Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kutyát...

Törzskönyv nélküli kutyát csak szaporítótól tudok venni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 13:05
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
24%
Én dobermannt vettem tk nélkül. Nem szaporítótól. Csak egy olyan embertől akinek van két dobermannja és születtek kicsik. Fajtiszta, egészséges kutyám van, akire eddig még nem kellett orvosnál semmi pluszra fizetnem. Most fogom chipeltetni, ez lesz az első kiadásom orvosra az oltást leszámítva(mert ugye oltattam már). Egy éve van nálam. Semmi betegsége nincs, szellemileg teljesen normális állat, alkalmas mindenre amire egy törzskönyves dobermann és nincs törzskönyve, de attól még jó az élete. 100%os dobermann.
2013. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
28%

# 41/41 vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy a kutyamamának az volt az egyetlen alma. Utána ivartalanították.

2013. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
28%

# 41/41 még mindig én.


Tehát ebből azt akarom kihozni, hogy ne a szaporítókat keresd, mert vannak olyanok is akiknek van egy kutyájuk és elviszik egy alkalommal pároztatni ugyanazon fajtával. Vagy esetleg két egyforma kutyája van és azokat pároztatja és elajándékozza vagy eladja őket. Barátnőm spánielt pároztatott és adta el a kölyköket. Utána ivartalaníttatták a mami kutyut.

2013. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom ezért most miért kellett lepontozni....
2013. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
20%
Mert a sok ratyirambó nem szereti ha kölyökkutyák születnek, és megemlítetted, azért pontoztak le valószínűleg, sok abortuszmániás, nem szabad kutyát szaporítani...
2013. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
30%

Nekem 7éve van meg a Borderem. 30ezer forintért vettük.

Kérdezték kell-e mellé TK. Mondtuk nem, mert nem szaporítani akarjuk, hanem 1 társ kell, aki mellettünk van, és ki mellett mi is ott vagyunk.

Hátsó lábaira kicsit csámpás, és pár éve lettek rohamai. Voltunk vele többször orvosnál, sokat nem állapított meg.

Lehet spóroltunk rajta, mert olcsóbban vettük, mint mások adják. De 1 csöppet sem bántam meg! Sőt.. ha újra ott lennék, hogy őt vagy más kutyát válasszak. Semmi pénzért nem választanék másik alomból kutyát. Csak is őt! Ő a szemem fénye, és a családnak is!

2013. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés, h vajon a tesóit sem szaporítják tovább?? Mert ha őszinték akarunk lenni akkor van egy dp és epilepszia gyanús kutyátok, amik ezek szerint simán benne vannak a "vonalban"... ha a többieket továbbszaporítják vagy a "kedves" szaporító lehozott még több kölyköt ugyanabból a párosításból akkor hány beteg/hordozó kutya születhetett még. És ez az egészben a probléma. Ha már szeretsz egy fajtát, nem hagyod h tönkretegyék.
2013. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
15%

Előző hozzászóló vagyok.

Sokáig kutyám mellé szerettem volna egy lányt, hogy csak 1x nem többször, legyen majd kölykeik.

De inkább nem. Nem akarom hogy betegek legyenek, meg stb...

Megmarad ő saját magában. Mivel a másik kutyusunk pár hónapja elpusztult :(

2013. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
69%

De ne haragudj, nem akarok kötözködni, de miért akartál sokáig kölyköket, amikor azzal kezdted, h azért nem kell neked tk-es kutya, mert úgysem akarjátok szaporítani??

Azért egyébként nagyon becsüllek, h lemondtál az alomról (és gondolom ivartalanítottátok a kutyát)... de sajnos a legtöbben akik ilyen felkiáltással vesznek kutyát mint ti (úgysem akarom szaporítani!!) azoknál 2-3 éven belül hopp, mégiscsak becsúszik egy alom (aztán még egy meg még egy)... és ott tartunk h sokkal nagyobb eséllyel kerülnek beteg vagy rossz vézenű egyedek az állományba - ergo elindul a "szeretett" fajta felhígulása, romlása.

2013. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
15%

Mármint úgy nem akartuk szaporítani, hogy több alom legyen.

Meg az ötlet úgy jött,ami nem is olyan rég volt,nyáron... Mindig nézegette 1 csaj a kutyánkat, mert neki meg lány van, és ő kezdeményezett.. De eddig nem szólt, hogy tüzelne vagy kellene. És azért gondoltam, hogy jó lenne 1 alom, mert ugye szeretnék mellé 1-2 kiskutyát itthonra mellé. Persze így már nem lányt, hanem fiút.

De már teljesen lemondtam róla.

Nem, nincs ivartalanítva...

2013. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!