Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana hívők! Hallottatok erről?

Acana hívők! Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam ilyen-olyan kérdésnél rákérdezni hogy ugyan honnan a jófrászból tudjátok az árán és az ajánlásokon kívül hogy ez a táp tényleg olyan jó táp, de vagy nem kaptam, vagy hülye válaszokat kaptam.

Gondoltam végzek egy kis kutatást a saját szakállamra.

A cikk amit linkelni fogok angolul van (érdekes, magyarul nem találtam rá, valakinek elég fontos volt hogy titokban maradjon) , és macskákról szól.

De a gyártó ugyanaz, és általában kutyáknál ajánljátok.


[link]


Aki nem tud angolul annak röviden és tömören: pár hónappal azután hogy a táp belépett az ausztrál piacra, a macskák ataxiás és paralízises tüneteket produkáltak. A tünetek egyértelműen a táp fogyasztásához kapcsolódtak.

Mint kiderült, a tápot gamma sugárzással hőkezelték, még csak meg sem felelt az ausztrál követelményeknek, azonnal visszahívták.

A macskák akik fogyasztottak a tápból, agykárosodást szenvedtek (hátsó végtag görcsök, ataxia, teljes bénulás).

A fertőzött macskák kb. 25%-a azóta meghalt.


Ha jól olvastam a probléma 2008-ban volt, angolul rákeresve igen tekintélyes mennyiségű infót lehet kapni, tehát nem kacsa.


Aki ezek után ugyanúgy ragaszkodik a táphoz, azt végülis megértem.

De ezek fényében talán már nem olyan meglepő, hogy sok kutya nem bírja mert "túl jó táp".


Kérdésem a véleményeteken kívül továbbra is az lenne hogy a tenyésztői ajánlásokon, az árán, és a bújtatott reklámokon kívül honnan veszitek hogy ez a legszuperebb táp? Honnan lehet azt tudni?


2013. jan. 17. 11:27
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Aztaaaaaaaaa!!!! life.hu!!!! az megbízható oldal ám!!!:O


Kár, hogy nem tudtuk meg, mi is a képzettséged...


Elolvastam az egész mikrós cikket, még a kommenteket is, hogy lásd, nem két mondatból intézem el (de már az első két mondatnál röhögtem.):D

(Nem szoktam ennyi szmájlit írni, de ez a beszélgetés nagyon szórakoztat.:D Bár nem tudom, milyen összefüggésben van ez a 12 éves korosztállyal...)


Figyu...

Már nagyon fáradt vagyok ahhoz, hogy részletesen kifejtsem az álláspontom, itt viszont szóról szóra a véleményemet olvashatod erről a mikró legendáról:


[link]



És egyébként ha megbízható forrásból szeretnél tájékozódni, ajánlom a következő linket:


[link]


Elég közérthetően vannak megfogalmazva a cikkek, és még nem is nézik h.lyének az embert.:)

Meg nem is h.lyék írják...

2013. jan. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

A kísérlet és a vérképek mellett elsiklottál?

Az információ tartalmat már fel sem merem hozni.

Szkeptikus társaság... :)

Emlékszem amikor Vágó bevett egy doboz homeopátiás alvás segítőt kamerák előtt és azt várta hogy majd elalszik tőle.

De addig már nem terjedt ki a nagy tudománya hogy utána olvasson hogy ezek a dolgok nem úgy működnek mint egy sima altató tabletta, hanem idő kell nekik.

Vagy arra gondolok hogy tudta ő, csak direkt az emberek tájékozatlanságára akart hatni mint egy jó politikus, bár várjál aztán szimpatizálni is kezdett egy párttal, micsoda véletlen :)

De az lenne a legjobb ha őt magát kérdeznéd meg a mikróval kapcsolatban mint telefonos segítség, mert a felezés itt nem működik, a közönség meg azt hiszem meghalt :D

2013. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

* bocs javítók és idézek:

"Vágó István többekkel együtt nyilvánosan fogja demonstrálni, hogy a homeopátia gyakorlatában használt gyógyszereknek nincs hatása. Február 5-én 10 óra 23 perckor egyszerre "adagolják túl" magukat a készítményekkel, hitük szerint így bizonyítva, hogy semmi bajuk sem lesz, mert a szerek nem tartalmaznak mást, mint vizet, cukrot - és hitet."


Ez már undorítóan megtévesztő, persze hogy nem lesz hatása mert ez nem így működik, kell egy darabig szedni hogy érezze a hatását.

Olyan gyógyszer sincs amiből ha beveszel egy üveggel meggyógyulsz, max vese és máj átültetést lesz belőle.


Mindezzel csak azt akartam mondani hogy ilyen "Szkeptikusssok" és hasonlók meg számomra nem mérvadók :)

2013. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Jó messze kerültünk az Acanától, de legalább szórakoztató beszélgetés bontakozott ki. Az utolsó kommented mellett már nem bírtam elmenni szó nélkül.

Csak egy szó: xanax. Vegyél be egy üveggel (csak saját felelősségre) és meglátjuk, milyen hatással lesz... de sorolhatnék neked még ezer és egy más gyógyszert is amit bizony megéreznél ha nagy mennyiségben vennél magadhoz vagy pont hogy már nem...

Ezek az oldalak meg amikkel példálózol az igazad mellet már ne is haragudj, de alig várom, hogy mikor jössz elő a velvet.hu-val, vagy a storyonline-al mer' ott is aszonták a "brit tudósok"

2013. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

"Olyan gyógyszer sincs amiből ha beveszel egy üveggel meggyógyulsz, max vese és máj átültetést lesz belőle."


Ez igaz a xanaxra is, nem értem mire akartál evvel célozni.


Egyébként a pl. a homeopátiát is majd az idő és tapasztalat fogja igazolni.


De mi most miről is vitatkozunk tulajdonképpen?:)

2013. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Csak tisztáznám, hogy a 44. hozzászóló egy másik 75%-os, én már kiszálltam, ha valaki h.lye akar maradni, azon nem lehet segíteni. Nekem meg van jobb dolgom is. Eleinte szórakoztató volt olvasni a marhaságaid, de mindennek van határa.
2013. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Háh győzött az igazság, a mikrós visszavonulót fújt ! :D
2013. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Kedves #45 ajánlom figyelmedbe a kérdés feltevőjének eredeti példáját: "Vágó István többekkel együtt nyilvánosan fogja demonstrálni, hogy a homeopátia gyakorlatában használt gyógyszereknek nincs hatása. Február 5-én 10 óra 23 perckor egyszerre "adagolják túl" magukat a készítményekkel, hitük szerint így bizonyítva, hogy semmi bajuk sem lesz, mert a szerek nem tartalmaznak mást, mint vizet, cukrot - és hitet."

Látom a szövegértés nem erősségetek, így summáznám. Vágó István és társai úgy akarták bebizonyítani, hogy ez a homeopátiás mizéria pusztán placebo (ami önmagában egy nagyszerű gyógymód, csak tudjuk helyén kezelni) hogy benyomtak belőle egy nagyobb dózist ezzel bizonyítandó, hogy mivel nem túladagolható, így lényegében hatása sincs.

#47 Nem AZ igazság győzött, hanem egy általad igaznak vélt valami. Ha ettől boldogabb az életed, ám legyen. Végülis az Atlantiszi Tisztán Látóknak és társaiknak is élni kell valamiből.. :D

2013. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Zolee83 válasza:
100%

Elég sok hasznosnak mondható infót olvasgattam az első felében a diskurzusnak, a kérdezőnek válaszolnám, hogy ma már azzal nem verik át csak az embereket amivel nem akarják. Túlságosan mély nyomot hagy benne egy-egy rémhír, aminek a valóság alapja nem igazán van biztosítva, valaki, valahol írt valamiről valamit, sokszor szakértelem nélkül, ferdítve a valóságot. Nekem meg se fordulna a fejemben, hogy más tápokban bízzak meg, holmi olyan rég volt, hogy igaz sem volt hírek alapján, ez paranoia. Ahogy sokan mások is írták, tapasztalni kell, és ha megfelel, akkor megtartani a választást, ennyi az egész.


A mikrós részen tényleg jól mulattam, sok ember fel se tudja fogni mi is az a sugárzás, milyen fizikai hatásai vannak, annak milyen következményei vannak, és ezáltal elhisznek mindenféle irományokat, és abszurd dolgokat bizonyítéknak. Én is tudok Photoshopot használni, és képekkel alátámasztani, hogy a Föld márpedig lapos!

Javaslom mindenki olyan szinten szálljon vitába, amihez bármiféle szakmai konyítása is van, mert vicces olvasni mint bizonyíték, hogy mera SanyiPista azt írta a szupertutitippek.hu-n.

2013. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!