Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörmódszer, tüköriskoláról...

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Amit kifogásoltok mind a suliban , mind a módszerben..

Köszi előre is


2012. aug. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
58%

én kifizettem a 2 kutyámra 200 e Ft-ot, csak azért hogy az utána következő klubrendszerbe bekerüljünk.

Rengeteg sportot csinálnak hivatalosan vagy önszerveződő csoportok formájában, sokszor megkeresik az országban az adott sport legjobbját és az segíti a tanulni vágyókat. Ezt eddig sehol máshol sem tapasztaltam.

Tényleg nem olcsó még havi tagdíj sem, de a minőség sehol sincs ingyen, egyenlőre nekem még belefér.

2012. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó!

A segítők nem csak a kutyákat rendezik, de a gazdikat is "terelgetik". Igen furcsának tartanám, ha az akitás gazdihoz nem ment volna oda valaki elmondani, hogy épp mi történt...

De megint csak ismételni tudom magam: na mondjuk már, hogy a módszer rossz, mert abból, hogy lementél 1-2 ovis foglalkozásra, tizedét, de még ezredét sem ismered a módszernek.

Én azért szeretem a tükörsulit, mert iszonyat szakértelem van mögöttük, nem restek beismerni a hibáikat sőt, azon fáradoznak, hogy a tudomány fejlődésével, a korral haladva egyre jobbak és jobbak legyenek.

Szemben a hagyományos kutyasulikkal, ahol van egy séma, ami néhány kutyánál működik, néhánynál nem, fizessék a havi 6.000 forintot, oszt' csókolom. Úgy, hogy közben töredékét nyújtják a tükörmódszeres szintnek, és konkrétan életveszélyes dolgokat tanácsoltak pl. nekem annak idején, nevezetesen, hogy a keleti pásztorkutyámmal járjak ŐV-re.

A gazdáknak pedig a viselkedésmódosítás 8 pontjából a legprimitívebb 2-3 gyakorlatot tudják csak megtanítani, mert a többit általában nem is ismerik.

A kutyák nem véletlenül vannak a legtöbb helyen pórázon, és katasztrófának tartom, hogy rögtön a helyes viselkedést várják el, illetve fizikai kényszert alkalmaznak.


Ha kicsit is értenének a kutya nyelvén, tudnák, hogyan működik a kutya agya, ilyesmi meg sem fordulna a fejükben.



Azt viszont természetesen megértem, ha az oktató épp nem volt szimpatikus. Olyan van.

Amikor először voltam tüköroviban a kistestű kutyámmal, nekem is volt, hogy nem volt szimpatikus, hogy nem dicsértek meg, amikor úgy éreztem, hogy járt volna. Aztán lementem másodszorra, akkor meg fürödtem a dicsfényben.:D

Ez így nevetséges visszagondolva, de akkor, kezdő gazdiként nagyon jó volt. Szóval igen, előfordul, hogy a 10-15 gazdi közül épp nem tudtak Rád úgy odafigyelni, stb... kár, hogy olyan hamar feladtad, lehet, hogy ha még 2-3 alkalomra lemész, egészen más tapasztalatokat is szerezhettél volna.

(Amúgy 5 és 10 alkalmas bérlettel olcsóbb az ovi, és az első alkalom ingyenes.)

2012. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
Bocsi, már nem utolsó.:D 88%-os...:)
2012. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem ment oda senki, nem a módszert szólom le, de nekem nem volt jó élményem/tapasztalatom vele, így nem is erőltettem, talán írtam is, hogy lehet én fogtam ki rossz alkalmat. Személy szerint az oktatóval sem volt bajom azon túl, hogy, mint írtam még a saját kutyájával se boldogult teljes mértékben.

De azért azt a nem törődöm sémát se húzzuk rá az összes kutyaiskolára az országban ami nem tükrös, vannak kifejezetten jó más iskolák is, kinek mi a célja és kinek mi jön be. Én biztos nem fogom a tükrös iskolákat népszerűsíteni, de annak örülök, hogy van jó pár ember akinek ez segít és használ. A kérdező tapasztalatot kérdezett, nekem sajnos negatív, biztos van mind a 2ből bőven. Ez soktényezős (kutya, gazda, aki tartja a foglalkozást: személye, tudása, hozzáértése....).

És nekünk első alkalom ide vagy oda nem volt ingyen...

2012. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
76%

Én az első kutyámmal úgy csináltam, hogy elmentem 3 kutyaiskolába, melyek viszonylag közel voltak és láthatóan más profiljuk volt. Mindháromban eltöltöttem egy vagy két foglalkozást az oviban, s végül kiválasztottam a nekem legmegfelelőbbet. S véletlenül nem a legdrágább és legtrükkösebb jött ki - ettől függetlenül a 99%-os K99-es E1 vizsgámmal nem panaszkodok (egyébként az E1 követelményei elég kicsik, csak szerettem volna rámutatni, hogy nem kell ahhoz tükrös suliba járni, hogy jó eredménnyel vizsgázz le...).

Én voltam az, akinek a kutyája őrjöngött a kerítésnél, s ha elolvastad volna végig a válaszom, akkor láttad volna, hogy megoldottam a problémát, én, a tükörsuli segítsége nélkül - azt hiszem, nem bennem van a hiba :P

Mindemellett azonban, ha majd végre dolgozó ember leszek, szeretném kipróbálni ezt a módszert, mert érdekel. S akkor is drága, ahhoz képest, hogy a vizsgarendszere nem elfogadott nemzetközileg...

Az oviban az a jó, hogy a gazdának semmi dolga nincs, csak boldog öntudatlanságban nézni a kiskutyákat. De egyébként aki veszi a fáradtságot arra, hogy figyeljen, az nagyon sok alkalmazható dolgot megtanulhat az ovik alatt - csak hát ehhez már önállóan kell dolgozni, figyelni, mit csinál az oktató

2012. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
0%

Hát, sajnálom. (Az akitáshoz lehet, hogy már korábban odamentek egy másik alkalommal...)

Az első alkalom pedig ingyenes, de csak ha mondod, hogy először vagy.

Csak azért nem szeretem, ha valaki leszólja a módszert (és most nem konkrétan rád gondolok), mert ezzel elveheted egy olyan kutyától az esélyt, akinek a gazdija épp ezt olvassa... az esélyt arra, hogy a gazdájával egy nyelven tudjanak kommunikálni, hogy motivált legyen és gondtalan, hogy örömmel, szívesen dolgozzon stb...

Biztos van sok jó kutyasuli, de azért ne legyenek illúzióink, a nagy átlag pontosan az, amit fentebb írtam - ráadásul ahova én jártam (a hagyományos), elvileg nagyon is színvonalas... Persze, annak, aki tök laikus.

2012. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem az irántam tanusított figyelem hiánya miatt nem mentem többet, mert engem nem érdekel, hogy megdicsérnek e vagy sem, hanem az összhatás és a negatív élmény miatt: oktatónak még tanulnia kell, a kutyámat halálra szekálták és látszólag nem élvezte, sőt még vissza is esett, mert pár napig ezután tartott az összes számára ismeretlen kutyától, holott előtte még ő szaladt oda máshoz játszani.

Jó nekem a "hagyományos" általad lenézett kutyaiskola, ahol személyre szabják a haladási ütemet, nem megy rá a gatyám, a társaság szintén jó. Én imádok odajárni, mindig tanulok valami újat abból is mikor mások dolgoznak. Igaz nincs 800féle klubfoglalkozás, de ami van az színvonalas. Ráadásul hétvégente suli közeledtével a kutyám is meg van őrülve, hogy menjünk már-menjünk már. Ahogy látja, hogy elkezdek készülődni, lenyugszik, boldogan pattan be a kocsiba és örömmel dolgozik.

2012. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
0%

Giniras!

Nem ismerlek, nem láttam, akkor mit hogy csináltatok.

A kerítésnél őrjöngést azért nem tudták valószínűleg varázsütésre megoldani, mert ez csak egy tünet. a tüneti kezelés pedig tudjuk, hogy az igazi gondot nem oldja meg.

Örülök, hogy sikerült túljutnod a problémán, de ez nem a tükör bénaságát jelenti.

Azt sem mondtam, hogy tükörmódszer nélkül ne lehetne eredményeket elérni!

De nagyon örülök, hogy ettől függetlenül érdekel a módszer!

De jó lenne, ha eljönnél egy-egy szemináriumra!:)

Pláne, ha a KIKVEZ I-re és II-re. (Jövő nyáron lesz legközelebb.)

Na ott megismerheted a tükörmódszert, és biztos vagyok benne, hogy átértékeled a tükörről alkotott képet.:) (Amúgy ha érdekel, most hétvégén, szombat vasárnap Népszigeten lesz ŐV szeminárium, következő héten pedig kutyakommunikáció és viselkedésterápia - baromi érdekesek, a tükör ŐV nagyon más, mint a hagyományos...:))

2012. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem voltam szemináriumon. Most terápiás vizsgára készülök, a vizsgadíj és a kötelező orvosi szűrések mellett nem engedhetem meg magamnak a 10 ezer forintos szemináriumi díjat (kivéve, ha a hétvégi felmérésen úgy látjuk, nem vagyunk még vizsgára készek, de meglepődnék, ha így lenne, bár ki tudja xD). Sajnálom, hogy ez ennyi, de biztos megvan az oka. Mi van egy szemináriumon? Lehet kutyát is vinni? Csak ha már felmerült, mint téma.
2012. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
0%

KIKVEZ-re szoktak kutyát vinni, de nem jellemző... A többi szeminárium változó, van, hogy lehet, van, hogy nem... Leginkább a helyszín függvénye...

Sok sikert a terápiás vizsgádhoz!:)

2012. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!