Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
93%

Az én kutyám 3 hónapos. NEm számolom a vételárat:

Oltás: 5500

Chip:3500

Fülcsepp: 4500

féreghajtó: 3500 (kölyküknek való paszta)

kullancs elleni szer: 4500

oltás második: 5500

veszettség oltás: 4000

nyakörv: 2000

táp: 10.000- még nem fogyott el persze

konzervek: 7000

kaki zacskó: 500

tálak: 5000

pelenka: (eddig) 6500

konzervre fedő: 50

játékok: ... kb. 6000

kutya sampon: 1000

Kozmetika: 1500


Ez csak eddig 70.000 VÉTELÁR NÉLKÜL


Hozzátenném kb. 5 hete van nálam a kutya. Nem vettem még neki fekhelyet- egy rekeszben alszik, amibe beleterítettem a köpenyemet. Tökéletesen megfelelő, bár nem túl szép, ha már nem fog rágni, kap egy szépet, az is benne lesz kb. 10.000-ben. Ivartalanítás is 10.000 körül lesz. Még nem vettem neki pórázt sem, egy régi használt pórázt kértem kölcsön ismerőstől, az is benne van kb.2000-ben. ÉS számolhatjuk a tisztítószereket, mert a domestos ipari mennyiségben fogy egy kiskutya mellett. És nem is sorolom tovább. Mert beteg is lehet és akkor az állatorvosi költségek a csillagos eget verdesik...

2012. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
10%
Ha tenyésztőtől veszi valaki a fajtatiszta kutyáját, már maga a kutya is több lehet 150.000-nél. De szerintem úgynevezett "szaporítótól" vett 30.000 ft-os kutyák is fajtatiszták (ha az adott faj standardje illik rá, nincs hiba) , attól függetlenül, hogy nincs törzskönyvük. Aki ért hozzá a kutya külsején látja, hogy melyik fajtatiszta. Szval , kutya ára 30.000 ft. Oltások: itt falun legtöbben veszettség ellenit adnak csak (vagy azt se sajnos) az olyan 5000 Ft. Ha az összeset az 20.000 körül. Póráz kiegészítő, olyan 5000 Ft. Ólat összelehet otthon is dobni. Soha nem vettünk gyárit, mégis tágasabb és jobban érzi magát benne. Kutyasuli, akinek van fölös pénze, és nem csak kutyát tart otthon, és az életét a kutyának szenteli akkor az elviszi. Havi fenntartása: főtt kaja, igen maradék!! bármennyire is okoskodnak itt, ha a maradék nem csak szénhidrátból hanem fehérjéből is áll akkor tökéletes, húsleves, csont, rajta egy kis husi,zöldséggel plusz kenyérrel, felülmúlja a prémium tápokat szerintem. Kiegészítésként táp, ami van 2000 ft-ért is. Szval havi fenntartást olyan 4000 ft-ra saccolom, egy közepes kutyának ha házikoszttal vegyítjük. A kutyák régen is ezt ették, a másik meg hogy mindenevőknek számítanak. Csak most van ez a nagy felbolydulás körülötte. És hozzátenném, a kutyám egészséges, boldog, majd kicsattan az energiától.
2012. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
8%
A sok okoskodó meg szórja feleslegesen a pénzét, örüljenek hogy van miből. Csak nem tudják, hogy lehet hogy ártanak vele mintsem jót tennének. A tápok mind szemétből, dögből vannak, sőt valamelyik húst se látott.
2012. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a szüleim költségeit, akiknek 6 hónapos a kutyájuk.


Tenyésztőtől vették: 120 ezer ft.

Kutyakaja: Brit Care Juniur Large Breed két havonta 10 ezer ft, tehát havi 5000.


Oltások: 4 oltása van meg eddig, kb 15 ezer.

Chipeltetés benne van a kutya árában.

Etetőtál:1500

Itatónak megfelel egy nagyobb műanyag tál is, legalábbis náluk. Kb 500 ft

Játékok:Ez attól függ mennyit, mit és milyen minőségűt veszel. Legyen 5000.

Ivartalanítás nálunk a kanokra 10 ezer.

Kutyaovi ingyenes, majd a suli. Ez is attól függ hova mész, nekik havi 10 ezer.

Mivel nagytestű kutya, ezért kap ízületvédőt, ami 300 db-os, tehát majd' 1 évig elég, ami 15 ezer volt.

Nyakörv:1000

Póráz:1000

Biléta is van rajta:3000

Fekhely:5000

Kullancs-bolha ellen:4000

Mivel hosszúszőrű, ezért szőrápoláshoz szüks.:10.ezer

És akkor a végösszeg összeszámolva:211 ezer. Ebből ha kivonom a kutya árát, és hozzáadok mondjuk egy szaporított kutyát, legyen 30 ezer, plusz a chip 3500, akkor ami kijön:124500. És ez nem egy éves, mert ha azt nézem, hogy a kutyakaját egyszer számoltam a 6 helyett, akkor még hozzájön 50 ezer. Tehát durván 170-200 ezer az első évben egy kutya.

Aztán, ha egészséges a kutya, akkor csak egyszer van oltás neki, esetleg félévente egy kisebb vizsgálat, fültisztítás ha kell. Vagy ha olyan fajta, akkor kozmetikus, olyan időközönként, amit a kutya szőre igényel. Aztán tálat nem kell neki venni, feltéve ha olyat vettél, amit nem tudott szétrágni. Aztán lehet a nyakörvet kinőtte, és venni kell egy másikat, plusz hámot, ha akarsz. Ezek teljesen alap dolgok, amik kellenek egy kutyatartáshoz. És ha beleszámolod, hogy balesetek történhetnek...elütik a kutyád, és műteni kell, ami tetemes összeg...Ezért az ember úgy vállaljon kutyát, hogy tudja, mindenre fel kell készülni.

2012. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
92%
A sok "okoskodó" tisztában van vele, hogy a felelős kutyatartás pénzkiadással jár. Érdekes amúgy, hogy tv-re, számítógépre, internetre nem sajnálja senki sem a pénzt, csak egy élőlényre. Egyébként meg a Pedigree, Chapi meg egyéb reklámozott kaják tényleg xart sem érnek, csak a felelős gazdik ezzel tisztában vannak és minőségit vesznek, nem a teszkós meg pennys hulladékot. Utána kell nézni - ennyi a titka.
2012. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
100%
Én "akciósan" (nagyon baráti áron) vettem a törzskönyves kutyám 40 ezerért, 20 ezer volt, hogy megcsinálják a fülét, 20 ezer az ivartalanítás. Kb 8ezer Ft-nyi tápot eszik meg havonta, 7 hónapja van nálam. Azóta volt egy kennelköhögése, és most atkás. Mindegyik kezelés kb 7ezer Ft volt. És még nem számoltam az oltásait, meg a felszerelést. De megér minden ráköltött pénzt! :)
2012. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan szerintetek vidéken, ahol minden háznál elengedhetetlen 1 vagy több kutya, mivel etetik mi?? 70.000 Ft-ból majd 10.000 havonta kutyakajára költenek, és azt eszi az ember is mert másra nem jut. Hogy miért tartanak kutyát, egyszerűen mert szükség van rá. Ha megkérdeznél embereket 100-ból 80 etetné házikoszttal, meg pennis, tescos kajával.......ennyit erről.
2012. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
90%
Van, akinél a kutya családtag,, van ahol riasztó. Ez nem nevelés kérdése, mert én is falun nőttem fel. Van, aki tovább lát a szomszéd udvaránál. Van, aki nem.
2012. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy miért tartanak kutyát, egyszerűen mert szükség van rá. Ha megkérdeznél embereket 100-ból 80...."


(fejezzük be másképp a mondatot)

azért hogy őtizze a házat!! Jah láncon... mert a házőtzésre vett kutyáknak a nagyon nagy százaléka láncon él. Plusz kerten kívül sosem járt, neveletlen, szocializálatlan állatok. Hm...ezért érdemes kutyát tartani...

2012. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
86%

Hűű mi van itt.

Akkor elmondom én hogy látom.

A kutyának a legjobb, ha saját összeállítású kaját kap (legyen az BARF vagy éppen főznek rá külön), utána jönnek a prémium/szuperprémium tápok, ezután a maradék és a végén a legalja tápok.

2012. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!