Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana hívők! Hallottatok erről?

Acana hívők! Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam ilyen-olyan kérdésnél rákérdezni hogy ugyan honnan a jófrászból tudjátok az árán és az ajánlásokon kívül hogy ez a táp tényleg olyan jó táp, de vagy nem kaptam, vagy hülye válaszokat kaptam.

Gondoltam végzek egy kis kutatást a saját szakállamra.

A cikk amit linkelni fogok angolul van (érdekes, magyarul nem találtam rá, valakinek elég fontos volt hogy titokban maradjon) , és macskákról szól.

De a gyártó ugyanaz, és általában kutyáknál ajánljátok.


[link]


Aki nem tud angolul annak röviden és tömören: pár hónappal azután hogy a táp belépett az ausztrál piacra, a macskák ataxiás és paralízises tüneteket produkáltak. A tünetek egyértelműen a táp fogyasztásához kapcsolódtak.

Mint kiderült, a tápot gamma sugárzással hőkezelték, még csak meg sem felelt az ausztrál követelményeknek, azonnal visszahívták.

A macskák akik fogyasztottak a tápból, agykárosodást szenvedtek (hátsó végtag görcsök, ataxia, teljes bénulás).

A fertőzött macskák kb. 25%-a azóta meghalt.


Ha jól olvastam a probléma 2008-ban volt, angolul rákeresve igen tekintélyes mennyiségű infót lehet kapni, tehát nem kacsa.


Aki ezek után ugyanúgy ragaszkodik a táphoz, azt végülis megértem.

De ezek fényében talán már nem olyan meglepő, hogy sok kutya nem bírja mert "túl jó táp".


Kérdésem a véleményeteken kívül továbbra is az lenne hogy a tenyésztői ajánlásokon, az árán, és a bújtatott reklámokon kívül honnan veszitek hogy ez a legszuperebb táp? Honnan lehet azt tudni?


2013. jan. 17. 11:27
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom Alexandrával egy húron pendülünk:) Elnézést, nem ismételgetem, csak valahogy egyszerre írunk, közel egyformán:)
2013. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
De ha ez téged megnyugtat, igen sajnálom a macsekokat én is és bizony,ha velem történik ez meg, akkor soha többé nem etetnék semmilyen táppal állatot.
2013. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
82%

Igen :D


Én magamban egyébként teljes mértékben tápellenes vagyok, de igyekszem palástolni a dolgot, mert azért tényleg vannak jó, vagy inkább úgy mondom, hogy elfogadható tápok is, ha valaki mindenképp ezzel akar etetni, hát ajánlok neki.

2013. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a gond. Emberi fogyasztásra szánt élelmiszerekkel is akadt már probléma, visszahívták, találtak mérget, találtak nem tudom mit, visszahívták, és ez azért komolyabb téma mint egy kutyatáp. Az Acana is visszahívta az érintett tápját és ha jól tudom (esetleg te jobban tudod mert utánajártál a témának) azóta ilyen esetek nem fordultak elő. Ha sorra betegednének meg a kutyák tőle akkor nyilván változtatnának (ahogy változtattak is) az előállítás módján.
2013. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam erről a botrányról, de itt mjuk megjegyezném, h sok tápnak volt már ilyen botránya... ez sajnos mindig utólag derül ki.


Azt h honnan tudjuk?

Elolvassuk az összetevőket, reméljük, h az van benne, ami, és aztán nézzük, mit reagál a kutyánk. A tapasztalatainkat megosztjuk. Ennyi.


Magyarul gondolom azért nincs erről semmi, mert ide nem jött a szenyezett szállítmányból.


Nem rég azt hiszem a TOTW-val volt valami gebasz, de Mo-ra abból sem érkezett.

2013. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyit hozzátennék: fordítsuk már meg a kérdést! Honnan tudod, mivel tömték meg a csirkét, amit BARF miatt adsz a kutyádnak, meg magadnak is? Honnan tudod, mi van a kenőmájasban???? Kolbászban???? Sehonnan. Rá van írva és reméled, h ellenőrzik, akiknek ez a dolguk.


Basszus soha semmire nem kapsz teljes körű garanciát, max a tévédre fél évig...

2013. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 Maxitabi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

nem tájékozódtál teljes körűen, mert az orijennel volt a probléma és KIZÁRÓLAG csak Ausztráliában. Mégpedig azért, mert az ottani (túl) szigorú élelmiszer-import szabályok alapján kapott besugárzást a táp (ott,Ausztráliában)-ionizáló gammasugárzást,ami a mikrohullámú sütővel való főzéshez hasonló.Az un IBVD vírus miatt -ami friss szárnyashúsban található- az au. kormány írta elő minden élelmiszerre. Ezért azokat a tápokat, amelyeket csak 30 percig, 100C alatt főzik,azokat kezelik így. Az orijent sok friss húsból állítják elő,és nem magas hőfokon állítják elő (hogy ne menjen minden tápanyag veszendőbe). (Ausztráliába még egy kiflicsücsköt sem vihetsz be-vagyis semmi élelmiszert, reptéren teljes motozás-táskaürítés van, annyira be vannak tojva a behurcolt vírusoktól-a különleges állatfajaik -és a maguk védelmében.)

A macskáknál tuképpen taurin-hiány lépett fel, ez okozta a halált (hiányzott a tápból a számukra létfontosságú anyag).Ezért többet nem is szállítanak Ausztráliába,ill kiderült, hogy ezért nem a gyártó a felelős.. (más kérdés, hogy gondolhattak volna rá előre-szerintem)

Az orijent és acanát csak a kanadai családi üzem gyártja, 99% regionális(ez is a reklámszlogenjük) friss és nyers hozzávalókból,ami csak nekünk nem nyerő környezetvédelmi okokból(mivel messziről kell ideszállítani),de az amerikai piacon ezt is nézik a fogyasztók. (Tehát nem olcsó thai tömegcsirke van benne.. A kivétel:de le is írják és hirdetik: új-zélandi szabad-tartású bárányhúst vesznek és probiotikumot Angliából,vitaminokat Hollandiából. Nincs kihelyezett gyártás - ezért IS drága.(Infók a gyártótól származnak)

Amúgy egyáltalán nem titkolták,- én német oldalakon olvastam anno 2009-ben- sőt hivatalos közleményt is kibocsájtottak Európának. Mivel nálunk a cicák is orijent (is) kapnak, ezért természetesen utánaolvastam a dolognak.

Mivel amúgy más tápgyártóknak több botránya volt már Európában is-, azt hiszem maradunk ennél.

Alexandra leírta már, hogy minek kell(ene) és minek nem lennie egy normál táp összetételében, azt nem ismételném.

Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hogyan és mivel etet. Rengeteget olvastam a táp/etetés témával kapcsolatban pro és kontra is. Az ember eldönti, melyik úton halad. Ha az bejön, akkor jó, ha nem, akkor sem mindig a táp a hibás, csak a kutya emésztése más. Embereknél is mások a betegségek, érzékenység, ízlés stb.

Ha olyan nagy gond lenne a tápjaikkal, akkor már tömeges elégedetlenség jelentkezett volna.

Nem AZ egyetlen, a csakis A legjobb táp, azonban Mo-n nem nagyon lehet hasonlót venni(pedig a németeknek vannak jó minőségű tápjaik,csak persze drága az euró és minimális a magyar piac).

Azt pedig, hogy a legjobb tápok között van, onnan lehet tudni, hogy a szakirodalom tanulmányozása után fórumokat és véleményeket olvasunk, ahogy Te is tetted: [link]

[link]

2013. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

Én etettem Orijent és Acana-t is,mindkettőből többféle változatot.

Semmivel sem lettek jobb egészségi állapotúak vagy szebbek a kutyáim ezektől.

Ahhoz meg túl drágák,hogy egyszerű fenntartó tápként etessem.

2013. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fűznék ehhez hozzá - anélkül, hogy végigolvastam volna a válaszokat -, hogy a génkezelt termékekre is rámondta egy magyar id.óta, hogy úristen, megbetegedtek tőle az egerei.

Ezt SOHA senki még nem bizonyította, mi több, ő valóban elkezdte egereken tesztelni a GM zöldségeket, de még véget sem ért a kísérlet, konkrétan semmilyen kimutatható eredmény nem született, ő máris leadta a jelentést, hogy a GM rossz, veszélyes dolog.

És a durva, hogy még orvosoktól is hallani ilyesmit.

De orvosok támogatják azt a teljesen nonszensz baromságot is, hogy a mikrózott kaja rákot okoz, mert hogy jujj, mikrohullámok érik!

(Ez marhaság, csak az orvosok nem tanulnak fizikát, és azt hiszik, hogy ők már orvosok, akkor ők csak tudják - a sugárzás az csak rossz lehet... az eszükbe sem jut, hogy a mikrohullám gyengébb a látható fénynél, és semmi mást nem csinál, csak a H-kötéseket bontja - ugyanez történik vízforraláskor is...


A génmódosítás pedig - erről érdekes módon szeretnek hallgatni - sokkal kevésbé veszélyes, mint az, ahogyan a gazdálkodók egyébként mutációra bírják a terményeket... mindenféle kontrollálatlan sugárzásnak teszik ki... és ha egy retek nagyobb lesz, azt tartják meg. (De mivel az eljárás teljesen random, lövésük sincs, hogy a méreten kívül változott-e még valami a növényben... a génmódosítással ez tűpontosan megmondható. Nem mellesleg nem tudom, mit gondolnak az emberek, a legtöbb növényünk mégis hogy jött létre a mai formájában, ha nem az ember többszáz éves mesterséges beavatkozásának eredményeként, ami gyakorlatilag egy az egyben megfelel a modern génmódosításnak.)


Egyébként a kutyák és macskák körében azóta vannak daganatos megbetegedések,amióta a tápokba (pl. whiskas, pedigree, chappi, kitekat, darling) mesterséges adalékokat tesznek.

(Embereknél is tudjuk, mennyire növeli a kockázatot, mégis nap mint nap tömjük magunkba a sok sz.rt.)


Az, hogy valakinek nem lett beteg a macskája a whiskastól, még nem jelenti, hogy más macskáknál nem okoz daganatos megbetegedést.


Az Acanában például nincsenek színezékek és tartósítószerek.

A gammasugárzással - ha ez igaz - felteszem csak a mikrobákat ölik el.


Ma már gyakorlatilag semmire(!) nem mondhatod, hogy bio termék.

Hála például az esőzésnek.

Hiába nem használnak pl. Svájcban atrazint, ha az USÁban igen. Így már Svájcban is 1 ppb az atrazin koncentrációja.


Ezzel oda akarok kilyukadni, szennyező anyag ma már kb. mindenben van, csak eltérő koncentrációban (nyilván az útszéli csipkebogyóban jóval több, mint a 3 kilométerrel arrébb növőben.)


Szóval ha tudom, hogy a Darlingban rengeteg sz.r van, akkor igyekszem olyan tápot keresni, amiben egyrészt nem "4% a csirkeszármazék a barna szemekben", másrészt nem adnak hozzá színezéket és más vegyianyagokat.


Az Acana tudtommal ilyen.

De még a bénább kategóriába sorolt Romeo is.


Amúgy ez a gamma sugárzás szerintem is kamu, egyszerű lejárató kampány. Nem lennék meglepve, ha egy másik táp gyártója terjesztette volna...


Ha majd lesz időm, én is szeretnék áttérni a BARF-ra, de addig nyugodt szívvel adom az Acanát.

2013. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Gamma sugárzás? Eddig úgy tudtam az egy "halálos" dolog, hogy került élelmiszer közelébe?

Nézzétek meg mit tett Hulk-al :D

A mikrósnak meg üzenem hogy keressen rá mit tesz a vízkristállyal a mikró meg a forralás és akkor elgondolkodhat.

Nem mindegy hogy egy természetes folyamat a hőhatás, vagy egy ember által eszkábált dolog sugárzása "cseszi szét" a vizet.

Nem olvastam végig az egészet, de nem az volt ott hogy speckó ausztrál körülmények miatt alakult úgy ahogy, tehát nem a gyártó tehet róla?


Egyik szemem sír a másik nevet, nem használok mikrót és félig BARF-osan etetek.

2013. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!