Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
100%

"Én "akciósan" (nagyon baráti áron) vettem a törzskönyves kutyám 40 ezerért, 20 ezer volt, hogy megcsinálják a fülét, 20 ezer az ivartalanítás. Kb 8ezer Ft-nyi tápot eszik meg havonta, 7 hónapja van nálam. Azóta volt egy kennelköhögése, és most atkás. Mindegyik kezelés kb 7ezer Ft volt. És még nem számoltam az oltásait, meg a felszerelést. De megér minden ráköltött pénzt! :)"


Ez az én válaszom, és képzeld, én minimálbérből élek, és összespóroltam a kutyámra a pénzt. 20 kg tápot veszek neki 2 havonta 16 ezer Ft-ért. És van mellette más állatom is, fizetem a rezsimet, és még eszem is mellette. Hogy hogyan? Spórolok ahol tudok, de a kutyám megkapja ami neki kell, és még orvoshoz is tudom vinni ha szüksége van rá. Nem kertben tartom láncra verve.

2012. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
10%
Képzeld nálam házőrző és családtag is egyben, attól hogy maradékot kap. Milyen felfogás az, hogy valaki akkor szereti az állatot, amikor tízezreket költ rá? Attól nem lehet jóltáplált, egészséges boldog a kutya ha megfelelő mennyiséget kkap enni, és nem kerül többe havi 5000-nél? Meg nem márkás nyakörvet hord vagy mi? Hová süllyed ez a világ? Már lassan leállatkínzózzák azt aki tescos táppal etet. Ez szánalmas, ezen csak nevetni lehet.
2012. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
89%
A fűszeres házi maradék nem valami egészséges, sem a tescos táp. A gyerekednek is a maradékot adod, amit egyébként kidobnál? Nem? Akkor ne mondd, hogy a kutya egyenrangú családtag.
2012. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
88%
Nekem már pusztult bele majdnem a kutyám a tescos-s tápba gondoltam jó lesz az is. Először csak zöldet tojt tőle, aztán véreset, aztán kiderült, hogy gyomorfekélye, és hasnyálmirigy gyulladása lett tőle. Nekem meg lelkiismeret furdalásom. Ha magamnak megveszem a normális kaját akkor annak az állatnak is amelyikért felelősséget vállaltam, és nem ő kérte, hogy had legyen a kutyám!
2012. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy nincs gyerekem, de az emberi gyomor nem egyenlő egy állati gyomorral, ne tévesszük össze, biosz 5-ik osztály.
2012. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
91%
Bizony, tehát az állatnak nem adunk emberi eledelt.
2012. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy vita van, az egy dolog, tök természetes.

De hogy ilyen mocskos szájúak legyetek, komolyan..

Engem ez akaszt ki. Miért nem folytatjátok priviben???

Ha egy egészséges vita lenne, semmi gond nem lenne, de ami itt megy, ez már nem a vitáról szól..

2012. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
19%
Igen ezt mondjad annak a kedves hozzászólónak aki lek*rvázta az anyámat.
2012. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 A kérdező kommentje:

Kicsit félreértettük egymást.

Nálunk a kutya nem hobbiállat. Nem is fajtatiszta. Nem vettünk neki kutyajátékot, póráza sincs. A veszettség elleni oltást megkapja minden évben meg valami féreghajtót vagy mit adnak mellé.


Azért kellett a kutya mert sokan nem használják a csengőt ha jönnek, a kapu meg nincs mindig zárva. Az ajtóban vennénk csak észre ha jön valaki. A kutya viszont jelez és ez NEM LETT TANÍTVA neki. Nem kellett kutyaiskolába vinni ezért.

Nem foglalkozunk vele órákat naponta, de nem is sértődött meg miatta :D

Havi 200-at biztos nem költenék kutyára csak akkor ha milliomos lennék, mert ha munkanélküli leszek akkor mi lesz? elpusztul a kutya mert nem kap prémium tápot? Egy állatot nem lehet csak úgy félretenni hogy "na majd ha lesz rá pénz"

Inkább egy autó mert az nekem munkaeszköz lenne és az autó a mániám.

2012. dec. 4. 12:31
 40/83 anonim ***** válasza:
0%
Jahh hozzátenném, az én kutyám ,vagyis a család kutyája olcsó tápon és házikoszton élt. Most 10 éves makk egészséges, kicsattan az erőtől. Akkor kinek van igaza. Én tapasztalatból beszélek, a többiek okoskodnak.... döntsd el kedves kérdező te ,hogy hogyan táplálod a továbbiakban a kutyád. Én befejeztem!
2012. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!