Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ezt a törzskönyv...

Nem értem ezt a törzskönyv mizériát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lehet, most szétszedtek, de én nem és nem értem ezt a törzskönyv mizériát...


Tehát, ok egészséges ÉS garantált kutya stb. Anyámék bernije tk-s, de ettől függetlenül a nagypapája pl ugyanaz mindkét ágról... semmi baja, 13 éve.


Az előző kutyáik nem voltak tk-sak, de mindig fajtatiszták voltak, bocsánat, fajta jellegű keverékek, v miszösz. Semmi bajuk nem volt, tizenix évesen haláloztak el.


Nekem megmondom őszintén bajom van az ún. TENYÉSZTŐKKEL. Méghozzá az, h azért ilyen drágák a kutyáik, mert mindent túlzásba visznek. Egy gyereket is fel lehet nevelni x és x/2 pénzből ugyanolyan jó színvonalon.


Miért is fizetünk ennyit??? JA mertdrága a táp, meg az ilyen eszköz, meg az állatorvos, meg a szűrések. És persze a kan is sokba kerül, ha olyan, meg a versenyeredmények.


Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. Mert ez az!!! Ráadásul modern kori f.ság az egész. Szerintem.


És itt van a másik véglet, h már mindenki szaporító, aki nem ilyen elszállt. Én ezzel sem értek egyet... az a szaporító, aki 20 kutyát tart, nincs életük a kutyáknak semmi...stb. csak arra tartja őket, h szüljenek. AZ szaporító. Aki vesz két kutyát, és pároztatja őket, nem az. Ezen persze lehet vitázni ez csupán fogalmi kérdés...


De most őszintén... Akkora faksznit csapnak már ekörül egyesek h az nem normális, és ezt nem értem. Ennyi erővel az emberek is menjenek szépségversenyre és szűrésekre és csak azok szaporodjanak, akiknek ch minősítése van, mert a többi gyerek, nem ember, hanem fajta jellegű keverék, beteges és selejt...


Szerintem ez a kutyatenyésztés nagyon beteg irányba megy el, és a becsületes tenyésztő nyilván nem pénzt akar a kölykökből, hiszen neki is mennyibe kerül...csak a lelketlen szaporító akar pénzt, a tenyésztőnek fizetett minden fillér benne van a kölyökben mikor megkapjuk, nem? Ne vicceljünk már... itt van pl a szűrések ára, azt kb az első alom FELE visszahozza, de a másodikat sem adja olcsóbban...stb. Szóval hagyjuk már ezt az álszentséget.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, de kifejtve, nem annyi h idióta vok, hanem tényleg.


2012. okt. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 17:58 válaszoló lehet, hogy egy kicsit durván fogalmazott, de könyörgöm...előtte 5 oldalon magyaráztuk a kérdezőnek, hogy mi a különbség tenyésztő és szaporító, tenyésztői kutya és szaporított kutya között. Szép szóból nem ért, mindenki szavába beleköt, bár ahogy látom, amióta leírtam, hogy nekem szaporított kutyám van és mennyire megbántam, azóta nem is írt. Ennyi. Talán belátta végre, hogy hiába hápogja itt a magáét, nincs igaza...
2012. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
Ha agresszív, bunkó módon ír akkor majd biztos megértik...
2012. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy megérti. De a normális szavakba csak beleköt...Ennyi.
2012. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

nem kötelező sem olvasni ,se 100 ezerért kutyát venni,megmondtam. Bunkó voltam igen ,és akkor mi van? Nélkületek is lesz aki fizet a minőségért,nem tartozik nektek senki magyarázattal miért kerül annyiba valami,amennyibe. A magyarázatot megkaptátok,csak ti kiszemezgettek egy két baromságot és azon lovagoltok ,valahogy szelektív a látása ezeknek a szaporító fanoknak ..

menjetek aztán balhézzatok a boltban,hogy mi kerül 300 ftba egy kenyéren ,vagy miért kerül 2százezerbe egy telefon . Tudjátok mi lesz? ki fognak röhögni ,sneki nem fogja utánatok dobni és magyarázkodni. Amig van rá kereslet,addig tenyészteni fognak fajtatiszta állatokat , ti meg tömjétek a zsebét a szaporítóknak akiktől lehet,hogy feleannyi pénzért veszitek meg,de nem kaptok cserébe semmit,se garanciát,se oltásokat,se féregtelnitést ,se minőséget .

Vagy menjetek tüntessetek ,keressetek fel egy tenyésztőt és háborogjatok ,hogy miért kell ennyit fizetni. Senkit nem érdekel ti mit gondoltok. Jaj bocsánat gondolom a lelketekbe taposok ezzel is,előre is elnézést az -ismét- modortalan hozzászólásomért ,ami csak az igazságot tartalmazza.

2012. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!