Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kutyát...

Törzskönyv nélküli kutyát csak szaporítótól tudok venni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 13:05
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
71%
Igen én is hallottam olyan tenyésztőről, aki azt mondja, hogy ch meg ich szülőktől származnak tk nélküli kölykök, csak a valóságban a sufniban szaporít ismeretlen kutyákkal. Én ha még egyszer kutyát veszek, biztos, hogy diszplázia mentes szülőktől akarok. Bemondásra meg nem hiszem el, hogy azok a szülei. Még egyszer nem akarok 200 ezret fizetni műtétért és remegni, hogy a rosszul altatható fajta felébred-e. Inkább elköltöm azt a pénzt egy egészséges kutyára, akivel tudok sportolni.
2012. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
91%

27-es Én konkrétan arról a srácról mondtam, hogy nem így működik, akiről írtam. Ő nem ad el törzskönyv nélkül, kivéve ahogy írtam, valami súlyos hibának kell ahhoz lennie, de ez ritkán fordul elő, persze ha ész nélkül elletne, akkor gyakrabban előfordulhatna.

Expresszes championokról meg annyit, hogy múltkor úgy elvolt szállva ott magától egy manus a hirdetésben, hogy konkrétan mindenki más csak szar kutyákat árult csak ő nem, hát fellátogattam a honlapjára, egy champion kutya sem lépte át neki a kapuját, olyan volt, hogy a dédapja az volt. Általában úgy is írják, hogy champion ősöktől, de nem a szülők azok, hanem valamelyik déd-, ükszülő az. De olyan is van, hogy honlapon magasztalja magát az egekig, aztán expresszen meg leesik az állad, amikor meglátod, hogy árulja a kutyákat. De ezeket a "tenyésztőket" könnyű kiszűrni.

Szóval tudsz venni normális helyről is törzskönyv nélkül, csak jól utána kell járni, és persze nem olyan gyakori.

2012. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
61%
aki az árát nézi, ne vegyen kutyát
2012. nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
29%
Én azt néztem, így occsó volt és minden okés, az elmúlt 2.5 év alatt 1x sem voltunk orvosnál kivéve kötelező injekció+chip miatt
2012. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
68%

Aki csak az árát nézi a kutyának az miért nem hoz ki menhelyről??? Nem értem...nem értem... Ugyanis a "vizslának" (meg egyéb fajtatisztának kinéző szaporítós kutyák) max kb küllemben hasonlítanak az adott fajtához de abban sem típusosan.

Ez a tipikusan leszarja a kedves vásárló h mi történik az adott - nem mellékesen választott és szeretett - fajtájával, csak az a lényeg h neki ne kelljen rá sokat költenie...

2012. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
29%
Mert két családtag is nagyon azt a fajtát szerette volna, és sajnos 3 aránylag közelebbi menhelyen sem volt ilyen fajta, azért nem menhelyről való.
2012. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
66%
Ezért támogattatok egy olyan embert aki egyébként meg hozzájárul a fajta leromlásához... De legalább olcsón van kutyád :o)
2012. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
30%
Annyira nem olcsón, jó egy havi fizetés. Pláne ha hozzászámoljuk a kötelező injekciókat+chip+fodrász, egyből nem olyan olcsó.
2012. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
73%

"Lehet venni jó minőségű kutyát törzskönyv nélkül is!"


Hát persze, hogy lehet. Ismered az orosz rulett nevű "játékot"? Na ez pont olyan.

2012. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 szacsiga ***** válasza:
92%

Szerintem is az a megoldás, hogy aki nem szeretne százezres kutyát, az megkeresi a fajtamentőket, ahol 1-2 hónapon belül olyan kutyát talál amilyet csak szeretne, sokszor még kölykök is vannak (kiderül, hogy allergiás rá a család, elkobozzák szaporítótól stb.)


A törzskönyvhöz pedig érteni kell. Hiába a tözskönyv, ha kínai ami benne van. Ha valaki ennyi pénzt belefecöl egy házikedvencbe akkor járjon utána mit vesz.

2012. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!