Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
 81/95 anonim ***** válasza:
Mármint félreértés ne essék, nem a szegény kutyák sztoriját, hanem Ádáz kiválasztását. :)
2012. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megkérdeztem, nekem is jó volt olvasni, érdekes történet.:) Szegény kan kutyus, szép kis élete volt!:(
2012. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
29%
[link] Ez a kínunk! A lány elengedte a kutyát mert az ő kutyája nyugodt és szófogadó. NEM SZABAD PÓRÁZ NÉLKÜL BÁRMILYEN JÓL NEVELT!
2012. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 A kérdező kommentje:
Látom kedves utolsó az olvasás nem erősséged. A cikkben szereplő kutya ELSZÖKÖTT! És szerinted milyen nevelésben volt része, ha a gazdája még az oltásást is "elfelejtette"?
2012. ápr. 27. 16:00
 85/95 anonim válasza:
37%

Sziasztok!

Én is tapasztalom ezt, egy amerikai bulldoggal vagyok, 6

hónapos, igazi bohóc, csak a játék érdekli. Ennek ellenére, ha kiskutyával találkozunk, képesek és felveszik a kutyát, babusgatják, holott még idejük sem volt megszagolgatniuk egymást. Egyszerűen féltik őket, mert ez nagy kutya, meg stb. De ez a lehető legrosszabb, amit tehet, mert a rosszul nevelt kistestű kutyáknak amugyis kisebbségi komplexusaik vannak, 10-ből 8 vadul ugatni kezd, ha meglát 1 akármilyen másik kutyát. Nekem az a tapasztalatom, hogy a nagytestű kutyák sokkal jobban neveltek, mivel a gazdik rá vannak kényszerülve erre, a kistestű kutyát meg van, aki le sem viszi (!). A rossz tapasztalatok pedig abból adódnak, hogy a kistestű kiprovokálja a szocializálatlanságával a balhét. Szerintem ne foglalkozz az ilyenekkel, ha legközelebb beszólnal, mond meg: aki nem

képes egy kutyával kutyaként bánni, az inkább me tartson.

2012. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 Syba ***** válasza:
13%
Kedves kérdező ! Itt a plázacicának volt igaza ! Egyébként nagyon megbüntetnek hogyha az egyik "kutya barát" szomszédod feljelent. Tilos !
2012. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
50%

nagy ,sőt egyesek szerint hatalmas kutyánk van, amit lakásban tartunk . felelős gazdiként persze rengeteg mozgatás, persze kutyasuli, bh 1,és bh 2 vizsga .a városban ahol élünk a sok-sok kis termetű kutyás közül ,jó.ha 10-20 % tisztában van a kutya fogalmával, és közülük is kevesen tanultak a kutyákról, az ,hogy megfelelő nevelés ??? nagyon kevesen tudják. ez a nagyobb méretű kutyák gazdáira is igaz,viszont a nagyobb méretű kutyát tartók közül azok, akik sétáltatják,rendszeresen mozgatják kedvencüket,bizony közülük mind remekül megnevelte a kutyáját, ergó : A NAGYOBB MÉRETŰ JÓL SZOCIALIZÁLT KUTYÁK GAZDÁI INTELIGENSEBBEK :)!!!mert az ő kutyáik szót fogadnak, nem harcolnak, egyszerűen boldog kutyák !!!

a kistestű kutyát tartó gazdák sokszor hül@@ék ! ez a véleményem !

2012. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
33%

több mint 70 hozzászólás !! érdekes témafelvetés , gratulálok !!!!!

kis testű kutya gazda = .......( a moderátorok letiltanának ):)

kivételek persze vannak .

2012. ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
54%
A kutya nem elszokott hanem setaltattak es elengedtek.itt lakok nem messze toluk.es en honnan tudjam ranezesbol hogy a te kutyad oltva van?egy 22 eves felelotlen lany okozta az egeszet.nem szabad ertsetek mar meg
2012. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
100%

Nana. Álljunk meg egy percre azért a nagy gyűlölködésben. Ez ugyan olyan beskatulyázás, általánosítás mint a "harcikutyázás". Ugye az már senkinek nem tetszik, ha az amerikai bulldogot, amstaffot, bullterriert, rottweilert stb. emberevő fajtának vagy harcikutyának (és társainak) titulálják. Akkor Ti mért teszitek ezt a kistestű kutyásokkal? Pedig valljuk be, hogy például a mostanában felkapott amerikai staffordshire terrierek 80%-ával NEM tud a gazdája bánni. Mert körülbelül ennyi az arány a szaporított és rossz kézbe került amstaffok és a tenyésztőtől vagy esetleg normális amstaffok között. És nem azért utálom a fajtát, mert "harcikutya", vagy mert kétszer akkora mint a kutyám, hanem mert tudom, hogy nem tudnak velük bánni és szerintem mindenki egyet ért abban, hogy egy amstaff-pincsi mérkőzésből ki kerülne ki győztesen...

Mint kistestű kutyás bennem is bennem van a félsz. Mivel sosem lehet tudni, hogy milyen kutyával futok össze. Lehet az én kutyám akármennyire jól nevelt, barátságos stb. megvédeni megfogja magát, akkor pedig már régen rossz mert egy harapás és annyi.

Megmondom őszintén nem szeretem az utcán oda engedni nagyobb testű kutyához a kutyám. Inkább szépen láb mellett elsétálunk a másik kutya mellett. Ha annyira jól szocializált akkor ismerném, mert minden nap kint vagyok a legközelebbi futtatón, és rendszeresen látogatjuk a többi olyan helyet ahol megfordulnak. Így a legtöbb kutyát már ismerem ha látásból is.

Persze ha annyira látszik a kutyán, hogy barátságos, majd meg vesz a kutyámért akkor oda engedem. De a nagy átlag nem. Sajnos nekünk is rengeteg negatív tapasztalatunk van. Mind kistestű, mind nagytestű kutyával. És azt kell, hogy mondjam majdhogynem egálban van a kettő. A kistestű kutyásokat soha nem is értettem, miért rontják el ennyire a kutyájukat, miért kell még néha a pincsim elől felkapni a kutyát. De szerencsére mostanában már egyre több normálisabb kistestű van. Az olyanokhoz amiket meg a házkörül leviszik egy körre azokkal nem foglalkozom. Én valamennyire próbálom a kistestű és nagytestű kutyák barátságát jobb fényben feltüntetni, illetve a kistestű kutyák beskatulyázása ellen is "küzdök". Na meg folyamatosan prédikálok a helyes nevelésről is. Mivel nekem is kiskutyám van, így sokan oda engedik a kutyámhoz a kutyájukat. Ilyenkor bevethetem magam. De olyan is előszokott fordulni, hogy amikor sétálunk a városban és látják, hogy mellettem még egy nagyobb kutya van, akkor bátrabban oda engedik a nagyhoz is a kutyájukat, mert látják, hogy az enyémet sem bántják.

De ennek ellenére én is tartok valamennyire a nagyobb kutyáktól akiket nem ismerek. És valljuk be sokkal rosszabb egy rosszul szocializált nagytestű kutya, főleg a mi oldalunkról tekintve.

Néha a mi oldalunkat is nézni kéne, mert lehet, hogyha mennénk az utcán és látnád, hogy elhúzom a kutyámat engem is egy tipikus kiskutyásnak néznél, de nem gondolsz bele, hogy csak féltem a kutyám és nem tudhatom, hogy a Tiéd milyen. Mert nem mindig látszanak egyből a jelek. Persze a nagy átlag alapból idiótán neveli a kutyáját és azért kapkodja fel, meg rángatja el. De azzal nem kell foglalkozni. Mentségükre szóljon, hogy már én is kaptam fel a kutyámat. Pedig tényleg nem vagyok olyan. De jobban is tettem, mert akkor lehet már nem lenne velem...


Csak hogy lássátok tényleg nem hazudok :)

[link]


[link]

2012. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!