Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázkötelezettség: igen vagy...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázkötelezettség: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, újság van. A szabálysértési törvény csak a kutya felügyeletét írja elő, a kormányrendelet pedig kötelező pórázhasználatot...mivel a tv. magasabb szintű, mint a rendelet, úgy tudtuk sokan, hogy kötelező a póráz. Viszont, mint kiderült, eddig tényleg lehetett póráz nélkül sétáltatni, hiába büntettek meg pár emberkét...a közteresek sem tudják a jelenlegi szabályozást :(

Azonban most új törvény-tervezetet készítenek, ami már tartalmazná a póráz-kötelezettséget.


"A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak."

[link]


DE: PÉNTEKIG VÁRJÁK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ ÉSZREVÉTELEKET, VÉLEMÉNYEKET:

Ügyfélszolgálat e-mail: ugyfelszolgalat@bm.gov.hu

Én tuti írok valami kis szösszenetet nekik, hátha történik végre valami érdemi dolog :)


Mi a véleményetek? Ti is írhatnátok a minisztériumnak ;) Minél többen tesszük, annál nagyobb az esély a változtatásra



2013. márc. 27. 20:12
 11/100 anonim ***** válasza:
Állami kéne ide, az még tetszene is nekik, újabb pénzt lehetne lehúzni az emberekről, de ha ez az ára, én vállalnám.
2013. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen valami egységes, országos szintű rendelkezés kellene...és falun-városban, lakótelepen-tanyákon-kertvárosban egyaránt betartatni...akinek ennyit nem ér a kutyája, az igenis pórázon vigye...
2013. márc. 27. 21:09
 13/100 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt írtam:


Tisztelt Belügyminisztérium!


Olvastam, hogy változások várhatóak a kutyák póráz nélküli sétáltatását illetően, pontosabban, hogy ezután szabálysértésként büntetnék azt. Ehhez szeretnék néhány észrevételt hozzáfűzni. Három nagy mozgásigényű kutya gazdája vagyok, egy 25ezer fős városban élek, ahol egyetlen kutyafuttató vagy kutya elengedésére kijelölt hely sincs. Ami igazán bosszantó az az, hogy megkövetelik hogy pórázon sétáltassam őket, de cserébe semmilyen alternatívát nem nyújtanak, hogy hogyan fáraszthatnám le őket. Tudniillik a pórázas sétától nem fáradnak el, társas kapcsolatokat sem tudnak kialakítani, idegen kutyákkal ismerkedni. Az ember arra kényszerül, hogy vagy szabálysértést követ el, vagy a kutyájának egy igen beszűkült életteret nyújt. Erre a kutyások többsége nem hajlandó, és ezért folyamatosan törvénybe ütköző cselekedetet kell tennünk. Ezért azt kérném önöktől, hogy ha szabályozni óhajtanak, ne csak a kötelezettségeket nézzék, hanem azt is, hogy azt csak ésszerű keretek között lehet betartani. Kötelezzék bizonyos számú lakos felett a kutyafuttató építését vagy kutya elengedésére alkalmas helyet jelöljenek ki.


Másik javaslatom az lenne, hogy fogadjanak el vagy vezessenek be egy komoly vizsgarendszert, amely az eb kontrollálhatóságát méri, és akik megszerezték ezen vizsgát, mentesüljenek a pórázkötelezettségtől.


Tisztelettel:


XY

2013. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 A kérdező kommentje:
Korrekt és lényegre törő! :)
2013. márc. 27. 21:17
 15/100 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a városi kutya vizsgával az a baj, hogy elvileg a BH is egy kísérő kutya vizsga, városi résszel (az más kérdés hogy nem veszik komolyan, de pl mikor jogsimat csináltam nem kellett körbenéznem az autót mielőtt elindultunk pedig benne van a vizsgafeladatban hogy kötelező, és mégis sikerült a vizsga) ami teljesíthető de mégis elvárja az alap dolgokat egy kutyától, így kijelenthetjük hogy már létezik az a vizsga ami azt bizonyítja hogy amelyik kutya megüti ezt a szintet az már normálisan vezethető (persze csak elméletben). Önkormányzatnál meg nem hiszem hogy vannak olyan emberek akik le tudnának bírálni egy ilyen vizsgát, ha meg szerződnek kutyaiskolákkal vagy meoe-val akkor ugyan ott tart a dolog mint BH-nál. Nem veszekedni akarok még mielőtt valaki félreértené, csak nem tudom elképzelni hogy az önkormányzat kezében jó helyen lenne egy ilyen vizsga bírálata.
2013. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
51%
Egyet értenék vele, ha mindenhol lenne kutya futtató. A vizsgás javaslat meg egy hülyeség, mert nem mindenkinek van havi 20-30 ezre kutya iskolára ami elengedhetetlen ahhoz, hogy egy engedelmességi vizsgát sikeresen teljesítsen a kutya. Szóval ez nem lenne fair a kevesebb pénzel rendelkező kutya tulajdonosak felé
2013. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
59%
még az előző válaszomhoz hozzá fűzném sokan tartanak kutyát úgy, hogy csak kutya tápra meg orvosi ellátásra van pénz a kutyára. A kutya iskolát ma már nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. Sokan bármennyire is szeretnék nem engedhetik meg maguknak ezt a luxust. Ezt saját tapasztalatból tudom régebben mi is ilyen helyzetben voltunk A sok kiadás mellet már nem jutott havi szinten 30 ezer forint kutya iskolára
2013. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
azért az se mindegy szerintem, hogy az adott vizsgán hány %-ot ért el a kutya.. más egy mondjuk 98%ot elért, aki mondjuk tényleg maximálisan behívható, meg mondjuk egy 80%os aki nem minden hívásra megy oda, de megvan a vizsgája..
2013. márc. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
100%
Én a városi vizsgába belevenném a tömeget, gyerekeket, autókat, biciklit, macskát(!!!) és minden olyan ingert ami előfordulhat és bezavarhat a kutyánál. Ugyanakkor nem várnám el a szemkontaktusos lábnál követést, mert úgy képtelenség hosszútávon (órákon át) sétálni.
2013. márc. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
100%

bizony, én is azt mondom, hogy ilyen vizsga már van, méghozzá a BH. más kérdés hogy - ahogy írta valaki korábban - a forgalmi részt nem veszik elég komolyan.

amikor én vizsgáztam néhány éve (Dombóváron) kimentünk a belvárosba, ott kellett hagynom a kutyát egyedül kikötve egy oszlophoz, aztán ott kellett hagynom egy bolt előtt, közben jöttek-mentek előtte a segédek, elment közvetlen mellettünk kerékpáron egy segéd, hoztak szemből és hátulról is kutyát, és egy jó 15-20 perces volt az egész, szóval elég jól körbelőtték a hivatalos vizsgát. igazából ha mindenhol megszorítanák a BH-t akkor az elég kellene, hogy legyen, esetleg egy gazdáknak szóló vizsgával lehetne kiegészíteni, hiszen az egy dolog, hogy a kutya BH-s (sőt, lehet akár IPOs is), ha a vezetője nem tudja irányítani. nagyon sokan külön kiképzőt/felvezetőt kérnek a kutyájukhoz a vizsga és a felkészülés idejére, de azt sem szabad elfelejteni, hogy néha egyszerűen csak nem a gazda viszi le a kutyát, hanem mondjuk a párja, vagy az anyja, vagy akárki... egy olyan rendszer kéne tehát, ahol a kutya ÉS a gazda is vizsgázott, méghozzá együtt.


sokkal reálisabb és elérhetőbb a kutyafuttatók kérelmezése szerintem.

2013. márc. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!