Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
 71/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez is nevetséges, hogy nehogy koszos legyen, azért felkapkodják...:D

Bár hozzáteszem, hogy amikor hosszú szőrű, 35 cm-es kutyám volt a panelban, és minden sáros volt, és csak egy negyed órás eü-i sétára mentem le, én is igyekeztem a vizes betonon-füvön tartani, hogy ne menjen a sárba :)

Amikor pedig Argos-sal voltunk egy-egy alkalommal a panelban nyaranta, és a házmester fellocsolta a ház elejét, akkor bizony hátul mentünk be a házba, hogy a tiszta mancsa ne legyen már vizes-sáros, ha nem muszáj! Ilyen esetben, amikor csak a ház előtt volt víz, máshol nem, bizony Dasty-t, az első kutyát én is felkaptam párszor :D


Argos-t kb. két hete kimostam egyszer így másfél év után, de még 2-3-szor is moshattam volna, de nem volt rá türelmem :D Selymes lett a szőre, megszáradt délelőtt, szuper...délután a sétán belecsobbant a Dunába, aztán a homokos-füves részen hempergett, ásott...estére a selymes bunda eltűnt, azóta ismét durvább a szőre...kinti-benti kutya lévén ezzel nem lehet mit kezdeni :D

2012. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ma 10.47-es. Köszi, ez megtisztelő! :)

De felügyelet nélkül csak és kizárólag a régóta ismerős kutyákkal hagynám együtt...bármi történhet...voltunk egy tükörsuliban vizsgákat nézni, mondták, hogy az elkerített pályarészre be lehet rakni a kutyákat...volt is ben 8-10 kutya, játszottak, rohangáltak...ha beraktam volna oda Argos-t felügyelet nélkül, ahogyan a többi kutya bent volt, tuti tömegbunyó tört volna ki...azok a kutyák ismerték egymást...mikor kint találkoztak szabadon Argos-sal, akkor a pointer, és még egy-két kutya az enyémhez hasonló dominanciával közeledett Argos-hoz...a jelenlétemben nem volt gond, kis szaglászás, pózolás, elkerülés...Argos pozitív megnyilvánulásait végig jutalmaztam persze :)

2012. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 A kérdező kommentje:

Szilvi, Ádáz egyre jobban hasonlít Argosra :)


Ő is úgy ismerkedik, mint Argos :D Tudom h nem támad, de olyan hülyén tartja magát. A leghülyébb szokása az a földhözlapulás, és ha már elég közel van a másik kutya, akkor felugrik és ráveti magát. Néha elnevetem magam, de próbálom letiltani.

Most amúgy is meggyűlt vele a bajom, rájött így majdnem 2 évesen h kezd felnőni és megint próbálgatja az erejét. Megmorog, nem fogad szót ,stb. Tegnap már olyan ideges voltam rá h egy teljes napra kizártam a falkából. Ma bezzeg már normális volt.

2012. ápr. 25. 19:01
 74/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nyugodj bele, hogy 3 éves koráig még lesz pár harcotok :)

Argos most lesz 4 éves...tavaly volt egy kemény büntije, balhék miatt, amit igazából nem ő kezdett kimondottan, de hát érted :D írtam is itt kérdést róla...

1 hetes bünti bevált, azóta vicsorogva lefordul a támadó kutyákról.

Egy szituban nem tudom kontrollálni 100%-ban: ha idegen kutyát akarok elzavarni, akkor egyszerűen nem hajlandó mögöttem egy helyben maradni...erre még gyúrni kell

2012. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyébként Argos és Ádáz nagyon hasonlítanak egymásra!


Argos:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt pedig Samu és Argos:

[link]

Samu a baloldali, Argos a jobboldali. Azt hiszem, hogy 2 hónappal idősebb Argos. Az Őrmezei Kutyasuliban találkoztunk velük, amikor elmentünk megnézni egy vizsgát!

Különbség annyi, hogy Argos szőre sokkal hosszabb, kicsit hullámos és durvább...Feje nagyobb egy picit, és a fültűzése is más...

Temperamentumra is elég hasonlóak. Argos sokkal dominánsabb és magabiztosabb emberrel és kutyával szemben egyaránt, emberekhez ment puncsolni, egész nap simogatta valaki :D Samu ezzel szemben kutyákkal nem annyira domináns, kicsit bizalmatlan talán, emberekkel szemben pedig szintén bizalmatlan, tartózkodó, nehéz volt megsimizni.

A munkájuk tök egyforma. Lelkesek, csóválnak, pörgősek...:)

Bár Argos-t erősen korlátozza ebben a hülye személyiségem :(

2012. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy offolok, de muszáj megjegyeznem, hogy Argos gyönyörű szép kutya!:) Ádázról eddig csak egy képet láttam, de ő is jól sikerült kutyus!:) Ha lehetne nagy kutyám nagyon örülnék, ha ilyen gyönyörű lenne, mint Argos és Ádáz! Biztos sok dícséretet kaptok!;) Mindkettő menhelyi kutyus?


A fél éves havanese gazdi

2012. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Köszönöm!

Tényleg jó kiállású, szép kutya :)

Először nagyon nem tetszett, főleg ahogy a menhelyen feküdt a kifutóban...nem mondom, hogy kivételes szépségű kutya, de tényleg arányos, jó felépítésű és értelmet sugárzó kutya!

Azt nem tudom, hogy Ádáz menhelyi-e...

2012. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy szösszenet jutott eszembe a tegnap estéről. Argos fáradtnak tűnt előző nap, ezért tegnap este nem vittem el sétálni, ellenben elmentem bringázni nélküle :)

Egy parkon mentem keresztül, a padon fiatal asszony ült, pár méterre tőle egy pincsi feküdt labdával a lábai közt, egy másik kistestű kutyás gazdi pedig megjegyezte, hogy a kutya milyen jól el van a labdájával. Erre a pincsi gazdija: "Már vagy egy órája itt ülök, de nem mozog semmit". :O :))))

Tehát az elvárás, hogy a gazdi ül a padon a "sétán", a kutya meg egyedül fussa ki magát...nahát, az ember minden nap tanulhat újat :D

2012. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 A kérdező kommentje:

Argos nagyon gyönyörű! Nekem mindig is roti volt a szívem csücske, viszont Ádáz óta tudom, h CSAK roti-nj keverékeket akarok majd. Minden menhelyen azokat keresem, alig várom h menjünk a másik házunkba és oda jöhessen egy "pajtás" :) Már a neve is megvan, Ádáz mellé jön egy Betyár :D



Kedves 22:36-os! Ádáz nem menhelyi, ő nálam saját mentés. "Ismerősöm" fatelepén volt egy kan roti és egy szuka nj (sajnos csak volt, mert tavaly megmérgezték őket h ki tudják rabolni a telepet). Mivel sz@rtak rájuk, így minden évben lettek kölykök (talán jobb is így a szukának már). Apuci meg nagyon domináns volt, fiatalabb korában az eredeti gazdija nem bírt vele. Onnan elkerült egy szekuricsihez, aki úgy gondolta h a minden napos verés majd hatni fog. Hatott is, a kutya letépte az alkarját. Sajnos a szekuricsinek köszönhetően olyan idegroncs lett a kutya, h 0-24ben láncon kellett lennie, etetni meg itatni csak úgy lehetett, h lerakták a tálat és egy hosszú bottal odatolták :S

Amikor épp mentünk ki valami faanyagért, akkor előtte 2 nappal születtek meg a kis pupákok. A szuka mindig is bírta a fejemet, szóval simán engedte h megnézzük őket (az előző almot láttam felnőni). Én ott olvadoztam, erre az ismerős megszólalt h gyorsan nézzem őket, mert vinné mindet a CO alá fullasztani. Mondom anyádat vigyed, ne a kutyákat, ha már ilyen felelőtlen vagy. Szóval beindult a gazdikeresés, mindenkit riasztottam. 7 kutyus volt, abból 2 rejtélyesen eltűnt (valszeg apuhoz túl közel mentek és megette őket), a többinek lett gazdija, egy hozzánk került. Pont 6 hetesek voltak amikor hívtak h gáz van, kidőlt a kerítés a cigók meg már sorakoznak a telep körül. És tényleg, kiértünk, már állt a sor, bementem, minden kiskutya be az ól alá (pedig ismertek már, kijártam etetni konzervet meg fokozatosan tápot is). 1 kutyus volt csak, aki harciasan ugatni kezdett, jött felénk, hogy ő majd elzavar minket, megvédi a tesókat. Akkor tudtam h Ő az igazi :)

2012. ápr. 26. 18:33
 80/95 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon jó volt olvasni Little Red. :)
2012. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!