Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
34%
A másik meg , mint mondtam rengeteg mindent összehordanak ebbe a neveléses dologba. És azért hiszek a tv-s műsornak, mert ott látom, hogy az a kutya télleg megjavult, problémamentes lett. És ezekben a helyzetekben nagyrészt az elkényeztetett és már családtagként kezelt állatokkal volt probléma. De mint mindenben, a földön van kivétel... ezt egy szóval nem tagadom, viszont ritka. Nem hiszem a többi hozzászólónak is ilyen kivételes lenne a kutyája.
2012. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy ez nem ezen múlik.

Pásztor kutyák, vadász kutyák régen a gazdájukkal aludtak, a whippetek pl. konkrétan az ágy végében láb melegítőként "funkcionáltak", akkor ott is problémának kellett volna lennie a te elméleted szerint, holott akkor még a világon sem volt Cesar Milan az elméleteivel.


Igen, egy kutyát nevelni kell, szabályok kellenek neki, következetesnek kell lenni, de az nem jelent egyet azzal, hogy bizonyos dolgok nem férhetnek bele a kényeztetés kategóriába. Én pl. rendszeresen meg szoktam masszírozni, mert tudom, hogy mennyire jó neki. A gond ott kezdődne, ha ő jönne oda hozzám és követelné ki a masszírozást, én pedig engednék neki. Sok mindent lehet, de bizonyos kereteken belül.

2012. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
79%
Nem kivételes az én kutyám, de azt értsd meg, hogy attól, hogy valaki felengedi a kutyát az ágyába, még nem jelenti azt, hogy nincs nevelve!
2012. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
18%
De én azt mondtam, hogy ha a kutya követeli ki magának a dolgokat akkor van gond. Most az ágyon vagy kiakadva..... azt nem próbáltam, mivel nálunk kutya be se jöhet a lakásba, kutya kinti macska benti. De nem az a lényeg, ha szobakutyám lenne akkor felengedném, csak azzal valószínű vérszemet kapna, a farkasok közt is az alfa helyét csak a vezér foglalhatja el.....persze ez nem a kis testű kutyákra vonatkozik, hanem inkább a nagytestűre, mert ha esetleges problémák felmerülnek, a kissebbel könyebb bánni, ha például nem enged be a saját ágyadba.....de van olyan kutya amiben nem élnek már ezek a farkas ösztönök, vagy nagyon kismértékben, és nem akarja átvenni a vezetést, akkor azzal nem lesz gond.........csak a baj az hogy előre nemtudhatjuk, hogy melyik egyed milyen.
2012. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
71%
Jaj istenem. Na jó, én már ehhez fáradt vagyok.
2012. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
25%
Gyereket is mindenki máshogy nevel, az elfogadott, akkor mi a gond az állatneveléssel? Ha valakinek az élete, és megakar felelni akkor ok, de valaki csak hobbinak, illetve munka célokra akarja. Szerintem egyikkel sincs probléma, ha az állat megkap minden szükségletetet.
2012. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
88%
Kedves" 42%-os. Nem veszed észre, hogy te egy véleményen vagy, és mindenki más mást vall? Nem akarok megint trágár lenni, de elég szánalmasan rá akarod erőltetni az igazad a többiekre. Miért? Nem mindegy neked ki hogyan tartja a kutyáját? Nincs családod, hogy még este 10-kor is még itt osztod az észt? Nem tudnál leszállni a témáról? Te tartsd kint a kutyáidat, adj nekik maradékot, stb. Mi meg próbálunk nekik minden jót megadni, úgy, hogy az nem menjen a falkavezérség rovására. Nekem az ágyban alszik, BARF módszerrel etetem(fogadjunk azt se tudod mi ez, te nagy kutyás!), és éjszaka velem van bent a szobába. A sétákról már nem is beszélve. Ja várj. Most kapom majd, hogy én nem minimálbérért dolgozom, meg nem tudom milyen spórolni....Még mielőtt ítélkeznél, ne tedd, nem ismersz(szerencsére). Maradj meg a kis falusi, paraszt világodban, nevelgesd a kutyáidat a szabadban, mint a nomádok. Fogadjunk neked az ivartalanítás is állatkínzásnak számít, és itt is a természetességgel élsz. Ha születnek kölykök, vízbe fojtod, vagy agyonütöd.
2012. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:

Én még annyit fűznék hozzá, hogy a maradékot a családi kutyáink mindig megkapták...a nekik való maradékot!!!! Pl. a rántott hús maradékát, a húsleves maradékát...stb. Igen fűszeres, stb. Azonban ezek a dolgok annyira nem vészesek, mint beállítjátok őket. A nagy testű kutyájuk anyáéknak most 13 éves, és jól van, pedig sosem kapott prémium tápot. Mondjuk kihangsúlyoznám, h nem is olyan szép a szőre, mint kéne, és bár már idős jobb kondiban is lehetne.


Hozzátenném, én a saját kutyámat nem etetném így, de azért azt is túlzásnak tartom, h nem kaphat a kutya egy falat sültet, mert fűszeres... Nem kell átesni a ló túlfelére. Én super hiper mega prémiummal etetem a kutyámat, de nem tagadom, h a gulyásleves jobban ízlett neki, mikor anyós adott neki a múltkor. És én nem sikítottam fel, és nem kaptam a szívemhez, a kutya meg nem fosott, és semmi baja nem volt, csak a pofája lett totál lucskos, de azt még minden kutya túlélte eddig...


Persze az is hülyeség, h valaki maradékon tartja a kutyát, mert a maradék a legritkább esetben hús. Általában krumpli, rizs, és egyéb köret, amin elél a kutya, de ennyi.

2012. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, nem azon megy a vita, hogy a kutya megeszi a vacsinál el nem fogyasztott fűszeres hús maradékát, ami kb egy falat. Arról van szó,hogy van aki csakis és kizárólag ezzel eteti a kutyáját, mint ez a drága, most már 41 %-os válaszoló. A kutya nem ember. Nem ehet meg sok dolgot, amit mi megeszünk, a sok fűszeres étel pedig káros a kutyának. Még az ember gyomra is ég egy kiadós borsos, fűszerköményes, paprikás kaja után, nem? Akkor a kutya miért tudná megemészteni??? Komolyan mondom, hogy az ilyen szemellenzős emberek ne tartsanak kutyát Ezt nem rád értettem utolsó. Bár, ha olvasom a válaszod "A nagy testű kutyájuk anyáéknak most 13 éves, és jól van, pedig sosem kapott prémium tápot. Mondjuk kihangsúlyoznám, h nem is olyan szép a szőre, mint kéne, és bár már idős jobb kondiban is lehetne."

Akkor miért nem baj a maradékkal való etetés? Azért mert a kutyád nem fosta szét a házat, már örülni kell? Anyám. Még mindig azt mondom, hogy a kutyás szakkönyveknek több értelme van, mint a tv műsoroknak, "kedves" 41%-os. De aki lusta olvasni, és a tévét bámulja naphosszat, majd idejön okoskodni az ott "tanultakból", hát hogy is mondjam....a szánalmas nem elég erős kifejezés.

2012. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
14%
Ha visszaolvasnátok, nem kizárólag maradékon tartjuk a kutyánkat, már említettem, hogy táppal keverve ami NEM premium táp, hanem lidl-es szar, ahogy sokan mondják. Télleg nem tudtok mást csak kifordítani a másik szavait. A másik , ivartalanítás! Ha viszem a kutyámat kizárólag pórázon viszem, illetve az én kutyám nem az utcán lézeng, mint egyeseknek. Az udvarom zárt szval nem is lenne alkalma felcsinálni semmilyen kutyát. Akkor mi a jófenének ivartalaníttatnám. Szavaidból ítélve a kutyád az utcán tenglenhet. A harmadik meg, én egy véleményen vagyok az igaz, de nem mindenki más van más véleményen, ha visszábolvasnátok, páran vannak még hozzámhasonlók, és több százan akik nem mernek ide írni a sok észosztó miatt nehogy leoltsák őket is. És mégegyszer mondom, hogy egyáltalán nem akarom senkire ráerőltetni semmit, csak felháborít, hogy ítélkeztek mások felett egy ilyen pitiáner ügyben. És 19 évesen nincs saját családom úgyhogy igen nincs más elfoglaltságom. És egyrejobban afelé hajlok, hogy nem is lesz mert amilyen felfogása van az embereknek, kösz de ebből nem kérek. Na szevasztok gyíkok, én leléptem! (tisztelet a kivételnek)
2012. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!