Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

OFF:


Ti nagyon mai gyerekek vagytok az biztos.

Azért gondoljátok el a régi időben a táp sem létezett. vagyis kettő fajta. A KUKE és a DARLING konzerv, amit a kutyák nagy többsége meg sem evett. És akkor is tartottak kutyákat. Jó kondícióban is voltak. Az életkoruk? Ugyanannyi ideig éltek mint manapság a kutyák.

Személy szerint én a tápot kiegészítésként adom, mert a kutyámra nem vagyok LUSTA főzni.


Több kutyát felneveltem /munkakutyákat/ üzemi koszton. átlag éltkoruk 13-14 év volt. Egy volt amelyik a 15. évét is betöltötte, és tápot még hírből se kaptak.

2012. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 zsuzsabazsa ***** válasza:
42%
Az, hogy ki mennyit költ a kutyájára az mindenkinek a saját dolga. Az én kutyám nem fekszik csili-vili kosárkában, csak egy sima szivacson amire párnahuzatot húztam. Nem került semmibe.
2012. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
86%
Ki nem szarja le mi volt a régi időkben? És szó nincs arról, hogy rossz ha valaki főz a kutyájára. A kérdező miután magasról tesz a kutyájára, szerinted külön fog főzni?
2012. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
14%
annyira nem értek meg néhány embert... falun szerintetek külön fognak főzni rá? prérium tápot kap minden egyes kutya? mindig viszik sétálni? én kisvárosi vagyok, fajtatiszta kutyám van, de ahogy nektek tetszik, ha úgy van szaporítótól, mert nincs tk-ja. tök mindegy, megfelel a standardnak, olyan mint az, akinek tkja van, csak kb 100 ezer különbség van köztük, semmi más. én vagy az EGYETLEN a városban, akinek a kutyája jónak mondható tápot kap, mert a kutyák 99 %a MARADÉKON él, és köszönik, jól vannak. az enyém is kap maradékot, persze megválogatjuk, de jobban is örül neki mint a száraz tápnak. és a kutya CSALÁDTAG. csak tudjátok, nem mindenkinek van pénze arra, hogy magára a kutyára adjon ki 100 ezret. most jönnek azzal, hogy menhely. igaz is...
2012. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell annyit főzni, hogy a végén a kukában kössön ki, vagy megetetjük a konyhamalaccal, a kutyával. Azon is lehet spórolni, hogy annyit főz az ember, hogy 1-1 tányér étel jön ki. Kutyának lehet kapni olcsón húst, vagy nyesedéket lehet neki adni.

Nem értem, akik normálisan bánnak a kutyával, miért kezdik el védni azt, aki riasztónak használja. Olvassatok vissza kicsit.

2012. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:
Szerintem minden 3. háznál van kutya, de nagyon kevés helyen kap olyan bánásmódot hogy sétáltatják, állatorvoshoz viszik rendszeresen, prémium tápot kap, kutyaiskolába viszik.
2012. dec. 4. 18:24
 57/83 anonim ***** válasza:
100%
Attól ,hogy valahol sok a buta,primitív vagy tájékozatlan ember még nem lesz normális a viselkedésük ...Nem az a baj ,hogy vidékiek vagytok (én is az vagyok) hanem az,hogy nem vagytok képesek fejlődni, továbbképezni magatokat,megtanulni hoyg kjell bánni egy kutyával..hanem rögtön jöttök a sok hüyle kifogással mintha tök normális lenne,hogy láncra kötve maradékon tartjátok a kutyátokat.Le kéne már mászni a fáról ,emberek vagytok nem hiszem el,hogy ennyire nehéz felfogni hogy a kutya nem egy zsák krumpli,uyganúgy érző lény mint ti és vannak igényei. Csak a különbség az,hogy ő nem fog szólni hogy moslék helyett mást adjál neki,nem fog szólni ,hogy foglalkozz már vele egy kicsit,vagy vidd már ki az utcára ahol új ingerek vannak. csak majd idővel megőrül a láncon,és jönnek a blikkes rémtörténetek,hogy a fenevad letépte a gyereketek arcát
2012. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most tulajdonképpen mit szeretnél hallani? Mi a célod magával a kérdéssel, és a fel nem fogásoddal? Lassan 2013-at írunk, és attól, hogy valaki vidéki(én is az vagyok) nem kell szűk látókörűnek, és szemellenzősnek lennie. Nem az idős vidéki emberekre gondolok, ők már a saját kis világukban élnek. De te...te gondolom fiatal vagy még. Van interneted, van tévéd. Látod, hogy a mai kutyatartás már nem az, mint régen. Látod, hogy a mai kutyatartás arról szól, hogy a kutyád ne csak az udvarra legyen kicsapva házőrzőnek. Nem kell havi tízezreket szánni a kutyára. Vegyünk engem. Egy fél éves nagytestű kölyökkutyám van. Főzök is rá, és kap prémium eledelt, ami 10 ezer forint, de több, mint 2 hónapig elég, ha csak ezt kapja és nem főzök neki. Kutyaiskolába nem járok. Olvastam, olvastam és olvastam. Kb 20 kutyanevelésről és kutyatartásról szóló könyvet olvastam el, böngésztem a neten, és a saját kezembe vettem a dolgokat. Csak akarni kell. Már odáig eljutottunk, hogy a kutyám magától tudja mikor mit akarok. Zebra átkelésnél leül, míg el nem indulunk, póráz nélküli sétánál magától visszajön, ha más embert, kutyát vagy autót lát közeledni. Ez csak két dolog, de nem fogok most mindent leírni. És vidéki vagyok. Az utcánkban én vagyok az egyetlen ember aki kutyát sétáltat. És? Azért mert itt vidéken nem sétáltatják a kutyájukat, én se tegyem? Nem értelek. Minek tartsak kutyát, ha se oltatni, se normálisan etetni, se foglalkozni nem akarok vele? Akkor minek kutya? Ezt tőled kérdezem, kérdező. Minek? Mert te csak ellenkezel és ellenkezel. Leírtuk neked, hogy milyen a mai kutyatartás, választ kaptál minden kérdésedre, mégsem elég. Akkor mit akarsz? Miért érzed azt, hogy elég mentség az, hogy vidéki vagy? Semmit nem jelent. Mint írtam, van interneted, már csak olvasnod kellene...de azt nem. Ahhoz lusta vagy, mi? De itt szapulni a másikat, hogy "de hát itt vidéken...." Senkit nem érdekel hol élsz! Ha akarnád, tudnád normálisan tartani a kutyád!!! Kutya=kiadás. Ha már az etetésénél húzod a szád, akkor ha ki kellene adnod rá több százezret kib@sznád az árokba? Mert olyan szinten anyagias vagy...Az ilyen ember ne tartson kutyát, és kész. Tarts inkább macskát, azzal nem kell se sétálnod, se iskolába járnod, se százezreket költened rá évente. vidéken úgy is az a szokás, hogy a házi macskák jönnek-mennek, szaporodnak...igaz?
2012. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
89%

tegnap 18:14


Szerintem ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna....Komolyan elegem van már az ilyen emberekből. Olvass már utána a tenyésztőnek és a szaporítónak, te szerencsétlen!!!! Nem azért ajánlja mindenki a tenyésztőt, mert hú de k@rva jó százezrekért kutyát venni!!! Fogjátok már fel! Olvass utána a dolgoknak!!!! Egyszerűen nem értem, hogyan lehet ennyi sötét ember ezen a Földön. Olvasni luxus, igaz? Írd már be a google-be, hogy szaporító, és olvass! Aztán írd be, hogy tenyésztő, és olvass! Vagy a felfogásoddal és az értelmezéssel van gond??? Aztán olvass az etetésről. Miért rossz a kutyáknak az, amit mi eszünk? Tessék: [link]


Vagy felolvassam neked? Mert mocskolódni, magyarázni, okoskodni azt tudtok. De kicsit mélyebben beleásni magadat a témába, és könyveket, weboldalakat olvasni már lusták vagytok. Ezt üzenem azoknak az értelmi fogyatékosoknak, akik díjazzák a maradékkal való etetést, meg a szaporítókat, és okosnak hiszik magukat. Na, most pontozzatok le gyorsan, máshoz úgyse értetek.

2012. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 Marcy Darcy ***** válasza:
89%
Te jó ég, mennyi buta, primitív ember. Ez a 47%-os, aki azt hiszi, hogy a maradékkal való etetés kiváló, meg az emberek fizetésén csámcsog... Nem szégyenled magad??? Ahogy írták előttem, olvasni kellene a kutyatartásról. Nem hiszem el, hogy ebben a modern felfogású világban valaki még mindig azt vallja, hogy jó a kutyának a maradék, jó a kutyának, ha szarnak a fejére, stb...Szerintem már rég kiderült, hogy a kutya nem csak egy állat. családtag nálatok a kutya??? A lehető legrosszabb dologgal eteted. De mindegy is, nekem tiszta a lelkiismeretem, nem olyan dologgal etetem a kutyám, ami kicseszi a gyomrát. Esetleg az állatorvosodat megkérdezni fájna, igaz? Várj, most majd jön az, hogy az oltás is felesleges, igaz 47%-os és a többi elvetemült? Ásnátok inkább el magatokat, komolyan mondom...
2012. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!