Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ezt a törzskönyv...

Nem értem ezt a törzskönyv mizériát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lehet, most szétszedtek, de én nem és nem értem ezt a törzskönyv mizériát...


Tehát, ok egészséges ÉS garantált kutya stb. Anyámék bernije tk-s, de ettől függetlenül a nagypapája pl ugyanaz mindkét ágról... semmi baja, 13 éve.


Az előző kutyáik nem voltak tk-sak, de mindig fajtatiszták voltak, bocsánat, fajta jellegű keverékek, v miszösz. Semmi bajuk nem volt, tizenix évesen haláloztak el.


Nekem megmondom őszintén bajom van az ún. TENYÉSZTŐKKEL. Méghozzá az, h azért ilyen drágák a kutyáik, mert mindent túlzásba visznek. Egy gyereket is fel lehet nevelni x és x/2 pénzből ugyanolyan jó színvonalon.


Miért is fizetünk ennyit??? JA mertdrága a táp, meg az ilyen eszköz, meg az állatorvos, meg a szűrések. És persze a kan is sokba kerül, ha olyan, meg a versenyeredmények.


Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. Mert ez az!!! Ráadásul modern kori f.ság az egész. Szerintem.


És itt van a másik véglet, h már mindenki szaporító, aki nem ilyen elszállt. Én ezzel sem értek egyet... az a szaporító, aki 20 kutyát tart, nincs életük a kutyáknak semmi...stb. csak arra tartja őket, h szüljenek. AZ szaporító. Aki vesz két kutyát, és pároztatja őket, nem az. Ezen persze lehet vitázni ez csupán fogalmi kérdés...


De most őszintén... Akkora faksznit csapnak már ekörül egyesek h az nem normális, és ezt nem értem. Ennyi erővel az emberek is menjenek szépségversenyre és szűrésekre és csak azok szaporodjanak, akiknek ch minősítése van, mert a többi gyerek, nem ember, hanem fajta jellegű keverék, beteges és selejt...


Szerintem ez a kutyatenyésztés nagyon beteg irányba megy el, és a becsületes tenyésztő nyilván nem pénzt akar a kölykökből, hiszen neki is mennyibe kerül...csak a lelketlen szaporító akar pénzt, a tenyésztőnek fizetett minden fillér benne van a kölyökben mikor megkapjuk, nem? Ne vicceljünk már... itt van pl a szűrések ára, azt kb az első alom FELE visszahozza, de a másodikat sem adja olcsóbban...stb. Szóval hagyjuk már ezt az álszentséget.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, de kifejtve, nem annyi h idióta vok, hanem tényleg.


2012. okt. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
84%
Tudod miért van 150 ezerbe? Először is. Egy tenyésztő nem pedigree-vel etet. Prémium táppal. Prémiummal eteti a kicsiket is, és sok tenyésztő ajándékba ad a kutya mellé egy zsák kaját. A másik. Ha tenyésztőtől veszed a kutyád, nem állhatsz neki csak úgy szaporítani a kutyádat. Erről is sok tenyésztő szerződést irat alá. Sok tenyésztőnél meg van, hogy tenyészcélra vagy hobbi célra veszel kutyát. Ha hobbi célra, kötelez a szerződésben az ivartalanításra. Nem mindegyik, de sokan már így csinálják. A tenyésztő nem csak akkor látja utoljára a kezéből kiadott kutyát, amikor elviszik tőle. Nyomon követi a kutya egész életét. És még sorolhatnám. Persze, hogy hasznot is akar. Miért ne akarna? Hiszen becsületesen, lelkiismeretesen tenyészti a kutyáit. Vagy csak a szaporítónak legyen haszna? Számolj utána. Vegyünk egy kölyköt. Egy kölyök kb 4 hetesen már barátkozik a szilárd étellel. 4 hetes korától egészen 8-12 hetes koráig a tenyésztő 10-12 állatot etet, a szülőkkel együtt. 8-10 kölyköt oltat, chipeltet, féregtelenít. Egy chip 3500 ft. Ezt szorozd be tízzel. És, a kölykökből befolyó pénzt nem csak saját magára fordítja, hanem az állataira. És még sorolhatnám...
2012. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
82%
Oké, akkor menjünk el ebbe az irányba, hogy miben mi van benne. Szerinted ha én nyitok egy gyárat, ahol mondjuk csokoládét gyártok, akkor a csokoládé árába nem kell beleépítenem a gyár felhúzásának költségeit? Hiszen én akartam a gyárat, a vásárlónak semmi köze hozzá. Vagy legyen személyesebb, állatkertet nyitok. Az engedélyeztetés, a terület, az építés, satöbbi költségeit ne építsem bele a belépő árába, hiszen nekem volt gyerekkori álmom egy állatkertet felépíteni? Ha így gondolkodsz, akkor nem csak kutyát, de semmi mást nem vehetsz meg jó szívvel, hiszen nagyon át vagy vágva mindegyikkel.
2012. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Ezen olyan jól szórakozom néha, ha arról van szó, h meg akartok győzni valakit, h ne etessen pedigree-vel mindig az a szöveg, h a prémium táp nem is sokkal drágább nagy mennyiségben, és kevesebb kell belőle, tehát milyen jól megéri. Most meg az az indok a drágaaságra, h nem pedigree-vel etet ám!!! Ezek azok a következetlenségek, amik nem győzik meg az embereket.
2012. okt. 4. 17:10
 14/64 anonim ***** válasza:
70%
Csak a sötét embereket nem győzik meg..
2012. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
36%

A tenyésztők igenis tehetnek a sok beltenyészetért, beteg kutyákért, mert a mai világban áruljátok el 10 valódi tenyésztőből hány csinálja teljesen tisztességesen a fajta jellemét nézve és nem a hasznot ami néha jól jöhet neki is.


Én kiszámoltam, és volt egy 7 hónapos németjuhász kutyám, törzskönyves. Mennyit eszik mondjuk egy évben stb és benne vannak az oltás áraik. Hát a kedves tenyésztő igen nagyon drágán adja.


A mai tenyésztő azt hiszi, mindenki gazdag, és árulja 150-ért, de ha ennyire költséges hobbi ahogyan mondják, ivartalanítsa az állatait és csak egy kutya mellett állapodjon meg. Nem kell a már így is beteges fajtatiszta kutyákat még tovább hígítani.


Lehet, hogy a tenyésztő gondoskodik az állatról, az tény h a tenyésztők állatai szépek, ápoltak, nyilván egészségesek is, de ez nem zárja ki azt, ha én vennék két fajta tiszta kutyát, tk-val vagy anélkül, hogy én akkor már biztos szaporító vagyok.


Az szaporító aki vagy 10 kutyát tart, kegyetlen, rossz körülmények között. Alultápláltak, bolhások stb, és adják 30-ért. Ő szaporító.


De az, hogy aki ugyanúgy tartja az állatokat, ahogyan egy tenyésztő az már a "tenyésztők" szemében szaporító és ez gusztustalan és undorító.

2012. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem akartam sértegetni senkit!

De ezzel amit mondasz, azt mondod, h a tenyésztő effektív nem tenyészt másért, mint pénzért, csak magas a minőségellenőrzési osztálya. Tehát kvázi befektetésnek vette a kutyáit, nem azért, mert szereti a kutyákat, mert társat akart, meg effélék, amiért az emberek kutyát vesznek.


Ha innen nézem, nincs is más kérdésem, természetesen.


És attól, h rámutatok egy elhangzott logikai buktatóra még nem leszek sötét, bár lehet, hogy rossz körökben mozgok, és az elhangzott dolgok több aspektusból való vizsgálata 2012 őszén már a sötétség jele.

2012. okt. 4. 17:17
 17/64 A kérdező kommentje:

17:13

Igen valami ilyesmi motoszkál az én fejemben is, csak mivel nem számszerűsítettem, így nem fogalmazhattam.

2012. okt. 4. 17:19
 18/64 anonim ***** válasza:
45%
Most már a kaja ellen is harcolsz. Akkor, pedigree: Tele van a kutyára ártalmas és allergiás reakciót kiváltó dolgokkal, kb 4% hússal. kilója 500-1000 ft körül mozog. És akkor vegyünk egy prémium tápot.: Pl Brit care. Természetes anyagok, több mint 50 % hús, zöldségek, stb. 12 kiló 9000 ft. Ellenben, pedigré, 10-12 kiló 5000 és 10000ft között mozog. A prémiumból kevesebbet kell adni, mert jobban táplálja a kutyát. Ergo tovább tart, mint a pedigree. Ennyi.
2012. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
49%

17:10


A tenyésztő saját döntése hogy ő ebbe vág bele állítólagos fajta megtartásért. Sokan azt is hangoztatják, hogy szerencsére nem ebből kell megélnie.


Na akkor nekem mi közöm a szülő kutyáknak az éves oltásaikhoz? hiszen a tenyésztő oltsa be önköltségen. Hiszen azt mondta nem ebből él meg. Akkor nekem mi közöm a szülőkhöz? nekem csak egy kölyök kutya kell és semmi több.


Egy kölyök ára oltva, chippel, féregtelenítve, törzskönyvvel NEM KERÜL annyi pénzbe egészen 8 hetes koráig, mint amennyiért sokan árulják.

Akkor kérdezem én, ki mondható "szaporítónak"? az, aki két kutyát vesz, ugyanúgy bánik vele mint akárki más, és az a kutya sokkal szociálisabb mint némelyik tenyésztőnél látott kutya.

2012. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem harcolok a jó tápok ellen, isten ments!!!


Arra hívtam csak fel a figyelmet, h valaki azzal érvelt, h azért drágák a kiskutyák, mert drága táppal kell etetni őket, máskor meg, mint most az az indoklás, h a pedigree annyira jön ki, mint a jó táp, ergo ez nem lehet a drágaság oka, főleg a tenyésztői kedvezménnyel.

2012. okt. 4. 17:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!