Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/225 anonim ***** válasza:
69%

Az én kutyámban ugyan van chip (így került hozzánk), de a vidéki/ falusi témához azért annyit hozzátennék, hogy a szomszéd településen, ami nem is olyan nagy (én városban élek), már megtörtént az ebösszeírás és minden egyes tulajdonos figyelmét felhívták a kötelező chipezésre. Akinek már chipezve volt a kutyája azt is bejegyezték, akinek nem azzal meg közölték a negatív következményeket. És ezzel egy kalap alatt ellenőrizték az érvényes veszettség elleni oltásokat is, büntetni ugyan most nem bűntettek csak figyelmeztettek, de akinek nem volt érvényes oltása azt ugyanúgy feljegyezték.

Azt mondták, jövőre várható még egy ellenőrzés ahol már büntetnek is, gondolom első körben azokhoz fognak ellátogatni akiknek valamilyen hiányosságuk volt most az összeíráskor.

Szóval azért halad az ország valamerre és remélhetőleg jó irányba.

2012. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/225 anonim ***** válasza:
72%

Tudomásul kell venni, hoztak egy törvényt, hogy chipeltetni kell a kutyát. Ahogy azt is kötelezővé tették anno, oltatni kell veszettség ellen. Tök mindegy, mi az indoklás. Kötelező-ha tetszik-ha nem, be kell tartani a törvényt.

Persze, mindig vannak,akik magasról tesznek bármiféle szabályozásokra.Ennek ellenőrzésére ott vannak a megfelelő hivatalok.Vagy lebukik az illető, vagy nem. Ez már szerencse dolga. Viszont az emberek nagy többsége nem reszkíroz. Így pedig valóban egy idő múlva talán kevesebb lesz az azonosíthatatlan, kidobott, elszökött kutya.

2012. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/225 A kérdező kommentje:

" Ahogy azt is kötelezővé tették anno, oltatni kell veszettség ellen. Tök mindegy, mi az indoklás. Kötelező-ha tetszik-ha nem, be kell tartani a törvényt."


Hát ez az, hogy hoznak egy döntést, és ha tetszik, ha nem, be kell tartani. Ha valaki nem érti az okát, vagy célját, vagy működését, akkor is. Az is törvény például, hogy nem szabad gyilkolni meg rabolni, de ez ellen egy jóérzésű ember sem ágál, mert ez a törvény megegyezik az ember erkölcsével, értékrendjével. Ezen nincs mit nem érteni, vagy egyet nem érteni, nem lehet átverni vele senkit. De itt van a veszettség elleni oltás, amiről mit tudunk? Azt, hogy évenként benyomnak valamit a kutyába jó pénzért (nem tőle sajnálom), mert kell és kész. De azon senki nem gondolkodik el, hogy az a vakcina honnan tudja, hogy mi kitaláltunk egy időszámítást, ahol 1 év az 365 nap, és neki 365 napig kell hatnia? (Pl ha két vagy három évig is hat, de mégis évente oltatunk, az kétszeres ill. háromszoros bevétel a gyógyszergyártónak, az orvosnak, stb. Ez szintén csak egy példa volt, lehet, hogy hülyeség, de nem ez a lényeg, hanem hogy vannak dolgok, amiken el lehetne filózni, hogy miért is, hogyan is vannak.)

Honnan tudhatjuk mi, hogy ami szabályt ránkerőltetnek, amögött 100%-ig tisztességes szándék van? Mondom, nem sajnálom akkor a pénzt, ha valóban szükséges. De sokmindent elfogad az ember gondolkodás, utánajárás nélkül, mint a gyerekek, elég annyi, hogy megmondják fentről, mit kell csinálni, és kritika nélkül elfogadják.


És ha valaki mégcsak nem is lázad, csak simán kérdéseket mer megfogalmazni, és kétkedni merészel, akkor az rögtön közellenség lesz! Alapból rossz emberként állnak hozzá, csak mert gondolkodni mer. :( Ami érveket írtam és a bilétás ötletet meg továbbra is tartom, és nem értem, hogy mi a baj velük.

2012. okt. 22. 12:34
 14/225 sippara ***** válasza:
88%

A gondolatmeneted a veszettség oltással kapcsolatban megérne egy facepalmot, de inkább elmagyarázom: a vakcinát nem "találták az erdő szélén" és kitalálták, hogy évente kell beadni... Úgy fejlesztették ki, hogy nagyjából egy éves időtartamra (inkább valamivel többre) biztosítja a szervezet védettségét, így évente kell oltatni.

A biléták valamilyen szinten jók voltak, DE ha a kutya eltűnik/megszökik/ellopják (mert ilyen is van!!!), semmit nem ér (leesik - akár nyakörvvel együtt -, vagy simán leszedik). Egy chipet nem fognak kiszedni a kutyából, szerepel benne az összes adata és a te adataid is, így a kutya "csupaszon", nyakörv/biléta nélkül is azonosítható és visszajuthat hozzád. 3500 forint nem a világ vége, kaptunk rá 3-4 hónapot, annyi idő alatt bárki össze tudja spórolni (ismerek egy hajléktalant, aki a múlt héten tetetett chipet a kutyájába, még ő is összespórolta!), a kutyának nem okoz különösebb fájdalmat vagy rossz élményt..... Nem értem, miért kell ágálni ellene...

2012. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/225 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az egyik kutyánkban tettetnék chipet , azért mert elég aktív,fiatal és néha szelektív a hallása és egyszer majdnem elment olyan messzire,hogy nem láttuk..szerencsére elkezdtünk ellenkező írányba futni és ahogy látta,hogy mi még messzebb vagyunk ,vissza rohant hozzánk,azóta mondjuk nem próbált meg egyszer sem messzebb menni 10 m-nél :D

a másik kutyánkba nem tettetnék,mert 100% -ig behívható és idős is ,esze ágában sincs elmenni tőlünk,10 év alatt egyszer sem ment 10-15 m-nél messzebb!! macskáról is behívom. Csak parkokba és erdőkbe vannak amúgy elengedve az utcán pórázon közlekednek,szóval kizárt,hogy eltűnjenek..


amúgy panelba lakunk innen se elszökni se kilopni nem tudják egyik kutyát sem!!


nem tartom hülyeségnek a chip-et ,de én inkább kertes házi kutyákba és szökős kutyákba tettetném,bár mindenkinek meg van a maga véleménye,ettől függetlenül mind2 kutyába befogjuk rakatni,bár az idősebb kutyánkba én egy kicsit pénz kidobásnak tartom,de 3500 ft nem fog a földhöz vágni..

2012. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/225 sippara ***** válasza:
71%

Akkor írok eseteket, amikor a panelkutya is eltűnhet:

megkergeti egy másik, nagyobb kutya, elrohan, nem éred utol.

macska rohan át az út túloldalán, nem figyelsz, nem éred utol.

ismerős kutyát megy üdvözölni, útközben meglát valamit, elrohan, nem éred utol.

hirtelen megijeszti egy másik kutya (vagy egy random idióta ember, ilyet is láttam már), elfut, nem éred utol...

Ezer és ezer olyan eset van, amikor egy ilyen kutya is eltűnhet, sőt, sajnos a legtöbb gazda kimegy a futtatóra, leveszi a pórázt és sörözget/beszélget/dohányzik, a legkevésbé sem a kutyára figyel (tisztelet a kivételnek, sajnos engem hülyének néznek, amiért kutyázni megyek ki).


Saját rossz tapasztalat: két éve az én drága 15 éves mackóm megszökött (nem voltam otthon, sétáltatás közben megijedt és meglépett), pedig ő sem ment soha tőlünk 10-15 méternél távolabb. Ha lett volna benne chip, talán megtaláljuk, így sajnos nem akadtunk a nyomára, pedig nyakörv, biléta volt rajta...

2012. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/225 anonim ***** válasza:
81%
9:04-es vagyok és megkérdezném, hogy mit követtem el, hogy így lepontoztatok? Tehetek én arról, hogy apám hülye?
2012. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/225 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező,


előre leszögezném, hogy én is a chipezés mellett állók táborába tartozom.


Az a helyzet, hogy ironikusan elmondtad az első hozzászólásodban, hogy mi ,,chipesek" milyen csúnyán viselkedünk, és micsoda rossz dolgokat és indokokat mondunk nektek. Khm, engedtessék meg nekem, hogy akkor elmondjak neked egy történetet:

Pár évet ugorjunk vissza az időben. Jön egy ,,hülye" törvény, miszerint a kutyákat kötelező veszettség ellen oltatni. Paffff... Baromság, nem kell, jó az úgy, ahogy van. Kutya elszökik, bármiféle vadállat, vagy akár macska megharapja, nyálával érintkezik, veszett lesz. Te, Én, random ember sétálgatunk az erdőben, vagy az utcán - veszett kutya belép, megmar, paff, veszett vagy. (technikai infó: embereket nem jellemző, hogy preventive részesítenék oltásban veszettség ellen, mert költséges és hosszú folyamat). Oké, készültség. Veszettség gyanúja áll fenn, kutyát elviszik karanténba, az embert (Téged, Engem, Bárkit) elviszik a fertőzőre. Na, onnan kezdődik az a rész, amit soha-soha nem akarnék megérni. Ugyanis, ha már benned van a veszettség, jön a sorozatinjekció. Egyszerre hat, hasfalba egy keretre erősítve. Nap, nap után... És most jön a jó hír: Több mint valószínű, hogy így is belehalsz! Vipííííííííííííííííííííííííííí! Mekkora fos törvény volt mi, hogy be kéne oltatni... Pffffff... Már ne is haragudjona nagyközönség, de akkora barmok vannak itt, hogy a fal adja a másikat! :D

És akkor térjünk rá a chipre, ha már így belelendültem.

,,Nem szökhet el a kutyám! Hát honnan a nagy f.szból tudod te azt? Most komolyan? Középső neved Nostradamus, vagy mi? Fekete Laci befigyel, hogy tuti meg tudod fogni a kutyát, ha megránt, vagy bármi van? Isssssssssssstenem...

Nehogy véletlen be lehessen már azonosítani az állatokat, áhhhhh...

2012. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/225 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egy kutya megszökik sokkal több az esélye, hogy egy autó elüti, minthogy nem talál haza. Ez a chip dolog vkinek odafönn jó pénz, nekünk meg jó adó. Egyébként a veszettség elleni oltáshoz csatlakozva az állatorvosunk mondta, hogy nincs is veszett kutya vagy macska mostanság. Mondjuk én ennek ellenére a két kutyánkat és két macskánkat is beoltatom. Szerintem az ivartalanítás sokkal fontosabb lenne, kivéve a tenyésztőket.
2012. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
25%

Nem chip,hanem térfigyelőkamera kellene,mert annak van haszna!

Nem tudom,miért baj,ha valaki megírja a véleményét,hogy haszontalan a chip és a kameraépítést javasolja,amit nem a kutyatulajdonosok fizetnének,ráadásul a kamera veszélymentes,mert nem a Kutyába megy.

2012. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!