Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana hívők! Hallottatok erről?

Acana hívők! Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam ilyen-olyan kérdésnél rákérdezni hogy ugyan honnan a jófrászból tudjátok az árán és az ajánlásokon kívül hogy ez a táp tényleg olyan jó táp, de vagy nem kaptam, vagy hülye válaszokat kaptam.

Gondoltam végzek egy kis kutatást a saját szakállamra.

A cikk amit linkelni fogok angolul van (érdekes, magyarul nem találtam rá, valakinek elég fontos volt hogy titokban maradjon) , és macskákról szól.

De a gyártó ugyanaz, és általában kutyáknál ajánljátok.


[link]


Aki nem tud angolul annak röviden és tömören: pár hónappal azután hogy a táp belépett az ausztrál piacra, a macskák ataxiás és paralízises tüneteket produkáltak. A tünetek egyértelműen a táp fogyasztásához kapcsolódtak.

Mint kiderült, a tápot gamma sugárzással hőkezelték, még csak meg sem felelt az ausztrál követelményeknek, azonnal visszahívták.

A macskák akik fogyasztottak a tápból, agykárosodást szenvedtek (hátsó végtag görcsök, ataxia, teljes bénulás).

A fertőzött macskák kb. 25%-a azóta meghalt.


Ha jól olvastam a probléma 2008-ban volt, angolul rákeresve igen tekintélyes mennyiségű infót lehet kapni, tehát nem kacsa.


Aki ezek után ugyanúgy ragaszkodik a táphoz, azt végülis megértem.

De ezek fényében talán már nem olyan meglepő, hogy sok kutya nem bírja mert "túl jó táp".


Kérdésem a véleményeteken kívül továbbra is az lenne hogy a tenyésztői ajánlásokon, az árán, és a bújtatott reklámokon kívül honnan veszitek hogy ez a legszuperebb táp? Honnan lehet azt tudni?


2013. jan. 17. 11:27
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Na most már valamilyen szinten érthető számomra a dolog, de akkor meg itt jön a bibi: tök mindegy mi van benne ha nem tudod hogy hogyan készül :/

Aztán ebből lesznek az olyan balesetek mint amit linkeltem.

Basszus azért el tudom képzelni mit éreztek szerencsétlen macskatulajok mikor rájöttek hogy pont azzal b@sztak ki a macskával hogy jót akartak neki -.-


Inkább főzök egész nap a kutyának :D

De köszönöm kimerítő válaszod, végre valaki rávilágított a lényegre.

2013. jan. 17. 12:12
 12/49 anonim ***** válasza:
100%

Akkor felsorolom mint laikus az érveim e-mellett:


Nem tartalmaz gabonát - szerintem a kutya nem baromfi

Nem tartalmaz sem színezékeket, sem tartósítószereket.

A fehérjetartalom nem növényi és olajszármazék -transz-zsírok stb, hanem tisztán húsfehérje

Magas fehérjetartalma mint fent írtam tisztán feldolgozott színhúsból ered.

Van benne gyógynövény megfelelő mennyiségben.


Akinek allergiás a kutyája az antibiotikumok és miegyéb vegyszerekkel nevelt csirkére az az Acana csirkés tápját fogyasztva - érdekes? - módon nem produkálta a tüneteket, csak akkor amikor "hazánkban" vett csirkével ettete.


Az adagolandó mennyiség minimális, vagyis, kevés jóval kevesebb mennyiségű tápot kell adni, mint amit más tápok esetén -gazdaságos is.


Utolsóként elmondom, hogy én bizony nagyon megnézem, hogy mit eszem, és etetek a családommal humán területen is. A kutyámmal is így járok el.

Lehet velem vitatkozni, de mint fentebb említettem is nem tudományos, hanem laikus és józan paraszti ész az, amit használok:)

2013. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Persze, értem én, s mint mondtam nem is akarok senkit változtatásra bírni :)

Viszont tény: ha egy helyen előfordulnak balesetek, máshol is lehet rá példa.

És nekem a sugárfertőzött étel a világ egyik pontján sem elfogadható :o

2013. jan. 17. 12:14
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban csak akkor lehetsz biztos abban, hogy jót eszik a kutyád, ha te magad állítod el.

Én is a természetes etetés híve vagyok (én nyersen etetek), de a boltban vásárolt csirkenyaknak vagy zöldségnek is ugyanúgy megvan a veszélye, hogy növesztőszert nyomtak bele vagy egyéb káros anyagokat...

Mondjuk én nagyon megválogatom, honnan veszem az alapanyagokat, pulyka farhátért pl. 130 km-t utazunk oda-vissza, de nyilván nem 2 kg-ot hozunk egyszerre :)

2013. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Jók az érveid, csak:


"Akinek allergiás a kutyája az antibiotikumok és miegyéb vegyszerekkel nevelt csirkére az az Acana csirkés tápját fogyasztva - érdekes? - módon nem produkálta a tüneteket, csak akkor amikor "hazánkban" vett csirkével ettete.


Az adagolandó mennyiség minimális, vagyis, kevés jóval kevesebb mennyiségű tápot kell adni, mint amit más tápok esetén -gazdaságos is"


Ha egy állat csirkeallergiás és a tápban lévő csirke nem allergiázlja az bizony egy jó érv amellett hogy akkor hol a csirke belőle.

Ironikus hogy személy szerint én magam vagyok allergiás a baromfihúsra, és ott bizony teljesen mindegy hogy színhúsról vagy párizsiról beszélünk-e.


Az adagolnadó mennyiség minimális... az egy dolog hogy nekünk jó, de a kutya is élvezi? :D

Ennek meg olyan "csodapirula étel helyett" hangzása van nekem.

2013. jan. 17. 12:18
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

Én is értem a te álláspontod, és elgondolkodik az ember mert nem vagyok én sem elvakult, sem bigott, de nem is ugrok az efféle dolgokra azonnal:)

Ráadásul ahogy nem tudjuk ellenőrizni - szó szerint - azt, hogy hogyan készül a táp, ugyanúgy nem tudjuk azt sem ellenőrizni, hogy ez az ausztrál eset milyen körülmények között, kinek, minek a hibájából történt. Kvázi elszigetelt eset lehet.......

2013. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Igen, én is szoktam rendesen válogatni :)

Sajnos rengeteg dologra allergiás vagyok, így nálunk a párommal is alap hogy mindenből csak minőségit és egészségeset :/

2013. jan. 17. 12:19
 18/49 A kérdező kommentje:
Elszigetelt eset vagy sem, megszakad a szívem szerencsétlen macskák miatt :(
2013. jan. 17. 12:20
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutya nem a csirkére, hanem a bennük levő növesztőszerre allergiás, amivel telenyomják őket. Ismerősöm boxosa is a csirkés tápoktól kezdve a bolti csirkéig minden csirkés dologra allergiás volt, majd aztán vettek házi ill. háztáji csirkét, a kutyának attól semmi baja nem volt.
2013. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én nem eszem húst, elég válogatós vagyok, nem vagyok vega, egyszerűen ilyen vagyok. Van családom, nekik főzök húst és a kutyámnak is adok. De nagyon megnézem, hogy mit és honnan - természetesen ott még nem tartok, hogy magam termesztek, állatot tartok - és bizony az emberek többsége sokkal több ennivalót vesz magához, mint amire szüksége van.


A csirkeallergia - szerintem rossz megnevezés - nem a csirkeösszetevő miatt van, hanem amint írtam a csirkével megetetett, majd a húsában fölhalmozódott vegyi anyagok miatt.

2013. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!