Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörmódszer, tüköriskoláról...

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Amit kifogásoltok mind a suliban , mind a módszerben..

Köszi előre is


2012. aug. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:

Giniras!

Mi volt olyan nagyon jó az oviban? én éppen ovit keresek Budapesten.

2012. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
85%
A budapesti tükrös iskolák 50 ezret kérnek el a tanfolyamért, ami azt jelenti, hogy ha heti kétszer jársz (hétköznapi ismétlős órára nem, meg az nincs is egy óra), akkor 2000 forintot fizetsz alkalmanként. Más kutyaiskolában az 1500 forintos alkalmi díj (ami sokszor nem 1-1,5 óra, hanem több) már soknak számít. A tükör iskolák sokkal drágábbak, mint a többi, pedig valójában nem jobbak, csak más a módszer. A kazán megszerelésének annyi az ára, s az, ha nem működik a kazán, neked komoly probléma. De a legtöbb kutyaiskola nem annyiba kerül, mint a tükrös iskolák, s nem mindegy, hogy egy 12 hetes tanfolyamot csinálsz 30 ezerért, vagy két hét hetes tanfolyamot 100 ezerért, ráadásul úgy, hogy ugyanolyan jó eredményeket el tudsz érni egy olcsóbb kutyaiskolában is. Szóval a kazán esetében nincs választásod, a kutyaiskola esetében pedig van, mégis sokan járnak drágább iskolába, mert tapasztalatlanok.
2012. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
100%
Ha közel laksz Diósdhoz, akkor ne tükrös iskolába menj, hanem az Ebgondolat Kutyaiskolába, ott a legjobb a kutyaovi! De a Népszigetiben is jó volt. Sok iskolában a kutyaovi=engedelmes gyakorlatok. De itt más a helyzet - itt is vannak gyakorlatok, de az óra nagy részében a kiskutyák egymással játszanak, így szocializálódnak. Ez a gazdiknak is felejthetetlen élmény, mert nagyon aranyosak a játszó kiskutyák, közben pedig egy csomó mindent tanulhat a kutyatartásról. Ezek az iskolák a kutyaoviban a kutya-gazda kapcsolat megalapozását és a kiskutya szocializációját teszik előtérbe. Vannak játékok is: ebathlon a Népszigetin, keresős versenyzős játékok az Ebgondolatban.
2012. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
100%

Oppá, kicsit megváltozott azóta a kutyaovi az Ebgondolatban: [link]

De a kölyökkutya játszópark jó szocializálásra, egy tanfolyam meg nagyon megéri, mert nagyon jó órákat tartanak - tapasztalat. Nekem szívfájdalmam, hogy a kutyám már fél éve kinőtt a kutyaoviból... bárcsak még ovizhatnék...

2012. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
29%

Giniras!

Én mint kívülálló kezdtem kutyasulizni. A nagybátyám etológus, tőle tudom, hogy tudományos szempontból bizony a tükörsulik a legjobbak. Nem a lehető legjobbak - még bőven van hova fejlődni, rengeteg mindent nem tudunk még a kutyákról. De a jelenlegi módszerek közül tényleg a legjobb. Elenyésző azoknak a kutyáknak a száma, akik jobban motiválhatók pozitív büntetéssel és negatív megerősítéssel.

Sajnos aki nem ért hozzá, az annyit gondol, hogy a tükörmódszer az az, amikor csak jutalmazzuk a kutyát, és jujujj, nehogy megbüntessük!

Pedig erről szó sincs. Büntetni kell, csak jól és jókor. A tükörmódszer átláthatóan és helyesen külön részekre bontja az ösztönkezelést, a tanítást és az életmódot. na de ez nem egy szeminárium:D, úgyhogy nem mennék most bele...:)


A tanfolyam szerintem is drága - megér ennyit simán a szolgáltatás, csak sajnos kevesen engedhetik meg maguknak...

A jó hír viszont, hogy ezt a tükörsulisok is felismerték.

Idén szeptembertől sok dolgot újragondolva folytatják a gazdiképzést.:)

Pl. akinek több kutyája van, és az egyikkel már kijárta a tanfolyamot, az kedvezményesen viheti a másik kutyáját, ill. a gazdik kezét a középfok után sem engedik el, hanem állandó életmódprogramot biztosítanak - hiszen az ösztönenergiák levezetése nélkül a gondok újra vagy új formában jelentkezhetnek.

De nem akarom lelőni a poént előre, na meg még csak most egyeztetnek ezekről a dolgokról...:)



OFF VÉGE

A kérdésre válaszolva én nagyon elégedett vagyok. Egyetlen negatívum talán, hogy az olyan csoportok, ahol a gazdák nem egyforma szintről és nem egyforma motiváltsággal indulnak lassabban halad(hat)nak. Így a csoportvezetőnek nehezebb dolga van, hiszen egy problémásabb gazdi miatt nem állhatnak meg a tanmenetben. (De szerencsére azért ritka, hogy valaki annyira kilógjon a sorból...)


A módszerben semmit nem kifogásolok, sőt, azért kell egy pofa ahhoz, hogy valaki a klikkerelméletet leszólja, ez ugyanis semmi más, mint idegi működések sorozatának tudományosan igazolt formálása. (Bármilyen felsőbbrendű élőlényen alkalmazható. Tessék utánanézni kicsit Bob Bailey tevékenységének, aztán ne felejtsétek el becsukni a szátokat.:))



Magával a módszerrel azt gondolom, minimális mennyiségű probléma van, de ezek is vitatottak (pl. dominancia kifejezése-e egy kutyánál, ha előbb megy ki az ajtón, mint én...)

Az lehet, hogy valakinek épp nem szimpatikusak az oktatók, a hely, a gazdák, épp rossz napja van és nyűgösen ment le először a kutyasulira, esetleg nem értő szemmel annyit látott a kutyaovin vagy az alapfokon, hogy a kutyák összementek, és akkor máris húdegagyi, mert kutya ilyet kutyasulin nem csinál, vagy sok gazdi azt hiszi, hogy kifizeti ezt a pénzt, lehozza a kutyáját, és a kedves oktatók majd megszerelik neki. aztán amikor rájön, hogy az oktatók csak eszközöket adnak a kezébe, amit neki kell megtanulni használni, és majd neki kell rákiáltania arra a cukiságra, akkor savanyú lesz a szőlő...)


Aki meg írta, hogy a kerítésnél őrjöngő kutyáját nem tudták helyretenni, az azért lehet, hogy magában kellene keresse a hibát először... Látatlanul is azért mondom ezt, mert rengeteg gazdi van, akikhez valamiért nem olyan könnyű megtalálni az utat. Mondod, mondod neki, mit hogy csináljon, de egyik fülén be, másikon ki. Sokan mosolyogva nagyokat bólogatnak, 3 másodperc múlva meg megint rosszul csinálják. Szóval valószínűleg nem tudtál jól büntetni, esetleg még nem tartottatok ott az ösztönkezelésben, hogy kontrollálni tudj egy ilyen viselkedést, netán csináltad te a "házit", a japán vacsorát és társait, csak nem jól... Bocsi, de 100/98 esetben ilyesmi miatt nem javítódik az a kutyus...

Persze én is láttam olyat, hogy az oktató nem jól csinált valamit. Ember ő is.:)

De minden egyes óra után van egy oktatói megbeszélés, amikor ezeket megbeszéljük, és az ilyen hibákat kiküszöböljük.)

2012. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
100%

1x voltam oviban, nem tetszett, és nem is éreztem jól magam. Egyszeri alkalomra 1500Ft kipróbálni még talán ok (megjegyzem pár km-re lévő ebgondolatba is ellátogattunk 500Ft volt az ovi és sokkal szimpatikusabb volt az egész), ha nagyon bele akarnék kötni akkor említhetném, hogy számlát se kaptunk (ahova járunk ott kérdezés nélkül írják egyből, nem mintha nekem szükségem lenne rá, de azért mégis...).

A tanfolyamos rendszer a céljaink miatt nekünk így utólag belegondolva nem jön be, de gondolkoztam még az elején rajta mikor kicsi volt a kutyám: nem tudom megfizetni, nagyon drága. Szerencsére miután az ovi nem jött be így nem is rágódtam a dolgon.

Ami nem tetszett: a foglalkozás kb 60%-a arról szólt hogy gazdik felügyelete Nélkül(!) játszottak a kölykök és középen egy kört alkotva beszélgettek. Ha valami kavarodás volt akkor 2 segítő szó nélkül terelgette a kölyköket, vagy próbálta őket helyretenni. Az én szempontomból a végeredmény az volt, hogy egy min. 5-6hónap körüli akita kölyök rászállt az akkor 3hónapos kutyámra és szinte végig döntögette, cibálta. Egyszer nem mutatták volna meg a kutya gazdájának, hogy ha elviszi kutyafuttatóba vagy kutyás társaságba a kutyáját és így viselkedik mit tegyen. Odament az egyik segítő szó nélkül és leszedte a nagyobbat az enyémről és el volt intézve a dolog.

Ezenkívül volt pár behívás, meg futkosás és kb 2percig ül-fekszik.

Azoknak akiknek 0 kutyás tapasztalatuk és vastag pénztárcájuk van tökéletes lehet. Nekem a beszélgetés közben sem tudtak újat mondani, unalmas volt. Illetve a feladatokkal igen, mert nem azt mondták, hogy akkor fussunk el a szélek felé és ott hívjuk a kutyát, hanem: "szélrózsa" én meg álltam bambán, hogy akkor most mit is kell csinálni.

2012. aug. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy ami még negatívan befolyásolta/ja a véleményemet az akkor foglalkozásról az az, hogy az oktatónak is bent volt a kutyája, akivel 1-2dolgot be szeretett volna mutatni, de kb a 60-70%-át sikerült, mert nem hallgatott rá a saját kutyája. 1x még el is kezdte elhajtani, mikor behívásnál nem ment oda. Nekem valahogy nem fér össze a fejemben az, hogy olyan emberek tartsanak foglalkozást, akiknek még a saját kutyájukkal is bőven kéne fejlődniük.
2012. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó!

Sajnálom, hogy nem volt szimpatikus az ovi, van ilyen.:)

De egyáltalán nem véletlen, hogy még alapfokon sem a gazdik rendezik a kutyáikat, hanem a segítők.

Tudod, a legtöbb gazda (még a gyakorlottak közt is szép számmal akadnak) nem tud helyesen büntetni.

Vagy sehogy nem büntet, vagy gyengén, vagy túl erősen, és ráadásul rosszkor is.

Amíg ezt nem tanulják meg - és ez kutyafüggő, nem úgy van, hogy adunk egy listát, aztán tanuld meg és alkalmazd -, addig ez a rossz büntetés csak összezavarja a kutyákat, frusztrálttá teszi őket, és a gazdi annyi lúzerpontot gyűjt közben, hogy az valami gyönyörű...

(Majd középfokon adjuk vissza nekik a felelősséget.)

Nem mellesleg a legtöbb gazdának könnyebbség, hogy miközben a kutyája játszik vagy épp rosszalkodik, ő akkor is az oktatóra figyelhet és tanulhat.

2012. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
37%

"ugyanolyan jó eredményeket el tudsz érni egy olcsóbb kutyaiskolában is"


Ezért szabad a választás. Az én kutyámat másik (olcsóbb) iskolában tönkretették. Szóval ha ingyen lenne, akkor se vinném hagyományos módszerrel dolgozó iskolába. Ezért kár itt erről vitatkozni, hogy kinek mi a drága. Nekem megéri drágán is. Ugyanakkor olyanok is drágának találják, akik lazán megveszenk egy 50 ezres mobilt, mert nekik az valamiéért jó. Én meg megelégszem az 5 ezres mobillal is és akkor sem adnék érte 50 ezret, ha telne rá. Szóval mindenkinek mások a vágyai, lehetőségei és igényei.

2012. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell büntetni, de egy kutyafuttatóban a kb 0tapasztalattal bíró gazdi nem várhatja el mástól, hogy fegyelmezze a kutyáját. Annyit szerintem elbírna a tüköriskola is, hogy megmutatják a nem megfelelő viselkedési formákat és leemeltetik a gazdival a saját kutyáját a másikról, esetleg pórázra teszik és 1-2percre kivonják a játékból.

Ahova járunk suliba ott sincs büntetés az oviban, de van tiltás, és a gazdinak kell (miután megmutatták, hogy hogyan) felügyelettel és segítséggel, hogy ne csak heti 2alkalommal tudjon kutyások közé járni. Nem tart semeddig rászólni vagy elhívni a rakoncátlankodó kölyköt a másiktól.

Igazából örülök, hogy sok embernek tetszik, de nem nekem való, szerintem színvonalon aluli. Persze lehet, hogy csak mi fogtuk ki épp azt az oktatót vagy azt az alkalmat...

2012. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!