Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana hívők! Hallottatok erről?

Acana hívők! Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam ilyen-olyan kérdésnél rákérdezni hogy ugyan honnan a jófrászból tudjátok az árán és az ajánlásokon kívül hogy ez a táp tényleg olyan jó táp, de vagy nem kaptam, vagy hülye válaszokat kaptam.

Gondoltam végzek egy kis kutatást a saját szakállamra.

A cikk amit linkelni fogok angolul van (érdekes, magyarul nem találtam rá, valakinek elég fontos volt hogy titokban maradjon) , és macskákról szól.

De a gyártó ugyanaz, és általában kutyáknál ajánljátok.


[link]


Aki nem tud angolul annak röviden és tömören: pár hónappal azután hogy a táp belépett az ausztrál piacra, a macskák ataxiás és paralízises tüneteket produkáltak. A tünetek egyértelműen a táp fogyasztásához kapcsolódtak.

Mint kiderült, a tápot gamma sugárzással hőkezelték, még csak meg sem felelt az ausztrál követelményeknek, azonnal visszahívták.

A macskák akik fogyasztottak a tápból, agykárosodást szenvedtek (hátsó végtag görcsök, ataxia, teljes bénulás).

A fertőzött macskák kb. 25%-a azóta meghalt.


Ha jól olvastam a probléma 2008-ban volt, angolul rákeresve igen tekintélyes mennyiségű infót lehet kapni, tehát nem kacsa.


Aki ezek után ugyanúgy ragaszkodik a táphoz, azt végülis megértem.

De ezek fényében talán már nem olyan meglepő, hogy sok kutya nem bírja mert "túl jó táp".


Kérdésem a véleményeteken kívül továbbra is az lenne hogy a tenyésztői ajánlásokon, az árán, és a bújtatott reklámokon kívül honnan veszitek hogy ez a legszuperebb táp? Honnan lehet azt tudni?


2013. jan. 17. 11:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
48%

:D:D:D:D Tudod, mi az a vízkristály???:D:D:D:D

JÉG.

Nem tudom, mit tesz vele?:D Még nem próbáltam jeget mikrózni.

Hú várj! Megolvasztja???:O:O:O Neeeeeeeeeeee! Az durva lenne!

2013. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
64%
Az én kutyámnak ment a hasa az Acanától. Konkrétan az Acana Pacifica-tól. Nem is nagyon ette a kutyám.
2013. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

A sok szmájliból meg abból hogy még csak utána sem olvasol, és nem is ismered a témát de már lehülyézel mindenkit, lesugárzik a 14 éves korosztály színvonala.

De persze egyszerűbb valamiről úgy vitatkozni hogy azt sem tudod miről van szó, de már egyből lehülyézed a másikat.

Legalább egyszer küldted volna rá a keresőt a témára hogy legyen valami fogalmad róla, mielőtt lejáratod önmagad.

Például:

[link]

2013. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
40%

jézus mariska.:D

Sejtettem, hogy nagy tudóssal állok szemben.:D


A 14 éves korosztály kicsit mellé, véletlenül egyetemista vagyok, tudod, olyan ember, aki tanul.

Elkezdtem olvasni a linket, de könnyesre sírtam magam a röhögéstől, úgyhogy nem tudtam a végére jutni...:D:D


Csak egy lepkef.ngnyi gondolatot hadd eresszek még itt meg:

Ha a mikrohullám akkora kárt okoz a (?)jégben(?):D:D:D, mert ez fujj, mesterséges, ilyen nincs is, akkor mit gondolsz, milyen sugárzásnak köszönhetően eszel te nap mint nap finomabbnál finomabb, egészségesebbnél egészségesebb zöldségeket és gyümölcsöket?!

Segítek:

UV.

Kicsit erősebb, mint a mikrohullám...

Szerinted a víz mégis mitől párolog? Miért tudnak párologtatni a növények?

Mert az UV békén hagyja az univerzumi, szentséges vízmolekulákat?:D

Aztán ezek az ocsmány, besugárzott vízmolekulák mindenféle radioaktív, rákkeltő eső formájában visszahullanak a földre!!!:O:O:O

Bakker! Lehet, hogy ezért halunk meg!!! A halálos víz miatt??? Mert hát ugye az UV sugárral van kezelve a természet által...:D:D:D

Vagy csak akkor sugároz negatív energiákat, ha az ember sugározza be egy sz.ros kis mikrohullámmal? Mert a víz megérzi, hogy az a r.hadék ember melegen szereti a perkeltet?:D:D:D


óóó na jó éjszakát, tegyél könyvet a párnád alá!

2013. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Akkor még nagyon sokat kéne tanulnod többet között egy kis vitakultúrát is, mert egyetemista létedre a színvonalad olyan mint egy felsősé, és evvel magadat minősíted.


Azt nem tettem hozzá hogy elsősorban a képek a lényegesek, ott van egy jó szemléltető is.


És lehet inkább ezt a cikket kellett volna mutatni elsőnek, javaslom hogy olvasd el teljesen mert egy egyetemistának széles látókörrel kell rendelkeznie és legyen nyitott hozzáállása.


[link]

2013. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez a vita már elment kicsit a mikróhoz annyit hozzátennék, h a discoveryn láttam egy kísérletet, és abban az jött ki, h a mikró egyáltalán nem ártalmas, de aki nagyon fél, várjon 30 másodpercet mielőtt enni kezd. Igazából támadják a mikrót rendesen, de konkrétan még nem sikerült bebizonyítani, h rossz, már amennyire én tudom.
2013. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
67%

Az én vitakultúrám szegényes?:D...

Mibe tudtál belekötni?

Az neked észérv, hogy sok szmájlit írok, és ilyet csak a kamaszok csinálnak???

Attól még te ugyanúgy nem tudod, miről beszélsz.


Áruld már el kérlek, mégis miféle degenerációt okoz a mikrohullámú besugárzás?

Pláne az a rész érdekelne, hogy a molekulákkal mi rosszat tesz, és ez egészen konkrétan hogyan is befolyásolja a mi metabolikus folyamatainkat.


Egyetlen mentséged arra, hogy ezt a rengeteg h.lyeséget elhiszed anélkül, hogy a gimnazista(!!!!) természettudományi ismereteidet felelevenítenéd csak az lehet, ha még nem tartottak neked ilyen órát.


Elég nyitott vagyok, mivel kutató munkákban veszek részt. Mindent csinálok, csak a különféle hipotézisektől nem zárkózom el - ameddig azok megállják a helyüket.


De nem offolnék tovább, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hibás.:D és ahol nincs víz, ott hullám sincs...:D:D:D:D

Köszönöm, ez a "kis" nevetés majd segít megtámogatni az immunrendszerem, mikor a degenerált vízmolekulákkal felveszi a harcot.:D:D:D

2013. jan. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

Ezt is mint sok más dolgot nem teljesen értjük csak a felszínét tapogatjuk, és te mégis ennyi információ töredék alapján kijelented hogy neked van igazad és le is zárod magad. Ezzel önmagadat teszed vakká, elveszted a nyitottságod, a széles látóköröd, így elveszted az esélyét annak hogy meglásd esetleg mégsem volt igazad.

Nem hiszem hogy szívből kitudod jelenti hogy igazad van, ha még csak el sem merültél abban hogy megértsd a másik felet.

Ha neked azonban ennyi mégis elég, akkor megvezethető és becsapható maradsz.

Pár száz évvel ezelőtt még öltek azért hogy a Föld kering a Nap körül mert valaki megmondta miben higgyenek. Most meg már szondát küldünk a Marsra.

Képzelheted milyen arcot vágnának azok az embernek most, hogy milyen amikor kártyavárként hullik össze a szentül hitt korlátozottságuk, és rájönnek hogy mit tettek.

Ez jusson eszedbe mindig, mert mi értelme a tudásnak ha elzárjuk magunkat a megismerése elől.

2013. jan. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
31%

:O:O:O:O:O:O

:D:D:D:D:D:D:D:D


Légyszi, könyörgöm!!!

Akár privátban, akár itt, mondd már meg, hogy milyen végzettséged van!


Nem nekem van igazam, csak egyszerűen mondatonként bele lehet kötni abba, amit az a két link írt...


Arra is kíváncsi lennék, miért nem nevezik meg név szerint azokat a agyszerű tudósokat, akik ilyen kutatásokat végeztek, és pontosan mik is voltak ezek a kutatások...


Mindenki tudja, hogy minden elmélet csak addig állja meg a helyét, amíg minden egyes kísérlet ugyanolyan eredményt ad és az állítás nem cáfolható.

A jelenlegi tudomány szerint az általad linkelt bölcsességek pedig finoman szólva sok helyen cáfolhatók, mi több, egyenesen szórakoztatóak, bár néhol már fájnak.


Nem attól leszel nyitott, hogy minden marhaságot elhiszel.


Egyébként minden csak nézőpont kérdése.

Szerintem ha valaki, akkor te vagy korlátolt, aki ahelyett, hogy használná az eszét, az internetről, mindenféle bizarr, hiteltelen forrásból tájékozódik.


Ebben a vitában én voltam az egyetlen, aki nem üres szavakkal dobálózott, így hát továbbra sem győztél meg arról, hogy ezeknek az írásoknak bármiféle létjogosultsága lenne.


Ennél még az is tudományosabb, amikor a Colgate reklámban fehér köpenyben, fehér háttérrel, kémcsövekkel a kezükben magyaráznak szemüveges emberek, hogy a tudósok micsoda áttörést értek el. (Levédtek egy alkotóelemet vaami fantázianéven, ami minden más fogkrémben is benne van.:D)

Hogy a Danone Activiát már ne is említsem a világmegváltó fingus essensis-szel.


Nekem tök mindegy, hogy mit hiszel el, csak légyszi még annyit írj tényleg, hogy milyen végzettséged van, annyira érdekel.:D

Lenyűgöz ez az elszántság!:D

2013. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell hinned nincs tudományos képzettségem, hanem a Svájciaknak pl.:

[link]


Azt a tonna szmájlit nem érzed egy kicsit 12 éves színvonalnak?

2013. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!