Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
10%
Most komolyan, modern világról beszéltek, haahh. Úgy látom az emberek fejlődnek vissza, lassan már visszamászunk a fára. Nem hiszem el, hogy ennyire lealacsonyodtok. A kutyák attól hogy valakinél családtagok akkor is ÁLLATOK. Nem olyan az érzelmi világuk mint nekünk. Nem igényelnek annyi törődést mint egy gyerek.Aki azt írja,hogy olvassunk a kutyatartás után, annak azt javaslom, hogy egy kicsit, csak egy kicsit nézenek utána a biológiának. A kutya egy falkaállat. Minket falkavezérnek tekint. Néztetek már olyan dokumentumfilmeket ahol a "kutyadoki" helyretette a problémás ebeket. Érdekes a modern világunkban a túlkényeztetés meg a modern kutyatartás jóval több problémás, agresszív abnormális egyedeket szül. Érdemes elgondolkodnotok ezeken, a kutya nem macska, macskával pl aludhatsz egy ágyban, de ha a kutyát beengeded az ágyadba az azt jelenti, hogy átvette a falkavezérséget. A sok kutya istenítő, meg csak egy jó vitát akart kirobbantani, mert ha télleg ekkora a szellemi színvonaluk, akkor komoly evolúciós zsákutcába estek.
2012. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
72%

Ne mocskolódj már. Az ágyas példádra itt egy kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3730041-ha-ag..


Amúgy meg mindenkinek szíve joga eldönteni, hogyan tartja a kutyáját, nem? Amúgy is kicsit eltértél a témától. Húzd meg magad azt szerintem, mert senkit nem érdekel, hogy szerinted milyen a helyes kutyatartás.

Na csá.

2012. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
72%

Te miről beszélsz?

Attól, hogy a kutya felmehet az ágyra, szerinted egyeneságon következik az, hogy onnantól ő a falkavezér?

Istenem... Nem kell mindent elhinni, amit olvasol vagy a tv-ben mondanak.

Igen, van olyan kutya, amelyiket kemény kézben kell fogni és minden apró szarságra figyelni kell (pl. az ágyra felmenetelre is), de a legtöbb kutya, amelyik következetesen van nevelve, a gazdájának van tekintélye, nem fogja azért átvenni a falkavezér szerepét, mert felengedik az ágyra.

2012. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
24%
Látom senki nem néz tv-t. A nationalon nem is egy ilyen dokumentumfilm van, ha azoknak nincs igazuk akkor kinek van? Fújjátok a magatokét, hogy mennyire műveltek vagytok meg vagy 10 könyvet olvastatok kutyatartásról, holott teljesen mást beszéltek mint a valóság. Könyvbe is mást írnak, neten is, van kismillió variáció a helyes állattartásról. De látom pont a legfontosabbat kerültétek ki, a tv-ben bizonyítják is, hogy azt a kutyát tényleg sikerült megnevelni, és más módszerekkel mint ahogy sokan képzelik. És kedves utolsó előtti! Végre kimondtad amit próbálok itt az elejétől elérni!!! Mindenki úgy tartsa a kutyáját ahogy akarja! Igen végre. Csak én azért kezdtem el vitatkozni, mert pont ti akartátok ráerőltetni a kutyatartási nézeteiket, mind a kérdezőre, mind a házikosztosokra. Nem aztmondtátok hogy SZERINTETEK nem helyes a sb. blabla , hanem egyenesen lehordtátok, ócsároltátok engem és a többieket.
2012. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
34%
És hmmm.. elég érdekes, hogy a nevezzük "ridegtartásnak" sokkal kiegyensúlyozottabb, boldogabb kutyák lesznek, mint az agyonkorlátozott, elkényeztetett, összezavart egyedek....A kutyának szüksége van egy irányítóra, szüksége van hogy tartozzon valakihez, ha mi nyaljuk a seggüket, akkor játszunk meg foglalkozunk velük mikor ők akarják, akkor igancsak felborul a rend, és összezavarodnak mert nem tudják, hogy hol állnak a rangsorban. És itt most nem az etetésről beszélek. Hanem arról, hogy ne létezzen más előtted mint a kutya, meghogy az összes létező szabadidődet csakis a kutyával kell töltened, nem létezik más. Ez van ,a kutya ilyen élőlény, úgymond az ember legjobb "szolgája" mert ugye nem barátként tekint ránk, ez van, aki nem tudja elfogadni és mást lát bele szíve-joga. De ne pocskondiázza a többi embert. A másik, ha kínainak születtél volna mindenkinek bemagyaráznád ezt? Örüljetek neki, hogy itt tiltja a törvény, mert máshol akár az étlapon is szerepelhet a kutyasteak, és ott aztán beszélhetnétek modern felfogásról. Ezzel arra akarok kitérni ,hogy nemcsak nép-nép között van eltérés, hanem ember és ember között is. S ezt el kell fogadni.
2012. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
57%
Van saját gondolatod is, tapasztalatod is a kutyanevelésről? Vagy a TV-ből, netről, könyvekből táplálkozol és azt szajkózod?
2012. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
24%
Igen van tapasztalatom, és ezt összeegyeztetve a tv-ben vetített dokumentumfilmmel, ennek adok valóságalapot!
2012. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes módon 3 kutyánkból az agyonkényeztetett palotapincsi volt a leglabilisabb, és nem az erős kézzel fogott jólnevelt roti, ami ugyebár egy domináns kutya.
2012. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
100%

De nem lehet ráhúzni egy és ugyanazt a módszert az összes kutyára, ezt írtam az előbb. Az pedig, hogy felmehet-e az ágyra vagy sem, annyira részletkérdés ebben az egész történetben.

Attól, h rotti, nem következik alapból, h domináns. Domináns egyedek vannak, nem fajták. Nekem bullmasztiffom van, feljöhet az ágyra, mégsem ő a falkavezér.

Ezért mondtam, hogy nem kell elhinni mindent, amit írnak, mondanak. Ezek a falkavezérségi dolgok csak mankók azoknak, akiknél alapból gondok vannak, amik abból adódnak, ha valaki nem következetes, nincs elég tekintélye a kutyája szemében. Igen, ilyenkor jöhetnek azok, hogy nem jöhet fel az ágyra, én megyek ki először az ajtón stb. stb.

Vannak dolgok, amiket én is alkalmazok belőle, nekem is kellenek mankók, de nálunk elég sok minden belefér szerencsére, ami mások szemében már a kényeztetés kategória.

2012. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
36%
Én ezt csak egy példának mondtam ez jutott az eszembe. Na de te akkor szerencsés vagy , és van még olyan kutya ami kivétel..... de azért a zömére, igaz ez a dominancia dolog. 70-80%-uk ilyen.
2012. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!