Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ezt a törzskönyv...

Nem értem ezt a törzskönyv mizériát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lehet, most szétszedtek, de én nem és nem értem ezt a törzskönyv mizériát...


Tehát, ok egészséges ÉS garantált kutya stb. Anyámék bernije tk-s, de ettől függetlenül a nagypapája pl ugyanaz mindkét ágról... semmi baja, 13 éve.


Az előző kutyáik nem voltak tk-sak, de mindig fajtatiszták voltak, bocsánat, fajta jellegű keverékek, v miszösz. Semmi bajuk nem volt, tizenix évesen haláloztak el.


Nekem megmondom őszintén bajom van az ún. TENYÉSZTŐKKEL. Méghozzá az, h azért ilyen drágák a kutyáik, mert mindent túlzásba visznek. Egy gyereket is fel lehet nevelni x és x/2 pénzből ugyanolyan jó színvonalon.


Miért is fizetünk ennyit??? JA mertdrága a táp, meg az ilyen eszköz, meg az állatorvos, meg a szűrések. És persze a kan is sokba kerül, ha olyan, meg a versenyeredmények.


Na de! Nekem nem ér többet egy kutya, mert x tíz-százezret költöttek rá, h nyerjen címeket, és ennek megfelelően NEM lennék hajlandó arra, h én fizessem meg a kedves tenyésztő igen drága hobbiját. Mert ez az!!! Ráadásul modern kori f.ság az egész. Szerintem.


És itt van a másik véglet, h már mindenki szaporító, aki nem ilyen elszállt. Én ezzel sem értek egyet... az a szaporító, aki 20 kutyát tart, nincs életük a kutyáknak semmi...stb. csak arra tartja őket, h szüljenek. AZ szaporító. Aki vesz két kutyát, és pároztatja őket, nem az. Ezen persze lehet vitázni ez csupán fogalmi kérdés...


De most őszintén... Akkora faksznit csapnak már ekörül egyesek h az nem normális, és ezt nem értem. Ennyi erővel az emberek is menjenek szépségversenyre és szűrésekre és csak azok szaporodjanak, akiknek ch minősítése van, mert a többi gyerek, nem ember, hanem fajta jellegű keverék, beteges és selejt...


Szerintem ez a kutyatenyésztés nagyon beteg irányba megy el, és a becsületes tenyésztő nyilván nem pénzt akar a kölykökből, hiszen neki is mennyibe kerül...csak a lelketlen szaporító akar pénzt, a tenyésztőnek fizetett minden fillér benne van a kölyökben mikor megkapjuk, nem? Ne vicceljünk már... itt van pl a szűrések ára, azt kb az első alom FELE visszahozza, de a másodikat sem adja olcsóbban...stb. Szóval hagyjuk már ezt az álszentséget.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, de kifejtve, nem annyi h idióta vok, hanem tényleg.


2012. okt. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még csak azt vettük, hogy egy tenyésztőnek mennyibe került az, hogy tenyésztő, azt még nem számoltuk hozzá, hogy szerződésben garanciát vállal arról, hogy a kutyus egészséges, arról, hogy esetleg tenyészthető (ha pl kan, akkor fedezhet is), garantálja, hogy standard külsejű a kutyus, tehát ha Bernáthegyi, akkor az úgy is néz ki, nem csak hasonlít egy Bernáthegyire és amit előttem írt valaki, hogy törzskönyves kutya (tehát az én kölykeim) mehetnek kiállításra, tenyészthetők, mert vannak papírjaik...stb. Jah és ha gond van, visszaveszem a nyakamba a kutyust. Azt sem számoltuk a kiskutyák árához, hogy nekem ez a "buli" minimum 2 évembe került, sok átvirrasztott éjszakámba a vemhes szuka kutyámmal, hogy mennyi idő és energia volt orvosokhoz, kiállításokra, kutyakozmetikushoz mászkálni, vagy ha még kutyaiskolába is vittem a kutyáim, hogy tökéletesen viselkedjenek a kiállításon az kutyánként 40 ezer forint (kezdő, szocializációs tanfolyam), az két kutyánál 80 ezer forint...
2012. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzáfűzném utoljára, hogy elég butuska hozzáállás, hogy a "szülők oltásainak árát nem fizetem ki..."...stb. Az is hozzá tartozik az egészséges kölyökhöz, hogy beoltattam a szüleit, mert ha nem oltatom be a szüleit és parvosak lesznek, akkor a kölykök is parvosak lesznek és akkor eladok majd egy félholt kiskutyát, mint ahogy a szaporítók meg is teszik. Tehát a kettő nem működik egymás nélkül, ha azt akarjuk, hogy a kölyök egészséges legyen, a szüleinek is egészségesnek kell lennie.
2012. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

ne gondoljuk ám azt, hogy a "papíros" kutya az egy ritka kivétele az árupiacnak, amiért ilyen drága... ugyanez a párhuzam megvan a lovakkal, sőt a haszonállatokkal is, aminek ugyanis jó, sőt, kitűnő a genetikai anyaga az értelemszerűen többe is kerül. a papír az csupán a biztosíték, hogy a genetikai anyag - ez a plusz, ami az árát növeli - az, ami.


ha tőlem kérdezik meg az emberek, hogy miért is ennyi az összeg, mindig ezt szoktam elmondani:

a kölykök ára egy eszmei érték. nem a saját költségeimet számolom bele, mert azt már régóta nem merem megszámolni... ez az összeg azt a tudást, tapasztalatot, munkát hivatott ellensúlyozni, amit tenyésztők egész sora végzett, hogy ez a kutya létrejöhessen, köztük én is.

ha meg valakinek ez sok, akkor gyűjtögessen, vagy fogadjon örökbe menhelyről. nem kötelező fajtatiszta kutyát venni, de ha erre van szükséged, akkor spórolj össze rá.

a butikokban is szemére szoktad vetni az eladónak, hogy miért ilyen drágán árulják a márkás farmereket? ha biztos minőséget akarsz, fizesd meg. ha nincs pénzed, akkor kutass a turkálóban, ott is lehet találni fantasztikus darabokat! az egész magyar kutyázás halála az, hogy megjelentek a "kínai boltok", de hogy abbahagyjam a metafórát: a szaporítók, akik miatt a tájékozatlan ember azt gondolja, hogy a jó kutya átlagára 30e forint... ha az emberek rájönnének, hogy ez a szaporítós anyag ugyanolyan gagyi, mint a teszkó gazdaságos már rögtön kevesebb telházas gyepi lenne.

2012. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztők ellen vagy, akik tisztességesen, felelősséggel és hozzáértéssel tenyésztenek fajtatiszta kutyákat, és ebből esetleg még hasznot is remélnek.

Azt viszont nem találod elítélendőnek, hogy rengetegen ótvar körülmények között, minden tüzeléskor akár rokonokkal befedeztetett szukáktól származó, potenciális gyepi-, vagy menhelylakókat, vagy ha úgy adódik agyonütésre váró, a költségminimalizálás miatt soha be nem oltott, moslékkal etetett kölyköket gyártanak, hogy azokat a tiszta haszon reményében 20-30 ezer forintos áron ellenőrizetlen körülmények közül ellenőrizetlen körülmények közé adják tovább.


Érdekes...

2012. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, mi a mai tendencia. Nekem alapjáraton semmi bajom a törzskönyv nélküli kutyákkal és gazdáikkal. Ebben annyi a probléma, hogy ezzel többnyire felelőtlen tetteket támogatnak a vásárlók. De mégis mi lehet az elvárás? Míg a nálunk jobb sorsú országok lakói lazán vesznek 200 ezer forintért családi kutyát, addig itthon sokaknak a havi (vagy kéthavi) fizetése nincs ennyi. Az is igaz viszont, hogy az ember remélhetőleg legalább 10 évre választ társat magának a kutya személyében, a pénz nem lehet akadály... de ezt a szemléletet nehéz lenne elterjeszteni, különösen azért, mert ugye az ember hozzájuthat 30 ezerért is kutyához, s akár hosszú, egészséges kutyaéletet is élhetnek együtt. Én úgy állok ehhez a dologhoz, hogy akinek elég pusztán egy társ, az felőlem vehet akármilyen kutyát. De aki kiskutyákat akar, az törzskönyves kutyát vegyen, szűresse és tenyészszemléztesse őt, és válasszon körültekintően párt a számára! Egyébként vannak olyan tenyésztők is, akik kiváltják a törzskönyvet a kiskutyának, de nem adják ki a gazdának, s így adják olcsóbban a kiskutyát. Szerintem ma ez a legjobb megoldás ennek a problémának a kezelésére.
2012. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
33%

De itt is egy probléma akkor;

ha igazi tenyésztő, miért váltja ki a törzskönyvet amit aztán nem add oda? ő most mit kezd vele??

2012. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
nemtom miért kell még mindig nyomatni ezt a témát. nem érted a törzskönyv lényegét? a te bajod. nem szállnál már le róla?
2012. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy itt mindenki leírta a törzskönyves kutyák lényegét, ennél többet már nem lehetne hozzáfűzni, és még így is ott van a kérdezőnél a "de". Miért is? Miért nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nincs igazad? Leírtak neked mindent! Te csak itt hebegsz-habogsz, de ész érveket nem tudsz felhozni...
2012. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
19%

szia!


Az az igazság, hogy valamennyire igazad van a te szempontodból.

Az ide beíró tenyésztőknek is igazuk van az ő szempontjukból/érdekükből.

Majd ha a kettő közeledni fog egymáshoz, akkor várható a törzskönyves kutyák árának csökkenése. Addig nem. Sajnos...


Hozzáteszem, volt már kennelből származó, törzskönyves (stb) beagle kutyám, 8 év alatt annyit költöttem a gyógyszereire, hogy abból 5 kutyát is vehettem volna. Ennyit erről. A "szaporítós" spánielem meg 15 évig élt, és nem kellett a szenvedését néznem, mint a beagle-nek, és nem kellett 8 éves korában elaltatni...

2012. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:

Óóóó én értem, és nem is vagyok ellene, aki ezt hiszi, téved. Én annak vagyok ellene, h eszmei értékről meg felhígult vérről beszélünk.


Ha valami jót akarunk tenni azt bizony ingyen kell megtennünk- na ezt most képletesen értem. Pl.: az inzulin feltalálója meggazdagodhatott vna, de IGYEN a nép javára fordította a felfedezését. Ugyanez a kutyákkal. Lehet sírni h felhígul a vérvonal, de ha nem lehet jó kutyát normális áron venni, akkor ez így marad, és akkor viszont nem sírhat senki, h ez milyen rossz. Szerintem.


Azt meg h nem fizetem ki a szülők oltásait nem tartom butuska hozzászólásnak, hiszen ha nem tenyészteni akarsz kutyát alap, h beoltod, és mégse fizeti ki senki. És még jó h ez nem hozza be az árát, hiszen sosem hozta be, mivel az egésznek nem ez (lenne) a lényege. HAnem az állat szeretet...stb.

2012. okt. 4. 21:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!