Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kutyát...

Törzskönyv nélküli kutyát csak szaporítótól tudok venni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 13:05
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
31%

Pffff!

Tenyésztőtől is lehet venni kutyát tk. nélkül!

Pl.csak annyi kölyköt jelent le, amennyiről tudja, hogy ígéretes, vagy már megvannak előre a gazdik.

Ez nem titok, csak itt divat mindenkit leszaporítózni, akik tk. nélküli kutyát árulnak.

2012. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Van egy 3 éves kutyám tk nélküli,és semmi gond sincs vele.
2012. nov. 27. 13:42
 13/53 anonim ***** válasza:
94%
Ha választasz egy fajtát, legalább tiszteld meg annyival h nem támogatod azokat, akik vagy tudatlanságból, vagy nem törődömségből, vagy igénytelenségből, vagy stb... de leszarják a fajta érdekeit, gőzük sincs mivel lehet javítani a fajtán, nincs tenyésztési céljuk és sokszor a fajtatiszt(ának mondott) kutyájuk csak nyomokban hordozza a fajtára jellemző tulajdonságokat (megjegyzendő: ezek azok a tulajdonságok amiért te meg mások ezt a fajtát választják...).
2012. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
55%

Édesanyámnak meg egy palotapincsije komoly gerincbajokkal..

Azért mert az eggyiknek nincs baja a következőnek lehet. Nálunk a 3kutyából csak egynek van tk-ja. De a multkor voltam dokinál azt mondta hogy ja lehet rossz a lába majd néha nézzünk rá ja amúgy ha műteni kell az alsóhangon 90.000nél kezdődik..

Bár lehet én vagyok a hülye ha agyon ütném és vennék másikat 20.000ért sokkal jobban jönnék ki -.-

2012. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
21%

Hozzátenném még, egy hobby kutyának, akivel az ember nem akar kiállításra járni, tenyészteni, minek tk?

És a színhibás, ilyen olyan tenyésztésből kizáró okok miatt született kiskutyának minek is a tk?

Az ilyenek nemegyszer a tenyésztő nyakán maradnak, és náluk sincs kolbászból a kerítés, hogy pl. egy nagy alomszámnál van 4 előjegyzett kutya, és születik további 4 kutyus?Az már 22000 Ft.

Én magasról teszek a szülők ilyen-olyan hangzatos címeire, csak a kutya legyen egészséges!

2012. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
92%
És tk nélkül hogy is bizonyítod drága szűrések nélkül, hogy a kutya nem hordoz örökletes betegségeket, ha azt sem lehet tudni, hogy azok-e a szülők, akiket a "tenyésztő" mond?
2012. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
87%

"Csak a kutya legyen egészséges"


Szeretem a hajnalt...

És mivel igazolod h egészséges? Honnan tudod h nincsenek örökletes betegségei? Vennél kutyát egy olyan kutyától aki maga egészséges de az alomtestvérei közül 3 D-s vagy E-s könyökű? Vennél kutyát úgy h lehet h pl. TNS-re (ami ugye halálos) hordozó mindkét szülő és amiből (ugye) születik beteg kutya is? Vagy CEA-s pl. és 4-5 éves korára megvakul?


Komolyan gőzötök sincs h mi a tk., nem egy luxuscikk, hanem származási lap (ahogy a nevében is benne van), aminek segítségével a kutyád pl. egészsége leinformálható...


Az meg színhibás meg blabla, ez olyan kamuduma h jaj. Néha - hangsúlyozom néha - tényleg születnek ilyenek, de attól én pl még letörzskönyveztetem, de ivartalanítási szerződéssel adom el. A tk kiváltása (chippel együtt!) 5500 Ft. Hagyjuk már a hülye dumákat...

Mondjuk azt h annyira igénytelenek vagyunk h leszarjuk honnan van a kutya, csak nézzen ki úgy mint ... (tetszőlegesen bármi behelyettesíthető). Csak hát ezt a mondatot szar kimondani...jah.

2012. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, tényleg nem éri meg ezeken sz@rakodni. Nekem is megfordult a fejemben, hogy mi van ha nem lesz baja a kutyának (akit szaporítótól veszek), mi van ha csak mások fújják fel ennyire?

Hónapokig terveztem a kutyát, aztán úgy döntöttem, hogy nem. Inkább veszek tenyésztőtől, aki segít ha baj van, és tudom, hogy nem a gyors pénzszerzés az elsődleges célja. Végül megláttam egy tündért egy menhelyen, és már 2 hónapja hazahoztam. A lehető legjobb döntés volt. 3 éves, és történetesen egy szaporítótelepről mentették. Verték, és még meg is égették, valószínűleg ő volt az első számú pénzforrás.

2012. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
32%

A törzskönyv nem biztosítja azt, hogy a kutya pár évesen nem lesz beteg. Bármelyik kutya beteg lehet.

És igen, én is soknak tartok egy kutyáért 100-ezreket kiadni.

Ez a tk.- divat, mert másnak nem lehet nevezni, az utóbbi években nagyon elfajult. Nem is a kutyát nézitek, hanem magát a papírt, és ezt undorítónak tartom. Lehet tk-s kutya olyan szerencsétlen, beteges állat, és lehet tk. nélküli kutya egészséges.

Az én német juhászkutyámnak nincs tk-ja, jelenleg 8 éves és semmi baja nem volt, teljesen kiegyensúlyozott, gyönyörű kutya. De a szomszédom német vizslájáról ez nem mondható el, pedig tk.-s kutya: nincs 4 éves, de már 3 műtéten van túl, mert melldaganatos lett. És ivartalanított is pedig.

2012. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
72%

Kedves utolsó,

NEM egyedi kiragadott esetekről van szó, hanem ARÁNYOKRÓL. Nem tudom elképzelni h ezt h nem lehet felfogni. Azt meg pláne nem h ha már szeretsz egy fajtát akkor miért célod olyanokat támogatni akik csak ahhoz járulnak hozzá h romoljon az állomány minősége?? Láttál már lövésfélő (fél a vihartól hangos zajoktól stb) vizslát? Vízbe be nem menő labradort? Agresszív goldent? Remegő yorkie-t? ...és még sorolhatnám... Ezek mind mind az olyan emberek "termékei" akiknek gőzük sincs h milyen kutyával szabd(na) tenyészteni. Tönkreteszik a fajtát - de te csak azt nézed h a te kutyádnak lám' lám semmi baja...

2012. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!