Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél már veszekedésbe,...

Kerültél már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál hibás?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy jó nagydarab bullmasztiffja. Minden este együtt visszük sétálni a kutyáinkat. Egy nagy rétre szoktuk kivinni őket, ahol nem zavarunk senkit és a kutyákat is elengedhetjük. De ehhez sokat kell gyalogolni, főúton menni, házak előtt elmenni, emberekkel találkozunk közben. Nem sok alkalmat tudok felsorolni, hogy ne szólnának be neki a kutyája miatt. Nekem golden retrieverem van, talán ezért sem kapok megjegyzéseket. Ma pl egy idős öregasszony kezdett el sipákolni, hogy nehogy el merjünk menni a háza előtt azzal a gusztustalan döggel. Majd amikor elhagytuk a házát, azt kiabálta utánunk, hogy ez az ördög kutyája. :) Mi nevetünk ezen, de elég durva, hogy az emberek az összes ilyen kinézetű kutyára rámondják, hogy harci kutya, tehát tuti harap...Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

2012. dec. 14. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
100%
A mai gyerekek azért ilyenek, mert Anyuka rögtön közli vele amint meglát egy kutyát, hogy ne menj oda, mert meg fog harapni, ahelyett, hogy arra nevelné a gyereket, hogy kérdezzen mielőtt simogatna, mert van a másik véglet, akik kérdés nélkül sikítva rohannak felénk... Olyankor persze megijednek csóri kutyáim(3 van) és az egyik ijedtében tuti elkezd ugatni... aztán még én vagyok lebaszva, hogy mért megyek arra a kutyákkal (pórázon....). Én tök megértem a szülőket is, meg azokat is akik félnek a kutyáktól, de ne nekem kelljen már folyton kerülgetni őket, meg figyelni, hogy mikor jön velem szembe olyan ember, aki nem szereti a kutyákat..
2012. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

Én is kerültem már hasonló helyzetbe. Nekem amstaff bullterrier keverékem van, jól néz ki a kutya, kinézetre tényleg egy izmos harcias. De jellemre egyáltalán nem az. Aztán többen beszólogattak hogy hol a szájkosár stb.

A másik kutyám labrador keverék, ő kicsit hamiskás, vele nehezebb sétálni mert összevész hamar egy kutyával. Na és amikor egyszer egy piros lámpánál álltam, hát annyira közel jöttek a kutyához, hogy láttam hogy a kutyus már mindjárt ugrana, és ezért szóltam hogy léci egy kicsit menjen már távolabb. Na hát ezért is kaptam rendesen.

2012. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
100%

napi szinten keveredem valamilyen érthetetlen konfliktusba; mintha a környék kedvenc hobbija lennék a kutyáimmal két sorozat közt.

de a legviccesebb kb másfél éve volt, fékcsikorgással lefékez mellettem egy kocsi, középkorú nő veri az ablakot. rábámulok, lehúzza, és elkezd üvöltözni, hogy szedjem fel a kutyaszart. kiskutyám picit lemaradva kacsázott mögöttem, kezemben pedig - egy teli zacskó volt, amit a hölgy utcába kanyarodása előtt szedtem fel :D

honnan a fenéből álmodta meg hogy jó alany leszek a fröcsögő örjöngésére, nem tudom, de be kellett volna dobnom a kocsi ablakán a csomagot, hogy teccikkérni? azért a rinya? :D

2012. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:
Hú, mennyi elvetemült ember van. Persze, a kutyásoknak is kell figyelni a többi emberre, de mint mondtam, van egy határ. Ha az ember rendesen, pórázon viszi le sétálni a kutyáját, akkor nehogy már utolsó szemét ember legyél emiatt. Sokan azért is kiakadnak, hogy elsétálunk a ház előtt, és a kutyák a kerítés mögött őrült módjára ugatnak. Néha összeszorul a kezem, és egy-két emberkének szívesen lekevernék egy taslit.
2012. dec. 14. 21:12
 25/67 anonim ***** válasza:

Utolsó: szerintem is utána kellet volna dobni. :)

Na de mégis milyen már, hogy a kocsiból képes ezért kikiabálni? Valaki ennyire unatkozik, ez a legnagyobb problémája az életben?

2012. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

Nekem staffordom van...Ihaj, mit kapok én itt a telepen miatta! :D Velem is főleg a mamikák ordítanak.Egyikük meg is fenyegetett, hogy ha szájkosár nélkül látja megint a kutyát, mérget tesz ki, engem meg leönt festékkel az ablakból. xD Azt hittem, ott pusztulok a röhögéstől.Meg is kérdezte, milyen szín illene hozzám, erre becsapta az ablakot. :)

Utálom az embereket, de mizantrópiám nem ragadt rá a kutyámra: menne mindenkihez, nyalakodik, úgy csóválja a fenekét, hogy szinte szétesik.A szeme csillog, és néha még sipít is, egészen halkan, csak hogy simizzék meg. :D

Nekem már rúgtak bele a kutyámba: egy fiatalabb plázamajom sétáltatta a förtelem akármicsodáját a flexin, ami nekiment Yubának.Erre a "nő" üvölt, és egy csatakiáltást hallatva combon rúgta a kutyámat.Én nem tétováztam: elkaptam a nő kabátját, megrángattam, és lelöktem a földre, majd rárúgtam a sarat, és eléköptem.Csak annyit mondtam neki, hogy meg ne lássam itt mégegyszer, mert nem csak a kabátját rángatom meg, hanem tőből tépem ki a gyönyörűséges műhaját a fejéből. :D Csendes ember vagyok, de a kutyámért ölök.

2012. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
100%

Hú, a kakibedobásról jut eszembe.

Kb. 1,5 hónapja történt.. Kutyusom elvégezte a dolgát, bezacskóztam, majd indultunk a kukához. Kukától 10 méterre állt egy bácsi 2 uszkárral, az egyik égtelen őrjöngésbe kezdett, én csak néztem bambán a kutyára, közben közeledtünk feléjük. Mire a bácsi rám kiabál: "Ne jöjjön már erre, 'azannyaúristenitneki'!" Visszakérdeztem, hogy megengedi, hogy kidobjam a kukába? Valamit még fortyogott magában, de azt már nem hallottam. Lehet oda kellett volna dobnom hozzá, hogy akkor dobja ki maga.

2012. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
Azért elképesztő, hogy ilyen emberek vannak. Főleg, akinek van egy kutyája, azért azt gondolná az ember, hogy ő talán azért normális és szereti az állatokat...
2012. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
100%

DoomSynx!


Ugyanilyen az én bullmacim :D Nyüszög, toporzékol, kileng az egész kutya, hogy jöjjön már vki közelebb és simizza őt meg :D

2012. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, vagyok 50 kiló, tehát nem egy díjbirkózó alkat. :DD Ennek ellenére még a nagydarab hapekoknak is visszaszólok, ha a kutyámat bazirgálják.Szépen jön mellettem, PÓRÁZON, katonásan, nem zavar senkit se.
2012. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!