Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél már veszekedésbe,...

Kerültél már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál hibás?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy jó nagydarab bullmasztiffja. Minden este együtt visszük sétálni a kutyáinkat. Egy nagy rétre szoktuk kivinni őket, ahol nem zavarunk senkit és a kutyákat is elengedhetjük. De ehhez sokat kell gyalogolni, főúton menni, házak előtt elmenni, emberekkel találkozunk közben. Nem sok alkalmat tudok felsorolni, hogy ne szólnának be neki a kutyája miatt. Nekem golden retrieverem van, talán ezért sem kapok megjegyzéseket. Ma pl egy idős öregasszony kezdett el sipákolni, hogy nehogy el merjünk menni a háza előtt azzal a gusztustalan döggel. Majd amikor elhagytuk a házát, azt kiabálta utánunk, hogy ez az ördög kutyája. :) Mi nevetünk ezen, de elég durva, hogy az emberek az összes ilyen kinézetű kutyára rámondják, hogy harci kutya, tehát tuti harap...Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

2012. dec. 14. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig mindent ezen meg akadt a szemem:

A kérdező kommentje:


Értem. :) A bullmacikra visszatérve, sokan meglepődnének, hogy ezek az úgynevezett "ördög kutyái" mekkora szeretetbombák. Én elhiszem és meg is értem, hogy az emberek félnek a kutyáktól, de azért van egy határ, amit nem kellene túllépni, ha az ember normálisan, pórázon sétáltatja a kutyáját. Bezzeg amikor a kis Fifikéket sétáltatják a mamikák 5 méteres flexin, és a kutya ugrál rám, és torkaszakadtából ugat, az nem baj...


egy kis történet: nem rég a lakótelepre érkezett két kölyök aszem amstaff (nem vagyok tisztában a fajtákkal "harcikutya" cimet meg nem használnám...)


szóval mindkettő elég kicsi volt, sok kutyás van itt, van placc is elszoktuk őket engedni játszani... egy darabig ez a két kutyás is közénk járt nem volt semmi gond (fogjuk rá- az én kutyámmal volt gond, nem birja a szemtelen kölyök kutyákat akik a másik kölyköt terrorizálja és helyre rakja őket... tudom ők állatok azért írom így, mert van egy velük egy idő havanese vagy milyen kölyök amit az egyik amstaff "piszkált" játszani akart vele, de az meg félénk volt és már menekült volna.. nah ha meglátta ezt az én kutyám egyből "letámadta" az amstaffot, aki azért tartott tőle annyira hogy behodolt, de utána az én kutyám folyton a két kölyök között volt, addig amig aaz amstaff nem ment el a többi kutyához játszani - megj.: a többi felnőtt is foylton rendre utasította mert túlhevesen játszott)


nah de visszakanyar: szóval a két amstaff gazdája elkezdte mondani egy idő után, hogy ne simogassa senki a kutyáját, meg nem engedte játszani, mert hogy ő neveli... és hogy majd kutyára meg emberre fogja csibészeltetni meg súlyokat fog vele húzatni... azóta a tömb másik végén a két amstaff csak egymással játszhat, de gondolhatod hogy ennek a más kutyára fogom csibészeltetni kijelentésnek egyik gazda se örült..


szóval ezzel csak azt akartam irni, hogy a legtöbb ember igazából nem a kutyától vagy a fajtától fél, hanem a neveltetéstől, mert hát ha megnézed hogy mondjuk a filmekben vagy régen milyen emberek sétáltatták az ilyen kutyákat.... hát nem a rendes, kedves, udvarias, jelzők jutnak az ember eszébe azokról a gazdákról..

2012. dec. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
81%

En is tudnek meselni,12 evig volt amerikai bulldogom agärral "összehäzasodva".:-) Soha,semmi gondom nem volt a bulldoggal,szerette az embereket de azert mindig az egyik szeme az agaramon es rajtam volt.

Seta,nagy park,kutyäk elengedve. Ember jön valami tacsiszerüvel,csattog a papirkutyäm läba között,bulldog meg nem szol,en igen,hivd vissza,poräz.Erre neki äll feljebb,hogy a pitem! poräz,szäjkosär nelkül stb(eppen botot rägott a füben)...MI??? Az agaram eközben kimenekül a vilägbol-utälta a kistestüeket-persze üvöltök mint az ällat,a "ferfi" szettärt karral,üvöltve fenyegetözik...erre a "pitem" mär odajön hozzäm,leül,figyel.A "ferfi" ,"asszed megijedek?" stb. en mondon ,nem hiszem,tudom es legyszi ne gyere közelebb,mert bär fingod sincs a kutyäkrol de ezt mär fenyegetesnek veszi a kutyäm.Eközben kis vakarcs vissza-agaram is-majd elkezdi a "pitemet" harapdälni,ö meg mindig csak a talpigferfit figyeli.Meg egy lepes felem ,kutyäm feläll,hogy mostmär eleg.(Bevallom,lenyultam a nyakörveert,nem akartam bajt).Erre hösünk-megijedt-ordibälva elment,persze hangoztatva,hogy most NEKI nincs kedve vitäzni.:-D

Ebben a parkban mindenki,AZ ÖREGEK IS imädtäk,senki sem felt töle,tudtäk,hogy rendes,nyugodt,joindulatu kutya volt.Szerette az embereket,kutyäkat.

Az agaram elpusztult,vettem egy pici agarat,12 hetesen hazavittem,kirohangäläs pisilni,szegeny meg volt illetödve,forgalmas ut,zaj,nem pisil.Mär majdnem sikerült,öregläny kiront,miert ideszaratod-szokäsos duma-,en mondom,nem szaratom,szarik magätol,egyebkent meg pisilne...be is pisilt csori,mert ugy megijedt.Ja,zacsko a kezemen,ugräsra keszen,mint mindig...fia kijön,mit üvöltesz?,ide szaratja...fia rämnez,na anyu,huzzäl be a picsäba,mit akarsz egy 5 kg-os kutyätol amikor meg az 55 kg-os utän is összeszedi a szart,figyeltem öt minden nap az ablakbol! Basszus,ez kesz,ilyenek az emberek,az ädäz kutyäsok FIGYELVE vannak! :-D :-D

2012. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy hónapos már 20 kilós valamilyen szánhúzó szerű keverékem van.

Aztán nagyon aranyos,bújos tipikus kutya,akire mindenki ezt mondja:

"Jujjj de cuki" "De kis szőrmók" stb.

Aztán van egy nő,aki mindig ahányszor meglát jön a szöveggel,hogy MIVAN MIVAN MINDENNAPI KÖRNYEZETSZENNYEZÉS A DÖGÖDDEL?

Mondom a néninek,nyugi nyanya kevesebbet fortyogjon,mert a végén még a globális melegedést is megéljük ... wá,de unom már :D

2012. dec. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van kutyája ilyen-olyan beszólásokkal biztos találkozik, lehet az kistestű vagy nagytestű kutya, mindenbe bele lehet kötni. Nekem kistestű kutyám van, így nem pont a kutyával van bajuk azoknak akik odaszólnak ezt-azt.

Volt olyan eset,hogy egy ház előtt sétáltunk el a kutyámmal (panel ház, ablak alatt, kis betonszegélyen) azért mentünk ott,mert épp a pórázon,láb melletti sétát gyakoroltuk, egy hölgy oda szól miért itt kell menni,hát oda pisil a ház sarkára, mondtam neki,hogyha nem szólt volna már rég elhaladtunk volna és nem is álltunk volna meg,de mivel ilyen kedvesen ideszólt,gondoltam válaszolok :D aztán ott hagytam, de ő még mondta, illetve kiabálta az okos gondolatait :D

Egy másik történet. A kutyám éppen kakilt, én zacsival a kézben várakozok, kinyílik egy ablak a következő hangzott el: megvan , hogy kiszaratja ide a kiskutyáját. Ismét egy idősebb korú hölgy volt, logótt a cigi a szájából, lent mindenhol csíkkek, mondom megvan , hogy kidobálja le a csíkkeket :D Kutyám "termékét" felszedtem aztán ennyi :D persze ő bele ment volna egy komolyabb kiabálásra, de én nem azért megyek le a kutyámmal.

Azt tudom tanácsolni, ha ilyen van,hogy beszólnak vagy ne mondjatok semmit vagy ha igen akkor valami olyat amire nem számít, azon meglepődnek :D

Az ilyen embereknek szerintem ez a szórakozásuk,hogy csak úgy spontán vitába keveredjenek napi szinten, nem kell foglalkozni vele.

2012. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Kitartást kívánok nektek a sok kötözködő emberhez, de tényleg ez van, ha kutyád van, kapsz hideget-meleget. Ha kicsi szobacirkáló, akkor azért, ha nagy behemót, akkor azért. Bármit csinálsz, soha nem lesz jó senkinek. Amúgy eddig azért nem írtam, mert a barátnőm kutyáját, a bullmacit, akiről szó volt, megmérgezték, vele rohangáltunk orvoshoz egész hétvégén. Szombaton nem voltak otthon délelőtt barátnőmék, és a kutyus kint volt a kertben, és délután, amikor haza értek, akkor már nagyon rosszul volt:( De szerencsére még időben érkeztek haza, úgy néz ki a kutyus rendbe jön.
2012. dec. 17. 10:48
 46/67 anonim ***** válasza:

Jaj, ez szörnyű :(

Jobbulást a kutyusnak!

2012. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jesszus :O :(((

Sajnálom és jobbulást!

Lehet sejteni, hogy ki tette? Eztán zárják el a kutyát, ha nincsenek otthon!

2012. dec. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:

Köszi a jókívánságokat a nevében is!

Tudjátok mi a szörnyű? A kutya amúgy kinti-benti kutya, és a legtöbbször magukkal viszik a kutyát, mindenhova. Most viszont vendégeik voltak, és a kutyus nem fért volna be a kocsiba. A lakásba pedig azért nem mehetett be, mert a nappali egyik sarkában elkezdett penészedni a fal, és gondolták amíg nincsenek otthon, előtte lefújják a falat ilyen penész elleni valamivel, hogy az ablakokat nyitva hagyhassák, hogy kiszellőzzön. Előtte a kutyát kizárták a lakásból, nehogy lenyalja vagy belélegezze. Ezért kellett kint lennie a kutyusnak, amúgy ha egyedül van otthon a kutya, akkor a nappaliban van. A szerből nem tudott enni, mert be sem engedték a lakásba, már reggel ki kellett mennie. Azt, hogy ki tette szinte biztosra tudják, de mivel rábizonyítani nem tudják, így szerintem halott a dolog...

2012. dec. 17. 11:49
 49/67 anonim ***** válasza:

Oh , jobbulást a kutyusnak! Remélem gyorsan rendbe jön! :)

Milyen emberek vannak, hogy lehet megmérgezni egy állatot?! Nem kell midenkinek szeretnie a kutyákat(más állatokat), de ilyenre hogy képes valaki, nem értem! :(

2012. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akkor tuti kaptak az alkalmon! Találtatok kajamaradékokat?
2012. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!