Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
 31/95 anonim ***** válasza:
Én nem a te kutyádra mondtam, hanem a többire akit elengednek és nem bírnak magukkal. Este nem lehet elmenni futni mert 2-3 kutya van kint az utcán (morognak,tombolnak). Hát ha meglátok nappal egyet még szép hogy megijedek hiába nem olyan a tied.
2012. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
63%

Nekem kistestű kutyám van, póráz nélkül sétáltatom mindig. És minden kutyához odaengedem, annyi, hogy a német juhászokat kikerüljük, mert sajnos eddig csak ezzel a fajtával volt problémánk, és tudom, hogy a kutyám be van rezelve tőlük. De az összes többi kutyához odaengedem, ha menni akar (igaz a legtöbb mellett simán elmegy)


Egyébként erről eszembe jutott egy sztori, hétvégén találkoztam egy csajjal, és eléggé felhúzott a hülyeségével. Családi házban laknak, és van egy svájci fehér juhászkutyájuk. Tavaly betörtek hozzájuk, és szerinte lefújták a kutyát, mert azóta félősebb. Természetesen ő is leellette a kutyáját, most van egy 7 hónapos kölykük is, akit úgy nevel, hogy bár kihozza sétálni póráz nélkül, de a kutyákon kívül senkihez nem engedi oda, mindenkire rászól, hogy nem simogathatja meg. Azt mondja, hogy az idősebbik kutyát valószínűleg „túl szocializálták”, és ezért nem ugatja meg az embereket, akik elmennek a ház előtt. Szóval ezt a kutyát egyáltalán nem engedi az emberekhez, azt gondolja, hogy így majd ugatni fog, ha idegen közeledik.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagy kutyások között is vannak ám csodabogarak…

2012. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
86%

Jó kérdések. Értelmes választ adni nem tudok.

Röviden talán annyi, hogy az embereknek f.ngjuk sincs a kutyanevelésről.

2012. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
100%
Attól.hogy nem engedi kutyát emberhez,még nem fogja megugatni. A pitbullom minden emberhez oda van engedve és mégis határozottan ráugatott tegnap két C tipusú emberre,mert fütyülgettek neki :) nincs még 8 hónapos :)))
2012. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
81%
Nagymamám ideggyenge befogadott Yorkiját mikor elviszem sétálni sajnos minden kutyának 20 méter távolságból neki akar menni de mikor odaérünk hozzájuk és a másik kutyus teljesen jó szándékkal közelít hozzá fülét farkát behúzva menekül. 11 éves sajnos nem sok esélyt látnak a szakemberek sem ... Így inkább ha más kutyát látok felveszem. 1 évig próbálkoztunk ezalatt többször volt mini szívrohamom mikor a kicsi neki ment a pórázon lévő KÁJ-nak . Egy tacsihoz egyszer egész normálisan viszonyult aztán megharapta az orrát , szerencsére a gazdi normális volt de már inkább nem kockáztatok.. Tehát azért szerintem a kutyák előéletét is figyelembe kell venni mikor az ember azt látja hogy azonnal felkapja a kicsi kutyát a gazdi .. De sajnos az esetek legnagyobb részében tényleg a plázacica gazdik esetleg az öregek akik mindig azt hiszik hogy az ő drága kis "bubukájukat" minden "nagy dög" csak meg akar ölni bezzeg mikor a kicsi majd szétrobban a póráz végén az "jaj de cukííí"
2012. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
0%
#34 nem pited van, hanem keveréked, amit pitként adtak el neked.
2012. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy keveréke van?
2012. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:

Nekem háromtól a harminc kilósig vannak kutyusaim, így pártatlan vagyok. Az én meglátásom az, hogy a rossz tapasztalatok miatt vannak azok a kutyusok felkapkodva. Ugyanis nincsenek rendesen szocializálva, ugatnak, harapnak, és kevés kutya van, amelyik eltűri, ha harapdálják, mérettől függetlenül. De ha két kicsi összekap, akkor nem olyan súlyosak a következmények, mintha egy nagytestűnél szakad el a cérna.

Én ha a kicsikkel sétálok megnézem milyen a nagy kutya reakciója, illetve a kicsiké, és ha kíváncsi mindkét rész, akkor összeengedem őket. Ha baj van, akkor kicsiket hátra küldöm, és elzavarom a nagyot. Csak sokan nem is tudják mi a helyes ilyenkor, hogy tudják megvédeni a kutyájukat, ezért inkább felveszik.

Bár a kérdésben szereplő hölgy valóban bunkó stílusban adta elő magát. Gondolom már helyzetben is hasonló a stílusa, kutya nélkül is.

2012. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
De,pit :) de te ezt így láttatlanba is tudot,ész. Törzskönyve is van.( nemzetközi,mivel itthon nem lehet neki sima)
2012. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
Nekem is kistestű kutyám van. Egyetlen egyszer kaptam fel, mikor séta közben az egyik ház nyitott kapuján kirohant egy nagytestű kutya. Én is háttal álltam, a kutya is bóklászott, és ijedtemben felkaptam, utólag persze belátom, nem volt helyes. Jött utána az udvarról a 20 éves gazdája, aki persze hiába üvöltött vele, hogy ne rohanjon ránk, hogy áááá csak játszik. Amúgy minden kutyához oda szoktam engedni, még azokhoz is, akikről a gazdik azt mondják, hogy nem minden kutyával jönnek ki. Ha az enyém oda akar menni, akkor menjünk, csak óvatosabbak vagyunk. Eddig még sosem volt baj, viszont azt be kell látni, hogy rengeteg embernek vesz úgy nagytestű kutyát, hogy f-ngja sincs a szükségleteiről, neveléséről, és a kutya kezelhetetlen és agresszív lesz a saját hibáján kívül. Őszintén, ezzel nekem is tele van a hócipőm. Viszont szerintem egy kutya és gazdája között az összhang elég rövid időn belül látszik, úgyhogy igazából 1-2 perc felmérni a terepet, ha olyan helyre érünk, ahol elengedett kutyák vannak.
2012. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!