Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél már veszekedésbe,...

Kerültél már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál hibás?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy jó nagydarab bullmasztiffja. Minden este együtt visszük sétálni a kutyáinkat. Egy nagy rétre szoktuk kivinni őket, ahol nem zavarunk senkit és a kutyákat is elengedhetjük. De ehhez sokat kell gyalogolni, főúton menni, házak előtt elmenni, emberekkel találkozunk közben. Nem sok alkalmat tudok felsorolni, hogy ne szólnának be neki a kutyája miatt. Nekem golden retrieverem van, talán ezért sem kapok megjegyzéseket. Ma pl egy idős öregasszony kezdett el sipákolni, hogy nehogy el merjünk menni a háza előtt azzal a gusztustalan döggel. Majd amikor elhagytuk a házát, azt kiabálta utánunk, hogy ez az ördög kutyája. :) Mi nevetünk ezen, de elég durva, hogy az emberek az összes ilyen kinézetű kutyára rámondják, hogy harci kutya, tehát tuti harap...Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

2012. dec. 14. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy kis vicces esti szösszenet a kiskutya kontra nagykutya, vagy inkább kiskutyás gazdik kontra nagykutyás gazdik témakörre :D

A sáros-lucskos időre tekintettel nem a szokott zöld duna partra mentünk sétálni, hanem a fél kerületet bejártuk, kertek alatt, lakótelepeken át...egy széles lakótelepi járdán jött szembe egy rakás kis szobakutya, volt ott keverék, mopsz, fehér izé, stb. Mi ketten mentünk egy cuki bearded collieval, egy roti-nj keverékkel, meg egy közepes snaci keverékkel, persze mindhárom kutya szabadon. A kicsik őrjöngve tépték a pórázt, mi kikerültük őket és mondtuk a kutyáinknak, hogy gyertek, mert megesznek vacsira a kicsik :) A kiskutyás gazdik ezt nem hallották, mert a kis fifikékkel voltak elfoglalva...már elhaladtunk, erre halljuk, hogy gyere már xy, mert megesz a nagy kutya vacsira :O :D Erre ismerősöm: persze, az őrjöngő kiskutyát eszik meg a nyugodt nagyok! Bezzeg ha a mieink őrjöngenének így, akkor már hisztéria lenne :))) Akkorát röhögtünk :D :D

2012. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

Jhajj. Nem értem ezt se a kiskutya-nagykutya ellentétet, miért kell bele nevelni a kutyákba, mindkét oldalra látok rossz példákat . - nem rátok gondolok,hanem úgy általában -

A kutya mérettől függetlenül kutya. :)

2012. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

nálunk is kb. napi szinten megy a beszólogatás :/

van egy fiatal dobermannom, áááá, ő sem előítéletes fajta, dehogyis :) pedig a kutya senkit nem bánt, sőt, szeretetbomba és puszibajnok :D na de "csúúúnya" nagy ééés ráadásul még fekete is...

tudnék mesélni, de most csak a ma reggelit írom le.


szóval...ma reggel megint beszóltak nekünk... két öreglány az állandóan pórázon tartott vagy hónuk alá kapkodott és onnan acsarkodó fifikéjükkel...kutyám szabadon járkált, a közelükbe sem ment (aztán mikor hívtam, azonnal jött hozzám), ezek meg elkezdtek kárálni: jaaaaaaaaaaj, már megint szabadon van (fifike közben üvöltött a póráz végén), most már tényleg szólni fogunk valakinek ezért :D szóljatok vazzeeee, kíváncsi vagyok ki fogja nem pont leszarni?!

2012. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:
Kb 10 válaszból 8 öreg mamikról szól. Tehát akkor jobb őket elkerülni. :) Szilvi, és hogy bírod megállni, hogy ne szólj durvábban vissza? Nekem pont az ilyen Fifikékből van elegem...Sétálunk a kutyákkal, odajön egy ilyen kis kutya, és nekiáll acsarkodni. Ilyenkor elgondolkodom azon, hogy ez a kutya nem látja a méretkülönbségeket? Azért amikor odajön egy tacskó keverék megmutatni a foga fehérjét egy bullmasztiffnak és egy golden retrievernek, sokszor nem is tudom, hogy most sétáljak tovább szó nélkül, vagy szóljak Fifi gazdijának, hogy takarítsa el az útból a kutyáját....És még neki áll feljebb. Ezt nem értem. Hogy merészeltünk szólni, amikor mi két ekkora korccsal sétálunk...No komment....
2012. dec. 20. 11:18
 55/67 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Már megszoktam :) Mindig azok a gazdik szólnak be, akik képtelenek, vagy nem akarják megnevelni kutyájukat. Mert ha nekik nem lehet elengedni, akkor másnak se lehessen.

Ismerősömmel történt kb. 1 hónapja. Két fiatal nő, 1 bearded collie ivtalan szuka, egy keverék ivtalan szuka, egy kan nj és egy nagy keverék. Egy parkos részen bolt előtt sétáltak, odébb állt egy bull szerű kutyával egy csaj. Ismerősöm oda hívta magához a kutyákat, mentek mellette, a másik nő meg pórázra vette a jucit, mert hajlamos kakaskodni. A másik keveréke meg ment láb mellett. Erre a hülye csajszi a bullizével beszólt, hogy már megint póráz nélkül viszik ezeket a nagy kutyákat. Közben a kutyája végig őrjöngött pórázon! Ismerősöm visszaszólt, hogy miért, ha pórázra fognánk őket, akkor nem őrjöngene a tied? :)))


Én is jártam már így. Lakótelep, Argos szabadon. Oldalt állt egy pasi egy nagy fekete kutyával pórázon, ugatgatott az eb. Argos-t lábhoz hívtam. Pasi: meg kéne kötni. Mondtam, hogy biztosítom, nem fog odamenni és nem verekedős. Erre ő: de az enyém igen. Mondtam, hogy de látom pórázon van...és mentünk tovább. De ő: nem biztos, hogy meg tudom tartani :O

Erre már odaszóltam, hogy az gáz!!! És nem értem, mit segítene a szitun, ha póráz lenne a kutyámon??? És továbbsiettünk

2012. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

Az úgy durva, ha ő lehet nem bírja megtartani a kutyáját, de nem lett volna egyszerűbb neki, ha nem veled beszélget és elmennek onnan?!

Egyébként az idősebbeket tényleg jobb elkerülni, de nem mindig lehet, volt olyan ,hogy egy néni elkezdett követni kutyasétáltatás közben, mindig azt vettem észre,hogy már megint ott van mögöttünk és leste a kutyámat mit csinál, már a kutyám is kiszúrta, aztán ő meg néztett hátra :D

mondom jó hát ráér biztos, meg tök izgalmas program :D

2012. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Na ezaz!!! A neveletlen kutyák gazdái folyamatosan a normális kutyásokat basztatják a póráz miatt. Mit segít az rajta, ha a kutyámon póráz van, ha anélkül sem megy oda hozzá?? De az övé őrjöng és alig bírja tartani...tisztára szánalmas
2012. dec. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 first drop válasza:

Nekünk volt már mindenféle kutyánk az évek során: német juhászok, dobermannok, kuvasz,beagle, keverékek, és kis testű kutyák, az első 3 fajtájú kutyákat neveltük jobban és rendkívül jól képzettek voltak. De aztán sok év után be kellett költözni a városba, és a kinti kutyák nem tudták megszokni a lakást, ezért elajándékoztuk őket szerető gazdiknak (beagle-t és keveréket), a tanyát eladtuk, így az ottani kutyákat pedig eladni kellett.

A városba yorkit vettünk, nehéz volt megszokni, hogy olyan pici és emiatt rettegve visszük sétálni minden nap. A városi kutyások felénk( tisztelet a kivételnek!!!!!) mondhatni hogy kőbunkók. Vannak, akikkel egyszer kell összeveszni, aztán jó. Az én kutyám mindig pórázon van, kutyagumit felszedjük utána.

De az a sok szabadon sétáló eb, a gazdájuk pedig fél kilométerrel arrább beszélget, telefonál stb... A kutyák persze parancsszót nem ismernek, gazdájára nem hallgatnak, ha meglátnak egy másik kutyát akkor nekimennek. Erre a válasz az, hogy a kutya nem bánt...

A legnagyobb baj a rottweileres csávóval van, aki visszapofázik, nevelőapámnak is majdnem nekiment a pasi, mert sajnos már többszöri kedves utalás után sem fogta fel, hogy a kutyát megkötni kéne és nem kéne engedni a rotit a játszótérre kakilni se. Hiába szólsz be neki, képes neked jönni, beszól és fenyegetőzik. Talán néha pár percre megfogja azt a dögöt, gondolom, mások is már összevesztek vele. Egyszer télen a csávó ült a kocsijában, a roti meg szabadon lófrált és több ember sem mert elmenni a kutya mellett, hanem átmentek a körút másik oldalára. Mikor megy le a kutyával, a kutya szabadon járkál a lépcsőházban és egyszer anyum két emelettel feljebb összefutott a kutyával a szűk panelházban.

Volt olyan is, hogy a roti megindult pár 6-7 éves gyerek felé, akik egy kölyökkutyust mertek levinni. A csávó szólongatta a kutyát, aki nagy ívben tojt rá, a gyerekek a kezükben a kutyussal rettegve hátráltak a tér sarkán lévő falhoz.

Remélem, lehet névtelen feljelentést tenni a kormányablaknál, mert a csávó reménytelen eset. Többször hallottam emberektől ilyeneket a rotis felé: "Na, már megint ott az a dög!", és persze a kérések, hogy fogja meg a kutyát.

A csávó csajának meg annyi volt a válasza: a kutyája nem bánt, vegyük fel a miénket.

Mi mindig felvesszük a kutyát, ha másik eb jön felé, de egy roti képes beleharapni az emberbe ugyanúgy mint egy pincsi, akikről szintén vannak élményeim, de az öregek nem szólnak vissza.

Szánalmas az egész, és utálom, hogy félve kell kutyát sétáltatnom. Pedig én nem félek semmilyen kutyától. Bezzeg, ha pitbullal mennék sétálni, akkor persze tuti elkerülne még a rotis is.

2012. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 Szilvi & Argos ***** válasza:
66%

"Mi mindig felvesszük a kutyát, ha másik eb jön felé"


Ezzel csak azt éred el a kutyádnál, hogy félni és/vagy támadni fog minden kutyára. Tele a lakótelep kistestű kutyásokkal, akik elrángatják és/vagy felkapkodják a kutyájukat a másik elől, ha acsarkodik, jól meg is babusgatják, hogy nem kell félni Fifike! Ebből a kutya azt veszi le, hogy vmi nincs rendben, a gazdi pánikol, majd én megvédem. De mivel nem tanult meg kommunikálni a fajtársaival, nekimegy a legnagyobb kutyáknak is...aztán csodálkozik a gazdi, hogy Fifikét megtépik...


Én pont két rotival találkoztam vmelyik késő esti lakótelepi sétán. Argos roti-nj keverékem szabadon szimatolt, erre mögöttünk egy srác megjelent két pórázon tartott nagy benga rotival. Argost azonnal behívtam, lefektettem a járda szélére. A hapek alig bírta megtartani és elvonszolni a két kutyáját, az egyik kan szépen támadott kifele, a másik nemét nem láttam, az meg hörgött-morgott...aggódtam, hogy mi lesz, ha nem tudja megtartani őket?? A kutyámnak esélye nem lett volna két rotival szemben, az fix.


Tele a lakótelep a nagytestű, erős kutyákkal, akik SEMMI MOZGÁST ÉS SEMMI NEVELÉST NEM KAPNAK. Elengedni nem lehet őket, mert agresszívak, nem behívhatóak. Pórázon vonszolnak, nem lehet velük normálisan sétálni sem...de hogy is lehetnének nyugodtak-jól neveltek mozgás nélkül? Ördögi kör

2012. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 bimbike11 ***** válasza:
én egyszer úgy jártam, hogy bementünk a német juhász kan kutyusommal a városba (külterületen lakom, mellesleg kis városban) és szépen sétált meg szimatolt mellettem laza pórázon. Szájkosár nélkül voltunk, senkit sem bánt a kutyus, igaz nem is praktál le akárkivel, szóval semlegesen viselkedik még idegen kutyusokkal is. Szóval mentünk fagyizni (imádja a vanília fagyit :D ) és a fagyizó előtt leültünk egy padra. Odajött egy csávó, hogy fúú de szép a kutya, de mért nincs rajta szájkosár??? mondom azért mert pl maga is most idejött és a kutya fel se nézett magára, még mindig a fagyijával van elfoglalva, nem támad meg senkit azért. Rám nézett a pasas, gondolom nem várt ilyesféle választ, aztán szó nélkül otthagyott minket. A másik eset ugyanígy mentünk várostúrára és a főutcán sétáltunk és csak arra lettem figyelmes hogy Néró lemaradt. Hátranéztem és azt láttam, hogy messziről egy tacsi fut utánunk és Néró azt figyelte. Odaért a kis tacsi, Néró félrebiccentett fejjel nézett rá, az meg csahogott ott körülöttünk, erre meghallotta a gazdája és szaladt, hogy jajj meg ne etessem a kutyával az övét. Leszidott, hogy mért nincs szájkosár meg hogy veszélyben van a kutyája emiatt. Eközben már Néró leült mellém nyüszögve, mert nem tudta mire vélni a tacskó viselkedését. Szóval az nem volt baj, hogy ő póráz nélkül sétáltatta a kis kutyuskáját... persze ez öregasszony volt... úgyhogy az idősek láthatólag országszerte szeretnek az emberbe belekötni...
2013. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!