Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ezt a törzskönyv...

Nem értem ezt a törzskönyv mizériát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lehet, most szétszedtek, de én nem és nem értem ezt a törzskönyv mizériát...


Tehát, ok egészséges ÉS garantált kutya stb. Anyámék bernije tk-s, de ettől függetlenül a nagypapája pl ugyanaz mindkét ágról... semmi baja, 13 éve.


Az előző kutyáik nem voltak tk-sak, de mindig fajtatiszták voltak, bocsánat, fajta jellegű keverékek, v miszösz. Semmi bajuk nem volt, tizenix évesen haláloztak el.


Nekem megmondom őszintén bajom van az ún. TENYÉSZTŐKKEL. Méghozzá az, h azért ilyen drágák a kutyáik, mert mindent túlzásba visznek. Egy gyereket is fel lehet nevelni x és x/2 pénzből ugyanolyan jó színvonalon.


Miért is fizetünk ennyit??? JA mertdrága a táp, meg az ilyen eszköz, meg az állatorvos, meg a szűrések. És persze a kan is sokba kerül, ha olyan, meg a versenyeredmények.


Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. Mert ez az!!! Ráadásul modern kori f.ság az egész. Szerintem.


És itt van a másik véglet, h már mindenki szaporító, aki nem ilyen elszállt. Én ezzel sem értek egyet... az a szaporító, aki 20 kutyát tart, nincs életük a kutyáknak semmi...stb. csak arra tartja őket, h szüljenek. AZ szaporító. Aki vesz két kutyát, és pároztatja őket, nem az. Ezen persze lehet vitázni ez csupán fogalmi kérdés...


De most őszintén... Akkora faksznit csapnak már ekörül egyesek h az nem normális, és ezt nem értem. Ennyi erővel az emberek is menjenek szépségversenyre és szűrésekre és csak azok szaporodjanak, akiknek ch minősítése van, mert a többi gyerek, nem ember, hanem fajta jellegű keverék, beteges és selejt...


Szerintem ez a kutyatenyésztés nagyon beteg irányba megy el, és a becsületes tenyésztő nyilván nem pénzt akar a kölykökből, hiszen neki is mennyibe kerül...csak a lelketlen szaporító akar pénzt, a tenyésztőnek fizetett minden fillér benne van a kölyökben mikor megkapjuk, nem? Ne vicceljünk már... itt van pl a szűrések ára, azt kb az első alom FELE visszahozza, de a másodikat sem adja olcsóbban...stb. Szóval hagyjuk már ezt az álszentséget.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, de kifejtve, nem annyi h idióta vok, hanem tényleg.


2012. okt. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
13:53! Egy olyan akinek a büdös életben nem volt még kutyája, honnan tudja megállapítani egy törzskönyves kutyáról amelyiket tenyésztő árulja, hogy (bocs a kifejezésért) nyomorék lesz? Jól átkúrtak, ennyi erővel akár tízezerért is vehettél volna kutyát a hirdetési oldalakról!
2012. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
Én kísértem el egy ismerősömet kutyát venni! A hirdetés alapján,szűrt kutyákról volt sz,papírforma szerint minden rendbe is lett volna! akkor kértem a tulajt,hogy hozza be a szülőket,hiszen "helyszínen megtekinthetőek". Behozott egy szukát,át tapogattam,és akkor elő vettem egy chipp leolvasot,a tulaj hevesen tiltakozni akart. Én voltam az erősebb. a kutyába más chipp volt,mint ami a papÍrokon szerepelt. A kan,meg amit kennelbe mutatott,egy szuka volt! Kiskutya nem lett megvéve!!!
2012. okt. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
62%

Tulajdonképpen neked mi a kínod?

Verheted a s.egged a földhöz,attól még egy jó minőségű kutyának x ezer huf az ára. Drágállod? Semmi gond,ott a menhely,ott is találsz mindenféle habitusu,küllemű,korú kutyát. ja,hogy legyen fajtatiszta,egészséges,ne legyenek öröklett nyavalyái , és MINÉL OLCSÓBB LEGYEN,MINÉL KÖZELEBB .Imádom ezt a mentalitást . Tudod mi az álszentség? Ez ,hogy itt nyavajogsz hogy iylen olyan drága,de mégis inkább fizetsz egy névtelen akárkinek az expresszről,minthogy a menhelyről megmentenél egyet.

És neki mire fizetsz? Oltásra,chipre,féregtelnitésre,bolhairtásra,jó minőségű tápra? Ja,hogy ez nem divat az expresszes kutyagyáros cigánypurdéban .. megy az egész zsebbe, azt s etudod ki fia borja az a kutya,vagy hányszor csinálta fel a saját apja a szukát akinek az almából elhozod a tiedet. Itt konkrétan a NAGY BÜDÖS SEMMIT FIZETED ,ez nem kérdés,ez egy tény. Ezek után nem értem mire fel vagy a tenyésztőre felháborodva ,mikor ott megvan a származása a kutyának,az eredményei a szülőknek (és nem azért kjell,mert fúdekúrvamenők vagyunk,hogy kiállitásra viszed a kutyát) ,hanem azért,hogy a hozzáértők véleményezzék mennyire tipusos,mennyire felel meg a külleme a fajtájának ,mert ez is hozzátartozik egy fajtához. A külleme és a természete együtt+ a genetikája . Továbbá élősködőktől mentes,jó tápon flenevelt , CHIPPELT,OLTOTT kutyát kapsz, és ami még nagyon fontos SZERZŐDÉS!! irásos nyoma marad ,hogy te onnan egy állatot elhoztál,egyes betegségekre garanciát is vállalnak! Ivartalanítani kell ha hobbi célra van,igy nem kerülhet rossz kezekbe,nem ellethetik orrba szájba,béármikor visszaviheted a tenyésztőnek,inkább,minthogy kidobd az utcára.


Az nem zavarna,hogy olcsójános vagy,de hogy ennyire sötét ormótlan,szemellenzős tálib stílusod van az már több,mint bicskanyitogató ! Tudod vannak összefüggések,de persze ehhez el kell érni azt az iq szintet,amikor már túltutod tenni magad a kutya 150 ezerér=sznobság ,kutya az expresszről= olcsó úgyhogy jöhet.

Szánalmasak vagytok már tényleg.

2012. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

OFF.

Utolsó, te inkább ne minősítsd mások stílusát és IQ-ját.

2012. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
66%

Tudod,van akihez csak így lehet szólni,mert különben nem fogja fel...

de menjetek nézzetek az expresszen magatoknak nyomorék sztaffi meg yorki utánzatokat,attól lesztek menők. Meg attól,hogy fikázzátok a tisztességes tenyésztőket. Csodálkozol,hogyha ez kihoz a sodrából másokat ? hogy 25* leírtak már valamit értelmesen,levezették pontról pontra mi mennyibe kerül, és miért nem kéne még több keverék kutyát gyártani,és támogatni a kutyagyárosokat ,és még ez után is csak mondja mondja a saját hülyeségét.

Ezek után - elismerem,nem voltam a legmodorosabb,már jócskán felhúztam magam- had minősítsem már ,hogy milyen értelmi képességei vannak ,ha egy egyszerű szöveget nem tud olvasni és értelmezni.

Na üdv.

2012. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy az igazságtartalmát vitatom annak amit leírtál, hanem tudod a stílus és az IQ... Hiszen te magad vontad bele ezeket a fogalmakat az irományodba.

A kérdéshez:

Némelyik tenyésztő rosszabb, mint egy utolsó szaporító és egy tapasztalatlan első nekifutásra sosem szűri ki ezeket. A papír, a törzskönyv se fedi sokszor a valóságot, a szűrési eredmények is hamisak, a kiskutyák sem azoknak a szülőknek a kölykei amelyek a törzskönyvben szerepelnek. Szóval, sokszor nem minden arany ami fénylik! Elméletben persze igazad van, de...

2012. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
Mindig vannak kivételek, ez egyértelmű. Biztos vannak rossz tenyésztők. És akkor? Keresni kell másikat, ha az egyikkel nem vagy elégedett. De az, hogy vannak rossz tenyésztők nem elég indok arra, hogy szaporítótól vásároljunk kutyát. És egyébként sem nevezném a rossz tenyésztőt tenyésztőnek, hanem inkább nagyon rafinált és mindenre gondoló szaporítónak, aki jól álcázza magát. Ezért kell körültekintőnek lenni. (Én egy másik 79 %-os vagyok, nem az aki utoljára kommentelt ehhez a kérdéshez előttem) =)
2012. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
50%
Tudsz szöveget értelmezni? Azt írtam elméletben igazad van, nem pedig azt, hogy szaporítótól kell kutyát venni! Egy első kutyás nem fogja kiszűrni a rossz "tenyésztőt", csak kifizet 100000-et egy kutyáért, amelyik semmivel sem jobb, mint a hirdetési oldalakon lévő kutyák. A tenyésztés nincs kellőképpen beszabályozva törvényileg és így csak a tenyésztő lelkiismeretén múlik, mit hogyan csinál.
2012. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
47%

Ezért kell segítséget kérni, ezen az oldalon például mindenki abszolút segítőkész (főleg állatok/kutya kategóriában). Ha valamiben tapasztalatlanok vagyunk, akkor igenis ki kell kérni egy hozzáértő rokon, ismerős, barát véleményét vagy fórumokon kérdezősködni. Minden nap van itt is olyan kérdés, hogy "Ez valódi tenyésztő, szerintetek jó? Ismer valaki jó Rottweiler tenyésztőt"...stb. Legyen annyi esze mindenkinek, hogy ha valamihez nem ért, vagy tájékozatlan, akkor kérdez. És ez nem csak kutyavásárlásra vonatkozik, hanem mindenre az életben. Segítséget kérni, elismerni, hogy valamihez nem értünk, nem szégyen! Sőt...


És a legszomorúbb nézd meg, itt próbálunk segíteni a kérdezőnek, hogy megértse a nyilvánvaló különbségeket és ellenáll minden segítségnek...


(ok, voltak nem túl jól megfogalmazott válaszok, például az előttem író 53-as, 55-ös válaszadó)


A szüleimnek van egy régi jó barátja, aki kutyatenyésztő. Mikor az első kutyámat vettem (16 évesen!), az első dolgom volt, hogy felhívjam őt, mi a véleménye a fajtáról, amit választottam és hogy tud e ajánlani jó tenyésztőt. Ez most ciki vagy mi? Ciki ma már tájékozódni? (vagy bocsánat, sznobság? mert újabban úgy néz ki, piacon venni nyomorék kutyát, aztán teleaggatni strasszos nyakörvvel, az menő, (pedigrével etetni menő), normális helyen vásárolni kutyát sznobság, tájékozódni a témában meg egyenesen über ciki)


És az (már elnézést) nem mentség, hogy valaki "most vett először kutyát" , "hát Istenem, szegény emberke, annyi kijár mindenkinek, hogy életében legalább egyszer szaporítótól vásároljon kutyát tévedésből." Nem! Amikor a csapból is az folyik, hogy telt ház van a menhelyeken, mindegyik az adód 1 %-ért kuncsorog, hogy eltarthassák a sok nyomorult "senkinek sem kell" kutyát, ott a sok figyelmeztetés a kutyás újságokban, a fórumokon, az interneten, a közösségi oldalakon, hogy "Vigyázz a szaporítókkal", hogy kerülheti ez el valaki figyelmét? Sehogy, mert látja, csak nem vesz róla tudomást, nem érdekli.

2012. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Megint nem tudsz szöveget értelmezni.
2012. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!