Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörmódszer, tüköriskoláról...

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Amit kifogásoltok mind a suliban , mind a módszerben..

Köszi előre is


2012. aug. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
84%

a pórázon rángatás is egy téveszme. A kutya kap vele egy enyhe negativ impulzust, bekerül a helyére, és azonnal jön a pozitiv, a jutalom. és nem rángatva van folyamatosan, egy rántás van, és enyhe. Akinek meg jól dolgozik a sulin a kutyája, viszont otthon már nem tudja elengedni, az nem az iskola hibája, hanem a gazdáé. mert csak az iskolában dolgozik a kutya és követelnek tőle, otthon viszont nem.

Mindenkinek más a célja. nekem a személyes véleményem, én nem fogom kinyalni a kutya seggét azért, hogy láb mellett jöjjön, meg leüljön. nincs időm, és értelmét sem látom annak, hogy hónapokig kinlódjak egy pontos ültetés megtanitásával, ha 1 hét alatt is megtudom oldani. nem akarom , hogy 30 kannal együtt játsszon önfeledten felnőttkorában, mert egy karakán kan, én vagyok a gazdája, velem játsszon. ne szitson verekedést, és ne akarjon nekimenni mindenkinek, ha azt mondom lábhoz, van rá 1 másodperce. látod én mennyire máshogy gondolom??? és igy ugy tűnik egy kegyetlen szivtelen ember vagyok. ez a kutya bent él velem a házban, minden reggel 5-kor kelek, hogy meg tudjam futtatni, amig dolgozom türelmesen vár otthon, naponta hordom fürdeni, uszni, heti 4 alkalommal kutyaiskolába, minden tréning után van egy nagy labdázás a határban. 3 éves, és az életemet is rábiznám. pedig nem volt elkényeztetve a kiképzésekor. nem lelki sérült, egyszerűen megtanulta mik a szabályok.

2012. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
42%
Tök jó, Te ilyen habitusú vagy, feltételezem, hogy hozzád illő kutyát választottál akinek megfelel ez a kiképzési módszer. Nem minden ember ilyen, nem minden kutya ilyen és ezek igényeinek a kielégítésére is gondoltak egyesek. Mivel a számításuk bejött és sikeresek, ezért a többiek szemét szúrja a dolog. Így született ez a kérdés is. Én nem látom, hogy a tükör módszeresek gyakrabban szapulnák a többit, mint amennyit a többiek vissza szapulják a tükrösöket. :)
2012. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
itt nem szurja senkinek a szemét semmi. értsd meg légyszives. pont ők szapulják a hagyományos iskolákat, meg hogy fojtó meg uristen, meg nem szabad a kutyuskát bántani. mellette pedig olyan lelki ráhatásokat alkalmaznak, amivel sokkal nagyobb károkat tudnak okozni, mint egy pofonnal. csak azért ezt is be kell látni. itt nem a tanitási módszerekkel van a gond, mert a pozitiv megerősités az nagyon fontos, és mindenki rájött már arra, hogy a kutya sokkal szivesebben dolgozik. A büntetésen kezdődik mindig a cirkusz. Az egyik igy bütet, a másik ugy. és általában a tükrösök nem fogadják el a többi módszert, mert szerintük csak az övék a tökéletes.
2012. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó! Ezzel a büntetéssel mutattad meg igazán, mennyire nem vagy képben.

A fojtót tényleg elítélik. Lehet használni, de ha valaki így jön kutyasulira, azzal lecseréltetik sima nyakörvre. A tükörmódszerben a fojtó felesleges és káros, mert a legtöbb ember azt sem tudja, hogy kell használni.

Szögeset meg pláne sosem láttam még agresszió miatt terápiázott kutyán sem.


Honnan veszed, hogy ilyen büntetésellenesek?

Pont hogy iszonyú komolyan veszik. Ezért nem a gazdák büntetnek oviban és alapfokon. Meg kell tanulniuk JÓL büntetni pont azért, hogy ne okozzanak károkat a kutyában és a kapcsolatukban.

Ez egy 13 fokú skálán van beosztva. Ebből kb. 3 fizikai büntetés.

És mutass már kérlek 1 olyan kutyát, akinek a lelkét megnyomorították ezek a gonosz tükrösök. De tényleg!

1 eset valóban volt, amikor a kutya hőgutát kapott a pályán, de ott a "gazdi" sajnos szó szerint nem volt normális, és nem hagyta, hogy lelocsolják a kutyáját (amit végül mégis megtettek). és hozzáteszem a kutya egy villanypóznához is előbb kötődött volna, mint a gazdájához.


Cerbisből viszont van bőven tönkrevágott kutya. Amikor kannát vagdosnak a kutyákhoz nem törődve azzal, hogy érzékeny kutyák is vannak a csoportban...

Tükrön is van kanna - de ésszel használják.

(+ az alapfokot megelőzi egy találkozó a jelentkező kutyájával, ahol felmérik, alkalmas-e a tanfolyam elvégzésére - nem túl agresszív vagy bizonytalan... ha gond van, a tanfolyamot terápia előzi meg.)


Érdemes megnézni, milyen "raptorcsopotokat" hogy rendeznek... Olyan kutyákból álló csoportok, akik emberre is visszafordultak a terápia előtt, és szabályosan vadászták a fajtársaikat most 10-en egy csoportban (épp ilyen nehéz csoport jött most össze) tök nyugiban vannak.



Mellesleg nekem is volt kutyám, aki ha kicsit sok volt a másikból, nekiesett. (Ez gátolt harapás, csak emberszemmel ijesztő, de nyilván akkor sem kívánatos...)

Egy jó nevű, de mégis hagyományos kutyasuliba mentem vele.

Kb. 3 hónapja jártunk, nagyon lelkes voltam, de valami mégis olyan fura volt nekem.

Szóval erre a bajra megoldásként fojtót javasoltak.

A pórázfegyelmet minden órán sz.rrá gyakoroltuk - fojtóval kellett rántanom rajta egyet, ha elém került (pozitív büntetés) és abbahagyni a fojtást, ha mellém ért (negatív megerősítés).

Talán mondanom sem kell, ez a sulin akkor működött, amikor meleg volt, elfáradt a kutya... De otthon ahogy kiléptem a kapun, zászlóként lobogtam utána - pont nem érdekelte a fojtó...

Ja, és ha morogni kezdett a kutyám másik kutyára, fel kellett emelnem fojtón a levegőbe és ordítozni vele kb. 5 másodpercig.

Ettől a kapcsolatunk romlott, a kutyákra meg mégdurvábban reagált. Köszi.

(Itt halkan megjegyezném, büntetés az, aminek következtében a büntetett viselkedés a jövőben ritkábban, vagy egyáltalán nem ismétlődik. A fojtót tehát az én kutyám nem büntetésnek élte meg, pedig a kiképző is bemutatta, hogy csináljam, és neki se működött... csak egy stresszforrás lett, és az én viselkedésemet sem biztos, hogy tudta értelmezni.)



Egy másik kutyámat is elkönyvelték r.hadéknak, aki nagy termete ellenére érzékeny... hozzáteszem KÁJ.

Álljunk be agilityre... (addigra már szögest kellett rátennem, mert "még most kell megnevelni") Nem akart bemenni még jutalomfalattal sem a kúszóba (KÁJ!!!!!!), ezért odajött egy kiképző, kérdezte, hogy harap-e, és még válaszolni sem volt időm, már vette is ki a kezemből a pórázt és húzta le a föld felé a kutyám - aki visszakapott rá, nem is értem, miért...

Na, akkor álljunk be ŐV-re. Megint mondom, KÁJ!

Be is álltunk. Nagy szerencse, hogy addigra olyan gyanús lett nekem a dolog, hogy otthagytuk a sulit.


Amikor elkeveredtünk egy tükörsuliba, az első ovis foglalkozáson(ahova még épp befért a kutyám kor szerint) én előre féltem, hogy mi lesz.

Olyan szakértelemmel álltak és állnak hozzánk, azonnal mondták, hogy ŐV-re TILOS nagytestű pásztorral járni, semmit nem erőltettek a kutyámra - amikor pl. egy 10 centi magas emelvényre kellett volna, hogy felálljon, én reflexből felfelé húztam a pórázt - rögtön rám is szóltak, hogy nehogy erőltessem... megjutalmazták, hogy odaszagolt, és annyi. Kicsit tartott az emelvénytől. Legközelebb simán felállt rá.

Ja, és ilyen kutyákat csak a gazda büntethet - ők tudják, szemben a másik kutyasulival.


A másik kutyámmal még nem voltam náluk, de már megbeszéltük, hogy megnézik terápián... azóta viszont hála a klikkeres tanításnak és az ösztönkezelésnek úgy tudom irányítani, hogy ha befeszül, elhívom és kész. (Ugyanígy cicáról, tyúkról, szinte bármiről letiltom, és már egyre többet játszik idegen kutyákkal.:))



Én egy forintot sem sajnálok Tőlük, hihetetlen, mennyi mindenben segítettek már így is - pedig még csak most megyünk alapfokra!


Többet is mesélnék, de így névtelenül a neten nem szeretek, már így is sok személyes dolgot írtam.



Tényleg csak azt tudom mondani, sajnálom, ha valakinek nincs pénze.

Én most megyek kutyát sétáltatni, ami hála Nekik már öröm, igazi élmény, a nap fénypontja...:)


(Ja, a pórázfegyelem... az ő módszerükkel kutyánként 30 másodperc volt megtanítani. És ezt most szó szerint értsétek. - Aki az ő módszerüket használja, de 5 perc után sem működik a dolog, az nem érzett rá. Nekem is az volt a nagy áttörés, amikor láttam, hogy Korom Gábor hogy vesz át egy reménytelennek tűnő kutyát, és 3 fordulás után hogy követi őt a kutya még forduláskor is... akkor megértettem, mi a lényeg, kipróbáltam itthon, és b.sszus alig hittem el, hogy sikerült.:D)



Szidjátok a tükörsulit, ha jól esik, de az én szememben ez mind nevetséges, gyerekes, irigy dolog, és csak azt mutatja, mennyire nem érdekel Titeket, hogy többet megtudjatok ezekről a csodálatos lényekről és fejlesszétek a kommunikációtokat feléjük. Kár, hogy ezzel nem csak magatokat, de a kutyáitokat is kizárjátok valami elképesztő folyamatból.

2012. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
100%

Nah jól van... én két dolgot szeretnék tudni:

1. Mi kerül a szemináriumon emberenként 10.000 forintba? Mi?? Miért kell ennyit fizetni érte? Így a hozzám hasonlóaknak esélyük sincs megismerkedni a módszerrel, mert - bár, ha elszánt vagyok, összekaparhatok a tanfolyamra pénzt - ki az, aki ismerkedés gyanánt rögtön lecsap az asztalra ennyi pénzt?

2. Azért az nagyon, nagyon durva, hogy a szemináriumi díj tagoknak (gondolom a regisztráltak = tagok) 500 forinttal olcsóbb... azoknak, akik tagdíjat fizetnek, előtte meg 100 ezerért kijárták a tanfolyamokat... hát elképesztő kegy, hogy 10 ezer helyett 9500-at fizetnek... lol.

Tessék, nekem ez a negatív tapasztalatom. Nem azt mondom, hogy ingyen tartsanak szemináriumot, de ez már az, amikor a módszert nem azzal reklámozzák, hogy megmutatják, milyen jó, hanem azzal, hogy drága =tuti a legjobb. S ez nagyon szomorú.

2012. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
100%
#54 Én nem a tükörsulit szidom, teljes mértékben elismerem hogy működő módszer és sok embernek beválik ez a fajta tanítás. Nekem azzal van gondom mint már írtam is, hogy lenézik a többi iskolát akik nem az ő szemléletükben tanítanak.
2012. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
100%

"Szidjátok a tükörsulit, ha jól esik, de az én szememben ez mind nevetséges, gyerekes, irigy dolog, és csak azt mutatja, mennyire nem érdekel Titeket, hogy többet megtudjatok ezekről a csodálatos lényekről és fejlesszétek a kommunikációtokat feléjük. Kár, hogy ezzel nem csak magatokat, de a kutyáitokat is kizárjátok valami elképesztő folyamatból."


Na ne haragudj, de akkor most kinek mi a véleménye a másik iskolájáról? Én voltam, kipróbáltam, nem jött be. Ha tetszett volna valahogy csak összeszedtem volna rá a pénzt...

Rengeteg hasznos dolgot tanítanak a jelenlegi iskolánkban, nagyon élvezem én is és a kutyám is, örömmel indulunk el minden egyes alkalommal és ez látszik rajta. Kb 5hónapos kora óta tartózkodó vált kissé emberekkel (ezt nem problémaként élem meg, akit addig befogadott azért a mai napig rajong, de nem ugrik már minden ismeretlen nyakába), az összes ottani segédet, oktatót imádja, pedig sokukkal nem találkozott még 5hónapos kora előtt. A kettőnk kapcsolatára sem lehet panaszkodni. És egyáltalán nem irigylek semmit a tükrösöktől legyen az oktató vagy odajáró gazdi.

Én még mindig azt mondom, hogy mindenki találja meg számára a megfelelőt, és ne istenítsünk már egy iskolát se így.

Minden kutyának, gazdának és együtt a kutya-gazdi párosnak is megvannak a maga igényei, tulajdonságai. Oda kell menni ami mindenkinek jó: van akinek a katonás, rángatós iskola, van akinek egy munkakutyás suli (ebből is van több féle), van akinek csak egy pozitív megerősítéses hobbi iskolára van szüksége és van akinek a cerberosra vagy a tükörsulira.

2012. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:

Az ő nevükben nem nyilatkozhatok... Ha lenézik, azt nézik le, hogy hányan nem haladnak a korral. Itt nem egyikről meg másikról van szó, ha tetszik, ha nem.

Gazdi szempontjából lehet. Kutyáéból nem. Ez az én személyes véleményem, nem kell vele egyetérteni...


Giniras! Vannak ingyenes előadások is!:) Facebookon tudod követni az eseményeket.

Amúgy ha állatvédelemben dolgozol, 30% kedvezményt kapsz, és van 50% kedvezmény is oktatóknak.

Megfizetni azt kell, hogy ezek a szemináriumok reggel 9-től du. 5-ig tartanak. Ez egy munkanap.

A tükör ŐV-n nem csak Korom Gábor tart előadást, hanem másik 3-4 ŐV oktató is...

de ha pl. ideiglenesezel, máris "csak" 7.000 ft.


Aláírom, persze, én is örülnék, ha olcsóbb lenne, de eddig senki nem pattant fel előadás végén, hogy márpedig ő ezért a kalap sz.rért sajnált ennyi pénzt kidobni az ablakon, mert semmi újat nem mondtak neki...



+ alapfokon is két részletben fizeted a 49.000 forintot, és ha elégedetlen vagy, félidőben leléphetsz, és nem kell a másik felét kifizetni. (Még senki nem tett ilyet, ha jól tudom)

Középfokon pedig lehetőség van több hónapra kicsúsztatott részletfizetésre.

2012. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
50%

20.33

"Ezért nem a gazdák büntetnek oviban és alapfokon. "

Na, innentől 0. Idegen az én kutyámat ne büntesse, de ne is

nevelje.

2012. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
58: köszönöm az információkat, akkor majd nézegetek.
2012. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!