégse jó az egy pici gyereknek, ha nyaldossák. És szépen megsimizte a kutyát. És ez nem az első eset, sok anyuka jön oda h a gyerek simizhesse Ádit. Volt már olyan is, h a baba még nem tudott egyedül járni, mama elengedte és a gyerek meg belecsimpaszkodott a kutyába. Olyan édes volt a kicsi, hogy majdnem "megzabáltam" :)

2012. ápr. 24. 09:58
 28/95 anonim ***** válasza:
92%

Jajj, de nem érted Little Red???? A te kutyád, mivel meghaladja az 5 kilót, így csak agresszív, neveletlen lehet, és kötelezően szájkosarat kell viselni. Ja és mindehhez hozzáteszem, hogy tök negatív vagy szegény szerencsétlen kiskutyásokkal. :(((( Milyen ember vagy te komolyan????


(szarkazmus vége)

2012. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
A kistestű kutyáknak Napoleon komplexusuk van. Így a kis méreteiket nagy hangerővel és támadással akarják kompenzálni. A nagy kutyák viszont potenciális vadásznivalót láthatnak a kistestű kutyákban,hisz van amelyik kisebb mint egy macska vagy egy nyúl. Úgyhogy részemről mindkét félre póráz!
2012. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 A kérdező kommentje:

Nekem is volt kistestűm, őt nem is lehetett elengedni. 6 évesen került hozzánk, előtte utcakutya volt, tacskó és akár kicsi akár nagy, ő ment neki.

Emlékszem volt olyan h alárohant egy írszetter alá és hason harapta. Sunyi volt ám :) És nevelési hiányhoz hozzászólva, mentség az h 7 éves voltam? :D

2012. ápr. 24. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!