Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörmódszer, tüköriskoláról...

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Amit kifogásoltok mind a suliban , mind a módszerben..

Köszi előre is


2012. aug. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:

# 55, lehetne sorolni naphosszat a legkülönfélébb árukat, hogy mi kerül benne annyiba amennyit elkérnek érte. Mindenért annyit kérnek, amennyit az emberek hajlandóak érte fizetni és amennyiért nekik megéri eladni. Mi kerül annyiba egy ájfónban? Ha lenne annyi pénzem akkor azt inkább a Népszigeti szemináriumoka költeném. Kinek mi a fontos.


# 59, én gondolkodás nélkül megfegyelmezem vagy büntetem bárki kutyáját, ha a gazda képtelen rá és a kutya zakla engem vagy az én kutyámat. Amúgy nem érdekel a dolog, amíg én kimaradok belőle, onnantól viszont, hogy én vagyok a gazda tudatlanságának a szenvedő alanya, nem érdekelnek az ilyen fellengzős vagdalózások, hogy "az én kutyámat más ne büntesse".


Sajnos a gazdik nagy része nem tud büntetni és az a tapasztalatom, hogy a hagyományos kutyaiskolákba járó ismerőseim is csak "büntetgetnek", amivel a kutyát hozzá szoktatják a büntetéshez. Fogalmuk sincs a büntetés helyes mértékének a megválasztásáról.

2012. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
65%

"nem érdekelnek az ilyen fellengzős vagdalózások, hogy "az én kutyámat más ne büntesse". "

Iskoláról beszélünk. Ahol idegen ember bünteti a más kutyáját, ahelyett, hogy megmutatnák a gazdának, mit csináljon az adott pillanatban. De nem.....majd megtanulja x hónap múlva a gazda a helyes reakciót.

2012. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
73%
Az az igazság, hogyha valaki tök kezdő kutyatartó, az még a pórázt sem tudja normálisan kezelni, nem látja a kutyájának a kommunikációját vagy nem megfelelően értelmezi, az órákon el van bájolódva stbstbstb... Lehet, hogy vannak születetten kiváló kutyatartók, de az emberek többsége nem oda tartozik. A kutyaiskolában viszont fontos, hogy a kutyák nyugodtan szocializálódhassanak, nyugodtan dolgozhassanak s egyik kutya se érezze magát rosszul, az órák pedig agressziómentesek legyenek - ez viszont csak úgy lehetséges, ha pl az én félénkebb kutyámról valaki leszedi a nagyon nyomulós kutyákat, s valaki mindig figyel arra, hogy ne törjön ki verekedés. Namármost, az első kutyás emberek nagy része nem alkalmas arra, hogy mindezekre figyeljen (oktatók, óra menete, saját kutyája, hol a klikker, hol a jutifalat, póráz kibogozása), s azt mindenkinek be kell látnia, hogy az nem elfogadható, ha az én kutyám szenvedi kárát annak, ha a másiknak a gazdája nem képes megfelelően reagálni. Azt mondod, ne fegyelmezze senki (más) a te kutyádat? Én azt mondom, ne legyen az én kutyám senki (más) tanuló kísérleti nyula. Ezt biztosítják az oktatók. A gazdák, ha odafigyelnek az órákon, nagyon gyorsan megtanulják, miképp fegyelmezhetik kutyájukat, amit idővel a kutyaiskolai foglalkozáson is maguk tehetnek meg. Az a baj, hogy akiknek nem tetszik az, hogy az oktatók fegyelmezik a kutyájukat, nem veszik figyelembe azt, hogy nem egyedül vannak a csoportban, csak saját magukra gondolnak. Nem veszik figyelembe, hogy a másik kutyája is élőlény. Szerintem ez egy remekül kitalált módszer, az én kutyáim is így jártak oviba meg tanfolyamra, s egészséges, kiváló kutyák lettek, én pedig elég jól tudom kezelni őket.
2012. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%

Ginaras:

Félig egyet kell értsek, de amit én személyesen láttam, megtapasztaltam egy tükörsuliban és egy hasonló szemléletű de nem ilyen "embléma" alatt futó iskolában (megjegyzem az utóbbit 100x jobbnak találtam) az az, hogy nem mutatták meg a gazdinak hogy hogy és mit kell csinálnia. Én ezt hiányolom (mielőtt valaki keverne bárkivel nem én vagyok az aki azt mondta, hogy az én kutyámat ne fegyelmezze más), ahova huzamosabb ideig jártunk ovizni -nem a saját tapasztalatlanságom, hanem a kutyás társaság hiánya miatt- ott ha nem is a gazdi intézkedett a jelenlévő oktató/segéd/óratartó mindig felhívta a gazdi figyelmét arra amit csinált és közben vagy utána el is magyarázta, hogy mit miért tett.

Csak a példa kedvéért Fifike rendszeresen okoz kisebb-nagyobb galibát, oktató szeme rajta és ha látja, hogy valami alakul, szól, hogy "Fifi gazdi próbáld meg vissza/elhívni a kutyát" vagy "Most figyelj, ezt nem engedjük mert..., ezt és ezt tesszük ilyenkor"

Ha volt problémásabb kölyök, akkor őt szemmel tartotta úgy, hogy ha megmutatta 3-4x már, hogy mit kell csinálni akkor következőnek a gazdit kérte meg, hogy mutassa meg, hogy "mit is tanult". Persze mindezt úgy, hogy ott volt vele és segített vagy ha kellett átvette a 'műveletet'.

2012. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
Én is hasonló kutyaiskolába jártam (mármint tükör szemléletű, de nem tükör emblémájú), s ott is felhívták a gazdák figyelmét arra, mit miért csináltak, mikor figyeljünk meg ilyenek, de csak 6 hónapos kortól fegyelmeztük mi a kutyánkat - ill. aki akarta, az már hónapokkal hamarabb elkezdhette, de 6 hónapos koruktól már elvárás is volt, hogy mi fegyelmezzünk, addig ellubickolhattunk a kis szőrpamacsok között. Nekem ez így nagyon jó volt. :D Azt nem tudom, hogy "rendes" tükörsuliban a gazdi kérésére fegyelmezheti-e ő a kutyát már hamarabb, mint a többiek, ha nem, akkor tapasztalt gazdáknak ez tényleg furcsa lehet.
2012. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:

"nem mutatták meg a gazdinak hogy hogy és mit kell csinálnia" Az, amikor megfegyelmezik a gazdi helyett nem azonos a megmutatással? Nem tudom, csak kérdezem. Pl, ha meg akarom mutatni valakinek a szalvéta hajtogatást, akkor hajtogatok egy szalvétát és a következőt már ő hajtogatna.

Nálunk alapfokon senki sem volt alkalmas arra, hogy a saját kutyáját büntesse. Nekem is hosszú időbe telt, mire megtanultam, de ahhoz jópárszor látnom kellett az oktatók reakciójit a különböző helyzetekben. Oviba nem jártunk nem tudom ott mi van. Majd most fogunk menni oda is.

2012. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
51%

Már megint az információhiányból adódik egy rakás félreértés...

A tüköroktatók is fel szokták hívni a gazdák figyelmét, ha van valami "akció", de nem mindig. Ez nagyon helyzetfüggő... (Pl. kevés az idő, de még szeretne elmondani pár dolgot a tanfolyamvezető... akkor nem szerencsés, ha a gazdák nem rá figyelnek, hanem a kutyák rendezését végző segédre...)


Ez nagyon árnyalt dolog...

A gazdák erre képtelenek. Legtöbbjük szemében a büntetés=veréssel... Ha látnád, milyen bizonytalanok, mennyire hiteltelenek a kutyájuk szemében ettől (is)... Az alapfok fő célja pont az, hogy a gazdához becsatlakoztassák a kutyát, kialakítsák a kötődést, megalapozzák a gazdi későbbi tekintélyét.

Igencsak belerondítana a munkába (kb. ellehetetlenítené), ha a gazdi kötődési tréningen van, pórázfegyelmez, kajáról letilt, de közben minden mozdulatával a bizonytalanságát kommunikálja a kutya felé. (A fenti gyakorlatokat így nem is tudná végrehajtani, hacsak nem olyan omega kutyája van, hogy ihaj...)

Na ezt nem hagyják.

Szépen fokozatosan adják át a gazdiknak a tudást, felkészítik, "gyúrják" őket lélekben...

A teljes felelősséget csak középfokon kapják vissza.



Az oktatók a kutyákat szemmel verik, megmorogják, kiemelik a helyzetből, bevédik előle a zaklatott kutyát, durvább esetben megtolják stb...

Terápián vagy durva esetekben esetleg orrba verik, a nyakára csapnak, ilyesmi. De ezt mind annyira tudni kell, mikor mit miért alkalmazol, hogy még egy oktatónak is több tanfolyamon kell megfigyelőnek lennie, mire csinálhatja...


Nagyon fontos ugyanis, hogy a büntetés büntetés legyen.

Írtam korábban, mi a büntetés definíciója.

Ha valami kettőnél többször előfordul büntetés után, akkor a viselkedésre adott reakció a kutyának nem volt büntetés.

(max. bohóckodás vagy összezavarás.)

Nem jó, ha a büntetés túl gyenge (bohócot csinálsz magadból), de nyilván az sem, ha túl erős (tudnod kell, mikor oldható még ki a kutyád).

Vannak érzékenyebb, könnyen büntethető kutyák, akik jól vagy rosszul oldódnak, és nehezen büntethetők is, akik jól vagy rosszul oldódnak.

Egy oktatónak olyan sasszeme kell hogy legyen ehhez,.. gondolj bele, lehoznak egy kutyát, először látod, és mondd meg, milyen. És ők megmondják.

A gazdi nem.

a gazdi általában vagy rózsaszínben látja a kutyáját, vagy alulmotivált... de a jellemző, hogy mindent megmagyaráznak, az ő kutyájuk más, stb...

legtöbbször nem is ismerik a saját kutyájukat. És így büntessenek?...


És megint csak mondom, nekem az volt a tapasztalatom, hogy a másik kutyasuliban, ahova jártam mindent csináltak, csak nem büntettek.

Fojtón bénáztak, üvöltöztek, gyerek kezéből kiszedték a pórázt és fojtogatták (tök feleslegesen) a kutyáját, erőltették a kutyáknak a feladatokat, kényszerből dolgoztak, hiába jutalomért...

És mellesleg majdnem gyilkológépet varázsoltak a közép-ázsiaimból a kis ŐV tudományukkal.



Viszont nagyon érdekelne, hogy melyik kutyasulikról beszéltek, szívesen megnézném az ő óráikat is.

Azokra gondolok, akik tükör szemléletű, de nem tükör módszeres kutyasulikat emlegetnek, amik olcsók. Bevallom, nekem ez gyanús, hogy mindenben tükrös lenne, de nagyon érdekel!

Megköszönném, ha írnátok sulineveket és címet!:)

2012. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
Mi gyanús azokban az iskolákban? Használják a tükrös módszerek bizonyos elemeit. Ennyi. Minden iskola a vezetője tudását, képzési irányát adja vissza. Még a "rángatós" iskolák sem indigóval másolt tematika szerint működnek.
2012. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtuk, hogy olcsóbb. :) A vidéki sulik általában olcsóbbak, a fővárosiaknál. Ennyi.
2012. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:

Oké, de nem mondanátok meg, hogy hívják ezeket a sulikat?:)

Ha annyira jók, miért titkoljátok így őket?:D


(pont azért gyanús, amit írtál - a tükörből csak bizonyos dolgokat használnak... ezért kíváncsi lennék, miket nem - és okoz-e, okozhat-e ez gondot a kutya-gazda kommunikációban úgy, ahogy én sejtem.)

2012. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!