Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél már veszekedésbe,...

Kerültél már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál hibás?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy jó nagydarab bullmasztiffja. Minden este együtt visszük sétálni a kutyáinkat. Egy nagy rétre szoktuk kivinni őket, ahol nem zavarunk senkit és a kutyákat is elengedhetjük. De ehhez sokat kell gyalogolni, főúton menni, házak előtt elmenni, emberekkel találkozunk közben. Nem sok alkalmat tudok felsorolni, hogy ne szólnának be neki a kutyája miatt. Nekem golden retrieverem van, talán ezért sem kapok megjegyzéseket. Ma pl egy idős öregasszony kezdett el sipákolni, hogy nehogy el merjünk menni a háza előtt azzal a gusztustalan döggel. Majd amikor elhagytuk a házát, azt kiabálta utánunk, hogy ez az ördög kutyája. :) Mi nevetünk ezen, de elég durva, hogy az emberek az összes ilyen kinézetű kutyára rámondják, hogy harci kutya, tehát tuti harap...Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

2012. dec. 14. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:

Szilvi könnyen beszél, hogy ne vegyék fel a kutyát, az akinek kisebb borjú méretű ebe van és/vagy még soha nem támadtak rájuk úgy igazán. Az én kutyámat egyszer majdnem megölte egy kedves roti... Bár lehet, hogy csak azért volt mert nem mentem el a tüköriskolába ahol megtanítottak volna idegenek agybeteg kutyáját hogy neveljem meg nézéssel... Ha elbírnám a kutyám, biztos felvettem volna, inkább engem harapjon meg a dög mint őt.

A ne vegyük fel a kiskutyát csak akkor működne ha általános dolog lenne jólnevelt kutyákat tartani!

2013. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Képzeld, ránk is támadtak már nem egyszer, többször egyenesen a kutyám torkának ugrott a másik, mázli, hogy erős kiabálásra, rúgásra, ütésekre elengedte a másik és nem volt sérülés.

Előző 15 kg-os, 35 cm-es kutyámat is támadták meg párszor...mégse kapkodtam fel, ahogy ismerősöm sheltie-jeit sem, mikor sétáltunk és nagy kutya jött!

Ugyanis ezzel a legrosszabbat teszi az ember. Megfosztja a kutyát a társas viselkedés elsajátításától, a szocializációtól!!! Nem azt mondom, hogy hagyni kell, hogy széttépjék, ha komoly a támadás persze fel kell kapni védeni a kicsiket.

De azért, mert egyszer megtámadtak egy kiskutyát, vagy lehet, hogy maaaaajd egyszer megtámadják, ostobaság minden másik nagyobb kutya elől felkapkodni...ennyi erővel ne vigyem sétálni a kutyámat a kertből, mert mi van, ha széttépi vmi "harcikutya"...ne menjek ki a lakásból, mert eleshetek, elüthet az autó, rám eshet egy cserép, stb-stb.

Az élet kockázatos...persze minimalizálni kell az esélyt a támadásra és a sérülésre. Ezért kell megnevelni a kis testűeket is...amikor támadva jönnek a kutyám után, mindig mondom a gazdiknak, hogy ez nem nevetséges és cuki-muki...mert legközelebb a másik kutya félig-meddig jogosan megrázza a porontyot, mint egy rongyot és vagy túléli, vagy nem...a kistestűek ezzel a viselkedéssel harcolják ki a támadást sokszor a másik kutyából.

Ha idegen kutya jön pórázon, persze nem kell odaengedni a kiskutyákat...meg lehet kérdezni, hogy elengednék-e játszani. Ha szabadon lévő kutya jön, lábhoz kell hívni és ismét a másik gazdival megbeszélni, hogy mehet-e a játék.

Ennyi...és nem parázni folyamatosan, mint ahogy sok kutyás teszi...ezzel a kutya életét IS megmérgezi

2013. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de utóbbi kérdeseidet nézve te vagy az aki parázol és görcsösen akarsz kutyát nevelni hogy minden a könyv vagy a kutyaiskola szerint menjen és mindennek szupertudományos neve és meghatározása legyen, ahelyett, hogy elengednéd magad és azt tennéd amit helyesnek érzel, úgyhogy ne beszélj másoknak. Hiába neveli meg valaki a kutyáját, ha a másik fél egy vadállat. Sőt, hogy mit ne mondjak, a nevelés ilyenkor még hátránya is válhat az állatnak. A kutyámnak máskor pl átharapták a száját és a lábát csak mert amikor nekikmentek (ő nem tett semmi rosszat), akkor ő a játékszabályok szerint védte meg magát, a másik meg nem.... Én egyáltalán nem parázok, minden nap kint vagyok a kutyáimmal, csak közben látom a valóságot is. Nem tudom te hol élsz, milyen jó hely lehet, vagy csak én fogtam ki ilyen rosszat, de itt bizony ha egy kutya nagyobb mint a tiéd és kiszökik akkor nagyobb az esélye, hogy bajban vagy mint hogy nem, aki erre nem vigyáz mert olyan laza az csak h*lye. Persze könnyen mondod, hogy kockazátos az élet amíg nem te látod, hogy a kutyád a másik szábában haldoklik. És ha ütötted volna a támadót miközben még másik két kutyád harapja és mindez a legkisebb mértékben sem hatotta volna meg, akkor mit tettél volna? Felteszem akkor már nem lenne ilyan nagy mellényed. És itt nem arról van szó, hogy minden elől felkapkodják a kutyát, hanem arról, hogy ezek az állatok minden jel nélkül támadnak, hogy nincs időd mérlegelni. Ezek az állatok nem ismerik a szociális normákat épp ezért nem is fognak aszerint viselkedni, amiből te leolvashatnád a szándékaik.
2013. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Ja és tisztázzuk a dolgot ha nem lenne elég érthető, nincs kistestű kutyám, meg van nevelve, és nem kapkodom fel. Az ellen szólaltam fel, hogy unalmas dolog, hogy bizonyos jelszókra (felkapás) egyes emberekben beindul a lemez és aztán megakad a tű és ugyanazt ismételgetik amit a könyvből vagy innen onnan tanultak, és eszükbe sem jut, hogy egyedi esetek, kivételek, jogos cselekedetek stb vannak. Illetve, hogy olyanok oktatnak ki akiknek nincs tapasztaltuk mert olyan méretű és természetű a kutyájuk, hogy nem sok mindentől kell félteniük (az hogy egyszer régen volt egy kisebb méretű kutyád akinek soha nem lett semmi baja, nem számít, mert akkor honnan is tudhatnád milyen érzés annak akinek lett tőle baja??) Ez kb olyan téma, mint hogy a kutya előtt menj ki az ajtón. Ha te nem vagy főnök akkor aztán 20 évig járhatsz a kutya előtt ki az ajtón, nem attól leszel az.
2013. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

Na jó egy kicsit bele szólok a vitába...

Mind két félnek igaza van részben,hiszen tényleg nem tesz jót egy kutyának ha folyamatosan óvják a széltõl is,de ugyanakkor tényleg jóbb felkapni egy agresszív kutya elõl.

És igaz az is hogy meg kell nevelni a kis vakarcskákat is (amit sajnos gyakran nem tesznek meg,tisztelet a kivételnek),de a nagy mamutokat is fegyelmezni kell hiszen nincsen hülye kutya,csak hülye gazda!

Az viszont szinte övön felüli K.O. volt hogy a kutyákat nem könyvszerint kell nevelni,mert ez 100%-osan igaz!

Remélem senkit nem bántottam meg azzal hogy bele szóltam ebbe a kis belharcba,ha igen akkor bocsánat...

2013. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 A kérdező kommentje:
Ne vitázzatok. :) Az a baj a kistestű kutyásokkal( tisztelet a kivételnek, szerencsére egyre több van), hogy azt hiszik, az ő kutyájuk kicsi, ártalmatlan, és a széltől is óvni kell. Sokszor van az, hogy a kutyámmal séta közben találkozunk kistestű kutyákkal, és semmi incidens nincs, csak szépen elsétálnánk egymás mellett, felkapják a kutyust, nehogy az én hatalmas, vérengző goldenem széttépje. :) Ebből adódik a sok önbizalom hiányos, őrjöngő vakarék. Sokan azt hiszik, hogy ha a kiskutyákat a hónuk alá csapják, akkor elkerülhető a támadás. A fenéket. Szomszédom így járt. Egy acsarkodó kutya elől a kezébe vette a yorkiját, így a kutya felugrott rá és minden áron ki akarta szedni a yorkit a gazdi kezéből. Több öltéssel varrták össze az alkarját....
2013. febr. 20. 09:51
 67/67 anonim ***** válasza:
Párommal jártunk régen sétálni, ma már ott tartunk, hogy csak kerülővel megyünk. Az ő kutyái még tavaly eltűntek rejtélyes körülmények között. Nekem akkor volt egy berni pásztor szukám, aki hihetetlen engedelmes volt. Egy elhagyott legelőn elengedtem, hogy kedvére szaladgáljon,amúgy pórázon vezettem. Az alkoholista szomszédunk persze ebbe is belekötött, habzó pofával örjöngött, hogy a pórázon sétáló (akkor 8 hónapos berni szukám) megöli az ő gyerekeit. A bernimet is azért kellett elajándékozni mert az öregasszonyokkal csak a baj van. Nagyszüleimmel élünk, és minden nap magyarázta nagymamám hogy vagy én megyek vagy a kutya. Vagy mehetünk együtt is. Állítása szerint a kutya megtámadta. (a kutya a bolt előtt a maradsz parancsra mozdulatlan! feküdt, hiába jött a kisebbség pit-szerű keveréket uszigatva) Mivel gyűlölte a kutyát, inkább odaadtam unokatesóméknak; inkább mint hogy bármi történjen vele.
2013. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!