Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kutyát...

Törzskönyv nélküli kutyát csak szaporítótól tudok venni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 13:05
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
76%

14:16!

A szűrések az örökletes betegséget zárják ki. A daganat pedig nem öröklődő. Ezt hogy a fenében nem lehet felfogni? És kedves válaszoló, gondolom egy új tv-ért, számítógépért vagy csak egy kocsiért ki tudnál fizetni százezreket, csak, hogy kapj garancialevelet. Akkor egy kutyáért, akinek elviekben családtagnak kellene lennie miért nem lehet? Persze tudom én, a hozzátok hasonlóaknál a TV-nek nagyobb szerepe van, mint a kutyának. Nekem is van sajnos ismerősöm, aki még az agyon szaporított kölyökért is sokallta a 10e ft-ot egy (5-ért vett később, a kutya epilepsziás), persze egy új Skodát tudott venni 3 millióért. De megint csak mondom, ilyen hozzáállással nem kell kutyát tartani!

És sajnos nem a tk-nek van nagy divatja, hanem annak, hogy minden barom vehet magához kutyát, mert az menő (ha gondolod, magadra is veheted). De már nem tanulják meg, mit is igényel egy kutya, hogyan kell nevelni, tanítani, lefárasztani megfelelően. Nem ismerik fel, mi a jó a kutyának.

2012. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
61%
kedves utolsó kettő. Én tudom, hogy mi a jó a kutyáknak. És nem úgy vettem a kutyámat, hanem megmentettem egy részeges baromtól, aki csont soványra éheztette. Szerintem nem sokan fogadták volna be abban az állapotában a kutyát. Én még is megtettem, és ezzel megmentettem az életét.
2012. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó ezzel nincs is gond,(sőt)ha valaki megment egy kutyát és nem törzskönyves hiszen nem támogattál pénzért olyan embereket akik tönkretesznek egy fajtát és beteges példányokért vagy keverékekért pénzt kérnek el! Azzal van gond ha pénzt adsz ki egy keverékért,vagy fajtajellegű keverékért szaporítótól és ezzel egyetembe sintértelepen sorra pusztulnak el a hozzá hasonló kutyák.

És ők miért rosszabbak? Mert feketék? Mert nem extra mini? Ezért kell meghalniuk? Ha ebbe valaki belegondolna aki kutyát vesz férgektől,máris rájönne mi a különbség!

2012. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
82%
Nekem volt szaporítótól kutyám és nagyon megszívtam vele 1 évesen már alig tudott járni annyira rossz volt a csípője
2012. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
69%
Na kérdező? elgondolkoztál már a menhelyen? ott is vannak fajtatiszta kutyusok :)
2012. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ritka, mint a fehér holló. Ismerek egy tenyésztőt és a srác, ha van valami komoly színhiba vagy harapáshiba stb... akkor nem törzskönyvezteti le a kölyköt, viszont, akkor sem fillérekért adja, szerződéssel, garanciával. De nem úgy működik, hogy lehet kérni a kölyköt törzskönyvvel vagy anélkül.
2012. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, nálunk úgy működött mikor vettük.
2012. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
33%
27-es: Igen ezt szokták mondani, hogy lehet kérni törzskönyvvel, de gondolom nem 5500 Ft-tal lett volna drágább. Mondanak egy olyan árat rá, hogy senki ne kérje tk-val, mert természetesen nem is tudna szerezni hozzá törzskönyvet...
2012. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
83%

Hát én vettem szaporítótól kutyát...

Egy kedves családtól, szülőket láttam, szépek voltak és LÁTSZÓLAG semmi bajuk nem volt.

Az én kutyám pedig ideggyenge és epilepsziás...

2012. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
36%

Nem mindenki szaporító aki nem törzskönyvezi a kutyáit!Lehet venni jó minőségű kutyát törzskönyv nélkül is!Ennek ugyanúgy utána kell járni mint a könyvesnek.Könyvel is vehetsz szart a pénzed hordhatod az orvosnak.A törzskönyvnek annyi feltétele van,hogy befizesse a Meoe tagdíjat meg legyen kennel név,minőségi szonda nincs.Ha hobby kutyának akarod nincs szükséged a könyvre.Egyébként az expresszen olvastam már több tenyésztői hírdetést ahol könyvnélkül olcsóbb az egyébként champion kutyának a kölyke.Tájékozódj alaposan menj el tenyésztőkhöz,szívesen látnak ha bejelentkezel,lényeges tudnod hogyha elmész az nem azt jelenti,hogy venni is kell!!!Aki nem fogad szívesen azzal ne is foglalkozz.


Úgyhogy semmire nincs garancia!

2012. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!