Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtök sem különb a másiknál ilyen téren.
2012. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
100%

Azért kellett a kutya mert sokan nem használják a csengőt ha jönnek, a kapu meg nincs mindig zárva. Az ajtóban vennénk csak észre ha jön valaki.


Még hogy nem riasztó. pffffffff

2012. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem hogy a kutyánk soha se volt beteg, pedig -15ben is kint van és +35ben is.
2012. dec. 4. 12:34
 44/83 anonim ***** válasza:
90%
Hát gratulálok. Barátnőmék állatotthonában több törődést kapnak az állatok, mint nálad kedves kérdező és nem a prémium tápos etetésről beszélek, még véletlenül sem.
2012. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
71%

" Én befejeztem!"


Ideje volt!

2012. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
12%
Na igen és az ország nagy részén így tartják a kutyákat, sőt több országba még így se, régen is így tartották. Mindenki maga döntése, hogy miért ,milyen célra tartja.Nem tudom miért kell kötözködni, ha a kutya nem éhezik, minden alapszükséglete kivan elégítve, nem szenved, nincs kínozva, semmi gond nincs. A másik meg , nem jobb helyen van az az állat az embernél, minthogy kint kóborolna, törött lábbal, étlen szomjan?? Mert sajna erre rengeteg az ilyen kutya és örülnének szerencsétlenek, ha mindennap kapnának kaját valakitől és védve lennének egy udvarban. És a menhely?? Hmmm? Ahol be vannak zárva szűk ketrecbe, saját szarjukban hemperegve. Örülnének ha annyi figyelmet kapnának csak mint egy "riasztó" kutya!
2012. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
100%

Tehát vettetek egy kutyát ami 10évig él kb és 10év alatt azért benne lesz 100.000be az biztos. Ahelyett hogy 10.000ét megcsináltátok volna a csengőt? :D Hát ehhez csak gratulálni tudok.


Itt a legtöbben már felelős állattartásról beszélünk azért ilyen drága amilyen. A kutya már nem haszon állat. Riasztónak jó maximum, de a riasztók közül árértékarányban közel a legdrosszabb. A kutya mára már hobby állat. Sportolnak velük az emberek meg szeretik őket, de ennyi haszna már nem igen van a lőfegyverek és a különbőzöbb mérgek óta. Persze ezalól kivétel a rendőr meg mentő kutyák, de ők sem házi kosztot kapnak elhiheted..

2012. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
54%
Vétózzatok meg, de én is házikoszttal etetem a kutyáimat és köszönik szépen baromi jól érzik magukat. Amikor lemegyek boltba, beugrom a henteshez, hogy van-e valami nyesedék, vagy akármi, ami nem szárnyasból van, 50ft kilójáért odaadja, én megfőzöm, kapnak mellé rizst, meg zödségkeveréket bele. Nem értem mi ezzel a probléma.. Az állatorvos, akihez járok adott egy papírt, hogy ha házikoszttal akarom etetni a kutyát, mit milyen arányban adjak neki.. És szerintem itt se az olyan maradékokról beszél a kérdező, ami már romlófélben van, hanem amit esetleg már nem bírt megenni, vagy már nem kívánja. Ha meg mégis az ellenkező eset forog fent, akkor nyugodtan küldjétek el a francba. Annyira felkapottak lettek ezek a tápok, hogy ihaj. Én jobban bízom abban, amit a saját két kis kezemmel raktam össze nekik, mint barna vagy akármilyen színű bogyókban......
2012. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

"a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye"

Itt nem a nyesedék húsról van szó, hanem a megmaradt krumplistésztáról, cukros túróstésztáról. A kérdező sem tagadja és a válaszolók sem.

A fűszer nélkül direkt a kutyának elkészített hússal semmi gond nincs.

2012. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem értem, hol marad ennyi maradék? Annyit főzök, amennyit megeszünk. A kutya, macska meg kapja a neki való ételt, akár hús, akár táp.
2012. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!