Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ezt a törzskönyv...

Nem értem ezt a törzskönyv mizériát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lehet, most szétszedtek, de én nem és nem értem ezt a törzskönyv mizériát...


Tehát, ok egészséges ÉS garantált kutya stb. Anyámék bernije tk-s, de ettől függetlenül a nagypapája pl ugyanaz mindkét ágról... semmi baja, 13 éve.


Az előző kutyáik nem voltak tk-sak, de mindig fajtatiszták voltak, bocsánat, fajta jellegű keverékek, v miszösz. Semmi bajuk nem volt, tizenix évesen haláloztak el.


Nekem megmondom őszintén bajom van az ún. TENYÉSZTŐKKEL. Méghozzá az, h azért ilyen drágák a kutyáik, mert mindent túlzásba visznek. Egy gyereket is fel lehet nevelni x és x/2 pénzből ugyanolyan jó színvonalon.


Miért is fizetünk ennyit??? JA mertdrága a táp, meg az ilyen eszköz, meg az állatorvos, meg a szűrések. És persze a kan is sokba kerül, ha olyan, meg a versenyeredmények.


Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. Mert ez az!!! Ráadásul modern kori f.ság az egész. Szerintem.


És itt van a másik véglet, h már mindenki szaporító, aki nem ilyen elszállt. Én ezzel sem értek egyet... az a szaporító, aki 20 kutyát tart, nincs életük a kutyáknak semmi...stb. csak arra tartja őket, h szüljenek. AZ szaporító. Aki vesz két kutyát, és pároztatja őket, nem az. Ezen persze lehet vitázni ez csupán fogalmi kérdés...


De most őszintén... Akkora faksznit csapnak már ekörül egyesek h az nem normális, és ezt nem értem. Ennyi erővel az emberek is menjenek szépségversenyre és szűrésekre és csak azok szaporodjanak, akiknek ch minősítése van, mert a többi gyerek, nem ember, hanem fajta jellegű keverék, beteges és selejt...


Szerintem ez a kutyatenyésztés nagyon beteg irányba megy el, és a becsületes tenyésztő nyilván nem pénzt akar a kölykökből, hiszen neki is mennyibe kerül...csak a lelketlen szaporító akar pénzt, a tenyésztőnek fizetett minden fillér benne van a kölyökben mikor megkapjuk, nem? Ne vicceljünk már... itt van pl a szűrések ára, azt kb az első alom FELE visszahozza, de a másodikat sem adja olcsóbban...stb. Szóval hagyjuk már ezt az álszentséget.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, de kifejtve, nem annyi h idióta vok, hanem tényleg.


2012. okt. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg csak azt nem értem, hogy miért vagy ezen kiakadva. Miért nem lehet egyszerűen elfogadni, hogy ennyibe kerül. Ha megtehetem veszek törzskönyves kutyát, ha nem, akkor nem veszek. Senki nem pampog, hogy egy LCD tv előállítási költsége 20 rugó körül van ezzel szemben 100-150 ezerért árulják a boltok. Vagy pampogsz mondjuk a szomszéd kisboltban, hogy a kenyér árába a szállítási költséget is belekalkulálták? Hát hol érdekel téged, hogy azt szállítani kell?! Hagyjuk már.


Nem értem miért érzi Magyarországon mindenki azt, hogy ilyen, vagy olyan módon, de mindenképpen kutya jár neki. Ha nem tehetem meg, nem lesz és kész. Vagy hozok menhelyről. De nem támogatom semmilyen módon azt a kutyagyártást, ami ma az országban folyik.

Sznobság tk-s kutyát venni? Nem inkább az a sznobság, hogy villogni akarok, hogy nekem goldim, meg yorkim, vagy tökmindegy milyen fajta kutyám van, de sajnálom rá/nem tehetem meg, hogy tk-s kutyát vegyek, ezért veszek 20rugóért az expresszről?


Hozzátenném, hogy külföldhöz képest Magyarországon még így is olcsónak számít egy törzskönyves kutya és nyilvánvaló, hogy nem is lesz olcsóbb. Erre kár is várni.

2012. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy a legtöbb tenyésztő többet költ, mint keres. Nyilván vannak kivételek, de nem hiszem, hogy sok.

A tenyésztés egy 'szakma', de sajnos ma mindenféle papír nélkül lehet csinálni. Ha fáj a fogam fogorvoshoz megyek, ha válok, akkor ügyvédhez, ha kutyát veszek, akkor miért nem lehet hozzáértőtől? Bezzeg az LCD tv-re van pénz meg a mobiltelefonra. Kutyára miért nem lehet gyűjtögetni? Nem éri meg egy olyan kutyára félrerakni, aki egészségügyileg, jellemben és küllemben is képviseli a fajtát? Merthogy a szaporítós kutyák legnagyobb részére ez nem igaz... és tökmindegy ebből a szempontból, hogy szaporítótelepen, vagy pedig egy édeskedvesaranyos család otthonában születtek, attól még nem értenek a szaporításukhoz!

Lehet, hogy nekem szerencsém is volt, de én hobbiáron vettem kutyát, jóval 100 ezer alatt. Ma multichampion, de ez mellékes a kérdés szempontjából.

De bevallom, engem zavar az is, hogy barátnőm foghibás, patellás 50 ezres miniyorkija ész nélkül fedez, miközben én horribilis összegeket költök a kutyámra azért, hogy minden szűrése meglegyen és esetleg egészséges kiskutyákat produkáljon (itt szó sincs kiállításokról) ...és hozzáteszem, amennyiben kiderül valami súlyos 'hiba', megy ivartalaníttatásra. Miközben az 50 ezres kutya újabb alom selejtet gyárt...

2012. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

A 41. Válaszolóval is teljes mértékben egyetértek, nem lehetett volna jobban leírni.

42.

2012. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Ha úgy vesszük a szaporított kutyák valójában hamisítványok. A dolgot csak tetézi, hogy itt élőlényekről, érző lényekről van szó.

Vaterás aranyrolexet 15 ropiért vennél-e? Akkor kutyát miért?

2012. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%

"Én annak vagyok ellene, h eszmei értékről meg felhígult vérről beszélünk."


az eszmei értéket én írtam, így arra reagálnék:

mégis mi másról beszélnénk? a tenyésztés MUNKA. rengeteg energia, tudás, tapasztalat és rizikóvállalás van benne, ráadásul élő, érző dolgokat hozunk létre általa, tehát kib.szott nagy felelősség is. ennek ne lenne eszmei értéke...? van neki amúgy rendes önktg-e is, az olcsókutyás linken azt olvashatod, de ahogy írtam is, én azt nem is számolom, az az 'én dolgom'. én egy komplex egységet, egy kölyköt adok, aki vérvonalak összepasszintása, amin korábban éveket agyaltam, és rengeteg energiát feccöltem abba, hogy a szukát megfelelő területeken kipróbáljam megfelelő lesz-e.


bármennyire szeretnéd is, a kutyatenyésztés nem karitatív munka. az az állatmentés! az inzulin előállítása a közjó érdeke volt, és az inzulint nem lehet bántani, az nem érez, nem fáj neki... a kutya viszont kifejezetten nagyon érez, és könnyű neki fájdalmat okozni, ha rossz kezekbe kerül.


arról nem is beszélve, hogy mi a halálért kellene nekem életem munkáját, a szívem közepét ingyen osztogatni? ha nem veszik meg az általam kikalkulált áron a kiskutyákat (megveszik amúgy, mert szerencsére a kiváló árura mindig van érdeklődő), akkor nevelem őket én. nekem ez nem derogál, szeretem őket, és a legjobbat akarom nekik, ha meg mégsem kellenek senkinek, akkor az legyen az én gondom. ha viszont neked kell, akkor értékeld amit adok, és fizesd ki az árát (és ne gondold, hogy a teli buxa önmagában elég ahhoz, hogy kutyát kapj, előtte még a tenyésztő jól megnéz magának, érdemes vagy-e arra a kölyökre).

2012. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, látom nem lehet meggyőzni, leírom, hogy velem mi történt, talán belátod végre, hogy mekkora különbség van tenyésztői és szaporított kutya között.

Én teljes mértékben a tenyésztők mellett állok már, úgy, hogy jelenleg egy szaporított golden retrieverem vagyis annak kinéző kutyám van. Amikor eldöntöttem, hogy kutyát szeretnék, még rohadtul nem voltam tisztában az igazi kutyatartással. Persze azt tudtam, hogy etetni, oltatni, sétáltatni, tanítani kell. Azt hittem, keresek egy kedves kis családot, akiknél születtek kiskutyák és veszek egyet. Ismerősöknek van két gyönyörű goldenje, nekik születtek kölykeik. Én "baráti áron" vettem meg a kutyákat, alapból 30 ezerért árulták, én tízezerért vettem. Nos, nulla oltással, nulla féregtelenítéssel hoztam el a kutyát. Hazafele már éreztem, hogy ez nem volt jó üzlet. Egyből állatorvos, oltás, féreghajtás. Hazamentünk, a kutya bolhás volt, gyorsan ráfújtam Frontline-t. Ja, és természetesen a kutya 6 hetesen került hozzám. Teltek múltak a napok, jártunk oltásra, én nézegettem ezt az oldalt, láttam miket írnak a tápokról. Még a kiskutya érkezése előtt rendeltem neki Acana puppy large breed-et. A kutyát eleinte pedigree-vel etettem, mivel ahonnan hoztam, ott azt kapta. Fokozatosan váltottunk a tápra. Ahogy a kutyám cseperedett, láttam, hogy az egyik lábával nem stimmel valami. Görbe volt, csámpás, és sok mozgás után sántított. A kutyám 5 hónapos. Hallottál te már 5 hónapos kutyáról, aki válldiszpláziás? Kétlem. Amikor az orvos elmondta, hogy ez mind amiatt van, hogy egy otthon összeengedett két kutya kölyke,ne is csodálkozzunk rajta. Aztán mintha a sors akarta volna, a legjobb barátnőm szülei vettek egy goldent, tenyésztőtől. A kutyát 12 hetesen hozhatták csak haza, 3 oltással, féreghajtva, chipezve, szerződéssel, ajándék kutyakajával, stb. El nem tudom mondani neked, hogy a 2 kutya között mekkora szemmel látható különbség volt. Nem azt mondom, hogy az én kutyám csúnya, mert nem az. Viszont nem egészséges. És ez mind az én hibám. Szerencsésnek mondhatom magam, mert az orvos szerint időben vagyunk még, ha adom neki a gf 600 ízületvédőt, adom neki a kalciumport, és acana helyett egy gyengébb tápra váltok, a kutya csontjai és ízületei még helyre jönnek. 10 ezerért vettem, de tudod mennyit költöttem rá? Inkább le sem írom. De annyit közlök veled, hogy simán vehettem volna tenyésztőtől kutyát. Én eldöntöttem, hogy ezért a kutyáért a lelkemet is kiteszem, ha már felelősséget vállaltam érte, de szaporított kutyát SOHA TÖBBET! Hogy kínozzam magam, felmentem a retriever fajtamentők honlapjára. Ha lesz lehetőségem, onnan fogok magamhoz venni egy kutyát. Úgyhogy kérdező, ha téged az előttem szólók nem tudtak meggyőzni, engem ezer százalékosan meggyőztek, akkor talán ez fog. Hidd el, rajtam kívül nagyon sokan járnak még így. És én nem szaporítótelepről vettem a kutyát, hanem egy jól szituált családtól, akiknek volt kettő gyönyörű goldenük. Ki gondolja, hogy két ilyen gyönyörű kutyából nyomorék kiskutyák születhetnek, igaz?

2012. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Kérek mindenkit szépen, hogy ne oltsatok le, hogy szaporított kutyám van, amint látjátok tanultam a hibáimból!
2012. okt. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg igazuk van az előttem szólóknak. Az egész világ így működik. Ha minőségi elektronikus eszközt szeretnél, akkor szépen elbattyogsz a MediMarktba és ott veszed meg picit drágábban, de akkor van rá 5 év garancia, megjavítják, visszaveszik, van hozzá használati útmutató...stb, vagy megveheted fele annyiért a piacon vagy a kínaiban, de akkor vállald a kockázatot, hogy nem fog működni, idegen nyelvű a használati útmutató, nincs garancia javítás, nincs semmi. Gyakorlatilag zsákbamacska.


Csak az a furcsa, hogy a kutyáknál valamiért tényleg mindenki azt hiszi, hogy "A kutya az kutya, tökmindegy, honnan való". Hát ez nem így van.


Igen, a törzskönyves kutya "sokba" került (persze mihez viszonyítva). Ha nincs rá pénzed, akkor spórolj, mert igenis megéri. Én egy évig spóroltam a pénzem, hogy tudjak venni egy olyan kiskutyát, aki egészséges, és remélhetőleg addig fog élni, ami a nagykönyvben meg van írva. Egy év spórolás után vettem fel a kapcsolatot a tenyésztővel, akkor derült ki, hogy olyan színváltozat, amit én szeretnék fajtán belül elég ritka, sokat kell majd várnom rá, plusz két évig vártam.

Túléltem a várakozást? Igen.

Megérte várni? Nagyon is.

Sznobság, hogy olyan kutyát szerettem volna, amelyik nem hal meg 6 hónapos korában? Kétlem....

Sznobság, hogy van lelkem és semmi pénzért nem támogatnám a kutyagyáros szaporítókat? Ezt is kétlem.



A szegénység (rossz anyagi helyzet) és a hül*yeség (szellemileg visszamaradottság) két különböző dolog. Vagyis szegény vagyok, nem pedig hül*ye, és azért mert kevés pénzem van, nem fogom beérni egy nyomorék kutyával, inkább szánok rá időt és spórolok, szerintem nem vagyok sznob.


sznob jelentése:

az előkelők szokásait, életmódját utánozó ember

2012. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van "olcsó" törzskönyves kutyám,és van drága törzskönyves kutyám! Mindegyiknek első ránézésre szép,főleg ha laikus nézi! De aki ért hozzá,az már látja a hibákat,ami még az élet minőségét is befolyásolja az "olcsó" kutyámnak! igy akkor melyik kutyám is a drágább?? az aki egy jó nevű,minőségű kennelből való,és szűrésekkel rendelkező szülőktől,aki még a fogantatása elött megkapta a kellő törődést!? Vagy az,aki ugyan szép,csak dp.s mert a szülők is azok!? Ja és csak szinében hasonlít a kívánatoshoz! Kocsit se ugy veszünk,hogy 4 kereke van,és kormánya. Tejet se,kenyeret se minden mindegy alapján veszünk!
2012. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

08:31-es vagyok


* Én "baráti áron" vettem meg a kutyákat, alapból 30 ezerért árulták, én tízezerért vettem.


Ez a mondat nem helyes, csak egy kutyát vettem.

2012. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!